Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Varat ticēt, varat neticēt - pierādījumu, protams, nekādu, un es ar to nekādā veidā nelepojos, drīzāk jau otrādi, bet iepriekšējās vēlēšanās, goda vārds, patiešām nobalsoju par to, kas tagad saucas Nacionālā apvienība.

Protams, eleganti pievīlos. Par tukšo pozēšanu un klaigāšanu cietu principu vietā, par "savējo" bīdīšanu labākajās "Vienotības" un ušakoviešu tradīcijās, par gatavības uz visnejēdzīgākajiem kompromisiem dēvēšanu par spēku un teikšanu. Un tā tālāk.

It kā jau man ir attaisnojums, - no tiem, kam sarakstā es saliku plusiņus, Saeimā neviens neiekļuva, bet izsvītrotie gan salīda kuplā skaitā. Tā ka it kā varēju sevi mierināt - ne tu, Lato, to sadarīji. Bet rūgtumiņš, kā saprotams, vienalga palika.

Sestdien man kā dzimušam un augušam rīdziniekam vajadzētu iet uz galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanām, un līdz šim, lai nu kāds kuro reizi riebuma un vienaldzības līmenis, es vienmēr uz vēlēšanām tomēr esmu aizgājis.

Taču šoreiz nudien nepārspīlēšu, sakot, ka ikviens - tiešām ikviens - aplūkojamais kandidātu saraksts rada jaunu un jaunu pārliecinošu pamatojumu uz šīm vēlēšanām vienkārši neiet. Sak, šoreiz, kungi un dāmas, bez manis.

"Saskaņas centrs"? Varbūt pašvaldības darbā arī nav svarīgi Kremļa taustekļi un citi ideoloģiski apsvērumi, taču pēdējā laikā kaut kā ir sagadījies satikt arī tik daudz krieviski runājošu uzņēmēju, kas šausminās par to pasakaino izsaimniekošanu un nesaimnieciskumu, kas jau pašlaik notiek Rīgā, ka vēl četrus gadus ļaut rosīties šitiem te - nē, paldies. Ne tāpēc es maksāju par braukšanu tramvajā un vēl nodokļus, lai Ušakovs ar Ameriku pēc tam no šīs naudas samaksātu vienam "savējam" kordiriģentam simttūkstošlatu algu.

"Vienotība"? Tie, kas pēdējā reklāmas kampaņas vilnī savu pašu izvēlēto mēra kandidāti apkaunojošā kārtā vairs pat nepiemin? Tie, kas Rīgai visā nopietnībā sola ceļu fondu - kaut valstī tieši viņi šādu ceļu fondu iznīcināja? Tie, kas Rīgai sola caurspīdīgus auditus visiem uzņēmumiem - kaut visu valsts uzņēmumu auditus paši noslepenojuši, lai tikai sabiedrībai neizdodas aplūkot, ko kungi sastrādājuši? Tie, kas sola pašvaldības darbinieku atalgojumu atbilstoši padarītajam - kaut paši kļuvuši slaveni ar "savējo" "Buiķa dēlu" milzu algām un izdomātajiem amatiem valsts uzņēmējsabiedrībās?

Tie, kas sola cieņu pret latviešu valodu un vēsturi pašvaldības iestādēs - kaut pašu premjers valdības sēdē apkaunojoši ļāva, lai viens pusizputējis miljonārs viņam un pārējiem ministriem savas prasības uzstāda krieviski? Nē, paldies - pilnīgi pietiek ar to, ko viņi ir sadarījuši valstī: man kā rīdziniekam nudien negribētos, lai pēc sakārtotajiem "airBaltic", "Krājbankas", "Hipotēku bankas", vilcienu iepirkuma un "Liepājas metalurga" "Dombrovska komanda" sāktu tāpat saimniekot arī galvaspilsētā.

Nacionālā apvienība? Tā, kas sola spēku un teikšanu, kaut līdz šim ir demonstrējusi kaut ko pilnīgi pretēju - to, ka nav viņiem ne principu, ne mugurkaula, ne smadzeņu, tikai skaļas rīkles? Kuras turklāt lielie onkuļi var pietiekami ātri un efektīvi apklusināt, vai būtu runa par īstiem, ne šķietamiem demogrāfiskās situācijas uzlabošanas pasākumiem vai atbildīgajiem par sešpadsmitā marta notikumiem? Nē, paldies.

Reformu partija? Tā, kas vēl joprojām sakās esam gatava visās jomās SĀKT reformas, kaut nevienu kārtīgu reformu savās līdzšinējās atbildības jomās ne tikai nav īstenojusi, bet pat nav īsti sākusi? Un, protams, tagad reklāmās prasa dot tai vēl nedaudz laika - parazitēšanai un tukšai trokšņošanai līdzīgā stilā?

Zaļie? Tie, kuri var bez garas domāšanas par lielpilsētas mēra kandidātu izvirzīt indivīdu, kurš ir vispārzināms kā jauks un interesants, taču pilnīgi traks cilvēks, kas nekad nav spējis ieklausīties vēl kādā, izņemot pats sevi, vienreizējo un izcilo, turklāt diemžēl nedraudzējas ne ar loģiku, ne ar matemātiku?

Zemnieku savienība? Tā, kura vēl joprojām ir gatava jebkurā vajadzības brīdī pagulties apakšā Latvijas lielākajam un nekaunīgākajam zaglim un pakalpot šim par batutu?...

Lūk, tāda bēdīga aina, līdz ar ko risinājums uzprasās pats no sevis - beidzot ir pienākusi reize uz vēlēšanām neaiziet. Iztieciet bez manis, kungi un dāmas. Jā, jā, es zinu visas vecās, nodeldētās dziesmiņas - ka neaizejot es faktiski ļaušu savā vietā nobalsot citiem, protams, riebekļiem un naidniekiem, utt., utt. Nu un? Lai tā būtu - bet savu pirkstu es pats personiski pielicis nebūšu.

Taču, neesot argumentiem "par", man ir viens arguments "pret", un par to es saku vislielāko paldies slavenajai Sarmītes Ēlertes un Nila Ušakova TV diskusijai - vai kā nu saukt šo vienas histēriskas, augstprātīgas dāmītes un viena pašapmierināta kundziņa satikšanos uz šauras laipas.

Kamēr plašās tautas masas jūsmoja par Ēlertes tielēšanos atbildēt par sabiedriskā transporta braukšanas maksu Rīgā, man prātā ir palicis kas pilnīgi cits, - tas, cik cieti un skaidri Ušakovs paziņoja, ka viņam pasaulē galvenais un vienīgais esot viņa vēlētājs. Tas, kurš Ušakova kungam ne tik sen licis nobalsot par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Protams, var jau teikt, ka pašvaldību vēlēšanām ar šādām lietām nav nekā kopēja. Ka šoreiz taču runa ir tikai un vienīgi par saimnieciskiem jautājumiem - kā mēs te galvaspilsētā dzīvosim, kā viss būs ar ielām, ar ūdeni, ar tarifiem, ar transportu, ar sniega tīrīšanu un vēl visu ko.

Nestrīdēšos, taču vismaz man pašam šaubu nav: te ir viens politiķis, kas skaidri apliecina, ka viņš un viņa partija vienmēr visu darīs tā, kā pieprasīs viņa vēlētājs - tas, kurš latviski runāt nespēj vai nevēlas, kuram kategoriski nepieciešamas ielu plāksnītes divās valodās un (pārspīlēju, protams) iespēja reizi gadā pačurāt pie Uzvaras pieminekļa, bet vēl reizi (pārspīlēju, protams) - pajandalēt pie Brīvības pieminekļa.

Ko tieši un kad tieši šis politiķis, ticis pie, iespējams, vēl lielākas varas Rīgā, darīs - kas to lai zina. Skaidrs viens - ka tad, kad šis te viņa vēlētājs viņam kaut ko pieprasīs, viņš to arī darīs. Arī visās šajās nosauktajās un līdzīgajās lietās, kas vismaz man ir nesalīdzināmi svarīgākas par tarifiem un taloniem. Cik nu viņa pilnvaras ļaus, tik arī darīs.

Tad nu es savukārt no savas puses izdarīšu to mazumiņu, lai šim kungam ar savējiem Rīgas pašvaldībā būtu cik nu var mazāk iespēju visu izdarīt tā, kā nu kuro reizi viņam pieprasīs viņa vēlētājs. Lai viņam nāktos visus lēmumus saskaņot ar citiem - tiem, kuru vēlētājs savukārt ielu plāksnītes divās valodās savas valsts galvaspilsētā nekad mūžā vairs nevēlas redzēt.

Ko tieši es darīšu 1. jūnijā? Atbildēšu tā: ja reiz veikalā man piedāvā tikai puvušu krējumu, puvušu biezpienu, puvušu jogurtu, puvušu sieru un vēl suņa kaku, es, kaut viebjoties, tomēr izvēlēšos kādu no pirmajiem četriem produktiem - un nevis kaku, lai cik daudz būtu to, kas mēģinās iestāstīt, ka varbūt tā īstenībā ir nomaskējusies trifele. Tāda nu, lūk, būs mana izvēle.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Reņģe mētelī

FotoVai kažokā. Tālākās interpretācijas lai paliek katra lasītāja izvēles ziņā. Jo prastais latviešu tradicionālais ēdiens - siļķe kažokā nobāl, salīdzinot ar notikumiem, kas pēdējā laikā ir vandījušies Latvijas iemītnieku saziņas telpā.
Lasīt visu...

6

Cik ilgi Veselības ministrija piekops “strausa politiku”

FotoPēdējā gada laikā no veselības ministres Andas Čakšas puses tiek īpaši akcentēts finanšu trūkums medicīnas nozarē, un tās šī gada budžetā plānots palielināt uz budžeta deficīta rēķina.
Lasīt visu...

21

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

FotoLatviešu politiski organizatoriskās kaislības saglabā vēsturiski sākotnējo dinamismu. Latviešiem nav apnicis veidot jaunas politiskās organizācijas. Dinamisms nav tik liels kā „pirmajā” LR. Bet arī tagad, „otrajā” LR, nav pamata sūdzēties par politisko organizāciju veidošanas mānijas apsīkumu. 2014.gada 5.maijā tika dibināta partija „No sirds Latvijai”, 2014.gada 17.maijā tika dibināta „Jaunā konservatīvā partija”, 2016.gada 3.maijā tika dibināta partija „KPV LV (Kam pieder valsts)”, bet 2017.gada 26.augustā tika pietaisīta partija „Kustība „Par!”.
Lasīt visu...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

Aizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas...

Foto

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un...

Foto

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

Nu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko...

Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...