Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti bieži dzirdu jautājumu: "A kas būs tad, kad nojauks uzvaras pieminekli?" Vienmēr atbildu, ka ceru, ka nojaukšanas brīdī būs nemieri, kuros uzvarēs veselais saprāts un Latvijas vērtības. Ceru arī, ka pēc kāda laika "uzvara" vairs neasociēsies ar okupāciju. Nemieri nesāksies, okupeklis būs nojaukts. Zemāk stāstu kāpēc.

Vislielākie pārmetumi, ko saņemu pēdējā laikā, ir par to, ka esmu "prodažnaja šļuha" un, ka "razžigaješ mežnacionaļnuju rozņ". Vēl ļoti bieži saņemu komentārus par to, ka raksts/intervija/ viedoklis ir uzpirkts. Saliekam pa plauktiņiem?

Par uzpirkšanu visvairāk auro vate. Jo vate nepieņem nekādu citu viedokli, izņemot savējo. Es pat teiktu, ka nevis nepieņem, bet domā, ka jebkāds viedoklis, kas nav par to, ka "mūs apbižo", "spasibo dedu za pobedu" un "pieminekļa nojaukšana ir spļāviens pusei Latvijas iedzīvotāju dvēselē", ir nacisma/fašisma izpausme. Ja pie tāda viedokļa nepieturas kāds ar izteikti krievisku uzvārdu - tad tas cilvēks 100% ir uzpirkts.

Kad man jautā "Cik tev par šo sūdu (t.i. manu viedokli) samaksāja?" vienmēr atbildu: "Tik daudz, ka nezinu, kur tērēt.” Vispār zinu, kur tērēt - ziedojot bairaktaram, kas palīdzēs ukraiņiem uzvarēt karā ar tumsonību, agresiju un necilvēcību.

Man no sirds žēl, ka Latvijā tumsoņi ir tieši krievvalodīgā sabiedrība (ne visi, protams), kas tālāk par savu degungalu neredz. Tā ir lielākā atšķirība starp mums - es esmu pārliecināta, ka viņu viedoklis un vērtības nav uzpirkti, jo pieņemu to, ka tie cilvēki nav ar prātu apdāvināti, Viņi savukārt domā, ka jebkas, kas atšķiras no viņu uzskatiem, vienkārši nevar eksistēt, jo taisnība ir tikai un vienīgi viņiem. KRIEVU PASAULE RULLĒ! Njā... Kur ir tie viedokļu pircēji? Rakstiet man, es labprāt saņemšu naudu par to, kam no sirds ticu.

Iemesls, kāpēc okupācijas pieminekļa nojaukšana neizvērtīsies revolūcijā, ir saistīts ar pirms tam rakstīto. Latvijas krievi ir bravurīgi tikai komentāros. Jo vieglāk purpināt sev zem deguna nekā darīt lietas, jo tad vajag iedziļināties, meklēt argumentus, iemācīties likt vārdus teikumā bez kļūdām. Tas ir pārāk sarežģīti, tas prasa piepūli. Daudz vieglāk ir sekot līdzi jau izveidotajam maršrutam. Daudz vieglāk komentāros nosaukt mani par m…ku un pieminēt to, ka esmu resna. Es noteikti notievēšu, jūs savukārt paliksiet idioti līdz mūža beigām. Ļoti maz sakarīgi un argumentēti komentāri. Uz jebkuru pretjautājumu gandrīz nekad nesaņemu atbildes, tikai aizvainojumus, tāpēc uzreiz sūtu tālu, tālu, tālu nediskutējot. Man nav, par ko diskutēt ar cilvēkiem, kas slēpjas zem anonīmiem profiliem un māk turēt rokās tikai savu telefonu un krānu.

Noteikti būs čupiņa ar cilvēkiem, kas protestēs, iespējams, pieķēdēs sevi pie iežogojuma vai izdarīs vēl kaut ko "pārgalvīgu", lai parādītu, cik ļoti viņus aizskar veselais saprāts. Bet tie foršie - ar Latvijas karogu rokās un Latvijas vērtībām sirdī un prātā ir vairākumā, es zinu. Es redzu. Un es pavisam noteikti būšu viņu starpā, kas vēl vairāk kaitinās vati, jo Romanova „ļižet ž…po latišam”. Šo mēnešu laikā iemācījos neuztvert tādus komentārus tuvu sirdij, jo saprotu, cik ļoti kaitinu idiotus. Tas ir forši! Šajā sadaļā vēlos arī nodot sveicienus Daugavpils mēram Elksniņam, kurš ir nobloķējis mani twitterī. Grūti pieņemt to, kad kāds saka, ka tu neesi superīgs. Likumsakarības gan jau paši atradīsiet.

Mūsu sabiedrība sašķēlās pēc 24. februāra. Nav tā, ka pirms tam tas nebija, vienkārši tagad ir pienācis kritiskais moments, kad var skaidri izfiltrēt cilvēkus. Tik saliedētu tautu es neesmu redzējusi nekad. Krīzes situācijas vieno un dod kaut kādu pārdabisku spēku. Tāda šobrīd ir Latvijas gudrā sabiedrības daļa - spēcīga un nenormāli jaudīga. Sabiedrība, kas beidzot skaļi runā un uzrunā. Tas "nemiers" pieminekļa jaukšanas procesā būtu laba lieta, lai vēlreiz parādītu to spēku un parādītu Latvijas uzvaru cīņā ar izskalotām smadzenēm, padomju vērtībām un stulbiem cilvēkiem. Man tik ļoti gribas, lai viņi aplaužas un jūtas diskriminēti sava stulbuma dēļ.

Intervijā minēju, ka "vislielākais ļaunums sēž tajā Daugavpilī". Absolūti! Tagad to redzu vēl labāk un vairāk – it īpaši pēc simtiem komentāru, kas mēģināja visus pārliecināt, ka "NĒ, TĀ NAV!!!". Ir. Diemžēl. Diemžēl, jo es mīlu Daugavpili un ļoti respektēju cilvēkus, kas dara Daugavpilī fantastiskas lietas. Tādi ir, un tādu ir daudz, bet ne vairākumā. Diemžēl. Daugavpilī ir ļoti daudz "diemžēl". Par Daugavpils "diemžēl" es varētu runāt ļoti daudz un ļoti ilgi. Un DIEMŽĒL nekas no tā nemainīsies, kamēr pie varas ir tādi antivaroņi kā Elksniņš, un pilsētas neatkarīgā žurnālistika ir gandrīz pilnībā iznīcināta (te īpaši sveicieni Chaykai - visforšākājam Daugavpils medijam. Tas ir bez ironijas. Viņi ir fantastiski.) Es lepojos ar to, ka esmu no Daugavpils, tur šobrīd dzīvo mana mamma un mans brālis. Es nevaru nemīlēt savu pilsētu. Bet es drīkstu nemīlēt tos, kas dara visu, lai Daugavpils nogrimtu s…du upē.

Foršajiem pieder pasaule! Mēs katrs cīnāmies par savām vērtībām. Mēs - tie, kam Latvija ir mīļa! Tie, kas uzvelk komentāros, necīnās - tikai pirž dīvānā, un tas ir viņu līmenis.

Lai dzīvo Latvija! Slava Ukrainai!

Novērtē šo rakstu:

130
52

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...