Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību - Delna ziņojumus par stāvokli korupcijas novēršanas jomā. Latvijā situācija gadu garumā lēnām uzlabojas, taču diemžēl progress ir tik lēns, ka būtībā situācija stagnē.

Starp KNAB paveiktajiem darbiem 2023. gadā ir palielināts sods politiskajām partijām par aģitācijas ierobežojumu pārkāpšanu plašsaziņas līdzekļos, internetā un vidē līdz 7100 EUR. Turpināts darbs pie interešu konflikta novēršanas valsts amatpersonu darbā.

Ir mainītas prasības par publicējamo informāciju amatpersonu deklarācijā un arī jaunizveidotais partnerības regulējums, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, ņem vērā vajadzību novērst interešu konfliktu. Virzīti priekšlikumi par ierobežojumiem, lai amatpersonas nedrīkstētu pieņemt lēmumus, kas skars viņu bijušos laulātos vai partnerus, ja šķiršanās ir nesenāka par diviem gadiem.

Delnas vērtējumā Latvijas rezultāti Korupcijas uztveres indeksā stagnē, līdz šim trūcis gribas ieviest drosmīgus pretkorupcijas pasākumus, kas skar politisko godprātību, privātā sektora godprātību un publisko resursu izšķērdēšanas novēršanu. Šīs ir jomas, kurās, salīdzinot arī ar Igauniju un Lietuvu, Latvijai ir īpaši zemi rezultāti.

Tos varētu uzlabot, piemēram, ar stiprākiem pasākumiem interešu konfliktu novēršanai un sašaurinot amatu apvienošanas iespējas, t. sk. pašvaldību deputātiem un citām amatpersonām. KNAB ieskatā, būtu jāpapildina Krimināllikuma panti, kas saistīti ar pilnvaru pārsniegšanu, ļaunprātīgu izmantošanu vai bezdarbību ar jaunu nolūka veidu, proti, nolūkā iegūt nepamatotas priekšrocības sev vai jebkurai citai personai.

Būtu nepieciešams precizēt arī Krimināllikuma 323.panta regulējumu, lai novērstu šaubas par to, vai kukulis – pateicība ir uzskatāma par krimināli sodāmu ne tikai tad, kad iepriekš (pirms kukuļa došanas) ir pastāvējusi koruptīvā vienošanās, bet arī tad, ja tādas nav bijis vai arī tāda nav pierādīta. Tas nozīmētu - kriminalizēt “pateicību” došanu valsts amatpersonai pēc kādas darbības veikšanas.

Progresīvie viennozīmīgi atbalsta stingrāku vēršanos pret korupciju - gan politiskajā līmenī, kur turpināsim strādāt, atbalstot KNAB un Delnas ekspertu virzītās iniciatīvas, gan praktiski, netolerējot nekāda līmeņa korupciju, kā to apliecina Mārtiņa Kossoviča un Jāņa Meirāna rīcība, ziņojot par mēģinājumiem viņus piekukuļot.

Novērtē šo rakstu:

4
70

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi