Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tikai Imantam Parādniekam, bet arī ikvienam citam Saeimas deputātam, ministram, ierēdnim, policistam un jebkurai valsts amatpersonai pašreizējā Latvijas likumdošana ir nodrošinājusi iespēju gada laikā bez publiskas deklarēšanas no firmām vai privātpersonām saņemt 1,459 miljonus latu, un vienīgais nosacījums, lai šos ieņēmumus viņi varētu neuzrādīt sabiedrībai, – tāda pati vai lielāka kopējā summa gada laikā ir jāsamaksā tālāk (kopā tātad - gandrīz 3 miljoni latu). Tas izriet no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) oficiālā skaidrojuma saistībā ar deputāta Parādnieka ienākumu lietu.

Šonedēļ Pietiek ziņoja, ka Parādnieka vienīgie oficiālie ienākumi pēc nodokļu nomaksas pērn pēc deputāta mandāta iegūšanas bijuši aptuveni 1150 latu mēnesī, taču vienlaikus viņš saskaņā ar paša publisko atzinumu mēnesī maksā aptuveni 3000 eiro (2100 latu) lielu kredītmaksājumu. No tā Pietiek izdarīja secinājumu, ka pat gadījumā, ja Parādnieks ne savām, ne savu divu ģimeņu un piecu bērnu vajadzībām neatvēl ne santīma, viņš tik un tā ik mēnesi nelegālos, nedeklarētos ienākumos saņem aptuveni 950 latu.

Pietiek šo secinājumu atsauc, jo saskaņā ar oficiāli sniegtu Valsts ieņēmumu dienesta sniegtu skaidrojumu tas ir izrādījies nepareizs. No VID skaidrojuma izriet, ka Latvijas likumdošana ne tikai Parādniekam, bet arī faktiski ikvienai citai valsts amatpersonai nodrošinājusi iespēju izvairīties no nepieciešamības sabiedrībai atklāt, no kādiem cilvēkiem un firmām šī amatpersona saņem ievērojamas summas – līdz pat 3999,99 latiem dienā (summu, kas nepārsniedz 20 minimālās mēnešalgas vienā darījumā). Šāda iespēja ikvienai amatpersonai ir tik ilgi, kamēr vien tā ne mazākas summas (bet var arī lielākas, tikai nepārsniedzot jau minēto 20 algu robežu vienā reizē) nodod tālāk citām personām.

„Saskaņā ar likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 24.panta pirmās daļas 8.punktā noteikto valsts amatpersonas deklarācijā ir jānorāda informācija par pārskata periodā gūtajiem visu veidu ienākumiem. Ja persona reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs, tai saskaņā ar normatīvajiem aktiem jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, kurā jānorāda gūtie ieņēmumi un izdevumi, kas rodas saimnieciskās darbības rezultātā, un jānorāda peļņa (ja tāda veidojusies), kas attiecīgi tiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Ja saimnieciskās darbības rezultātā konkrētajā taksācijas periodā saimnieciskās darbības veicējam, kurš vienlaikus ir valsts amatpersona, ir bijusi peļņa, tad attiecīgi peļņa uzskatāma par ienākumiem, kas norādāma valsts amatpersonas deklarācijas ienākumu sadaļā,” – šāds ir VID oficiālais skaidrojums.

Tas nozīmē, ka gan Parādnieks, gan faktiski jebkura cita valsts amatpersona vienlaikus ar amatpersonas pienākumu veikšanu var reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji un šajā statusā noteiktās darbības jomās pieņemt maksājumus – kopumā līdz pat 1,459 miljoniem latu gadā (3999,99 lati x 365 dienas) – no cilvēkiem un firmām, par kuriem sabiedrība saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu nekad un nekas nav jāuzzina, ja vien amatpersona šādas pašas vai lielākas summas samaksā citiem cilvēkiem un firmām, par kurām sabiedrībai saskaņā ar likumdošanu jau atkal nekas nav jāzina.

 

Savukārt no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) oficiālā skaidrojuma izriet, ka Parādnieks tāpat kā citi Saeimas deputāti drīkst savienot savu valsts amatpersonas amatu ar saimniecisko darbību individuālā komersanta statusā vai, reģistrējoties VID kā saimnieciskās darbības veicējs, ja šīs darbības ietvaros tiek gūti ienākumi tikai no lauksaimnieciskās ražošanas, mežizstrādes, zvejniecības, lauku tūrisma vai prakses ārsta profesionālās darbības, kā arī, ja saimnieciskā darbība tiek veikta, pārvaldot valsts amatpersonai piederošo nekustamo īpašumu, piemēram, veicot iznomāšanu.

VID un KNAB skaidrojumi nozīmē to, ka Parādniekam kā Saeimas deputātam – tāpat kā faktiski ikvienai amatpersonai – likumdošana dod tiesības vienlaikus ar valsts darbu veikt saimniecisko darbību šajās jomās un amatpersonas deklarācijā publiski vispār neuzrādīt, no kā viņš saistībā ar šo darbību saņēmis kādus ieņēmumus, ja vien šie ieņēmumi gada laikā nepārsniedz 1,459 miljonus latu gadā un ja viņa izdevumi ir vismaz tikpat lieli.

Vienlaikus šie skaidrojumi apliecina: ja atbilst taisnībai Parādnieka publiskie izteikumi, ka viņam finanšu līdzekļus kredīta nomaksai ienesot arī viņa īpašumā esošais bērnudārzs, tad šādus ieņēmumus deputāts saņēmis nelikumīgi, jo saskaņā ar KNAB skaidrojumu kā Saeimas deputāts viņš šajā jomā ar saimniecisko darbību kā pašnodarbināta persona nodarboties nedrīkst. Viņš gan drīkst strādāt bērnudārzā par pedagogu, bet tādā gadījumā saņemtā nauda (ienākumi) viņam jādeklarē – kas deklarācijā nav izdarīts. Pietiek ir lūdzis KNAB pārbaudīt arī šos faktus.

No VID skaidrojuma izriet, ka šāda situācija, kad valsts amatpersonām ir iespēja neuzrādīt arī milzīgus ieņēmumus un personas, no kurām tie saņemti, eksistējusi jau vismaz vairākus gadus, līdz ar to šādos darījumos iesaistīto amatpersonu skaits un „kabatas” mainījušo naudas līdzekļu apjoms nav pat aplēšams. VID ceturtdien nevarēja nosaukt, kāds skaits valsts amatpersonu vienlaikus ir pašnodarbinātu personu statusā un veic saimniecisko darbību, kuras ieņēmumi var arī netikt uzrādīti amatpersonas deklarācijās.

Uzskatot, ka šī situācija, kad valsts amatpersonas sabiedrībai aiz muguras var kārtot darījumus par milzīgām summām un ar publiski neatklātām personām, ir nenormāla un neatbilst pat elementārākajiem tiesiskas valsts principiem, Pietiek ar attiecīgiem iesniegumiem jau vērsies Saeimas Juridiskajā komisijā, kā arī pie tieslietu ministra un Valsts prezidenta.

„Stulbība,” - tik skarbi pastāvošo dalītās deklarēšanās iespēju Pietiek raksturo KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja Ilze Jurča. „Ideālā modelī valstij nevajadzētu grābstīties ap simts un vienu deklarāciju. Ideālā modelī būtu jābūt vienai deklarācijai ar pietiekami plašu saturu, lai varētu gūt pārliecību par personas mantisko stāvokli un ienākumu legalitāti. Viena deklarācija un viss,” uzskata Jurča.

 

Esošā dalītā sistēma saskaņā ar KNAB amatpersonas domām paver iespējas blēdībām un patieso ienākumu slēpšanai, jo Gada ienākumu deklarācijas un valsts amatpersonu deklarācijas tiek kontrolētas pēc atšķirīgiem principiem. Piemēram, pateicoties šīm divām paralēlajām deklarācijām, pat ne visas saimnieciskās darbības veicēja aktivitātes, kas saskaņā ar likumdošanu traktējams kā darījums, proti, pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas jeb 4000 latus, obligāti tiek uzrādītas valsts amatpersonas deklarācijā.

Valsts amatpersonu iesniegtās Gada ienākumu deklarācijas pārbauda VID nodokļu auditori, kuri tajās meklē nodokļu uzrēķina iespējas, vadoties pēc nodokļu likumdošanas. Savukārt valsts amatpersonu deklarācijas pēta pēc pilnīgi citiem principiem, vadoties no Interešu konflikta likuma un Administratīvo pārkāpumu kodeksa.

 

Jurča uzskata, ka procedūrai būtu jābūt vienai un ar abu veidu deklarāciju kontroli būtu jānodarbojas vienai un tai pašai VID struktūrvienībai, jo „amatpersonas deklarācija pēc savas dabas vairāk ir mantiska rakstura deklarācija nekā interešu konfliktu identificējoša deklarācija”. 

 

Tomēr KNAB, pārbaudot valsts amatpersonu deklarācijas, salīdzina to datus ar gada ienākuma deklarāciju datiem, ja amatpersona vienlaikus reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs. „Ja salīdzinot datus, mēs izsecinām, ka amatpersona ir tērējusi vairāk, nekā nopelna, mēs pārsūtām lietu VID,” saka Jurča.

Tiesa, kā zināms, pat gadījumā, ja VID vai KNAB amatpersonai uzliek sodu sakarā ar amatpersonas deklarācijas likumdošanas pārkāpšanu vai pat sāk kriminālprocesu, sabiedrībai par to parasti netiek ziņots, - abas institūcijas uzskata, ka to liedzot likumdošana.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

21

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

FotoViena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību , kas ir īpaši būtiski attiecībā uz mazaizsargātajām personu grupām. Tādēļ par vienu no prioritātēm savā darbībā tiesībsargs jau vairākus gadus izvirza personu ar īpašām vajadzībām tiesību aizsardzību. Starptautisko cilvēktiesību mērogā par vienu no pamatdokumentiem ir atzīstama Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kura Latvijā stājās spēkā 2010.gada 31.martā. Saskaņā ar likuma „Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām” 2. pantā noteikto šīs konvencijas ieviešanu Latvijā koordinē Labklājības ministrija, bet tās īstenošanu pārrauga Tiesībsarga birojs.
Lasīt visu...

12

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

FotoVai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es strādāju reanimācijā ar īpaši smagiem pacientiem, kuriem ir uzstādīta C19 infekcijas diagnoze, ļauj man atbildēt uz pirmo jautājumu "Jā!"?
Lasīt visu...

12

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

FotoKaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi, vēl joprojām rindas uz tiem var pārsniegt pat 9 mēnešus. Daļēji šo situāciju sekmēja pilnīga ambulatoro iestāžu slēgšana uz trim nedēļām šī gada aprīlī, bet situāciju iespaidoja arī hroniskais ārstu trūkums pilnīgi visās Latvijas medicīnas iestādēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...