Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Partiju programmu nodokļu sadaļu TOP 3

Jānis Taukačs, Sorainen partneris
01.09.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau pavisam drīz būs Saeimas vēlēšanas. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods atļauts no 2022. gada 4. jūnija līdz 1. oktobrim, bet priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegums televīzijas programmās ir 30 dienas pirms vēlēšanu dienas, tātad jau no 1. septembra. Laiks sākt skaitīt cāļus – ko redzam CVK publicētajās partiju programmās par nodokļiem (kā naudu iekasēs, ne kā to pēc tam tērēs)? Protams, nodokļi nav izšķirošs jautājums izvēlē par labu kādam no sarakstiem, bet tomēr ievērības cienīgs. Izcēlu ar bold svaigākus priekšlikumus, kas pievērsa manu uzmanību.

1. Jaunā Vienotība

JV programmā ir minēts par to, kā plānots tērēt iekasētos nodokļus, bet ne vārda – kādas nodokļu sistēmas pārmaiņas tā vēlētos.

2. Latvijas Krievu savienība

Šajā programmā pārsvarā vērojama nacionālā nots, taču paredzēta arī PVN likmes samazināšana māju apsaimniekošanas maksai līdz 12%, bet apkurei, pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm līdz 5%, kā arī transporta nodokļa iekļaušana degvielas cenā.

3. Zaļo un Zemnieku savienība

Veidosim iedzīvotājiem taisnīgu nekustamā īpašuma nodokļa politiku. Iestāsimies par PVN likmes samazināšanu pirmās nepieciešamības pārtikas precēm un medikamentiem. Atjaunosim speciālos nodokļu režīmus mazās uzņēmējdarbības atbalstam. Pārskatīsim muitas iekasēto maksājumu apjomu ES kopējā budžetā.

4. Tautas kalpi Latvijai

Šī programma paredz vienkāršot nodokļu sistēmu, atceļot pilsoņiem nekustamā īpašuma nodokli par vienīgo nekustamo īpašumu. Te nav gan skaidrs, vai šīs NĪN izmaiņas paredzētas kā vienīgā sistēmas vienkāršošana. Te paredzēts arī, ka pagastā tiek izveidots finanšu inspektora, kas raugās par ienākuma nodokļu iekasēšanu un uzskaiti, amats. Interesants, utopisks risinājums, kas nekorelē ar ieguldījumiem VID digitalizācijā.

5. Suverēnā vara

Samazināt PVN līdz 5% apkurei, elektrībai, kā arī atcelt akcīzi gāzei. Atbrīvot no IIN jauniešus līdz 25 gadu vecumam (arī tos, kas ar saviem startapiem un kripto biznesu jau pelna miljonus?). Invaliditātes pensijas atbrīvot no IIN. Celt pensiju neapliekamo minimumu līdz ar minimālo algu. Hipotēkas procentu maksājumus par ģimenes mājokļa iegādi, būvniecību vai remontu ieskaitīt attaisnotajos izdevumos (šis varētu samazināt pelēko sektoru privātmāju būvniecībā). Atcelt NĪN visiem mājokļiem. Samazināt Latvijā ražotai pārtikai, sabiedriskai ēdināšanai un izmitināšanas pakalpojumiem, lopbarībai un barības piedevām lauksaimniecības dzīvniekiem PVN līdz 5%.

Attīstīt pilna cikla ražošanu reģionos, atbalstot uzņēmējus ar motivējošu nodokļu politiku. Atcelt PVN interešu izglītības pakalpojumiem. Ieviest uzņēmējiem atvieglotu un nomaksājamu nodokļu režīmu, pilnveidojot saimnieciskās darbības konta izmantošanu. Individuālajiem komersantiem un ģimenes uzņēmumiem 10% nodokļa režīms, no kuriem 95% veido sociālās iemaksas, 5% IINPasargāt uzņēmējus no nepamatotiem un nemotivētiem kontrolējošo dienestu ierobežojumiem.

Atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, ieviešot principu "kad brauc, tad maksā". Samazināt ierēdņu skaitu par 1/3.

6. Kristīgi progresīvā partija

Sakārtot nodokļus un samazināt birokrātijas slogu. Uzņēmējdarbības nodokļu optimizācija. Efektīva ekonomisko noziegumu apkarošana.

7. Saskaņa

Mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai maksimāli jāatvieglo nodokļu administrēšana, izmantojot digitalizācijas procesu. Partija uzskata, ka nepieciešama nodokļu samazināšana dažādām preču un pakalpojumu kategorijām gan patērētājiem, gan ražotājiem.

8. Politiskā partija "Stabilitātei!"

Pārskatīsim nodokļu politiku par labu iedzīvotājiem. Samazināsim PVN likmi pārtikas produktiem līdz 5% un atcelsim PVN medikamentiem. Atcelsim NĪN vienīgajam īpašumam. Krīzes laikā samazināsim degvielas akcīzes nodokli par 50%. VID reforma, vispirms ieviešot atbalsta un konsultācijas principus. Apturēsim VID patvaļīgu uzņēmēju vajāšanu, uzbrukumu un uzņēmumu īpašuma nepamatotu arestēšanu. Apvienosim Ekonomikas ministriju ar Finanšu ministriju. Krimināltiesiskā atbildība par valsts budžeta izkrāpšanu. Te, gan, nav skaidrs, kā tas korelē ar jau esošo kriminālatbildību.

9. Tautas varas spēks

Toričelli tukšums.

10. Vienoti Latvijai

Toričelli tukšums.

11. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

Iestāsimies par samazinātu PVN likmi Latvijai raksturīgiem pārtikas produktiem un ēdināšanas nozarei. Turpināsim samazināt darbaspēka nodokļus. Paaugstināsim kultūras darbinieku sociālo labklājību, turpinot darbu pie nodokļu sistēmas pilnveides.

12. Latvija pirmajā vietā

Izbeigsim Satversmes tiesas darbību, jo Satversmes tiesa savos spriedumos pieslienas politiskiem uzstādījumiem, nevis vadās no valsts pamatlikuma. Šo pārsteidzošo punktu šķita svarīgi pieminēt, jo ST cita starpā lemj arī par būtiskiem nodokļu sistēmas stūrakmeņiem. Lai novērstu jauniešu masveida izceļošanu darba meklējumos, katram 18 gadus sasniegušam jaunietim pirmajā darba gadā gūtie ienākumi netiks aplikti ar nodokļiemSamazināsim nodokļu slogu jaunajiem uzņēmumiem un piešķirsim sociālā nodokļa atlaides tiem, kuri darbā pieņem jauniešus un bezdarbniekus. Darbaspēka nodokļus samazināsim vismaz līdz ES vidējam līmenim. PVN pārtikas un ēdināšanas nozarēs samazināsim līdz 10%. Lai veicinātu nekustamā īpašuma nozares attīstību un būvniecību, atcelsim nekustamā īpašuma nodokli. Lai mazinātu ēnu ekonomiku, noteiksim 10% patenta maksu ikvienam individuālajam komersantam. Nepieļausim, ka nodokļu maksājumi tiek iekasēti avansā. Noteiksim individuālu atbildību par ierēdņu bezdarbību un tās radītiem zaudējumiem.

13. Konservatīvie

Atcelsim NĪN primārajiem mājokļiem līdz noteiktai vērtībai, mazināsim NĪN lauksaimniekiem un komersantiem. IIN neapliekamais minimums algām, minimālā alga un vidējā vecuma pensija sasniegs 750 €. (Lietuvas parlaments jau virza 730 eiro slieksni – ar ko mēs esam sliktāki. Mazo algu neaplikšana šobrīd viens no svarīgākajiem uzdevumiem, šķiet.)

Izveidosim Tieslietu akadēmiju un izveidosim jaunu tiesu, prokuratūras un drošības iestāžu līderu paaudziMērķtiecīga cīņa pret netīro naudu, nevis papīra kalnu audzēšana. Sezonas strādnieku nodokļu režīms lauksaimniecībā, viesmīlībā un ēdināšanā. Mazināsim uzņēmumus kontrolējošo birokrātiju. E-pārvaldes un atvērto datu jomā Latvija būs TOP 3 Eiropā.

14. Katram un katrai

Medikamentiem PVN 5%, pārtikai PVN 12%, krīzes laikā 5%. Elektrībai, gāzei, degvielai krīzes laikā – PVN 5%. Atcelsim nekustamā īpašuma nodokli mājsaimniecībām. Atcelsim transporta nodokli. Atcelsim iedzīvotāju ienākuma nodokli pensijām līdz 1000EUR/mēn. Vienkāršota nodokļu likumdošana un nodokļu sistēmas pārskatīšana. Labvēlīga vide jaunajam uzņēmējam- 270 dienas atlikti nodokļi.

Par 3% samazināsim darba ņēmēja VSAOI, VSAOI kopējo likmi samazinot no 34,09% uz 31,09%. Atbalstīsim pašnodarbinātos – ieviesīsim vienkāršotu nodokļu maksāšanas veidu. Tiesību, pienākumu, atbildības līdzsvarošana, mazinot birokrātiju. Valsts pārvaldes reorganizācija ar mērķi optimizēt un samazināt strādājošo skaituAizliegsim plānot soda iekasēšanu kā darbības novērtēšanas kritēriju. Represīvās funkcijas un pārmērīgas kontroles mazināšana. VID ir palīgs nodokļa aprēķināšanai, nevis sodīšanai. Elektroniska dokumentu aprite.

15. Progresīvie

Pazemināsim PVN Latvijai raksturīgai svaigai pārtikai. Latvijas nodokļu politika ir netaisnīga un bremzē attīstību. Samazināsim nodokļus tiem, kuru ienākumi nepārsniedz 1000 EUR mēnesī (bruto). Celsim nodokļus īpašumiem dīkstāvē. Latvijai nepieciešama atklāta politika bez korupcijas.

16. Attīstībai/Par!

Vienkāršāki un "zaļāki" nodokļi. Simpātiska programma, bet par nodokļiem tur ir pamaz.

17. Apvienība Latvijai

Valsts pārvaldes aparāta samazināšana un modernizēšana. Politiskās un ierēdnieciskās korupcijas apkarošana (šis parādās virknē programmu – labi, ka atzīstam problēmu). Likumu izmaiņas, kas paredz ierēdņu atbildības par pieņemtajiem lēmumiem un to sekāmLikumu kvalitātes uzlabošana pēc likumu audita. Likumiem jābūt saprotamiem ikvienam. Vienkārša, efektīva un prognozējama nodokļu sistēma, kas motivē nodokļu maksāšanu. Īpašs un atbalstošs nodokļu režīms mazajiem uzņēmējiem.

VID kā palīgs un atbalsts nodokļu maksātājiemIedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana sabiedrības trūcīgajai daļai. Nekustamā īpašuma neapliekamā minimuma noteikšana. Pensijas nav apliekamas ar nodokli.

18. Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija

Divas reizes pārlasīju, vai neesmu ko palaidis garām uzņēmēja Pīlēna domubiedru plānos, bet nikā. Aiz matiem varētu pievilkt efektīvu un tālredzīgu valsts pārvaldi.

19. Republika

Republikāņi atbalsta tiesiskumu, amatpersonu politisko, civilo un kriminālatbildību, zemu nodokļu, brīvas uzņēmējdarbības un konkurētspējīgas ekonomikas sistēmu. Apvienot operatīvās darbības subjektus ar līdzīgām funkcijām: KNAB, Iekšējās drošības biroju, VID iekšējās drošības pārvaldi. Veicināt ātrāku tiesvedības procesu. Samazināt PVN atsevišķām nozarēm, produktu vai pakalpojumu grupām. Ceļa nodokli, auto ekspluatācijas nodokli iekļaut degvielas cenā. Neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli vienīgo mājokli. Kopējais vai atsevišķais nodokļu un nodevu slogs nedrīkst būt lielāks kā vidējais ES dalībvalstīs. Samazināt ēnu ekonomiku līdz 19% no IKP. Pensijas neaplikt ar nodokļiem. Dot iespēju izņemt uzkrāto naudu ar tiesībām pašam atvērt savu investīciju kontu, neapliekot ar IIN.

Pēcgarša

Daudz populisma un uz emocijām balstītu deklaratīvu solījumu, piemēram, par samazinātu PVN energoresursiem. Nodokļu teorētiķi vienā balsī apgalvo, ka šāds atbalsts nonāktu arī pie tiem, kam atbalsts nav nepieciešams. Efektīvāk būtu mērķēti valsts atbalsta maksājumi vai vēl vienkāršāk – IIN izņēmumi mazāk atalgotajiem.

Stepaņenko un Švecovas (5.) saraksts ir nopietni piestrādājis pie nodokļu jautājumiem. Jau sen sapņoju, ka atsevišķos Latvijas reģionos varētu drosmīgāk eksperimentēt, modelēt dažādus nodokļu politikas mehānismus, ko veiksmes gadījumā varētu ieviest visā valstī. Vienīgi jāuzmanās no nelikumīga valsts atbalsta ES ierobežojumu pārkāpšanas.

Pēckara Korejā tā arī uzbūvēja Seulas pilsētu upes otrā krastā (tā sākotnēji bija tik vienā krastā) – ar nodokļu atlaidēm tiem, kas pārcēlās uz otru krastu dzīvot un strādāt. Arī nodokļu sloga samazināšana mazāk pelnošajiem un mazajam biznesam ir korekts virziens. Arī VID problemātika 5.saraksta programmā labi redzama. Principā piekrītu gandrīz visam, kas šajā (5.) programmā rakstīts par nodokļiem.

To pašu atbalsta jaunajam biznesam un jaunajiem darbiniekiem virzienu pauž arī LPV (12.) saraksts. LPV ideja par NĪN atcelšanu nav vien populistisks sauklis, jo Latvijas budžeta 92% ieņēmumus veido vien 4 nodokļi. Pārējie veido vairāk birokrātiju, kā reālu labumu valstij. Vienīgi šaubos, vai tieši NĪN ir pareizais grēkāzis, jo no administrēšanas viedokļa NĪN ir viegli iekasējams un nav īpaši aiznesams un noslēpjams. Nepārprotami šis šķiet liberāls, biznesu veicinošs priekšlikums.

Konservatīvie (13.), Katram un Katrai (14.) ar Apvienību Latvijai (17.) diezgan līdzīgi konkurēja par mana TOP 3.vietu, bet pirmajiem bija mazliet vairāk konkrētības. Viss, protams, intuitīvi.

Partiju NĪN sadaļā daudzi runā par iedzīvotājiem, bet daudz svarīgāka biznesam (tātad – investīcijām, tātad – valstij) ir tiesiskā noteiktība par kadastrālo vērtību pielīdzināšanu tirgus vērtībām – būs vai nebūs?

Interesants ir arī Re:Baltica salīdzinājums – ko par nodokļiem partijas solījušas uz iepriekšējām Saeimas vēlēšanām un kas no tā ir izpildīts. Ne visiem viņu secinājumiem gan varu piekrist. Gluži kā pirms 4 gadiem arī šogad viena partija palūdza palīdzību ar programmas nodokļu sadaļas sagatavošanu (maz kas gan no ieteikumiem palicis programmā).

Ceru ar dažiem no kandidātiem vēl paspēt pārrunāt nodokļu jautājumus Tax Stories podkāstā. Daži politiķi jau piekrituši – pierakstieties te uz jaunajiem blogiem savā pastkastē, ja nevēlaties neko palaist garām, un iesakiet saviem draugiem, kam nodokļu tēma ir aktuāla.

Tātad, mans partiju nodokļu programmu TOP 3 ir:

Saraksts nr.5 – Suverēnā vara;

Saraksts nr.12 – Latvija pirmajā vietā;

Saraksts nr.14 – Katram un katrai.

Novērtē šo rakstu:

69
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...