Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par Veselības ministrijas jaunradīto Ārstniecības likumu

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents
26.10.2015.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

runā

06.11.2015. 20:55

Apinim esot ļoti biezs galvaskausa kauls, varot bez problāmām kaut malku skaldīt, nezinu, cik tur taisnības, bet smadzeņu šajā galvā laikam tiešām nav daudz.

Atbildēt

jautājums

30.10.2015. 19:46

Apinim kad apmeklēji ārstu?

Atbildēt

Zenta (pensionāre)

28.10.2015. 14:15

»

ha

Apinis pret Belēviču, beidzot atklāta cīņa


Lieku 15 euro uz Belēviču, viņš vēl ar dāmu komandējumos dodas.
Pēc izskata spriežot Peķam noteikti erekcijas nav jau gadus 20.

Atbildēt

ha

28.10.2015. 09:18

Apinis pret Belēviču, beidzot atklāta cīņa :)

Atbildēt

arī putns

27.10.2015. 17:52

»

Ūpis

Beļēviča kungu Latvija nosūtīja apgūt ārsta fiofiziķa profesiju. Viņš to apguva atzītā mācību iestādē (tagad - 2. Maskavas medicīnas universitāte). Bez tam viņš ir ieguvis RSU augstāko izglītību farmācijā un aizstāvējis labu promociju darbu, ir ziņatņu doktors...


Pirmkārt, Belēvičs nav kungs, bet biedrs. Tāpat kā viņa sirdsdraugs un čekists Savickis.

Otrkārt, vai Ūpis varētu paskaidrot, kāpēc Belēvičs, ja viņs nav viltvārdis, klaji melo pat par savu vidējo izglītību? Pat vikipēdijā pamanījies ierakstīt, ka beidzis 1. vidusskolu, žuļiks tāds. Bet nebeidza, nebeidza viņš 1. visusskolu, viņu tieši pirms gala eksāmeniem izmeta no skolas sakarā ar stučīšanas skandālu, un Guntiņam nācās pāriet uz 2. videni, kā diploms viņam arī ir. Tā, lūk, ir ar šo kundziņu. Melis, viltvārdis un stukačs, tas viņš ir. Un vēl sava labuma meklētājs, nekad neko nedarīs par velti.

Atbildēt

Tiesībsargājošs orgāns

27.10.2015. 17:06

»

Jampazijs no Elejas

Interesanti, cik litrus tīra alkahola savā mūžā izlacis šitais 60 gadīgais plikpauris


Kapēc Jūs uzdodat, sensitīvu jautājumu ?

Atbildēt

Pietiek lasītājs...

27.10.2015. 16:48

Forši uzrakstīju rakstu, vai ne.

Atbildēt

Jampazijs no Elejas

27.10.2015. 16:43

Interesanti, cik litrus tīra alkahola savā mūžā izlacis šitais 60 gadīgais plikpauris ?

Atbildēt

Helmuts

27.10.2015. 16:29

Ko jūs šito "kropli" publicejat?
Viņam galvā, izņemot lētu piāru uz tabakas rēķina, nekā cita nav, vējš svilpo....

Atbildēt

slimība

27.10.2015. 15:32

veselības ministrs=veselības inspekcija=monopols veselības nozarē=šaurā bezizeja.

Atbildēt

ilze

27.10.2015. 14:40

»

es

Jā, es arī ar nepacietību gaidīšu ARGUMENTĒTU atspēkojumu


Sakuma ludzu argumentetus priekslikumus nevis histerisku savarstojumu!

Atbildēt

zuze

27.10.2015. 12:46

Jautājums konceptuāls, kāpēc LV nevar ieviest tādu finansēšanas modeli kā Igaunijā- obligāto veselības apdrošināšanu? Igaunijā darbojas perfekti, bet pie mums pirmie, kas protestē, ir ģimenes ārsti! Tas tāpēc, ka tieši ārsti nevis pacienti ir ieinteresēti, lai veselības aprūpē būtu tāds bardaks kā tagad- neviens nekontrolē, ko un kam ārsti izraksta, ko dara vai nedara. Ne velti farmācijas un medicīnas iekārtu firmas apmaksā ārstiem braucienus uz eksotiskām zemēm, bet pēc tam valstij ir jāapmaksā valsts galvotie kredīti, piemēram, Ludzas slimnīcai, kur pirms gadiem 10 aprīkoja 6 operāciju zāles! Jau toreiz bija skaidrs, ka Ludza nekad nebūs LV galvaspilsēta, bet tagad tur laikam vispār operē tikai slimās mežacūkas. Taču gadu no gada valsts maksā miljonus kredītos. Savukārt, Rīgā par kredītiem, ko atmaksā valsts, sapirktās iekārtas jau augustā beidzas "valsts kvotas". Kādas kvotas vispār var būt jau valsts apmaksātām iekārtām un ārstiem, kuriem valsts maksā algu līdz gada beigām, kā arī par telpām, kur tas viss notiek, kuras tiek apgaismotas, apkurinātas utt. Kādas vēl kvotas??? Valsts ārstiem un valsts slimnīcām vispār nevarētu būt kvotas kā tādas. Kvotas varētu būt tikai privātajām klīnikām, kam valsts apmaksātu to daļu pakalpojumu, kurus pati nepaspēj veikt. Un tā varētu rakstīt un rakstīt.

Atbildēt

zoss

27.10.2015. 12:14

»

Ūpis

Beļēviča kungu Latvija nosūtīja apgūt ārsta fiofiziķa profesiju. Viņš to apguva atzītā mācību iestādē (tagad - 2. Maskavas medicīnas universitāte). Bez tam viņš ir ieguvis RSU augstāko izglītību farmācijā un aizstāvējis labu promociju darbu, ir ziņatņu doktors...


2. Maskavas medicīnas institūta medbiofaks nekad nav gatavojis ārstus. Tikai DNS grauzējus un biopotenciālu mērītājus. Latvijā var strādāt par ārstniecības atbalsta personu (analogi krāvējam un pavāram)

Atbildēt

Clavicula

27.10.2015. 11:02

Ārstu biedrības datorā ir programma ar kuru jeb kuram rakstam var ielikt vajadzīgo daudzumu (+) vai (-).

Atbildēt

Ūpis

27.10.2015. 10:30

»

zoss

Belēvičs ir viltvārdis. Nekāds ārsts biofiziķis viņš nav. Vienkārši beidzis MBF (mediko biologičeskij fakuļtet) po specialnosti biofizika. Nevienu slimnieku šis biofiziķis-farmaceits-masons izārstējis nav


Beļēviča kungu Latvija nosūtīja apgūt ārsta fiofiziķa profesiju. Viņš to apguva atzītā mācību iestādē (tagad - 2. Maskavas medicīnas universitāte). Bez tam viņš ir ieguvis RSU augstāko izglītību farmācijā un aizstāvējis labu promociju darbu, ir ziņatņu doktors.
Zosij zināšanai - ārsti netikai ārstē slimības, bet arī tās diagnosticē, novērš (profilakse), rehabilitē un aprūpē pacientus. Nebūt nenāk par ļaunu veselības aprūpei, ka ārsti, bet ne tikai zosis piedalās arī veselības aprūpes vadībā.

Atbildēt

Indulis

27.10.2015. 10:20

Pirms publicēt pilnmēness murgus, vajadzētu pārbaudīt vismaz skali paziņotus viegli pārbaudāmus faktus. Pietiek ar ielūkošanos internetā. Nebūtu par skādia rī padomāt, kas notiktu ar cilvēkiem, ja ieviestu ši kunga rakstā minētos priekšlikumus.

Atbildēt

Žulis

27.10.2015. 09:35

Ar tiem likumiem un likumprojektiem ir tā, ka, ja tas likumprojekts ir uztaisīts tāds, kas atbilst sabiedrības interesēm, tad tas "apspriešanas" gaitā parasti tiek tā sacūkots, ka tajā tik pat kā nekas sabiedrībai vajadzīgais vairs nav palicis. Otrs variants ir tad, ja veidojot jaunu likumu ir paredzēts ieviest kaut kādas sabiedrībai nepatīkamas normas. Tad likumprojekts tiek apzināti piebāzts ar visdažādākajām nejēdzībām, kuras tad "apspriešanas" gaitā sabiedrībai par prieku tiek izlabotas, bet uz šo nejēdzību skaļās apkarošanas fona tā nemanāmi un klusi jaunajā likumā tiek atstātas tās iesākumā paredzētās, sabiedrībai nepatīkamās normas.
( Tas, protams, ir tikai mans subjektīvais viedoklis, kas veidojies gadu gaitā vērojot notiekošo likumdošanā.)

Atbildēt

me

26.10.2015. 23:17

»

Petro

Kā pilnmēness, tā Apinis atkal publicējas


Palasīju. Grozījumi tiešām iespaidīgi, sajūta, ka 1.kursa students rakstījis. Dažas lietas pat smieklīgas- diagnozi noteiks tikai slimnīcā, dienas stacionārā nē. Tad- policija varēs savākt tikai tad, ja būs sabiedriska vieta, ja no mājām un apdraud sevi, tad nevarēs. Pārrakstīti MK 1529( vecie 1046)un citi, dublēšanās. Tad kā? Tie vairs nebūs vairāk? Laikam kādam skuķēnam likts izdomāt jaunu likumu, ko viņš pratis, to pārrakstījis, ne lāgā jurists, ne ārsts būdams :)Apinim var iebilst, piem.- viņam nav skaidrs kā tulkot VI lēmumu, ka pārsūdzēt jau var, bet iestāde uz pārsūdzēšanas laiku arī jāklapē ciet, tomēr lielos vilcienos Apinim ir taisnība.Tas, kurš labi iemācījies veco likumu, lasa līdzi un analizē, un patiešām atrod absurdas lietas. Ja tāds iziet cauri, viņš būs tik neprecīzs un plaši tulkojams, ka pats velns kaklu nolauzīs. Arī projektam jābūt pārdomātam.Tagad izskatās tā: ar zīmuli gar avīzes malām- apkopotas domas un idejas, ne pārdomāta informācija.

Atbildēt

Skarbi

26.10.2015. 22:54

»

Petro

Kā pilnmēness, tā Apinis atkal publicējas


Bet tiešām tiek ievērots precīzs pilnmēness fāžu cikls

Atbildēt

Petro

26.10.2015. 18:30

Kā pilnmēness, tā Apinis atkal publicējas? :)

Atbildēt

zoss

26.10.2015. 18:22

Belēvičs ir viltvārdis. Nekāds ārsts biofiziķis viņš nav. Vienkārši beidzis MBF (mediko biologičeskij fakuļtet) po specialnosti biofizika. Nevienu slimnieku šis biofiziķis-farmaceits-masons izārstējis nav.

Atbildēt

gatis

26.10.2015. 18:00

un kur te nav murgi? VM pirms publicēt nepakonsultējās ar Apini,šausmas! Tapēc tagad sniedz labojumus un lai likum sstātos spēkā vēl garš ceļš ejams un gala rezultāts bieži vien krietni atšķiras no orģināla! Esošā visatļautība un nesodām'bas sajūta,jau pārsneidz veselo sparātu! Iesaku saskarties ar slaveno veselības aprūpes sistēmu kā pacientam un tad varbūt viedoklivmainīsiet!

Atbildēt

PIETIEK

26.10.2015. 17:44

»

Gatis

Atkal jūs publicējat šos murgus


Jums noteikti nenāksies grūti tos atspēkot, vai ne, ja reiz murgi? Uz priekšu - labprāt publicēsim atspēkojumu.

Atbildēt

Gatis

26.10.2015. 17:35

Atkal jūs publicējat šos murgus !

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...