Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Biedrība Sabiedriskie Satversmes sargi
08.11.2020.
Komentāri (40)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu veikšanu valstī.

Līdz otrajam Covid 19 pandēmijas vilnim bija pietiekoši daudz laika un piešķirti lieli naudas līdzekļi, lai veiktu visus nepieciešamos sagatavošanās darbus. Neraugoties uz to, gandrīz katru dienu masu medijos parādās jauna, skandaloza informācija par slikto gatavības stāvokli medicīnas nozarē.

Viens no jaunākajiem ziņojumiem (3.11.2020.) apliecina to, ka NVD (Nacionālais Veselības dienests) ir devis norādi pārtraukt izmantot SIA "TITLED" piegādātos KN95 respiratorus, kurus NVD izsniedzis ārstniecības iestādēm laika posmā no šā gada 24. aprīļa līdz 14. jūlijam.           

Iepriekš minētais liecina par veselības ministres I.Viņķeles un Veselības ministrijas nenopietno attieksmi un ļoti nekvalitatīvo darbu pandēmijas laikā, kas, mūsuprāt, apdraud pat Latvijas valsts nacionālo drošību, jo savlaicīgi netiek prognozēts un novērsts apdraudējums medicīnas jomā strādājošajiem, tiek maldināta sabiedrība un netiek garantēta sabiedrības drošība.

Šāda veselības ministres Ilzes Viņķeles rīcība mūsu biedrībai ir nepieņemama, jo veselības ministre Ilze Viņķele kā atbildīgā speciāliste savā jomā ir klaji maldinājusi Ministru kabinetu, kā rezultātā Ministru kabinets atļāva izmantot respiratorus, kuri nav pārbaudīti Eiropas Savienības akreditētā laboratorijā. Šāds lēmums apdraudēja daudzu Latvijas valsts pilsoņu dzīvības.

Gadījumā, ja šāds lēmums tiktu pieņemts slimības uzliesmojuma brīdī un šie respiratori tiktu plaši izmantoti liela daudzuma slimnieku ārstēšanā, tas, mūsuprāt, varētu izraisīt pilnīgu veselības sistēmas kolapsu, jo visi ārstējošie ārsti saslimtu. Tā kā vidējais Latvijas ārstu vecums ir salīdzinoši augsts (53 gadi), tas varētu apdraudēt visu Latvijas nācijas eksistenci, jo vīrusa izraisītā slimība ir smagāka tieši gados vecākiem cilvēkiem.

Veselības ministrei ir jāzina visi potenciālie riski, taču, ignorējot šādu iespējamo scenāriju, viņa ir pierādījusi pilnīgu savu nekompetenci ārstniecības jomā.

 Veselības ministrija iepriekš nebija sagatavojusi stratēģiskās rezerves individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kā rezultātā bija haotiski jāorganizē apšaubāmi iepirkumi. Atļausimies uzsvērt, ka šī nav pasaulē pirmā konstatētā pandēmija un Veselības ministrijai, apzinoties to, bija jānodrošina noteikta apjoma rezerves. Mēs uzskatām, ka veselības ministrei ir jāuzņemas atbildība par slikti veikto darbu.

 Ņemot vērā situācijas nopietnību, šie nekvalitatīvie respiratori, kuru efektivitāte ir tikai 25,20% līdz 56,20%, tika izmantoti visu vasaru. Mūsuprāt, Veselības ministrijas nespēja noorganizēt steidzamu respiratoru kvalitātes testu veikšanu akreditētā laboratorijā ir krimināli sodāma. Mēs uzsveram, ka respiratoru testēšana ir aizņēmusi sešus mēnešus. Vai LR Ministru kabinetam tik ilga testēšana liekas pieņemama un attaisnojama? Vai Ministru kabinets uzskata, ka šādi drīkst riskēt ar Latvijas ārstu dzīvībām?

Veselības ministre Ilze Viņķele ar saviem žestiem ir kļuvusi par tautas apsmiekla objektu. Tautā, sociālajos portālos viņa tiek saukta par “faķ....”. Kā gan var prasīt, lai tauta ievēro kaut kādus šīs personas norādījumus, ja viņai nav nekādas autoritātes.

Vai arī šis LR Ministru kabinetam liekas normāli un ir pieņemami, kad tiek pārkāpts Ministrijas Ētikas kodekss un darbinieks lieto žestus, kas ir personas cieņu aizskaroši un publiski izsaka draudus sabiedrībai?

Ņemot vērā augstāk minēto, mūsuprāt, Ministra kabineta pienākums ir nekavējoties atstādināt veselības ministri Ilzi Viņķeli no ieņemamā amata, pirms viņas lēmumi nav nodarījuši vēl lielāku kaitējumu Latvijas tautai, veikt detalizētu izmeklēšanu un sodīt par nodarīto kaitējumu Latvijas tautai.

Ministru kabineta iekārtas likums 4.pants nosaka: „Ministru kabinets kopumā atbild par valdības īstenoto politiku. Katrs Ministru kabineta loceklis ir politiski atbildīgs par savu rīcību. Ministru prezidents ir politiski atbildīgs par Ministru kabineta darbu kopumā.”

Neatkarīgi no politiskās atbildības Ministru kabineta loceklis par savu rīcību ir atbildīgs arī saskaņā ar krimināltiesisko, administratīvo vai civiltiesisko atbildību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

Novērtē šo rakstu:

83
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...