Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Uldis

18.12.2023. 10:35

Kartiņas čekas kartotēkā ir par ļoti daudziem, tai skaitā par mani, tomēr tur nav sadarbības apliecinoša papīra, kur es ar savu roku krieviski būtu rakstījis ka, citēju: "esmu gatavs sadarboties ar VDK cīņai pret valsts iekšējiem un ārējiem ienaidniekiem". Viss pārējais ir tikai netīras insinuācijas.

Atbildēt

Miks

26.11.2022. 10:04

»

Vijai Beinertei speciālists

Kartiņa čekas aģentu kartotēkā, kura ir reģistrēta aģentu kartiņu uzskaite reģistrācijas žurnālā, faktiski ir 100 % pierādījums, ka persona SADARBOJĀS, ir savervēta, neraugoties kādos apstākļos savervēta - piespiedu, viltīgi vai labprātīgi...


Ļoti saturīgs skaidrojums: paldies par to. Vijai iesaku beigt reiz locīties un atklāti uzrakstīt-ja jau ir tāda patiesības cienītāja-kā un ar kadiem atbalsstiem (sakariem) tikai pie to daudzo filmu režisēšanas...Kuras patiesībā nemaz nav tik sliktas..bet te iet runa ne par mākslas kvalitāti, bet par līdzekļiem-kā pie mākslas nokļūt..un tur Vija klusē...

Atbildēt

gandrīz interesanti,

21.11.2022. 23:52

kurā gadā Vija Beinerte izstājās no komunistu partijas?

Atbildēt

ASV perotektorāts Latvija

20.11.2022. 09:54

Tie, kas PSRS laikos sadarbojās ar VDK pat iedomāties nevarēja, kas režīms kādreiz mainīsies un par to vajadzēs atbildēt. Tāpat arī tagad tie, kas sadarbojas ar ASV okupācijas režīmu, domā, ka šis režīms būs mūžigs, bet viss var arī mnainīties un tad par savas valsts nodevību var nākties arī atbildēt. Tāpēc kooboranti un stukačī ir ieinteresēti valdošā režīma saglabāšanā, tas ir, viņi ir valdošā režīma balsts.

Atbildēt

Vijai Beinertei speciālists

19.11.2022. 11:46

Kartiņa čekas aģentu kartotēkā, kura ir reģistrēta aģentu kartiņu uzskaite reģistrācijas žurnālā, faktiski ir 100 % pierādījums, ka persona SADARBOJĀS, ir savervēta, neraugoties kādos apstākļos savervēta - piespiedu, viltīgi vai labprātīgi.
Zini, ka lai savervētu, pirms tam lietā jau jābūt (1) vervējamā ziņojumiem; (2) vismaz diviem VDK amatpersonu parakstiem, ka vervēšanu sankcionē; (3) līdz savervēšanai par vervējamo VDK iziet samēra pamatīgu pārbaudi; (4) jābūt ziņas, ka vervējamais jau strādā čekistu interesēs; (5) nav svarīgi vai savervētais ir aktīvs ziņu pienesējas vai nav aktīvs; (6) ja ziņu pienesējs čekistam ir izrādījies balasts, slikti strādā vai nenes ziņas, čekistam jāglābj prestižs, citādi saņems rājienu, ka neprot strādāt ar aģentūru - pats čekists sastāda ziņojumu un dod parakstīt aģentam, ka ziņojums ir no aģenta un to ieliek aģenta darba lietā un /vai izstrādēs lietā, lai lietā būtu ziņojumi, citādi tukša lieta, tā nedrīkst strādāt, ka nav ziņojumu; (7) šodien vai pat savlaicīgi neviens nevar pārbaudīt, vai aģenta ziņojumos ir patiesība, vai izdoma, ziņojums ir provokācija, lai objektu nomelnotu, pazemotu, izstumtu no darba, citādi, vai to rakstījis pats čekists, jo pārbaudei būtu jāveic apjomīgs darbs, ko nekad nav iespējams izdarīt; (8) vēl: šo to vai ziņojums ir patiess, vai ar to ir izdarīts kaitējums personai, par kuru sniegts ziņojums, mūsu rīcībā būtu jābūt izstrādes (aģentūras) lietai par izstrādājamo personu; (9) varbūt jātiekas ar izstrādes lieta izstrādājamiem objektiem- personām un jāaprunājas, kad, kā tas bija, kāds kaitējums objektam nodarīts ar izstrādi - tiesāts, padzīts no darba, liegta izbraukšana no valsts utt., un tml. un jāanalizē visa lieta, varbūt pat krimināllieta, ja izstrādes objekts tiesāts.
SECINĀJUMS: ir kartiņa, persona ir savervēta un tam, cik aktīvs bija savervētais, vairs nav nozīmes un nav vajadzīgs to skaidrot, nav godīgi stāstīt pasakas, ka es neko sliktu sabiedrībai, kolēģiem utt., nenodarīju, nestrādāju, ziņas nepienesu vai citas pasaka, ka kartiņa laikam fiktīva, ielikta nejauši, ka tā provokācija, sazvērestība. Iztiesāšanās, ka "nav sadarbojies", tas ir noziegums pret valsti, pret kārtību, pret faktiem, tiesa, tiesāšanās ir farss, kas ir nelikumīgi sarīkots jau minēto apstākļu dēļ.

Atbildēt

Nu

18.11.2022. 17:30

»

?!

ja ko neko,vārds Lepeško--beigās O,ukrs.Tev ta visi krievi,zapadenci tevi arī uzskata kā krievu


Lepeško gan, vispār, bija čangalis, īsts ukrs nebija. Un, amatu apvienošanas kārtībā, Kinostudijas direktors līdz 1986. gadam. Nu jau miris.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 20:02

»

Skumjais Bruņinieks

Lielākoties starp čekistiem un kolaborantiem var likt vienādības zīmi...


Kā reizi gribēju uzrakstīt par vienu reizi, bet skatos - jau uzrakstīts. Man nav saprotama viena lieta - ko tā Vija tā ķepurojas? Nu bija kartiņa, aizgāja uz tiesu, dabūja indulgenci, var stāties Jaunajā Vienotībā un stāstīt par tēvu krievu, kas nodeva savu tautu un uzaudzināja Viju par ebrejieti (piedošanu, latvieti - kadas neticamas paralēles ar Levitu, kas arī ir "čisto"latvietis.). Mēģināt pierādīt, ka nekā nebija? Nu uztaisām spirituālistu seansu, izsaucam Lepeško garu un pajautājam. Ja nesanāks, paņemam no plaukta citus, līdz šim nepublicētus, materiālus. Tikai jēga kāda? Nav jau nevienam nekāda naida pret Viju, lai tak dzīvo vesela. Bet, ja sāk šitā spirināties, kādam aiz tīrās riebeklības var rasties doma kaut ko nopublicēt.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 18:35

»

ASV protektorāts Latvija

Vispirms vajag saprast, kas ir koloborants. Koloborants nav tas, kas mierīgi dzīvo un nerīko sabotāžas un diversijas, bet tas, kas stradā okupācijas administrācijā. Stukačs nestrādā okupācija s administrācijā, bet ar to slepeni sadarbojas


Nebija jau vairs okupācijas administrācijas (kopš aneksija 1940.gada 21.jūlijā). Latvija tika anektēta, bet to periodu starp 17.jūniju un 21.jūliju, manis pēc, var saukt par okupāciju (nevis labprātīgu atdošanos). Attiecībā uz biedreni Viju - nu ko lai saka. Streičs un Rolands Kalniņš vienīgie, no visa kolektīva, nepazemojās un negāja uz tiesu pēc indulgences. Bet Seleckis, Beinarte u.t.t. aizgāja, labi zinot, ka vajag tikai aiziet un dabūs pozitīvu spriedumu. Es tikai nesaprotu kā tas var būt - tēvs krievs, māte latviete, bet pati ebrejiete? Pa kaimiņu līniju? Un nevajag aizmirst 1986.gadu. Materiāli par aktivitātēm taču ir, kolekcijās saglabājušies.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

17.11.2022. 13:30

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


Vispirms vajag saprast, kas ir koloborants. Koloborants nav tas, kas mierīgi dzīvo un nerīko sabotāžas un diversijas, bet tas, kas stradā okupācijas administrācijā. Stukačs nestrādā okupācija s administrācijā, bet ar to slepeni sadarbojas.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

17.11.2022. 11:22

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


Lielākoties starp čekistiem un kolaborantiem var likt vienādības zīmi.
Kolaborants, kas Padomju laikos bija sasniedzis karjeras virsotnes, bez sadarbošanos ar VDK nemaz nevarēja pa šīm karjeras kapnēm uzkāpt.
Tādi bija nerakstītie to laiku likumi.
Beinertes gadījumā..jāpaskatās, ko viņa darīja, kur mācījās, kas viņai bija atļauts..un var konstatēt, ka bez VDK spalvainās rokas to nevarēja veikt.
PSRS laikos izveidot karjeru, kaut ko nozīmīgu sasniegt jebkurā sfēra diemžēl bez sadarbošanos ar čeku nevarēja izdarīt.
Jāatcerās vēl, ka visi partijas funkcionāri - komunisti 100% sāka savu karjeru, kā komjaunieši aktīvisti, tad VDK ziņotāji un tālāk "pošlo pojehalo"..
Sadarbošanās ar VDK bija pamatu pamats, lai tiktu zirgā.
Nosmējos nesen, kad skatījos pārraidi par aktieri Cilinski..
Tur bija uzsvērts Cilinska teiktais, ka viņam, redz, piedāvājuši stāties komunistu partijā, bet viņš lepni atteicis..
Nav nekāds noslēpums, ka Veltas Līnes un Gunāra Cilinska ģimene bija stipri saistīta ar čeku( it sevišķi Līne )..viņiem bija tādas privilēģijas, ar kurām varēja sacensties tik Artmane - Dimiters, Skulmes, Smiļģi un Svempi.
Ja sastrādājies ar čeku, varēji pat skaļi KP pasūtīt..lai visi redz, ka Padomju savienībā ir politiska brīvība.
Cilinskis ik pāris gadu saņēma no valsts jaunu Volgu, kas tajos laikos bija augstākā materiālā privilēģija..( Volgas valsts cena 10 000 rbļ - spekulatīvā cena 25 - 35 000)
Tiesa, uzdzīvotājs dēliņš to ātri vien katru reizi sadauzīja.
Smiļgis dzīvoja īstā pilī un nekautrējās savā pilī ielaist par īrnieku VDK virsnieku..
Aktierus Padomju laikos "presēja" no divām pusēm - no vienas puses VDK un no otras puses teātru režisori - pederasti Liniņš un Kublinskis.
Daudzi metās čekas apskāvienos, lai nebūtu dēļ lomām režisoriem sava pakaļa jādod..
To man stāstīja Nacionālā teātra kafejnīcas bārmene, kurai piedzērušies aktieri vakaros pēc izrādes sirdi izkratīja.
Vot, bija laiki.
PS
Ko es redzēju reiz savām acīm..
Nezinu, vai aktieris Skanis ir gejs, vai biseksuāls, vai hetero..?
Nezinu, bet redzēju tādu skatu jaunībā vēlā naktī Basteja kalna parkā - pastaigājās, cieši un mīļi apkampušies, divi vīrieši..
Viens jaunais, daudzsološais aktieris Skanis, bet otrs bija jau pavecāks kungs režisors Kublinskis..
Nu neizskatījās, ka starp viņiem nekā intīma nav..
Pēc kāda laika uz ielām ieraudzīju afišas ar teātra izrādes reklāmu, kur jaunajam aktierim Skanim tika piešķirta izrādes galvenā loma.
Nav jāmācās matemātika, nav jāspēlē pat šahs, attīstot loģisko domāšanu, lai izsecinātu, ka starp "mīļo" pastaigāšanos naktī parkā un galvenās lomas piešķiršanu jaunam aktierim pastāv aizdomīga saikne..
Bet, kā saka..viena reize laikam neskaitās..

Atbildēt

taisni par kolaborantiem te arī ir runa

17.11.2022. 11:13

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


čekas ziņotājs ir kolaborants, cekisti ir tie, kas viņus kontrolē

Atbildēt

jautājums visiem

17.11.2022. 08:41

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti?

Atbildēt

redz>Nu

17.11.2022. 08:39

»

Nu

Protams, ka Krievijas! Mēs bez Krievijas un Baltkrievijas sprāgstam nost, ja kāds to vēl nav pamanījis. Ukrainas konservi to neatsver


Tu sprāgsti nost? Tad jau tu esi kārtīgs latviijec. Ko tad tu šeit vēl dari? kapēc neesi bagātajā rodina?

Atbildēt

varbūt

17.11.2022. 00:38

kādreiz tiks nosodīti pseidoliberāļi ar saviem stučītājiem un kolaborantiem. Par aktivitātēm cilvēku skaita samazināšanā, it īpaši Eiropas valstīs.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 00:11

»

redz

te tev pašam bez skaļas muldēšanas-jātiek skaidrībā: kas Latvijas valstij ir labāk: Ukrainas vai Krievijas uzvara


Protams, ka Krievijas! Mēs bez Krievijas un Baltkrievijas sprāgstam nost, ja kāds to vēl nav pamanījis. Ukrainas konservi to neatsver.

Atbildēt

KGB metodes un darba duna

16.11.2022. 23:10

1.Pēc zinātniskās konferences izrādās katrs zinātnieks par pārējiem zinātniekiem bija uzrakstījis ziņojumu. Atlika tikai salīdzināt zinātnieku ziņojumus, lai pateiktu ko kurš nav pateicis. 2. Aģents tiek nosūtīts pie mācītāja izsūdzēt grēkus. Pēc mācītāja atskaites arhibīskapam un arhibīskapa ziņojuma KGB bija viegli noteikt, ko kurš nav pateicis.u.t.t. Šādos apstākļos lepoties ar to, ka KGB visu neesi pateicis ir muļķīgi, tā ir papildus informācija KGB par tavu uzvedību un tavām vājajām vietām kuras vēlāk izstrādāt, izmantot. 3. Arī šobrīd KGB strādā. Piemēram, ir jāsalīdzina Ādamsona ziņojums ar citas amatpersonas ziņojumu, lai noskaidrotu ko Ādamsons slēpj, kāpēc KGB ieguldītā nauda deputātos nedod pietiekamu atdevi KGB mērķu sasniegšanai.

Atbildēt

Vno

16.11.2022. 22:47

»

ASV protektorāts Latvija

PSRS laikos visiem bija jātic komunisma uzvarai. Tagad visiem jātic Ukrainas uzvarai, bet es nekad neesmu ticējis komunismam un neticu Ukrainas uzvarai. Es saredzu Ukrainas karam 3 iespējamus iznākumus, neviens nav Ukrainai labvēlīgs: 1) karš beigsies ar pamieru un konflikta iesaldēšanu. Abas puses ...


Nu jā. Palaizīsim mātuškai, varbūt tad viņa mūs tik ļoti nesitīs un atmetīs kādu cepumiņu. Vai tiešām 39.un citi gadi neko nav iemācījuši? Tiešām vienmēr uz tā paša grābekļa? Krievijas dezintegrācija un denacifikācija ir vienīgais civilizētās pasaules pastāvēšanas ceļš. Vai nu, vai nu.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 21:36

»

redz

te tev pašam bez skaļas muldēšanas-jātiek skaidrībā: kas Latvijas valstij ir labāk: Ukrainas vai Krievijas uzvara


PSRS laikos visiem bija jātic komunisma uzvarai. Tagad visiem jātic Ukrainas uzvarai, bet es nekad neesmu ticējis komunismam un neticu Ukrainas uzvarai. Es saredzu Ukrainas karam 3 iespējamus iznākumus, neviens nav Ukrainai labvēlīgs: 1) karš beigsies ar pamieru un konflikta iesaldēšanu. Abas puses paliks teritorijās, ko tās ieņems pamiera noslēgšanas laikā, 2) Krievija tik ilgi močīs Ukrainu, ka ASV ar NATO sadomās iesaistīties karā. Pēc Krievijas doktrīnas, ja notiek karš ar kodolvalsti, tad Krievijai pret šo valsti ir tiesības un kritiskā gadījumā pienākums pielietot kodolieročus. Sāksies trešais pasaules karš. Tiks iznīcinātas Londona, Berlīne, Maskava, Vašingtona, Ņujorka. Ies bijā 500 miljoni iedzīvotāji. Uzvarētāja šajā karā nebūs. 3) Krievija ilgi un grūti, bet pieveiks Ukrainu un sadalīs to pēc savas patikas. ASV un NATO draudēs, bet karā neiesaistīsies. Ukrainas uzvaru, Krimas atgūšanu, Krievijas sakāvi un Ukrainas armijas parādi Sarkanajā laukumā es nesaredzu. Par sekām Latvijai jāuztraucas karogu rāvējiem, sankciju pieteicējiem un bruņojuma piegādātējiem Ukrainai. Protams, ka Krievija to neaizmirsīs. Es noziedoju naudu Uzvaras pieminekļa nojaukšani, bet mansveidā izvērstā karavīru kapu pieminekļu apgānīšanu ir noziegums un Krievijas iebildumi pret tādu rīcību ir pamatoti.

Atbildēt

Gustavs

16.11.2022. 20:55

»

jā, bet...

Kā viņa tika pie naudām, kā viņa varēja.... Tieši tā pat, kā tas viscauri padomju laikos notika - caur pazīšanos, caur blatu. Ja viņa to nedarītu, tad arī nekas viņa nebūtu. Varbūt kaut kur strādātu par apkopēju vai garderobisti.Un šodien tādu Beinerti neviens nezinātu. Bet tas nedod nekādas tiesības...


Tad jau tagad ir tas pats kas bija LPSR. Blati uz blata..zināšanas nav no svara. Kāda tad jēga te LV kādam mācīties vai klūt par patiess izcilu speciālistu, ja te vajag ne specus bet gan blatmaņus? Ja tā turpināies-LV sabruks kā sabruka LPSR...un viens no iemesliem bija tieši ši blatu-draugu būšana...Neliela valsts nevar atļauties tik neracionāki rīkoties ar zinošiem cilvēkiem kuru te nav miljoniem kā ASV vai kur citur lielās valstīs.
Tāda blatu-draugu politika ir pretēja valsts un tautas interesēm, un liecina tikai par to, ka okupācijas sekas vēl ir dziļas un stingras LV sabiedrībā.

Atbildēt

Vai kāds, šīs nelgas klausās?

16.11.2022. 18:35

»

dans

sallija bieži tukšmuldēšhanā uzstājas radio 1 pie draudzeļa levita ordeņa- grabuļa nēsātāja Tomsona


Šie personāži izsauc tikai smaidu... Tomēr mūsu sabiedrība, ir nozombēta, patstāvīgi spriest nespējīga. Tāpēc vecajām klukstēm ir iespēja dzīt muļķi sabiedriskajos mēdijos!

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 17:53

»

Tev

Ukraina ir kaut kur nospruudusi?Ko vari breekuljot kaa vatnjiks


Tāpat kā PSRS laikos visiem bija jātic komunisma drīzai uzvarai, tāpat tagad visiem ir jātic Ukrainas drīzai uzvarai, un tie, kas izsaka kādas par to šaubas, tie visi ir režīma ienaidnieki un stučīt gribētāji par viņiem arī mūsu laikos netrūkst.

Atbildēt

un kas tev iesprūdis?

16.11.2022. 17:48

»

Tev

Ukraina ir kaut kur nospruudusi?Ko vari breekuljot kaa vatnjiks


Tev pašam Ukraina ir kaut kur iesprūdusi. Tie, kas padomijas laikos pārmeta citiem, ka nedzied no rītiem PSRS himnu un stučīja par cietiem čekai, tie paši personāži tagad pārmet citiem, ka nekliedz no rītiem Slava Ukrainai un nekar visur Ukrainas karogus.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 17:03

»

Lieliskais Cilvēks

netičās,"patriotam",tam priežu atam ---jo dzīļāk mežā,jo treknāki partizāni,ļoti labs sakāmais par šiem atiešiem


Visam ir dokumentāls pamatojums. Tā kā tās nav tikai manas fantāzijas.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 16:58

Tiem, kuriem šķiet, ka tiek nepamatoti apmeloti par sadarbību ar VDK būtu jādara viss iespējamais lai sāktos vajāto cilvēku atmiņu publikācijas. Fakts, ka tas nenotiek liecina par to, ka tik balti un pūkaini nemaz šie maisos esošie nav - un ja pēkšņi atklājas, ka arī viņu uzvārdi parādās kā ar vajāšanām saistīto cilvēku uzvārdi?

Atbildēt

Students

16.11.2022. 16:43

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelti:
Sallija Benfelde. Par ieguldījumu žurnālistikā;

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:36

»

Savējais

Kartiņu lietu/sadarbību ar VDK taču tiesās izskata tiesneši, kuri paši, ja ne atrodas maisos, tad padomijas laikā bija uzticami tiesneši. komunisti


Tas ir tikai viens no momentiem, bet galvenais ir tas, ka šādās lietās principā nav iespējami procesuāli pierādījumi par sadarbību. Ir, protamns, iespējami izņēmumi, bet princips ir tāds, ka neviens specdienest aiz sevis nekad pierādījumus neatstāj.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:30

»

Atis Priedītis

Ir tikai viena nelaime - ļoti bieži stučīšana tika izmantota personīgo rēķinu kārtošanai un cilvēks tika nepelnīti nomelnots. Tas bija pats riebīgākais kas notika okupācijas laikā. Nomazgāties no čekistu mestajiem dubļiem nav iespējams arī pašlaik, masu mediji šādas publikācijas kategoriski "kancelē...


Stučīšana ir morālās degradācijas augstākā pakāpe. No otras puses stučīšana ir visu specdienestu darbības pamatā. Mūsu deputāti un politiķi, piemēram, mīl lielīties, kuram kāda pielaide valsts noslēpumam ir pieķirta. Tie, kam nav pielaides, tie tiek uzskatīti pat par zemākas kārtas deputātiem un ierēdņiem. Pirmkārt, pielaides esamība nebūt nenozīmē, ka tam, kam viņa piešķirta, atklās kādus valsts noslēpumus. Otrkārt, neviens no saņēmējiem nemīl atzīties, ka, lai saņemtu šo pielaidi, viņš vienlaicīgi piekrita stučīt specdienstam un tam, ka specdienests drīskt viņu izsekot un kontrolēt. Pielaides saņemšanai ir pat jātklāj, ar ko cilvēks dzīvo, tas ir, guļ un noteiktā termiņā jāinformē specdienests par partnera maiņu. Pielaižu sistēmas mērķis ir kontrolēt amatpersonas un nevis sargāt kādus īpašus valsts noslēpumus. Un kā var kontrolēt, protams, piespiežot visus vienam par otru stučīt.

Atbildēt

damki

16.11.2022. 16:23

Varb;ūt ot abu pensionāru viedokļu sadursmi ir dailrakstīšanas paraugstundas pārcelt uz Pensionāru biedrības kādu izdevumu? Citadi te jaunāki cilvēki apjūk un komentāros nākas rakstīt pilnīgas blēžas savās attieksmēs.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:08

»

Jupis

Viss okupētās Latvijas kompartijas zieds joprojam nav lustrēts,bet lien un atrodās varā bez visas lustrācijas.Uzkrītošs ir Liepajas kolaborantu t.i.kompartijas organizācijas centieni iedabūt siltā vietā partijas biroja locekli.Nepietiek ar to,ka 1.sekretārs bez rūtainā lodziņa joprojām gozējas slavas...


Rietumu tā sauktajās demokrātijās pret komunistiem un nacionālsociālistiem vienmēr ir bijusi atšķirīga attieksme. Līdz 2.pasaules karam rietumiem principiālas iebildes pret nacionālsociālismu nebija. Komunisti bija visur aizliegti, bet, piemēram, Lielbritanijā un ASV atklāti darbojās savas nacionālsociālistiskas partijas. Lielbritānijas nacionālsociālistus vadīja nākamā pirmās formulas šefa Moslija tēvs. VFR pēc Otrā pasaules kara Bundesvēru komandēja Hitlera Vērmahta ģenerāļi un VFR specienestus vadīja Hitlera specienestu bijušie vadītāji. CIP par aģentiem aktīvi vervēja bijušos SS leģionārus. Bet komunistus visur rietumu pasaulē lustrēja. Tikai Latvijā lustrācijas nebija. Lustrācija ir vai nav parāda to, vai politiskais rēžīms ir vai nav mainījies. Ja lustrācija nenotie, tad tiek uzskatīts, ka režīms nemainās. Lustrācijas neesamība Latvijā nozīmē, ka pie varas palika tie paši komunisti un režīms nemainījās, mainījās tikai nosaukums.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 16:06

»

mja ...

Ko var ņemties? Ļautiņš var būt PAR varu vai PRET varu, kāda nu tai brīdī gadījusies. Un katrai varai ir ORGĀNI, kas uzrunā kādus ļautiņus un jādomā, ka arī stuk... pardon, trauksmes cēlāju netrūkst


Ir tikai viena nelaime - ļoti bieži stučīšana tika izmantota personīgo rēķinu kārtošanai un cilvēks tika nepelnīti nomelnots. Tas bija pats riebīgākais kas notika okupācijas laikā. Nomazgāties no čekistu mestajiem dubļiem nav iespējams arī pašlaik, masu mediji šādas publikācijas kategoriski "kancelē".

Atbildēt

mja ...

16.11.2022. 15:57

Ko var ņemties? Ļautiņš var būt PAR varu vai PRET varu, kāda nu tai brīdī gadījusies. Un katrai varai ir ORGĀNI, kas uzrunā kādus ļautiņus un jādomā, ka arī stuk... pardon, trauksmes cēlāju netrūkst.

Atbildēt

JZ

16.11.2022. 15:51

Jo vairāk taisnojas visas šīs beinertes un tamlīdzīgas čekas ziņotāju dinastiju pārstāves, jo mazāk viņām ticu

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 15:40

»

"okupācijas laikā dzimušie varēja nezināt ka dzīvo okupācijā"

¿..pret Latvijas okupāciju un pret kompartiju vērstas dziesmas? Bet ko jūs gribējāt. Platstraumes komponisti rakstīja "miļioni miļioni alih roz" un "arļekino, arļekino", un viss bija šokolādē, nekādu jautājumu


Par to visu būtu atklāti jāizstāsta. Kad Latvijas Radio gribēja mani intervēt manas 65 gadu jubilejas raidījumam, man atklāti pateica - tikai neko nestāstiet par to ka bijāt okupācijas laikā aizliegts. Intervija tā arī nenotika, bija tikai sižets par mani raidījumā "Zelta graudi".
https://lr2.lsm.lv/lv/raksts/zelta-graudi/komponistam-un-jauno-talantu-audzinatajam-atim-prieditim-65.a93717/LatvijasRadio2

Atbildēt

Jupis

16.11.2022. 15:35

»

ASV protektorāts Latvija

To tikai mūsu bāleliņi bija izdomājuši, ka sadarbgības fakts ar VDK obligāti jākonstatē tiesai. Tas tika darīts, lai maisos esošie varētu atmazgāties tīri. Neviens specdienests savas darbības pēdas nekad neatstāj. Arī tagad bijušajiem VDK darbiniekiem ir aizliegts ar likumu atklāt savus aģentus. Viņus...


Viss okupētās Latvijas kompartijas zieds joprojam nav lustrēts,bet lien un atrodās varā bez visas lustrācijas.Uzkrītošs ir Liepajas kolaborantu t.i.kompartijas organizācijas centieni iedabūt siltā vietā partijas biroja locekli.Nepietiek ar to,ka 1.sekretārs bez rūtainā lodziņa joprojām gozējas slavas,varas un finanšu saulītē.Nezin,kas Vācīja būtu,ja vēl 30 gadus pēc kara nacistu partijas bonzas būtu atstātas valdīt.It ka nebūtu skaidrs,ka totalitārās varas bonzas nekad nekļūs par brīvibas,demokrātijas,lidztiesības nesējiem,tikai kreiso fašismu pārvērš par labējo,ar ko pat lepojamies.Tikai par ko?

Atbildēt

necilības kakta plaģiāts

16.11.2022. 15:20

»

Miks

Tādus cilvēkus kas savas kabatas interesēs sadarbojās brīvprātīgi ar okupācijas varu (kā Vija)-tādus sauc par kolaborantiem


"Okupācijas laikā dzimušie varēja nezināt ka dzīvo okupācijā."

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...