Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par svētdienas sociķiem jeb – viela pārdomām pirms 4.oktobra

Artūrs Šmits, Latvijas Republikas pilsonis, bezpartejisks
02.10.2014.
Komentāri (34)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Apskatot jaunākos „reitingus”, kas rāda, ka politiskā „topa” vadībā joprojām atrodas politiskā varza ar nosaukumu Saskaņa (ar vai bez „centra” – nav būtiski), kas dažādos veidos ne reizi vien pierādījusi sevi latviešu, to valodas un visa latviskā nīšanā, paši par sevi „uzprasās” daži secinājumi un minējumi.

Pirmais. Latvijas elektorāts (īpaši latviskais) ir izcili stulbs, debils vai sevišķi kaitnieciski noskaņots un ilgojas vien pēc jauki dubļainiem vai mēslos nostaigātiem kirzas zābakiem, kuru papēži uzstājīgi uzmīs tā deģenerētajiem atmirušo smadzeņu podiem.

Otrais. Šis vēlētāju kopums joprojām ir tik naivs, ka tic – oficiālas divvalodības atbalstītāji patiešām ir latviešu valodu godā turoši „sociāldemokrāti”, kas nu tik nāks un visu pārdalīs par labu nabadzīgākajam slānim.

Kā teiktu šo politikāņu draugi austrumos – „mārrutki glāzē”! Katram loģiski domājošam šīs valsts iedzīvotājam ar neapbruņotu aci redzams, ka teju gadsimta ceturksni pēc neatkarības atgūšanas Latvija gribot negribot tikusi pie jauniem kangariem, kuri balsis zvejo tajā latviski „ne bū, ne bē” neprotošu „pilsoņu” barā, kas sapņo par oficiālu rusifikāciju vai tēvoča Vovas „nākšanu palīgā tautiešu aizstāvēšanai”.

Cik neaptēstam, dumjam vai pat ļaunprātīgam jābūt potenciālajam vēlētājam, lai gatavotos atdot balsi par politisko spēku, kas savus patiesos nolūkus un nostāju netieši paguvis atklāt ne reizi vien.

Pirmkārt, šie politiķi gadiem ilgi nav spējuši noformulēt savu viedokli par Latvijas okupāciju pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados, lavierējot starp „aneksiju” un citiem „mērenākiem” terminiem.

Kompromisam piedāvātā devīze „okupācija bija, okupantu nav" tikai vēlreiz apliecina saskanīgo politikāņu parodiju vēlmi lavierēt, lai saglābtu aitas un pabarotu vilkus, proti - iegūtu latviešu simpātijas un netiktu izsvilpti no krievu vidus. Kur tad palika okupanti un viņu pēcteči? Gaisā izkūpēja?

Otrkārt, tieši Saskaņa šogad uzskatāmi izvairījās no savas nostājas formulēšanas par Krievijas agresiju Ukrainā, faktiski izliekoties par sprāgušiem ēzeļiem un klusējot atbalstot Maskavas melu propagandu, ka reālu karadarbību un tūkstošiem upuru Ukrainā izraisījis kaut kāds teju vai „zaļo marsiešu” bataljons, par ko Krievija „neko nezina”. Jā, un „humāno zagļu” autokolonnas jau ir tikai labas gribas žests...

Treškārt, tieši saskaņieši (jo īpaši Rīgas mērs, kurš savulaik, būdams 30 gadus vecs, savu uzticību latviskumam apliecināja, nespējot nosaukt šīs valsts himnas autoru!) stāvēja pie „šūpuļa” divvalodības referendumam, atklāti aicinot balsot par krievu kā otru oficiālo valsts valodu Latvijā! Līdz ar to faktiski mazinot jebkādu nepilsoņu motivāciju valsts valodu iemācīties.

Turklāt – neskatoties uz iepriekš deklarēto, ka „norobežosies” no referenduma, ko iniciējuši daži radikālie krievu valodas aizstāvji osipovu, lindermanu, gapoņenko, aijo un citu apšaubāmu, bet Saskaņai gana tuvu stāvošu tipu izskatā.

Ceturtkārt, tieši saskaņiešiem ir līgums ar Vladimira Putina faktiski kūrēto partiju Vienotā Krievija, kas gana labi izskaidro „nevēlēšanos” atklāti izrādīt attieksmi pret lielās kaimiņvalsts militārajām un citām izdarībām abās pusēs tās robežām, Latvijas krievvalodīgo puišeļu sūtīšanu uz Krievijas militārajām nometnēm (tiek ražoti potenciālie „piektās kolonnas” kandidāti?) un inscenētajiem „vaidiem” Vladimironkulim, cik ļoti tos krievus Latvijā apspiež...

Kur vēl tālāk par šādu „politpedofiliju”? Pat nerunājot par pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova Krievijā bez mazākās kautrēšanās paustajām simpātijām ar hitleriskām ambīcijām apsēstajam „caram”, kurš esot „labākais, kas vien var būt” (kaut vai „tikai” salīdzinājumā ar Žirinovski un komunistiem).

Piektkārt, tieši saskaņiešu kongress bija vieta, kur šim politiskajam spēkam tuvu stāvošā ekonomiste Jevgenija Zaiceva Latvijas okupāciju pagātnē nekautrējās nosaukt par „nelielas palīdzības sniegšanu” un kur virkne aktīvistu uzstājās krievu valodā. Turklāt Zaiceva ir „alternatīvā Latvijas valsts budžeta” autore, kuras sastādītais „budžets” cita starpā paredzēja tādas „rozīnes”, kā lata devalvāciju par 15%, pamatīgu budžeta deficīta palielināšanu, atteikšanos no eiro ieviešanas uz vismaz 10 gadiem un valsts uzņēmumu iztirgošanu.

Sestkārt, saskaņieši ik gadu maijā atklāti pauž nedalītu atbalstu vodku dzerošajiem „uzvarētājiem” pie Pārdaugavas monstra un mierīgi popularizē oranži melnās lentītes. (Uzruna ar sveicienu „vienotā Krievijā”, kas zina, bija zemapziņas vai īsto nolūku diktēta?)

Septītkārt, partijas politiskās aģitācijas avīzes ir acīmredzami pretrunīgas atkarībā no valodas, kādā tās iespiestas, latviešiem un krieviem pozicionējot nevis savu nostāju aktuālos jautājumos, bet tiražējot to, ko katra no šīm nācijām vēlas dzirdēt (lasīt) – faktiski politiskās liekulības augstākā pilotāža.

Astotkārt, neskatoties uz vājajiem mēģinājumiem sevi pozicionēt kā „sociāldemokrātus”, „Saskaņa” nav piedāvājusi nevienu reālu valsts ieņēmumu avotu, tā vietā spiežot uz sabiedrībā jūtīgākajiem punktiem – par pensionāru sūro ikdienu un nabadzību, pilnām mutēm aicinot tik uz pārdalīšanu, bet neminot nevienu alternatīvu, lai situāciju uzlabotu.

Nav slikts „lieliskais varoņdarbu tops”, ne tā? Īpaši tādēļ, ka tas atstāj maz šaubu, ka „sociāldemokrātija” ir tikai aizsegs acu aizmālēšanai, lai slēptu patiesos nodomus. Lai kā arī šie lamātu „sliktās labējās partijas”, paši – „tik labiņie kreisie” nav ne par matu labāki – nesaimnieciskums manāms ar neapbruņotu aci vispirmām kārtām jau galvaspilsētas satiksmes saimniecībā, Rīgas finanses ir tālu no ideālām, teju katru iepirkumu pavada pamatīga pārmaksa draugu firmām, korupcijas skandāli izskan pietiekami biezā slānī, amatos ar milzu algām tiek sabāzti „pareizās” politiskās piederības pajoliņi, kuriem no attiecīgās jomas sajēgas nav vairāk kā cūkām no kosmonautikas, bet partijas ziedotāji izrādās šaubīgāki par viltotu kredītkarti.

„Latvijas problēma nav krievi, Latvijas problēma ir nabadzība” – nesen no afišu stabiem Saskaņas vārdā deklarēja kāds nobarots mūlis. Saskaņa krievus nevar uzskatīt par problēmu ne Latvijā, ne citviet, jo tie galu galā ir „savējie”, ja neskaita to salīdzinoši nelielo krievvalodīgās sabiedrības daļu, kurai otra valsts valoda nav vajadzīga (jo tā tekoši runā gan latviski, gan krieviski) un kas nav ļāvusies smadzeņu kompostrēšanai Kremļa stilā.

Toties atļaušos apgalvot, ka Latvijas problēma visos laikos ir bijusi politiskie un citi kangari un viņu līdzskrējēji-atsūkātāji. Atmodas laikos brīvu Latviju pašā saknē centās iznīdēt kangaru banda ar rubikiem, ždanokām, lopatiniem, aleksejeviem, dzenīšiem, dīmaņiem un viņu kājlaižu bariem, biezā slānī tiražējot melus labākajās tagadējās Krievijas politikas tradīcijās.

Šodien kangari sapulcējušies zem labi zināma promaskaviskā spēka karoga, gatavi sniegt politisko minetistu pakalpojumus Kremļa elitei, kuras divi galvenie personāži savu nīkulību augumā cenšas kompensēt ar cita nīkulīga tipāža Napoleona cienīgām iekarotāju ambīcijām un agresiju pret citām valstīm.

Par šādiem kaitniekiem – „svētdienas sociāldemokrātiem” – balsot gatavā elektorāta daļa zemāk var krist tikai par vienu pakāpienu – nobalsojot par Latvijas Krievu savienību, kuras „modes ikona” Mitrofanovs, nesagaidījis PVN pazemināšanu saulespuķu sēklām un treniņbiksēm, TV debatēs aizgūtnēm pamanījās izbļaustīties, ka „valdība mūs neklausa” un nebalsta krievu skolas tā, kā šie „politiķi” vēlētos.

Kas gan šie mitrofanovi un viņiem līdzīgie tādi ir, ka valdībai tie būtu jāklausa? Šeit ir Latvija un kārtību te noteiks tās valdība, nevis tas klaigātāju un ākstu bars, kas izlaidies tiktāl, ka daudzu gadu desmitu laikā latviešu valodā nav iemācījies pat elementāras pieklājības frāzes! Ja nu kādam valsts valoda ir kā nagla pakaļgalā un dzīve šeit ir tik grūta, ka krustu šķērsu jāsūdzas Maskavā par „diskrimināciju”, lūdzu – nelojālie un „piektkolonisti” šeit nav vajadzīgi, robeža ir vaļā, un gan jau tajā pusē patvērums atradīsies. Padzīvosiet pāris mēnešus bardaka un korupcijas pārmocītajā dižvalstī un viennozīmīgi apsvērsiet iespēju atgriezties „diskriminējošajā” Latvijā.

Nobeigumā novēlējums ikvienam, kurš gatavs vēlēšanās savu balsi atdot par promaskaviskajiem politiskajiem spēkiem – vienlaikus iepakojiet savu ķermeņu intīmās daļas un nosūtiet uz Rīgas domi kā atbalsta apliecinājumu! Vēlams – kopā ar personu apliecinošu dokumentu, lai partijas līderis un rātskungs zina savus pielūdzējus, citi – vietējos stulbeņus. Jo šo krievmīļu un rusifikācijas patriotu pūli latviskāku nespēj padarīt ne lielāks latvisko uzvārdu īpatsvars listēs, ne tautā cienīta dzejnieka (labi, ka ne šofera!) dēla, potenciālā tautas nodevēja, ielikšana par vienu no lokomotīvēm.

Novērtē šo rakstu:

42
102

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

15

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

FotoTo zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs kabinets atrodas viszemākajā pagrabstāvā no 15 pagrabstāviem.
Lasīt visu...

12

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

FotoPortāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas fonda finansētu interviju ar tumšādaino Džordžu Stīlu, kurš ir apprecējis latvieti un jau daudzus gadus dzīvo Latvijā. Te būs daži personiski man ļoti interesanti fragmenti no publikācijas un paša Stīla kunga izteikumi, kuros viņš apraksta, kā viņam nepatīk zeme, kur viņš ieradies un tik daudzus gadus dzīvo, kā viņš gribētu braukt prom, - bet tomēr nebrauc vis.
Lasīt visu...

8

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

FotoŠodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas liecības krimināllietā ir jāpabeidz sniegt turpmākajās trīs tiesas sēdēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...