Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka Latvijā ir jābūt aptuveni 18 000-20 000 gultu slimnīcas, bet pašreiz Latvijā ir 8810 gultas, tas nozīmē, ka trūkst aptuveni 10 000 gultu! Trūkst arī medmāsu un ārstu.

Dažus gadus atpakaļ es vairākkārt aicināju LR Veselības ministriju un valdību nelikvidēt Linezera slimnīcu, bet, ja valsts negrib to uzturēt, tad lai nodod to Latvijas Universitātes Medicīnas klīnikas izveidei vai arī mums (SIA Latvijas Dermatoloģijas institūts, direktors – prof. Silvestrs Rubins), un mēs izveidosim medicīnisko palīdzibu visiem Latvijas iedzīvotājiem, aicinot strādāt gan Latvijas labākos speciālistus ārstus, gan Latvijas jaunos ārstus un rezidentus, aicinot arī atpakaļ darbā ārstus un medmāsas no Latvijas un no ārzemēm. Es biju un esmu gatavs to atjaunot un realizēt.

Diemžēl Veselības ministrija (ministre A. Čakša, tad ZZS, tagad JV, valsts sekretārs K.Ketners) slimnīcu Linezers atdeva Aizsardzības ministrijai, jo tad ZZS bija Latvijā pie varas, līdz ar to likvidējot vienu no savā laikā labākām slimnīcām, ja nemaldos, arī ar 20 ha zemi, likvidējot vairāk nekā 500-1000 gultas un ideālu vietu medicīnas aprūpei Latvijas iedzīvotājiem.

Es uzskatu, ka LR valdībai ir jāpieņem lēmums un šis slimnīcas Linezers komplekss (kur bija nepieciešams remontam ieguldīt tikai 10 miljonus EUR) ir jāatdod atpakaļ medicīnai Universitātes klīnikas izveidei vai arī privātmedicīnas attīstibai uzņēmējiem, un šeit var izveidot pašreiz visu nepieciešamo Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpei un lielajā zemes gabalā uzcelt nepieciešamos hospitāļus Covid apkarošanai.

Es vērsos ar šo priekšlikumu arī pie aizsardzības ministra A.Pabrika - attīstīt slimnīcas Linezers kompleksā medicīnu gan armijai gan civīliedzivotājiem.

Latvijā diemžēl atbildīgie organizatori - Veselības ministrijas valsts sekretāri A.Liepiņš, A.PIoriņš, S.Zvidriņa, R.Muciņš, K.Ketners u.c. diemžēl ir bijuši neprofesionāļi, ne mediķi, - neprašas un bez iniciatīvas un saprašanas, tāpēc arī mūsu veselības aprūpe ir uz sabrukuma sliekšņa.

Tāpat uzskatu, ka LR valdībai un Aizsardzības ministrijai būtu nepieciešams atjaunot bijušo kara hospitāli Rīgā pie Brasas tilta (Hospitāļu iela Nr.55), kur arī būtu vairāk nekā 1000 gultas. Nepieciešamos naudas līdzekļus LR valdība varētu lūgt mūsu sabiedrotajiem ASV, Vācijai u.c., jo sabiedrotie ir atstājuši Afganistānu un viņi var līdzekļus izdalīt mums LATVIJAI. Protams, arī no ES Covid pandēmijas seku pārvarēšanai.

Uzskatu, ka valdībai:

1. jāpieņem lēmums atcelt iepriekšējo gadu nepareizo lēmumu par slimnīcas Linezers atdošanu LR Aizsardzibas ministrijai un Latvijas iedzīvotāju interesēs Linezera komplekss jāatdod medicīnas vajadzibam, un šeit jāizveido parauguniversitātes klīnika,

2. jāizskata valdības sēdē situācija ar bijušo kara hospitāli - kas ar to notiek un vai to ir iespējams atjaunot, veicot kapitālremontu, un valstij - Aizsardzibas un Veselības ministrijām to pārņemt.

3. ir jādod pilnīga atskaite Latvijas tautai par 4 miljardu eiro izlietojumu, ko ta saņēma COVID- 19 pandēmijas sakarā, un jāpieprasa no ES vēl papildus 1 miljards eiro Latvijas medicīnai, tās attīstībai.

Es esmu vienmēr gatavs piedalīties slimnīcas kompleksa Linezers atjaunošanā un dot arī citus ieteikumus un padomus.

* profesors, LU katedras vadītājs

Novērtē šo rakstu:

140
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...