Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

b. Nevilks

14.05.2018. 14:24

Judinam ir iebildumi pret visvarenām represīvām institūcijām tikai tādā gadījumā, ja tās vada citu partiju ielikteņi.

Pret KNAB viņam visus šos gadus nopietnu iebildumu nav bijis.

Atbildēt

patiesībā

14.05.2018. 08:53

»

Eriks

piekrītu! bet par DAS jauno regulu un likuma projektā iekļauto ko tu domā


1. Kas ir "DAS" (iespējams, domāts kā "datu apstrādes sistēma", vai kā taml.)?

2. Ņemot vērā līdzšinējo un arī "tekošo lietu kārtību" šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī" - par jebkuriem normatīvajiem aktiem (NA), jo īpaši jau par likumu u.c. NA projektiem jeb "darba versijām", ir jēga diskutēt tikai tad, kad tie ir likumīgi stājušies spēkā. Galvenokārt tā vienkāršā iemesla dēļ, ka publiskotie NA projekti praktiski nekad neatbilst 1:1 juridiskā spēkā "oficiāli" izsludinātajiem tiesību aktiem.

3. Normāli (jebkurā izpratnē / izpausmē) un, līdz ar to, arī max. rezultatīvi diskutēt ir iespējams tikai un vienīgi tādā w-vidē jeb "platformā", kurā tam netraucē nekādi "destruktīvi blakusefekti" (skat. "muļķis, 13.05.2018., 09:10", "muļķis 13.05.2018., 12:54", piemēra pēc). Diemžēl, šīs w-lapas īpašnieki / izpildfunkcionāri nepārprotami demonstrē, ka nav spējīgi nodrošināt un pastāvīgi uzturēt šādu normālu diskusiju "telpu", vēl joprojām. Tātad - vai nu būtu jāgaida "kad pūcei aste ziedēs", vai arī tomēr jāizmanto cita diskusiju "platforma" / cits formāts (tostarp nosacīti "diskrēta" e-komunikācija un taml.). Kā zināms, akūtas nepieciešamības gadījumā "optimālais" risinājums neizbēgami ienākas. ;)

Atbildēt

viedoklis

13.05.2018. 16:46

»

Demokrats

Tas ir nekas cits kā tendence kopēt Krievijas likumu radošumu - represīvu attieksmi pret tautu kopumā. Tas ir varas diktāts, nevis sabiedrības demokrātiskās attīstības principi. Vai valdība saprot, kur tā vada valsti? Varbūt šīs mūsdienu valdošie kungi nav neatkarīga vara, bet tā ir marionetu valdība...


Valdība ļoti apzināti virzās represīva modeļa virzienā,un šis ir tikai viens no soļiem,kuru pirmajā versijā gribēja nodot KNAB pārziņā,taču neguva atbalstu Saeimā,JO deputāti ļoti labi apzinās šīs regulas patieso būtību un tas nozīmētu-balsot pret SEVI kā fizisku personu izrēķināšanās nolūkos politisku,biznesa vai da jebkura iemesla vadīti,ar valsts institūcijas starpniecību jo tuvāk valdībai,jo lielāks ''datu sargātājs''Apzinoties savas iespējas vairs netikt pie otrās iespējas varas partijas steidz stiprināt varas piramīdu visos iespējamos veidos un datu aizsardzība ir viena no tām.

Atbildēt

to MI

13.05.2018. 13:48

Sākas totāla kontrole. I. Mūrniece (NA) organizē un virza likumdošanas apstiprināšanu, ar ko visiem genocīdā no Latvijas padzītajiem jādeklarē Latvijā savas adreses ārzemēs, kur latvieši sasniedzami. Viens no mērķiem tam ir turpināt vajāšanu līdz pilsoņi atsakās no LV pavalstniecības. Slēptāks mērķis ir kontrolēt ienākumus, prasot nodokļus, ja gadījumā latvieši, dzīvodami ārzemēs, gūst ienākumus, izīrējot atstātos dzīvokļus.

Atbildēt

MI

13.05.2018. 12:47

Kontrolē un tik kontrolē. Drīz jau nebūs kontrolējamo, tad viņi viens otru kontrolēs.
Eh smieklīgi.
VIDists - VDIistu - un pa starpu arī Darba inspektors. Uzraudzīs to kontroles un kvalitātes dienests. Koordinēs to starpresoru kantoris. Un tā bez mitas.
Ierēdnis ierēdni jās un jās, jo citu jājamo būs izbeidzies. Tad jājamos ievedīs no trešām valstīm. Pa dienu, lai strādā, bet pa nakti tos jās.
Avīzes mums izdos pasaku formātā. Reiz sensenos laikos aiz......fotogrāfiju nebūs, būs tikai tēlaini zīmējumi.
Resnie steigsies izsūtīt visiem individuālas, notāra apstiprinātas atļaujas. Fotogrāfējiet mūs un galerijas taisiet, slaviniet, kā mēs pirmizrādi apmeklējam. Tie esam - Mēs sab'krejums! Bet tikai mūs, lai fonā nebūtu neviens ar aizkrāsotu mūli. Tie bauri.
Ja likums, tad likums. Tas jāpilda/jākontrolē katru dienu un bez izņēmumiem.
Sākumā katru paksi bloķēt uz stundām, tad jau ilgāk. Jo takš tie albūmi, žurnāli, grāmatas, vēstules, negatīvi, audiofaili, un citi elektroniķi.
Darbs būs grūts tāpēc ādas mēteļus vajadzēs iepirkt un nagaiku ar. Ap roku sarkanu lentu, lai no tāluma redz.
Pārkāpēju būs nu ļoti daudz un pārkāpumu uz katra centimetra. Tiesāt tos nav racionāli, tāpēc trīs paraksti un svins.
Uz priekšu tačankā ašā, kur maksims bez mitas atdevē kratās. Uz priekšu uz saulaino tāli!
P.S. Vai jau nav pienācis laiks sabiedrībai darīt zināmus pirmos rezultātus no cīņas citā frontē.
Saistībā ar mazmājiņu kontroli.
Kādi resursi iesaistīti, cik izkontrolēts. Atkāpjamies vai uzbrūkam. Kāda situācija ir fekālajā telpā (nejaukt ar fiskālo) Cik to kaitnieku ir neitralizēts? Cik kritušo savās rindās? Vai sabiedrība ir drošībā?

Atbildēt

Dikļu muļķis

13.05.2018. 11:54

ir tiešām Indulis Duka no Dikļiem? Viņš ir slavenā darba Muļķu zeme XXI g. s. autors ar lit. pseidonīmu Untuns Mazpusēns?

Ja tā, ir teikts, ka kauns to nezināt! Kas arī bija jāpierāda!

Atbildēt

Patiesībā es, Dikļu muļķis,

13.05.2018. 08:10

tip cenzētais visiem spēkiem slēpju savu identitāti, bet visādi lohi , Izņemot dižo Muļķu zeme XXI g. s. autoru U. Mazpusēnu ( lit. pseid.), , mēģina pārkāpt datu aizsardzību un bez manas atļaujas publicē manu vārdu un uzvārdu - Induli Duku!

Ir sacīts, ka kauns ir nezināt to!Atbildēt

patiesībā

12.05.2018. 23:53

Kā zināms – šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī" nu jau 18 gadus (!!!) ir spēkā "Fizisko personu datu aizsardzības likums" (FPDAL), kuru lielā mērā neviens neievēro, bet ja nu arī kāds tomēr kaut vai "pa minimumu" ievēro, tad tikai formāli jeb "ķeksīša pēc".

Savukārt, konkrētajā "pēkšņā datu aizsardzības šoka" situācijā būtiskākais ir tas, ka – FPDAL pamatprincipi un arī FPDAL definējumu akcenti principā neatšķiras no jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) konceptuālajiem kritērijiem / reglamentācijas nosacījumiem. Ja nu vienīgi – līdz ar jaunās ES regulas (VDAR) ieviešanu visai ievērojami tiek stiprinātas datu subjekta tiesības, īpaši jau attiecībā pret šo personas datu apstrādes interesentiem.

Līdz ar to – tiem (visai nedaudzajiem, diemžēl) fiz. / jur. / publ. personāžiem, kas jau līdz šim, visus iepriekšējos 18 gadus, ir konsekventi respektējuši un pastāvīgi pildījuši FPDAL nosacījumu, nebūs nekādu problēmu "pārslēgties" (jeb "pieslēgties") uz jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) reglamentācijas / kvalifikācijas līmeni.

Kur pretī – attiecībā uz visiem pārējiem "datu aizsardzības šoka" traumētajiem –

ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!"

Un, arī: "Kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt." ;)

Savukārt, kā zināms: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."

Atbildēt

patiesībā

12.05.2018. 23:34

»

Nezinu nezinu

Pietiek. com teksti, bildes. Bet vai teksts attiecas pret bildi un to personu, par kuru ir runa? Kaut vai par Kučinski utt. Diez vai! Jo Pietiek nenorāda, ka būtu personai prasījuši atļauju publicēt viņas foto, vārdu, uzvārdu utt. Šos datus aizsargā likums...


Cik ta nu vairs ilgi varēs atļauties publicēt visu, kas ienāk prātā - 25. maijs jau pavisam tuvu, vēl tikai nepilnas divas nedēļas. Un TAD - ... Būs jautri, pavisam jautri! T.i. izņemot tos līdzšinējos "publicētājus kas ienāk prātā", kam būs pavisam sūnaini, un visnotaļ pelnīti.

Atbildēt

pelēkais vilks

12.05.2018. 23:25

»

sivēns

cūkumāte


sivēns - tas izklausās garšīgi.

Atbildēt

Fiksais

12.05.2018. 21:54

Tukša d--ršana. Man pirms pāris gadiem nelikumīgi pievāca savāca privāto 10 gadu e-saraksti, veselu lērumu privāto datu, nelikumīgi. Nu un? Vai šai korumpētajā tieslietu sistēmā tāpēc kaut kas notiek? Gandriz trīs gadu, bet nesaprot kā rikoties. Vai Eiropas regula iedos prātu un smadzenes mūsu korumpētajiem ierēdņiem???

Atbildēt

doktors, kas specializējies krimināltiesībās

12.05.2018. 20:46

Saeimas deputāts Andrejs Judins, kurš šīs Saeimas laikā ir paspējis pamest divas partijas - gan "Vienotību", gan arī "Kustību "Par"" - ir gatavs startēt 13.Saeimas vēlēšanās no "Vienotības" saraksta, kuras vadība esot pieļāvusi šādu iespēju.

"Es turpināšu strādāt frakcijā un, iespējams, kandidēšu 13.Saeimas vēlēšanās. Bet tas nav pašmērķis. Es zinu, ka arī ārpus Saeimas ir dzīve. Apsveru iespēju arī strādāt kā juristam. Esmu juridisko tiesību doktors, kas specializējies krimināltiesībās. Es veicu zinātniskos pētījumus, pasniedzu augstskolā krimināltiesības. Man ir ko darīt arī ārpus likumdošanas procesa," norādīja Judins.

Atbildēt

???

12.05.2018. 19:59

Nu tak nevajag būt pilnīgiem idiotiem ir īpašumi, kur VDI nekad netikai veiks kratīšanu, bet nerādīsies vispār, grib taču dzīvot.

Atbildēt

NACIKI

12.05.2018. 18:54

...liec vai neliec savus «datus netā» tā tava izvēle,pats muļķis...ko,vairāk...gribās.,jau tam lielumam parādīt savus «mazvērtības» kompleksus...:) cieņu kundzei...par rakstu... zini,lasu...:)

Atbildēt

formula

12.05.2018. 18:41

Vai šī paša Jūģina,kas nu tik tēloti izmisīgi auro , prasti turēdamies pie varas treknās siles, vienotības politmafija knābī neielika savus blēžus-pakalpiņus aņku polemjotčicu un ķēves puisi,kuri daudzus jo daudzus gadus šīs politmafijas uzdevumā pludināja knābja operatīvās informācijas pret vienotības politiskiem un ekonomiskiem pretiniekiem ?

Atbildēt

Demokrats

12.05.2018. 17:28

Tas ir nekas cits kā tendence kopēt Krievijas likumu radošumu - represīvu attieksmi pret tautu kopumā. Tas ir varas diktāts, nevis sabiedrības demokrātiskās attīstības principi. Vai valdība saprot, kur tā vada valsti? Varbūt šīs mūsdienu valdošie kungi nav neatkarīga vara, bet tā ir marionetu valdība?

Atbildēt

Zzum

12.05.2018. 15:36

»

nav tiesa

ir arī mūsdienīgi, gudri un loģiski valsts pārvaldes darbnieki, tikai viņi tiek atgrūsti no jebkādas iespējas ko mainīt, jo priekšā ir partiju gultas biedri, komadas biedri, sievas u.c. , kuri nejēdz nekā un negrib neko


Esmu mazliet pastrādājis valsts iestādē un pievienojos Jūsu viedoklim. Čumēja un mudžēja no stulbeņiem, absurdām iekšējām instrukcijām, kuras neviens neņēma galvā, tostarp acīmredzamas politiskās iejaukšanās darbā, kas bija izdevīga konkrētam politiskajam spēkam - Vienotībai.

Atbildēt

Nezinu nezinu

12.05.2018. 15:16

Pietiek. com teksti, bildes. Bet vai teksts attiecas pret bildi un to personu, par kuru ir runa? Kaut vai par Kučinski utt. Diez vai! Jo Pietiek nenorāda, ka būtu personai prasījuši atļauju publicēt viņas foto, vārdu, uzvārdu utt. Šos datus aizsargā likums.

No otras puses, personai, kurai šķiet, ka aizskartas viņas tiesības par personas datu aizsardzību, ir jāatzīst pašai, ka tā ir tieši viņa, par ko ir raksts, un ka arī attēlā persona ir tieši tā pati.

Bet, kamēr neviens nekādas pretenzijas neizvirza... tikām var publicēt visu, kas ienāk prātā.Atbildēt

nav tiesa

12.05.2018. 15:05

»

Aga

Patiesībā Latvijas ierēdņi kopē Krievijas ierēdņus. Vienā zemē tak dzimuši un auguši


ir arī mūsdienīgi, gudri un loģiski valsts pārvaldes darbnieki, tikai viņi tiek atgrūsti no jebkādas iespējas ko mainīt, jo priekšā ir partiju gultas biedri, komadas biedri, sievas u.c. , kuri nejēdz nekā un negrib neko

Atbildēt

sivēns

12.05.2018. 13:35

cūkumāte

Atbildēt

Paši vainīgi

12.05.2018. 12:09

Paši jūs šos ierēdņus saražojāt,Saeimas ģenerālsekretāru ieskatot!

Atbildēt

Pilsonis

12.05.2018. 11:31

Galvenā regulas doma ir legalizēt fizisko personu datu pārdošana/pirkšanu pa labi pa kreisi. Viss tas tiek piesegts ar rupēm par datu aizsardzību. Regula ir ar skatu nākotnē.
Kangaru režīms protams mēģinās aizlāpīt budžetu ar sodiem, ta teikt pa kripatiņai visur un varbūt sanāks vismaz attālināt par dažiem gadiem visaptverošu ekonomisko/garīgo krahu

Atbildēt

Judins

12.05.2018. 06:12

Ir visnotaļ nesimpātisks tips.Bet šoreiz viņam taisnība.Norijušies siles lopi regulāri gaida mazāko signālu no Eiropas , lai spēlētu lomu spēles a la Orvels..Latvijas statuss šobrīd- ierobežota demokrātija.Kurp ejam, datu inspekcija?

Atbildēt

Zaļais pūķis 🐉

12.05.2018. 05:36

Avdejanova - resnača privātpolicija

Atbildēt

atkal

11.05.2018. 23:14

jūdiņš aptaisījies murgo kā parasti..

Atbildēt

Dez-inspekcija

11.05.2018. 22:53

Visādiem marasmatiskiem sakņu bāzes inspektoriem un svaigā gaisa direktoriem tiks dotas pilnvaras grābstīties gar pilsoņu privāto un konfidenciālo biznesa informāciju. Kontrolieris kontrolierēs trīsreiz dabūjis jau pierē. Protams ka viss atkal notiek pēc nkvd instrukcijām kremļa izdzimteņu virsvadībā. Orvels nervozi pīpē maliņā.

Atbildēt

Aga

11.05.2018. 21:51

Patiesībā Latvijas ierēdņi kopē Krievijas ierēdņus. Vienā zemē tak dzimuši un auguši.

Atbildēt

Konnery

11.05.2018. 21:50

Rozes varda, inkviziicija!

Atbildēt

Hihi

11.05.2018. 20:47

Tai uz bildes viena hromosoma par daudz

Atbildēt

Yes

11.05.2018. 20:45

»

lauķis

Tas viss jau notiek


Vēsture atkārtojas
Tam sekos īsi ulmaņlaiku un tad visbeidzot deportācija, kur tauta ar baudu visus mēslus pakos pa lopu vagoniem

Atbildēt

tp OXO

11.05.2018. 19:59

LR pēc 1990. g. likumdošanu par personu datu aizsardzību nav tiesību vispār saskaņā ar loģiku un veselo saprātu attiecināt uz LPSR laika personām un viņu personu datiem, kuri ir LPSR VDK kartotēkā. Bet SAB un tiesas faktisko rīcību neatklāt šos svešās valsts LPSR personu datus nav iespējams vispār. Jo nav paredzēta atbildība un sods par šo datu neizpaušanu sabiedrībai. Sabiedrība neko nevar ietekmēt.

Lai tā nerosinātu likumdošnu maisu atvēršanai ir jesavāc 155 000 parakstu, kas nav realizējams.

Atbildēt

OXO

11.05.2018. 19:45

Ar likumu nostiprina cekas maisu Neatversanu.

Atbildēt

zose

11.05.2018. 19:41

Šito lūdzu uz notievēšanas kūri

Atbildēt

Parastais Viņķelisms

11.05.2018. 18:51

Andrejs Judins, Saeimas deputāts kopā ar bijušajiem "Vienotības" biedriem Ilzi Viņķeli, Lolitu Čigāni, Alekseju Loskutovu un Intu Dālderi 2017. gada 26. augustā dibinājis partiju "Kustība Par!".

Atbildēt

ES regulas par personas datu apstrādi

11.05.2018. 18:32

un aizsardzību(regula neparedz lvietējo likumu, kam pēc būtības jāatbilst Satversmei. Regula neatbilst, bet uz regulas pamata plāno ieviest likumu grozījumus, kas regulas prasībās neatbilst Satversmei. Tādā veidā tiek izslēgta likumdošanas hierahija ar ES regulu, kura var neatbilst Datversmei, bet atbilst LV un ES līgumam. Ja līgums ar Regulu attiecībā pret Satversmi pārkāpj Satversmē noteiktās tiesības, no Regulas jāatsakās

Visas pazīmes norāda uz ES virzīšanos uz stingru federalizāciju ar Regulu palīdzību.

Regula šajā gadījumā aizstāv zaglīgās un nekompetentās valsts amatpersonas, liedzot izpaust tās dzīvesvietas, kurās tauta var atriebties amatpersonām.

Regula palīdz slēpt ofšoru kompāniju patiesā labuma guvējus.

Atbildēt

Dzintars ofigel

11.05.2018. 17:24

»

aleluja

Veselības ministrija un ārsti kontrolēs nodokļu samaksu, t.i. , veiks VID funkciju, Datu inspekcija veiks kratīšanas. Ģeniāli. Kurš strādās savā jomā, t/i - glābjot pacientus vai piedāvājot jēdzīgus risinājumus datu pareizai uzglabāšanai


Latvija dodas policejiskas, bandītiskas valsts virzienā, kurā aiz šķietami tiesiskām darbībām notiks represijas un citādi domājošo iebaidīšanas.

Atbildēt

A

11.05.2018. 17:20

Kaut ko sajaukuši, valsts kontrolei jāpalielina pilnvaras.

Atbildēt

aleluja

11.05.2018. 17:02

Veselības ministrija un ārsti kontrolēs nodokļu samaksu, t.i. , veiks VID funkciju, Datu inspekcija veiks kratīšanas. Ģeniāli. Kurš strādās savā jomā, t/i - glābjot pacientus vai piedāvājot jēdzīgus risinājumus datu pareizai uzglabāšanai?

Atbildēt

Madam Gricocujeva

11.05.2018. 16:31

.. un visos amatos salikti idioti, bet ar iniciatīvu, jo tautas vērtīgākajai daļai jau sen nolaidās rokas cīņā ar recekļaino astoņkāji un iespējams LV drīz paliks tikai ierēdņi

Atbildēt

Pārnacionāls superspēks

11.05.2018. 15:56

Nacionāļi pidrikīšu gaišās žaketītēs sapņo par policejisku valsti. Vai neparasti? Nu nē, atceroties bijušos nodevējus, zirgu smieklu īpašniekus un citus gaišus neliešus nacionālu rindās.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...