Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Miks

26.11.2022. 10:04

»

Vijai Beinertei speciālists

Kartiņa čekas aģentu kartotēkā, kura ir reģistrēta aģentu kartiņu uzskaite reģistrācijas žurnālā, faktiski ir 100 % pierādījums, ka persona SADARBOJĀS, ir savervēta, neraugoties kādos apstākļos savervēta - piespiedu, viltīgi vai labprātīgi...


Ļoti saturīgs skaidrojums: paldies par to. Vijai iesaku beigt reiz locīties un atklāti uzrakstīt-ja jau ir tāda patiesības cienītāja-kā un ar kadiem atbalsstiem (sakariem) tikai pie to daudzo filmu režisēšanas...Kuras patiesībā nemaz nav tik sliktas..bet te iet runa ne par mākslas kvalitāti, bet par līdzekļiem-kā pie mākslas nokļūt..un tur Vija klusē...

Atbildēt

gandrīz interesanti,

21.11.2022. 23:52

kurā gadā Vija Beinerte izstājās no komunistu partijas?

Atbildēt

ASV perotektorāts Latvija

20.11.2022. 09:54

Tie, kas PSRS laikos sadarbojās ar VDK pat iedomāties nevarēja, kas režīms kādreiz mainīsies un par to vajadzēs atbildēt. Tāpat arī tagad tie, kas sadarbojas ar ASV okupācijas režīmu, domā, ka šis režīms būs mūžigs, bet viss var arī mnainīties un tad par savas valsts nodevību var nākties arī atbildēt. Tāpēc kooboranti un stukačī ir ieinteresēti valdošā režīma saglabāšanā, tas ir, viņi ir valdošā režīma balsts.

Atbildēt

Vijai Beinertei speciālists

19.11.2022. 11:46

Kartiņa čekas aģentu kartotēkā, kura ir reģistrēta aģentu kartiņu uzskaite reģistrācijas žurnālā, faktiski ir 100 % pierādījums, ka persona SADARBOJĀS, ir savervēta, neraugoties kādos apstākļos savervēta - piespiedu, viltīgi vai labprātīgi.
Zini, ka lai savervētu, pirms tam lietā jau jābūt (1) vervējamā ziņojumiem; (2) vismaz diviem VDK amatpersonu parakstiem, ka vervēšanu sankcionē; (3) līdz savervēšanai par vervējamo VDK iziet samēra pamatīgu pārbaudi; (4) jābūt ziņas, ka vervējamais jau strādā čekistu interesēs; (5) nav svarīgi vai savervētais ir aktīvs ziņu pienesējas vai nav aktīvs; (6) ja ziņu pienesējs čekistam ir izrādījies balasts, slikti strādā vai nenes ziņas, čekistam jāglābj prestižs, citādi saņems rājienu, ka neprot strādāt ar aģentūru - pats čekists sastāda ziņojumu un dod parakstīt aģentam, ka ziņojums ir no aģenta un to ieliek aģenta darba lietā un /vai izstrādēs lietā, lai lietā būtu ziņojumi, citādi tukša lieta, tā nedrīkst strādāt, ka nav ziņojumu; (7) šodien vai pat savlaicīgi neviens nevar pārbaudīt, vai aģenta ziņojumos ir patiesība, vai izdoma, ziņojums ir provokācija, lai objektu nomelnotu, pazemotu, izstumtu no darba, citādi, vai to rakstījis pats čekists, jo pārbaudei būtu jāveic apjomīgs darbs, ko nekad nav iespējams izdarīt; (8) vēl: šo to vai ziņojums ir patiess, vai ar to ir izdarīts kaitējums personai, par kuru sniegts ziņojums, mūsu rīcībā būtu jābūt izstrādes (aģentūras) lietai par izstrādājamo personu; (9) varbūt jātiekas ar izstrādes lieta izstrādājamiem objektiem- personām un jāaprunājas, kad, kā tas bija, kāds kaitējums objektam nodarīts ar izstrādi - tiesāts, padzīts no darba, liegta izbraukšana no valsts utt., un tml. un jāanalizē visa lieta, varbūt pat krimināllieta, ja izstrādes objekts tiesāts.
SECINĀJUMS: ir kartiņa, persona ir savervēta un tam, cik aktīvs bija savervētais, vairs nav nozīmes un nav vajadzīgs to skaidrot, nav godīgi stāstīt pasakas, ka es neko sliktu sabiedrībai, kolēģiem utt., nenodarīju, nestrādāju, ziņas nepienesu vai citas pasaka, ka kartiņa laikam fiktīva, ielikta nejauši, ka tā provokācija, sazvērestība. Iztiesāšanās, ka "nav sadarbojies", tas ir noziegums pret valsti, pret kārtību, pret faktiem, tiesa, tiesāšanās ir farss, kas ir nelikumīgi sarīkots jau minēto apstākļu dēļ.

Atbildēt

Nu

18.11.2022. 17:30

»

?!

ja ko neko,vārds Lepeško--beigās O,ukrs.Tev ta visi krievi,zapadenci tevi arī uzskata kā krievu


Lepeško gan, vispār, bija čangalis, īsts ukrs nebija. Un, amatu apvienošanas kārtībā, Kinostudijas direktors līdz 1986. gadam. Nu jau miris.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 20:02

»

Skumjais Bruņinieks

Lielākoties starp čekistiem un kolaborantiem var likt vienādības zīmi...


Kā reizi gribēju uzrakstīt par vienu reizi, bet skatos - jau uzrakstīts. Man nav saprotama viena lieta - ko tā Vija tā ķepurojas? Nu bija kartiņa, aizgāja uz tiesu, dabūja indulgenci, var stāties Jaunajā Vienotībā un stāstīt par tēvu krievu, kas nodeva savu tautu un uzaudzināja Viju par ebrejieti (piedošanu, latvieti - kadas neticamas paralēles ar Levitu, kas arī ir "čisto"latvietis.). Mēģināt pierādīt, ka nekā nebija? Nu uztaisām spirituālistu seansu, izsaucam Lepeško garu un pajautājam. Ja nesanāks, paņemam no plaukta citus, līdz šim nepublicētus, materiālus. Tikai jēga kāda? Nav jau nevienam nekāda naida pret Viju, lai tak dzīvo vesela. Bet, ja sāk šitā spirināties, kādam aiz tīrās riebeklības var rasties doma kaut ko nopublicēt.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 18:35

»

ASV protektorāts Latvija

Vispirms vajag saprast, kas ir koloborants. Koloborants nav tas, kas mierīgi dzīvo un nerīko sabotāžas un diversijas, bet tas, kas stradā okupācijas administrācijā. Stukačs nestrādā okupācija s administrācijā, bet ar to slepeni sadarbojas


Nebija jau vairs okupācijas administrācijas (kopš aneksija 1940.gada 21.jūlijā). Latvija tika anektēta, bet to periodu starp 17.jūniju un 21.jūliju, manis pēc, var saukt par okupāciju (nevis labprātīgu atdošanos). Attiecībā uz biedreni Viju - nu ko lai saka. Streičs un Rolands Kalniņš vienīgie, no visa kolektīva, nepazemojās un negāja uz tiesu pēc indulgences. Bet Seleckis, Beinarte u.t.t. aizgāja, labi zinot, ka vajag tikai aiziet un dabūs pozitīvu spriedumu. Es tikai nesaprotu kā tas var būt - tēvs krievs, māte latviete, bet pati ebrejiete? Pa kaimiņu līniju? Un nevajag aizmirst 1986.gadu. Materiāli par aktivitātēm taču ir, kolekcijās saglabājušies.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

17.11.2022. 13:30

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


Vispirms vajag saprast, kas ir koloborants. Koloborants nav tas, kas mierīgi dzīvo un nerīko sabotāžas un diversijas, bet tas, kas stradā okupācijas administrācijā. Stukačs nestrādā okupācija s administrācijā, bet ar to slepeni sadarbojas.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

17.11.2022. 11:22

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


Lielākoties starp čekistiem un kolaborantiem var likt vienādības zīmi.
Kolaborants, kas Padomju laikos bija sasniedzis karjeras virsotnes, bez sadarbošanos ar VDK nemaz nevarēja pa šīm karjeras kapnēm uzkāpt.
Tādi bija nerakstītie to laiku likumi.
Beinertes gadījumā..jāpaskatās, ko viņa darīja, kur mācījās, kas viņai bija atļauts..un var konstatēt, ka bez VDK spalvainās rokas to nevarēja veikt.
PSRS laikos izveidot karjeru, kaut ko nozīmīgu sasniegt jebkurā sfēra diemžēl bez sadarbošanos ar čeku nevarēja izdarīt.
Jāatcerās vēl, ka visi partijas funkcionāri - komunisti 100% sāka savu karjeru, kā komjaunieši aktīvisti, tad VDK ziņotāji un tālāk "pošlo pojehalo"..
Sadarbošanās ar VDK bija pamatu pamats, lai tiktu zirgā.
Nosmējos nesen, kad skatījos pārraidi par aktieri Cilinski..
Tur bija uzsvērts Cilinska teiktais, ka viņam, redz, piedāvājuši stāties komunistu partijā, bet viņš lepni atteicis..
Nav nekāds noslēpums, ka Veltas Līnes un Gunāra Cilinska ģimene bija stipri saistīta ar čeku( it sevišķi Līne )..viņiem bija tādas privilēģijas, ar kurām varēja sacensties tik Artmane - Dimiters, Skulmes, Smiļģi un Svempi.
Ja sastrādājies ar čeku, varēji pat skaļi KP pasūtīt..lai visi redz, ka Padomju savienībā ir politiska brīvība.
Cilinskis ik pāris gadu saņēma no valsts jaunu Volgu, kas tajos laikos bija augstākā materiālā privilēģija..( Volgas valsts cena 10 000 rbļ - spekulatīvā cena 25 - 35 000)
Tiesa, uzdzīvotājs dēliņš to ātri vien katru reizi sadauzīja.
Smiļgis dzīvoja īstā pilī un nekautrējās savā pilī ielaist par īrnieku VDK virsnieku..
Aktierus Padomju laikos "presēja" no divām pusēm - no vienas puses VDK un no otras puses teātru režisori - pederasti Liniņš un Kublinskis.
Daudzi metās čekas apskāvienos, lai nebūtu dēļ lomām režisoriem sava pakaļa jādod..
To man stāstīja Nacionālā teātra kafejnīcas bārmene, kurai piedzērušies aktieri vakaros pēc izrādes sirdi izkratīja.
Vot, bija laiki.
PS
Ko es redzēju reiz savām acīm..
Nezinu, vai aktieris Skanis ir gejs, vai biseksuāls, vai hetero..?
Nezinu, bet redzēju tādu skatu jaunībā vēlā naktī Basteja kalna parkā - pastaigājās, cieši un mīļi apkampušies, divi vīrieši..
Viens jaunais, daudzsološais aktieris Skanis, bet otrs bija jau pavecāks kungs režisors Kublinskis..
Nu neizskatījās, ka starp viņiem nekā intīma nav..
Pēc kāda laika uz ielām ieraudzīju afišas ar teātra izrādes reklāmu, kur jaunajam aktierim Skanim tika piešķirta izrādes galvenā loma.
Nav jāmācās matemātika, nav jāspēlē pat šahs, attīstot loģisko domāšanu, lai izsecinātu, ka starp "mīļo" pastaigāšanos naktī parkā un galvenās lomas piešķiršanu jaunam aktierim pastāv aizdomīga saikne..
Bet, kā saka..viena reize laikam neskaitās..

Atbildēt

taisni par kolaborantiem te arī ir runa

17.11.2022. 11:13

»

jautājums visiem

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti


čekas ziņotājs ir kolaborants, cekisti ir tie, kas viņus kontrolē

Atbildēt

jautājums visiem

17.11.2022. 08:41

atkal te cilvēki ecējas par čekistiem....Tomēr, vai nav tā, ka lielāko nelaimi radīja un rada kolaboranti, ne čekisti?

Atbildēt

redz>Nu

17.11.2022. 08:39

»

Nu

Protams, ka Krievijas! Mēs bez Krievijas un Baltkrievijas sprāgstam nost, ja kāds to vēl nav pamanījis. Ukrainas konservi to neatsver


Tu sprāgsti nost? Tad jau tu esi kārtīgs latviijec. Ko tad tu šeit vēl dari? kapēc neesi bagātajā rodina?

Atbildēt

varbūt

17.11.2022. 00:38

kādreiz tiks nosodīti pseidoliberāļi ar saviem stučītājiem un kolaborantiem. Par aktivitātēm cilvēku skaita samazināšanā, it īpaši Eiropas valstīs.

Atbildēt

Nu

17.11.2022. 00:11

»

redz

te tev pašam bez skaļas muldēšanas-jātiek skaidrībā: kas Latvijas valstij ir labāk: Ukrainas vai Krievijas uzvara


Protams, ka Krievijas! Mēs bez Krievijas un Baltkrievijas sprāgstam nost, ja kāds to vēl nav pamanījis. Ukrainas konservi to neatsver.

Atbildēt

KGB metodes un darba duna

16.11.2022. 23:10

1.Pēc zinātniskās konferences izrādās katrs zinātnieks par pārējiem zinātniekiem bija uzrakstījis ziņojumu. Atlika tikai salīdzināt zinātnieku ziņojumus, lai pateiktu ko kurš nav pateicis. 2. Aģents tiek nosūtīts pie mācītāja izsūdzēt grēkus. Pēc mācītāja atskaites arhibīskapam un arhibīskapa ziņojuma KGB bija viegli noteikt, ko kurš nav pateicis.u.t.t. Šādos apstākļos lepoties ar to, ka KGB visu neesi pateicis ir muļķīgi, tā ir papildus informācija KGB par tavu uzvedību un tavām vājajām vietām kuras vēlāk izstrādāt, izmantot. 3. Arī šobrīd KGB strādā. Piemēram, ir jāsalīdzina Ādamsona ziņojums ar citas amatpersonas ziņojumu, lai noskaidrotu ko Ādamsons slēpj, kāpēc KGB ieguldītā nauda deputātos nedod pietiekamu atdevi KGB mērķu sasniegšanai.

Atbildēt

Vno

16.11.2022. 22:47

»

ASV protektorāts Latvija

PSRS laikos visiem bija jātic komunisma uzvarai. Tagad visiem jātic Ukrainas uzvarai, bet es nekad neesmu ticējis komunismam un neticu Ukrainas uzvarai. Es saredzu Ukrainas karam 3 iespējamus iznākumus, neviens nav Ukrainai labvēlīgs: 1) karš beigsies ar pamieru un konflikta iesaldēšanu. Abas puses ...


Nu jā. Palaizīsim mātuškai, varbūt tad viņa mūs tik ļoti nesitīs un atmetīs kādu cepumiņu. Vai tiešām 39.un citi gadi neko nav iemācījuši? Tiešām vienmēr uz tā paša grābekļa? Krievijas dezintegrācija un denacifikācija ir vienīgais civilizētās pasaules pastāvēšanas ceļš. Vai nu, vai nu.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 21:36

»

redz

te tev pašam bez skaļas muldēšanas-jātiek skaidrībā: kas Latvijas valstij ir labāk: Ukrainas vai Krievijas uzvara


PSRS laikos visiem bija jātic komunisma uzvarai. Tagad visiem jātic Ukrainas uzvarai, bet es nekad neesmu ticējis komunismam un neticu Ukrainas uzvarai. Es saredzu Ukrainas karam 3 iespējamus iznākumus, neviens nav Ukrainai labvēlīgs: 1) karš beigsies ar pamieru un konflikta iesaldēšanu. Abas puses paliks teritorijās, ko tās ieņems pamiera noslēgšanas laikā, 2) Krievija tik ilgi močīs Ukrainu, ka ASV ar NATO sadomās iesaistīties karā. Pēc Krievijas doktrīnas, ja notiek karš ar kodolvalsti, tad Krievijai pret šo valsti ir tiesības un kritiskā gadījumā pienākums pielietot kodolieročus. Sāksies trešais pasaules karš. Tiks iznīcinātas Londona, Berlīne, Maskava, Vašingtona, Ņujorka. Ies bijā 500 miljoni iedzīvotāji. Uzvarētāja šajā karā nebūs. 3) Krievija ilgi un grūti, bet pieveiks Ukrainu un sadalīs to pēc savas patikas. ASV un NATO draudēs, bet karā neiesaistīsies. Ukrainas uzvaru, Krimas atgūšanu, Krievijas sakāvi un Ukrainas armijas parādi Sarkanajā laukumā es nesaredzu. Par sekām Latvijai jāuztraucas karogu rāvējiem, sankciju pieteicējiem un bruņojuma piegādātējiem Ukrainai. Protams, ka Krievija to neaizmirsīs. Es noziedoju naudu Uzvaras pieminekļa nojaukšani, bet mansveidā izvērstā karavīru kapu pieminekļu apgānīšanu ir noziegums un Krievijas iebildumi pret tādu rīcību ir pamatoti.

Atbildēt

Gustavs

16.11.2022. 20:55

»

jā, bet...

Kā viņa tika pie naudām, kā viņa varēja.... Tieši tā pat, kā tas viscauri padomju laikos notika - caur pazīšanos, caur blatu. Ja viņa to nedarītu, tad arī nekas viņa nebūtu. Varbūt kaut kur strādātu par apkopēju vai garderobisti.Un šodien tādu Beinerti neviens nezinātu. Bet tas nedod nekādas tiesības...


Tad jau tagad ir tas pats kas bija LPSR. Blati uz blata..zināšanas nav no svara. Kāda tad jēga te LV kādam mācīties vai klūt par patiess izcilu speciālistu, ja te vajag ne specus bet gan blatmaņus? Ja tā turpināies-LV sabruks kā sabruka LPSR...un viens no iemesliem bija tieši ši blatu-draugu būšana...Neliela valsts nevar atļauties tik neracionāki rīkoties ar zinošiem cilvēkiem kuru te nav miljoniem kā ASV vai kur citur lielās valstīs.
Tāda blatu-draugu politika ir pretēja valsts un tautas interesēm, un liecina tikai par to, ka okupācijas sekas vēl ir dziļas un stingras LV sabiedrībā.

Atbildēt

Vai kāds, šīs nelgas klausās?

16.11.2022. 18:35

»

dans

sallija bieži tukšmuldēšhanā uzstājas radio 1 pie draudzeļa levita ordeņa- grabuļa nēsātāja Tomsona


Šie personāži izsauc tikai smaidu... Tomēr mūsu sabiedrība, ir nozombēta, patstāvīgi spriest nespējīga. Tāpēc vecajām klukstēm ir iespēja dzīt muļķi sabiedriskajos mēdijos!

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 17:53

»

Tev

Ukraina ir kaut kur nospruudusi?Ko vari breekuljot kaa vatnjiks


Tāpat kā PSRS laikos visiem bija jātic komunisma drīzai uzvarai, tāpat tagad visiem ir jātic Ukrainas drīzai uzvarai, un tie, kas izsaka kādas par to šaubas, tie visi ir režīma ienaidnieki un stučīt gribētāji par viņiem arī mūsu laikos netrūkst.

Atbildēt

un kas tev iesprūdis?

16.11.2022. 17:48

»

Tev

Ukraina ir kaut kur nospruudusi?Ko vari breekuljot kaa vatnjiks


Tev pašam Ukraina ir kaut kur iesprūdusi. Tie, kas padomijas laikos pārmeta citiem, ka nedzied no rītiem PSRS himnu un stučīja par cietiem čekai, tie paši personāži tagad pārmet citiem, ka nekliedz no rītiem Slava Ukrainai un nekar visur Ukrainas karogus.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 17:03

»

Lieliskais Cilvēks

netičās,"patriotam",tam priežu atam ---jo dzīļāk mežā,jo treknāki partizāni,ļoti labs sakāmais par šiem atiešiem


Visam ir dokumentāls pamatojums. Tā kā tās nav tikai manas fantāzijas.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 16:58

Tiem, kuriem šķiet, ka tiek nepamatoti apmeloti par sadarbību ar VDK būtu jādara viss iespējamais lai sāktos vajāto cilvēku atmiņu publikācijas. Fakts, ka tas nenotiek liecina par to, ka tik balti un pūkaini nemaz šie maisos esošie nav - un ja pēkšņi atklājas, ka arī viņu uzvārdi parādās kā ar vajāšanām saistīto cilvēku uzvārdi?

Atbildēt

Students

16.11.2022. 16:43

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelti:
Sallija Benfelde. Par ieguldījumu žurnālistikā;

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:36

»

Savējais

Kartiņu lietu/sadarbību ar VDK taču tiesās izskata tiesneši, kuri paši, ja ne atrodas maisos, tad padomijas laikā bija uzticami tiesneši. komunisti


Tas ir tikai viens no momentiem, bet galvenais ir tas, ka šādās lietās principā nav iespējami procesuāli pierādījumi par sadarbību. Ir, protamns, iespējami izņēmumi, bet princips ir tāds, ka neviens specdienest aiz sevis nekad pierādījumus neatstāj.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:30

»

Atis Priedītis

Ir tikai viena nelaime - ļoti bieži stučīšana tika izmantota personīgo rēķinu kārtošanai un cilvēks tika nepelnīti nomelnots. Tas bija pats riebīgākais kas notika okupācijas laikā. Nomazgāties no čekistu mestajiem dubļiem nav iespējams arī pašlaik, masu mediji šādas publikācijas kategoriski "kancelē...


Stučīšana ir morālās degradācijas augstākā pakāpe. No otras puses stučīšana ir visu specdienestu darbības pamatā. Mūsu deputāti un politiķi, piemēram, mīl lielīties, kuram kāda pielaide valsts noslēpumam ir pieķirta. Tie, kam nav pielaides, tie tiek uzskatīti pat par zemākas kārtas deputātiem un ierēdņiem. Pirmkārt, pielaides esamība nebūt nenozīmē, ka tam, kam viņa piešķirta, atklās kādus valsts noslēpumus. Otrkārt, neviens no saņēmējiem nemīl atzīties, ka, lai saņemtu šo pielaidi, viņš vienlaicīgi piekrita stučīt specdienstam un tam, ka specdienests drīskt viņu izsekot un kontrolēt. Pielaides saņemšanai ir pat jātklāj, ar ko cilvēks dzīvo, tas ir, guļ un noteiktā termiņā jāinformē specdienests par partnera maiņu. Pielaižu sistēmas mērķis ir kontrolēt amatpersonas un nevis sargāt kādus īpašus valsts noslēpumus. Un kā var kontrolēt, protams, piespiežot visus vienam par otru stučīt.

Atbildēt

damki

16.11.2022. 16:23

Varb;ūt ot abu pensionāru viedokļu sadursmi ir dailrakstīšanas paraugstundas pārcelt uz Pensionāru biedrības kādu izdevumu? Citadi te jaunāki cilvēki apjūk un komentāros nākas rakstīt pilnīgas blēžas savās attieksmēs.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

16.11.2022. 16:08

»

Jupis

Viss okupētās Latvijas kompartijas zieds joprojam nav lustrēts,bet lien un atrodās varā bez visas lustrācijas.Uzkrītošs ir Liepajas kolaborantu t.i.kompartijas organizācijas centieni iedabūt siltā vietā partijas biroja locekli.Nepietiek ar to,ka 1.sekretārs bez rūtainā lodziņa joprojām gozējas slavas...


Rietumu tā sauktajās demokrātijās pret komunistiem un nacionālsociālistiem vienmēr ir bijusi atšķirīga attieksme. Līdz 2.pasaules karam rietumiem principiālas iebildes pret nacionālsociālismu nebija. Komunisti bija visur aizliegti, bet, piemēram, Lielbritanijā un ASV atklāti darbojās savas nacionālsociālistiskas partijas. Lielbritānijas nacionālsociālistus vadīja nākamā pirmās formulas šefa Moslija tēvs. VFR pēc Otrā pasaules kara Bundesvēru komandēja Hitlera Vērmahta ģenerāļi un VFR specienestus vadīja Hitlera specienestu bijušie vadītāji. CIP par aģentiem aktīvi vervēja bijušos SS leģionārus. Bet komunistus visur rietumu pasaulē lustrēja. Tikai Latvijā lustrācijas nebija. Lustrācija ir vai nav parāda to, vai politiskais rēžīms ir vai nav mainījies. Ja lustrācija nenotie, tad tiek uzskatīts, ka režīms nemainās. Lustrācijas neesamība Latvijā nozīmē, ka pie varas palika tie paši komunisti un režīms nemainījās, mainījās tikai nosaukums.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 16:06

»

mja ...

Ko var ņemties? Ļautiņš var būt PAR varu vai PRET varu, kāda nu tai brīdī gadījusies. Un katrai varai ir ORGĀNI, kas uzrunā kādus ļautiņus un jādomā, ka arī stuk... pardon, trauksmes cēlāju netrūkst


Ir tikai viena nelaime - ļoti bieži stučīšana tika izmantota personīgo rēķinu kārtošanai un cilvēks tika nepelnīti nomelnots. Tas bija pats riebīgākais kas notika okupācijas laikā. Nomazgāties no čekistu mestajiem dubļiem nav iespējams arī pašlaik, masu mediji šādas publikācijas kategoriski "kancelē".

Atbildēt

mja ...

16.11.2022. 15:57

Ko var ņemties? Ļautiņš var būt PAR varu vai PRET varu, kāda nu tai brīdī gadījusies. Un katrai varai ir ORGĀNI, kas uzrunā kādus ļautiņus un jādomā, ka arī stuk... pardon, trauksmes cēlāju netrūkst.

Atbildēt

JZ

16.11.2022. 15:51

Jo vairāk taisnojas visas šīs beinertes un tamlīdzīgas čekas ziņotāju dinastiju pārstāves, jo mazāk viņām ticu

Atbildēt

Atis Priedītis

16.11.2022. 15:40

»

"okupācijas laikā dzimušie varēja nezināt ka dzīvo okupācijā"

¿..pret Latvijas okupāciju un pret kompartiju vērstas dziesmas? Bet ko jūs gribējāt. Platstraumes komponisti rakstīja "miļioni miļioni alih roz" un "arļekino, arļekino", un viss bija šokolādē, nekādu jautājumu


Par to visu būtu atklāti jāizstāsta. Kad Latvijas Radio gribēja mani intervēt manas 65 gadu jubilejas raidījumam, man atklāti pateica - tikai neko nestāstiet par to ka bijāt okupācijas laikā aizliegts. Intervija tā arī nenotika, bija tikai sižets par mani raidījumā "Zelta graudi".
https://lr2.lsm.lv/lv/raksts/zelta-graudi/komponistam-un-jauno-talantu-audzinatajam-atim-prieditim-65.a93717/LatvijasRadio2

Atbildēt

Jupis

16.11.2022. 15:35

»

ASV protektorāts Latvija

To tikai mūsu bāleliņi bija izdomājuši, ka sadarbgības fakts ar VDK obligāti jākonstatē tiesai. Tas tika darīts, lai maisos esošie varētu atmazgāties tīri. Neviens specdienests savas darbības pēdas nekad neatstāj. Arī tagad bijušajiem VDK darbiniekiem ir aizliegts ar likumu atklāt savus aģentus. Viņus...


Viss okupētās Latvijas kompartijas zieds joprojam nav lustrēts,bet lien un atrodās varā bez visas lustrācijas.Uzkrītošs ir Liepajas kolaborantu t.i.kompartijas organizācijas centieni iedabūt siltā vietā partijas biroja locekli.Nepietiek ar to,ka 1.sekretārs bez rūtainā lodziņa joprojām gozējas slavas,varas un finanšu saulītē.Nezin,kas Vācīja būtu,ja vēl 30 gadus pēc kara nacistu partijas bonzas būtu atstātas valdīt.It ka nebūtu skaidrs,ka totalitārās varas bonzas nekad nekļūs par brīvibas,demokrātijas,lidztiesības nesējiem,tikai kreiso fašismu pārvērš par labējo,ar ko pat lepojamies.Tikai par ko?

Atbildēt

necilības kakta plaģiāts

16.11.2022. 15:20

»

Miks

Tādus cilvēkus kas savas kabatas interesēs sadarbojās brīvprātīgi ar okupācijas varu (kā Vija)-tādus sauc par kolaborantiem


"Okupācijas laikā dzimušie varēja nezināt ka dzīvo okupācijā."

Atbildēt

jautājums

16.11.2022. 15:04

»

jā, bet...

Kā viņa tika pie naudām, kā viņa varēja.... Tieši tā pat, kā tas viscauri padomju laikos notika - caur pazīšanos, caur blatu. Ja viņa to nedarītu, tad arī nekas viņa nebūtu. Varbūt kaut kur strādātu par apkopēju vai garderobisti.Un šodien tādu Beinerti neviens nezinātu. Bet tas nedod nekādas tiesības...


tas protams nedod tādas tiesības tā teikt, tikai ar blatiem tajos laikos bieži bija par maz: Tur vajadzēja vai nu bolseviku partijas vai ar čekas saskaņojumu...Tikpat kā vienā, tā otrā gadījumā pastāv jautājums par Beinertes morālo rīcību un atbildību laikā, kad citi izvērsa aktīvu pretestību okupācijas režīmam.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

21

Mana atbilde Andrim Kivičam

FotoLabrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna arī pirms un pēc intervijas.
Lasīt visu...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...