Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Žulis

01.01.2022. 19:43

»

Pomeranču Vainadziņš

Pirmkārt es neko nesludinu...


Nevaru noturēties neizsakot savas domas un uzjautrinājumu par to, cik veikli Šeit "skolnieciņš" nodarbojas ar demagoģiju, aizstājot diskusiju par konkrēta jautājuma saturu ar diskusiju par to, kas kur rakstīts, kas kur noticis. Cik veikli viņš "sakarina birkas"un tad sāk ar šīm "birkām" operēt (klišejiska domāšana). Piekarinot Jums birku "kristietis" viņš uzreiz zin, ka Jūs esiet cilvēku šāvējs kā Simons Šustins un dievturu nīdējs, kas žīdiem piešķīris monopoltiesības uz Dievu, un visiem šo "žīdu dievu" cenšaties iesmērēt. Viņš nav spējīgs saprast, ka cilvēks atzīstot vienu Dievu, vienotu Pasaules Saprāta Centru var arī nebūt kristietis. Un ka sākot šķirot dievus kā kaut ko atsevišķām tautām piederošu, viņš iebridīs kārtīgās auzās. Par to var pārliecināties kaut vai izlasot grāmatu "Ceļvedis pasaules tautu mitoloģijā", ja nekas cits par šo tēmu nav lasīts.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

01.01.2022. 19:15

»

Skolnieciņš

Pomeranču Vainadziņ, un kā Tu nonāci pie secinājuma, ka ir Vienots Vienums? Bez kristīgās baznīcas līdzdalības Tu to nevarēji izdomāt. Labāk uzreiz atzīsties, ka Tu esi kristietis. Tu uzvedies kā viens no Latvijas Universitātes profesionālajiem baznīcēniem – teologiem. Sentēvu Dievus Tu nez kāpēc neatzīsti...


Pirmkārt es neko nesludinu.
Otrkārt, nevienai reliģijai nepiederu. Atzīšos, pagānisms savā dabiskumā man ir vistuvākais, jo tieši caur dabu tam Vienotajam Vienumam ir visvieglāk piekļūt. Daba lieliski ved cilvēku pie Sevis. Un nokļuvis pie Sevis, cilvēks savienojas ar Vienumu! Tur vairs nekas nav jāizdomā!

Par Taviem kontroljautājumiem - paradīze un elle ir alegoriski jēdzieni. Fiziskajā izpausmē tie kā tādi neeksistē, taču cilvēks tos pats izveido savā apziņās stāvoklī. Tādējādi šie abi stāvokļi ir piedzīvojami tepat uz Zemes.

Kas attiecas uz eņģeļiem un erceņģeļiem - personīgi neesmu tādus saticis, bet pieļauju, ka smalkākajās pasaulēs pastāv kādas nebūt "vienotājbūtnes", kas spēj komunicēt starp dažādiem plāniem. Kā tās sauc, tas nudien nav svarīgi.

Atbildēt

Andris Marts

01.01.2022. 19:12

Pasauli labāku var padarīt
Tikai ar vārdiem.
Un ja tas nav izdevies,
Tad vārdi nav bijuši īstie.
Tāpēc katru nakti
Mums ir jāmēģina
Pierunāt zvaigznes,
Lai kaut vai
Pačukst tos mums.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 18:59

»

Pomeranču Vainadziņš

"Dievturiem ir jāveido savs pasaules redzējums, kam jābūt mūsdienīgam un Eiropeiskam


Pomeranču Vainadziņ, un kā Tu nonāci pie secinājuma, ka ir Vienots Vienums? Bez kristīgās baznīcas līdzdalības Tu to nevarēji izdomāt. Labāk uzreiz atzīsties, ka Tu esi kristietis. Tu uzvedies kā viens no Latvijas Universitātes profesionālajiem baznīcēniem – teologiem. Sentēvu Dievus Tu nez kāpēc neatzīsti. Pret daudzdievību Tu iebilsti. Atliek vien spriest, ka Tu esi kristietis no kaut kādas modernās kristiešu konfesijas, kurš sludina kristīgo ezotēriku jeb ezotērisko kristietību, kas bagātīgi piebāzta ar filosofēšanu un citu reliģiju elementiem. Citi ezotēriskie kristieši Tavu Vienoto Vienumu sauc par Absolūtu, Radītāju u.t.t. Radītājs, Absolūts, Vienotais Vienums ir tikai ebreju cilts Dieva Jahves (Dieva Jehovas) sinonīms, kuru sludina ezotēriskie kristieši. Pa lielam Tu mēģini citiem iesmērēt ebreju cilts Dievu Jahvi (Dievu Jehovu) citā konfekšu papīriņā. Man ir kontroljautājumi. Vai Tu tici eņģeļiem un ercenģeļiem? Vai Tu tici Paradīzei un Ellei? Ja Tu kaut vienam no šiem jēdzieniem tici, tad Tu esi kristietis. Nemuļķo citus un neizliecies par to, kas Tu nemaz neesi.
Laimīgu melnā, ūdens Tīģera gadu! Laimīgu 2022. gadu! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Svētīgi, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 18:53

»

Pomeranču Vainadziņš

Skolnieciņ, grozies kā gribi, bet daudzie dievi patiešām ir tā viena vienīgā aspekti


Lūdzu, nesludini monoteismu jeb viendievību (ticību vienam Dievam). Pomeranču Vainadziņ, palielam Tu sludini to pašu, ko kristieši. Tagad Ikšķiles bīskaps Meinards (Meinards fon Zēgebergs) un Rīgas bīskaps Alberts (Alberts fon Bukshēvdens) laikam savos kapos skaļi priecājas, ka viņiem izdevies Baltu tautām uzspiest Bībeli un iznīcināt ticību vietējiem Dieviem un Dievietēm. Tavs sludinātais monoteisms atbilst moderno kristietības konfesiju Bībeles interpretācijai, Amerikā moderno kristietības konfesiju ir daudz. Protams, klasiskās kristietības konfesijas (katolicisms, pareizticība) Tevi palielam uzskatīs par ķeceri. Bet Tu runā kā īsts kristietis, kā gojs (neebrejs), kurš pielūdz ebreju cilts Dievu Jahvi jeb Dievu Jehovu jeb Bībeles viltus Dievu Jahvi.
Ar sentēvu pagānisko ticību un dievturību Tev nekāda sakara nav. Tu runā tā, it kā Tu būtu profesionāls baznīcēns, kuru Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē bakalaura programmas ietvaros apmācīja, kā pareizi runāt ar pagāniem. Jebkurā teoloģiskā diskusijā jebkurš musulmanis, kurš ir lasījis Korānu un visvisādus Korāna atvasinājumus un jaundarinājumus, bet nav studējis dabaszinātnes, psiholoģiju, filozofiju, kulturoloģiju, varēs tevi šajā diskusijā pievarēt un nokautēt. Musulmaņi ātri Tev priekšā pateiks, ka Tavs Vienotais Vienums ir Allāhs.
Kāpēc Tu cīnies pret dievturību un daudzdievību? Latvijas vēsturē jau bija tāds Izraēla dēls. Viņu sauca Simons Šustins. Un dievturus, uh, kā viņš nīda.
Ar cieņu pret daudzdievību, dievturis Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

01.01.2022. 18:38

»

Skolnieciņš

''Vienīgā Pasaules Dieva aspekti, jeb izpausmes.'' nemēģini man iebarot monoteismu. Tālāk es diskusiju par šo tēmu ar Tevi neturpināšu


Skolnieciņ, grozies kā gribi, bet daudzie dievi patiešām ir tā viena vienīgā aspekti.

Atsevišķie aspekti tādējādi ir nodalīti no Vienotā Vienuma un kļūst vieglāk izzināmi, saprotami. Atsevišķie pārstāv kaut ko no Viena un Viens ir klātesošs visos atsevišķajos.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 18:36

Islandē vel joprojām ir dzīva ticība Skandināvu Dieviem. Asatra ir politeiska ticība, kuras pamatā ir ticība Skandināvu Dieviem, kā arī iecietība, sapratne, tolerance pret citādo un dzīve saskaņā ar sabiedrību, sevi pašu un apkārtējo dzīvo dabu. Asatras piekritēji ir daudzdievji, kas tic Skandināvu Dieviem un praktizē senos, skandināvu rituālus (godina Dievus un Dievietes, kā arī nodarbojas ar rūnu maģiju). Par šo lielisko ticību ir rakstīts Islandes žurnālā ”Iceland Magazine”: ”11 things to know about the present day practice of Ásatrú, the ancient religion of the Vikings”. Šo publikāciju angļu valodā var lasīt šeit: https://icelandmag.is/article/11-things-know-about-present-day-practice-asatru-ancient-religion-vikings
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Lūdzu nejaukt skandināvu asatru ar latvisko dievturību, tās ir divas dažādas pagāniskās ticības. Lūk, vel papildus hipersaites par skandināvu pagānisko ticību: https://icelandmag.is/article/heathenry-iceland-america-and-germany-mainstream-and-fringe (Heathenry in Iceland, America and Germany: The mainstream and the fringe)
https://www.bbc.co.uk/bradford/content/articles/2005/10/25/odinist_feature.shtml (Odinism in West Yorkshire)
https://www.bbc.co.uk/bradford/lifestyle/faith/2005/paganism_john.shtml (No sacrifices, no drinking blood!”)
https://scandinaviafacts.com/people-believe-valhalla/ (Do People Still Believe in Valhalla? Learn the Truth)
https://viking-styles.com/blogs/history/what-is-asatru
https://viking-styles.com/collections/viking-jewelry
https://mythology.net/norse/norse-concepts/runes/

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 18:36

Elki ir apjomīgi Dievu un Dieviešu atveidojumi, kuru tuvumā notiek reliģiskās darbības. Savukārt, elkmeži ir svētmeži, kuros ir izvietoti elki un svētakmeņi bezasiņu ziedojumu atstāšanai. Latvju Dievu elki ir Latvju Dievu atveidojumi, kas izgrebti no koka. Mūsdienās elkus var veidot no keramikas, mālā masā pievienojot kāda nešķīstoša metāla oksīdu krāsas nodrošināšanai. Ar 3D printeru palīdzību var viegli izveidot 3 līdz 5 metrus augstus elka šablonus. Tālā senatnē skandināvi lietoja no koka izgrebtus elkus kā starpniekus ar Dieviem un Dievietēm. Mūsdienās par Dieva Pērkona atveidojumu var izmantot koriģētu Dieva Perūna atveidojumu. Uz Pērkona – Debesu Tēva elka ir jābūt atainotam pērkoņkrustam un vārdam ‘’Pērkons’’. Elkam ir jāizskatās apmēram šādi: https://m.youtube.com/watch?v ulO1tTA8Idc un https://m.youtube.com/watch?v ZNnsK5aqFSg
Citu Dievu un Dieviešu atveidojumus ir jāveido līdzīgi: https://m.youtube.com/watch?v xXiVpt7SK4Q&feature youtu.be

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 18:35

Dievturība bez Latvju Dievu tempļiem un elkmežiem, svētbirzēm un svētakmeņiem nevar pastāvēt. Pat kristiešiem ir baznīcas, krusti un ikonas. Dievturība bez saviem sakrālajiem simboliem un spēka vietām nevar pastāvēt. Mūsu tauta ir daudz ko pārcietusi. Podomju totalitārisma gadi bija smagi priekš dievturiem, jo kopš 1940. gada 17. jūnija, kad Padomju Krievija okupēja un vēlāk arī anektēja Latvijas Republiku, dievturība bija aizliegta. Daudzus dievturus totalitārais padomju režīms nogalināja jau 1940. gada vasarā. Teju pusgadsimtu dievturi nevarēja brīvi darboties. Dievturības atbalsis saglabājās vien trimdā. Vien 1991. gadā dievturi varēja atsākt savu darbību.
Diemžēl dievturība ir piesārņota ar kristietības sārņiem. Dievturība atrodas zem kristietības tupeles, arī valdība dievturību neatbalsta. Pat vienai Romas pāvesta Franciska vizītei 2018. gadā tika piešķirts vairāk naudas nekā dievturiem šo 30 neatkarības gadu laikā. Dievturību ir jāattīra no kristīgajiem sārņiem. Latvju Dievu saimi ir jāattīra no tādiem kristīgās popkultūras tēliem kā Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte un Lietuvēns. Ir jāatceras Sentēvu Dievi. Ir jāatjauno Latvju Dievu saime jeb Latvju Dievu panteons. Nevajag kautrēties Latvju Dievus saukt vārdos. Piemēram, Dievs Pērkons (Pērkons – Debesu Tēvs), Dievs Jurģis, Dievs Ūsiņš, Dieviete Laima, Dieviete Māra (Māra – Veļu Māte, Māra – Zemes Māte) un citi Dievi un Dievietes. Nevajag baidīties saukt lietas īstajos vārdos.
Dievturiem ir jāveido savs pasaules redzējums, kam jābūt mūsdienīgam un Eiropeiskam. Tajā ir jāiekļauj tādi jēdzieni kā ‘’multivisums’’, ‘’paralēlās pasaules’’, ‘’Debesu valstība’’, ‘’Cilvēku pasaule’’, ‘’Veļu valstība’’, ‘’maģija’’, ‘’buršanās’’, ‘’garīgā pilnveidošanās’’, ‘’reinkarnācija’’, ‘’dvēseļu pārceļošana un dvēseles daudz šķautņainība (miesa (augums), gars (velis), dvēsele)’’, ‘’Dievi un Dievietes’’, ‘’tolerance pret citādo’’. Dievturība nedrīkst saturēt kristietības novecojušos aizspriedumus. Dievturībai ir jābūt tikumīgai un brīvdomīgai. Dievturībai ir jākļūst par miera un brīvības reliģiju.
Svētīgi, ticīgais Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

01.01.2022. 18:34

Vispār jau Jēzus Kristus tolaik nebija nekāds "vienīgais kristietis", jo viņš vispār nebija kristietis :))))

Kristietību kā reliģiju izveidoja n-tos gadus pēc Kristus nāves pēc diemžēl visur sastopamajiem kanoniem - atnāk Skolotājs ar vēsti, kuru viņa sekotāji pēc tam sačakarē.

Atbildēt

Valdis no Aizsargu organizācijas

01.01.2022. 18:23

Paldies latviešu nacionālistam Inkina kungam par rakstiem! Būtu labi, ja arī Gardas kungs uzrakstītu ko publisku un pieejamu PIETIEK lasītājiem. Un nevis pārdomas, ka latvieši ir slikti, jo viņi nebāž vilcienos okupantus un nesūta tos atpakaļ uz Krieviju, bet pats Garda ir labais, jo viņš taču avīzē izplata aicinājumus veikt deokupāciju un dekolonizāciju. Aicinājums ir, bet rīcības nav. Kas vainīgs? Tie, kas nerīkojas!? - vai tomēr aicinātājs, vai abi? Gardas kungs, lūdzu kādu rakstu no Jums par Dievu un kā ar Dievpalīgu sakārtot latviešu zemi Latviju.

Atbildēt

Žulis

01.01.2022. 18:15

»

Skolnieciņš

''Vienīgā Pasaules Dieva aspekti, jeb izpausmes.'' nemēģini man iebarot monoteismu. Tālāk es diskusiju par šo tēmu ar Tevi neturpināšu


Sasmīdināju Tu, cilvēciņ, mani!
"nemēģini man iebarot", "tālāk es diskusiju neturpināšu"
Un Tu tiešām domā, ka es šeit kaut ko rakstu ar mērķi Tev kaut ko "iebarot"? Vai Tev neliekas, ka pārāk daudz goda priekš sevis esi sacerējies? Nāksies Tevi apbēdināt, man pilnīgi vienalga, kādi ir tie Tavi uzskati. Taču, ja Tu ar viņiem plāties publiskajā telpā, tad arī man ir tiesības izteikt savu viedokli. Izvairīšanās no diskusijas ir tikai savas nespējas apliecinājums šādu diskusiju turpināt. Tas nav Tev veltīts apvainojums, tikai fakta konstatācija. Esmu daudz ar dažādiem cilvēkiem diskutējis par reliģiskiem un filosofiskiem jautājumiem. Un dziļi cienu dažus man zināmus visai izcilus savas reliģijas pārstāvjus, kuri spēj atklāti atzīt, ka "šo es nevaru izskaidrot", vai "šo es nezinu", vai "šis jautājums man ir jāapdomā vai jāpapēta sīkāk". Tēlo viszinību, izvairās no tālākām diskusijām vai pat pāriet uz agresīvu toni tie, kuri īstenībā nemaz nav iedziļinājušies reliģiskajos jautājumos, bet tos pieņēmuši kā dogmu. Es viņus nenosodu, jo arī tāds var būt ceļš pie Dieva, bet... ja vien zem šīs dievticības čaulas nav paslēpies materiālists ar saviem tīri materialistiskajiem mērķiem un nodomiem. Tos, kuri patiesi tiecas pēc garīgās saiknes ar Augstāko, interesē Patiesība un viņi vienmēr ir gatavi kaaut ko uzzināt, pārdomāt, diskutēt un arī atzīt savus maldus.

Atbildēt

jkl

01.01.2022. 18:12

»

Gribu par prezi būt!!!

Klausoties Inkina gara darbus, rodas jautājums, kurš par to maksā? Neviens dieva vārda sludinātājs, pie tam vel mūsu laikos, bez samaksas muti nedzisina! Vai politikā cauri kritušais Inkins cer,ka ar krusta zīmēm pie krūtīm, viss kļūs iespējams, jeb viņš pilda provokātoru uzdevumus? Kāds sakars ar dieva...


Šķiet, ja Inkins nesen devies pensijā. Tas spriežot pēc viņa vecuma. Domāju, ka Inkins, kurš ir visnotaļ darbīgs un enerģisks, nezina, kur likt savu enerģiju, jo pulcēšanās, sapulces un dažādas publiskas apspriedes, kas tik ļoti patika Inkinam, tā īsti nenotiek. Un tāpēc raksta. Pie tam, raksta neslikti. Un neteiktu, ka Inkins ir caurkritis politikā - vienkārši latviešu idioti balso par jenotiem, liberālfašistiem un liberālpideriem, par pseidonacionālistiem, naftas zaļajiem un kotlešniekiem.

Atbildēt

Gribu par prezi būt!!!

01.01.2022. 18:02

»

Patriotiskais gars

ĻOŅKA,ar pirmo Jaungada dienu un prāts lai pienāk,AIZEJ NOST NO kāškrusta,neesi tu Dievturis,tāpec pietiek bla bla bla


Klausoties Inkina gara darbus, rodas jautājums, kurš par to maksā? Neviens dieva vārda sludinātājs, pie tam vel mūsu laikos, bez samaksas muti nedzisina! Vai politikā cauri kritušais Inkins cer,ka ar krusta zīmēm pie krūtīm, viss kļūs iespējams, jeb viņš pilda provokātoru uzdevumus? Kāds sakars ar dieva piesaukšanu? Arī komentu rakstītāji nevieš uzticību, jo runā visādas blēņas par ticības jautājumiem. Vai šī ir greizo spoguļu karaļvalsts?

Atbildēt

01.01.2022. 17:43

»

Nelēkā kā pirdiens uz pannas ! :)))

https://www.joga.lv/joga-vasistha


https://www.delfi.lv/orakuls/biblioteka/51289397_jogas-vasistas-maciba-izdota-latviesu-valoda

Atbildēt

Žulis

01.01.2022. 17:13

»

Skolnieciņš

Labāk lūgsim Latvju Dievus. Praktizēsim sentēvu pagānisko ticību. Dzīvosim apzinīgi un draudzīgi. Ticēsim Latvju Dieviem un tapsim svētīti. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna...


Tā sauktā daudzdievība ir tā pati Dieva pielūgšana. Jo dievības (tai skaitā latvju dievi) ir personificēti Vienīgā Pasaules Dieva aspekti, jeb izpausmes. Dažādām tautām tie ir dažādi, ar dažādiem mītiem un leģendām apvīti. Mīti, leģendas, nostāsti ir tikai līdzeklis cilvēka apziņas tuvināšanai Dievam un dievišķā izpratnei. Uzskatīt, ka pasaulē mājo daudz dažādu dievu ir literāri aizraujoši un šeit paveras plašs lauks fantāzijai, taču dziļāk padomājot, skaidri var saprast, ka Dievs pasaulē var būt tikai viens. Tāpat kā jebkuram riņķim var būt tikai viens centrs.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 17:04

»

Žulis

Ja runā par elkdievību, tad visai aplami ir no kristiešu puses elkdievību piedēvēt citu reliģiju pārstāvjiem, kuri atzīst un pielūdz Dievu, izmantojot kā starpnieku kādu dabas objektu vai pašgatavotus tēlus.(Arī kristieši taču nepielūdz svētbildi vai krucifiksu, bet gan svētbildes vai krucifiksa priekšā...


Žuli, monoteismā un politeismā kosmogoniskā pasaules uztvere principiāli atšķiras. Nelien ar senebreju mitoloģiju pie senajiem Dieviem un senajām Dievietēm. Vienkārši ebreji ir varen nekaunīga tauta, bet viņi savu karmisko mācību daļēji jau saņēma.

Atbildēt

Žulis

01.01.2022. 16:55

Ja runā par elkdievību, tad visai aplami ir no kristiešu puses elkdievību piedēvēt citu reliģiju pārstāvjiem, kuri atzīst un pielūdz Dievu, izmantojot kā starpnieku kādu dabas objektu vai pašgatavotus tēlus.(Arī kristieši taču nepielūdz svētbildi vai krucifiksu, bet gan svētbildes vai krucifiksa priekšā pielūdz Dievu.) Īstie elku pielūdzīji savā būtībā ir materiālisti, kas ar dziļu pielūgsmi ikdienā kalpo visdažādākajiem pašu radītajiem elkiem un izdomātajiem mītiem - naudai, labklājībai, slavai, dažādiem zīmoliem, savienībām, biedrībām... Vēl pie elka pielūdzējiem var pieskaitīt visu veidu sātanistus, kaut gan arī tam, ka cilvēki pievēršas sātanismam, pamatā ir cilvēka materialistisms un no tā izrietošās tieksmes pēc nepelnītas varas, slavas, bagātības...

Atbildēt

jautaajums

01.01.2022. 16:54

»

Skolnieciņš

Labāk lūgsim Latvju Dievus. Praktizēsim sentēvu pagānisko ticību. Dzīvosim apzinīgi un draudzīgi. Ticēsim Latvju Dieviem un tapsim svētīti. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna...


A ja nu tie divi un dievietes sāk villoties savā starpa?Ja nu kāds nolaiž pa kreisi tad sanāks nezinkas?Un kur nu vēl tie baisie krievu dievi un dievietes?

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 16:46

Labāk lūgsim Latvju Dievus. Praktizēsim sentēvu pagānisko ticību. Dzīvosim apzinīgi un draudzīgi. Ticēsim Latvju Dieviem un tapsim svētīti. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Praktizēt sentēvu pagānisko ticību ir viegli. Atliek vien ierīkot pagānisko svētvietu savā privātajā mežiņā. Ir vajadzīgi no koka veidoti Latvju Dievu elki – Dieva Pērkona (Pērkona – Debesu Tēva) elks, Dievietes Māras (Māras – Veļu Mātes vai Māras – Zemes Mātes) elks, Dievietes Laimas elks. Un, protams, ir jāuzstāda plakans svētakmens ar izgrebtām senlatvju spēka zīmēm, kur atstāt bezasiņu ziedojumus (maizi, dažādus graudus, pašgatavotus ēdienus, putras, pīrādziņus, augļus). Un vel vajag ierīkot vietu ugunskuram. Tas arī īsumā ir viss, kas nepieciešams pagāniskajai svētvietai dievturu tradīcijā.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 16:42

»

Redz pie kā noved ticība !!!

Tik briesmīgi ticēji, ka nebija laika ieskatīties patiesībai acīs un sākt cienīt savu tautu, savus senčus un sargāt savu zemi no iebrukušiem okupantiem


Semjons Šustins (Simons Šustins 1908—1978) bija Krievijas ebreju izcelsmes padomju čekists. Latvijas PSR Iekšlietu Tautas komisariāta (NKVD) Valsts drošības pārvaldes priekšnieks (1940), vēlāk Valsts drošības tautas komisariāta priekšnieks (1941). Gandrīz uz visiem 1940. un 1941. gada Latvijas politisko represiju izpildes dokumentiem atrodams Šustina paraksts, ieskaitot lēmumus par 6636 Latvijas iedzīvotāju deportāciju 1941. gada 14. jūnijā. Pēc aizbraukšanas no Latvijas darbojās kā Gulaga nometņu priekšnieks Krievijā un Sibīrijā. Latvijas PSR Valsts drošības tautas komisariāta priekšnieks.
lv.wikipedia.org/wiki/Semjons_%C5%A0ustins Semjons Šustins — Vikipēdija (wikipedia.org)
letonika.lv/groups/default.aspx?r 89&q b&id 1367872&g 1 Letonika.lv. Enciklopēdijas – Personu rādītāji. Šustins Semjons
lpra.vip.lv/sustins.htm Slepkava pie rakstāmgalda Simons Šustins (vip.lv)
Simons Šustins – krievvalodīgs ebrejs, cilvēku slepkava, dievturu nīdējs, cionists – mūžīgs kauns un mūžīgs negods Simonam Šustinam!!!
Ar necieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Simons Šustins ienīda dievturus kā īsts cionists un lielebreju šovinists. Pret dievturiem represijas sākās jau 1940. gada vasarā, neilgi pēc Latvijas Republikas okupācijas. Daudzi dievturi tika nogalināti. Simons Šustins ir Leonarda Inkina līdztautietis.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 16:40

»

Skolnieciņam

Es visu mūžu esmu ticējis.Agrāk ticēju padomju varai bet pa kluso gāju baznīcā un ticēju jēzuliņiem.Laiki mainījās un sāku ticēt dieviem un dievietēm,katrās vēlēšanās ticēju citai partijai.Tikai neko neesmu piedzīvojis,tikai ticējis un imitējis dzīvi.Tā arī neko neesmu uzzinājis,tikai ticējis...


Ticības brīvība ir svēta. Kopš tālās senatnes Baltu tautas bija daudzdievji (politeisti) un pagāni. Mūsu senčiem bija kupls Dievu panteons, sava pasaules uztveres koncepcija un liels pagānisko rituālu kopums visiem dzīves gadījumiem. Diemžēl 12. gs. vidū varmācīgie krustneši un liekulīgie kristīgie misionāri iebruka Baltu tautu zemēs. Vatikāns un Vatikāna vasaļi iebruka mūsu senču zemēs. Kristīgie okupanti un citi kristīgie kuces dēli postīja mūsu senču zemi, apgānīja pagāniskās svētvietas, zaimoja senos Dievus un senās Dievietes, slepkavoja mūsu senčus. Vatikāns un Vatikāna vasaļi rīkojās zemiski, ciniski, amorāli un nepiedodami. Mūsu senči pret okupantiem cīnījās veselu gadsimtu līdz 13. gadsimta vidum. Pat ar milzīgu pārspēku Vatikāns nespēja iekarot – okupēt un anektēt – Baltu tautu zemes vesela gadsimta garumā. Mūsu senči bija drosmīgi karotāji, kas spēja aizstāvēt savu brīvību, cieņu un godu, kā arī godāt senos Dievus un senās Dievietes. Kristietība ir okupantu, vergturu un apspiedēju vardarbīgi ievazāta reliģija. Kristietība mūsu zemē ienāca kopā ar jūdaismu. Kad mūsu senči tika padarīti beztiesīgiem vergiem (dzimtcilvēkiem), vietējie ebreju kolonisti baudīja n-tās reizes vairām brīvību un tiesību. Vietējiem ebreju kolonisti pat legāli varēja celt sinagogas un praktizēt jūdaismu. Tā ilga 700 verdzības gadi. Kristīgās baznīcas kundzība bija liekulīga, garīgi kropla, pretīga, zemiska un necilvēcīga. Kristīgā baznīca iznīcināja sentēvu pagānisko ticību. Tā mūsu senču pamatticības daļa, kuru nespēja apklusināt dažādu okupācijas varu piekoptā cenzūra un īstenotās represijas, saglabājās līdz mūsdienām dievturības veidolā. Dievturība savu uzplaukumu piedzīvoja pirmās Latvijas Brīvvalsts laikā, kad tika oficiāli un legāli nodibināta Latvijas Dievturu sadraudze. Diemžēl iestājoties Latvijas Republikas okupācijai 1940. gadā, padomju okupācijas vara ar krimināllikuma spēku aizliedza dievturību kā reliģisku kustību. Daudzi jo daudzi dievturi beztiesas tika nošauti, bet daļa dievturu uz čekas safabricēto krimināllietu pamata tika izsūtīti uz attāliem PSRS reģioniem un vēlāk nošauti. Dzīva palika tikai neliela dievturu daļa. 1940. gada 6. jūlijā cienījamo dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu prettiesiski apcietināja un izsūtīja no Latvijas, bet 1942. gada 28. janvārī viņu nošāva. Latvijas Dievturu sadraudze spēja atjaunot savu darbību vien 1991. gadā pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Mūsdienās dievturība atrodas zem kristīgās baznīcas tupeles, valsts atbalsts dievturu darbībai ir nepietiekams. Aicinu ikvienu atcerēties Sentēvu Dievus un praktizēt senās pagāniskās tradīcijas. Godāsim Latvju Dievus! Godāsim Dievu Pērkonu! Godāsim Dievieti Laimu! Godāsim Dievieti Māru! Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!
Ar mīlestību un labestību, ticīgais Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-(
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņam

01.01.2022. 16:22

»

Skolnieciņš

Es ticu Dieviem un Dievietēm. Es ticu dvēseles daudz šķautņainībai (cilvēkam ir miesa, dvēsele un gars). Es ticu dvēseļu nemirstībai un neievainojamībai. Es ticu reinkarnācijai (dvēseļu pārdzimšanai un pasauļu mainībai). Es ticu paralēlajām pasaulēm un multivisumam. Es ticu, ka gaišie Dievi ir radījuši...


Es visu mūžu esmu ticējis.Agrāk ticēju padomju varai bet pa kluso gāju baznīcā un ticēju jēzuliņiem.Laiki mainījās un sāku ticēt dieviem un dievietēm,katrās vēlēšanās ticēju citai partijai.Tikai neko neesmu piedzīvojis,tikai ticējis un imitējis dzīvi.Tā arī neko neesmu uzzinājis,tikai ticējis.

Atbildēt

Patriotiskais gars

01.01.2022. 15:20

ĻOŅKA,ar pirmo Jaungada dienu un prāts lai pienāk,AIZEJ NOST NO kāškrusta,neesi tu Dievturis,tāpec pietiek bla bla bla!

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 15:10

Es ticu Dieviem un Dievietēm. Es ticu dvēseles daudz šķautņainībai (cilvēkam ir miesa, dvēsele un gars). Es ticu dvēseļu nemirstībai un neievainojamībai. Es ticu reinkarnācijai (dvēseļu pārdzimšanai un pasauļu mainībai). Es ticu paralēlajām pasaulēm un multivisumam. Es ticu, ka gaišie Dievi ir radījuši cilvēci, un ka gaišie Dievi aizstāv cilvēci no tumšajiem Dieviem.
Ar cieņu, ticīgais Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

viedais Skolnieciņš

01.01.2022. 15:01

Kāpēc Leonards Inkins tik fanātiski iestājas pret politeismu? Kāpēc viņš visu, kas nepatīk apsaukā par «elkdievību»? No kurienes Inkina kungs ir izlīdis? Ko nozīmē uzvārds «Inkins»? Что означает фамилия Инкин?
Фамилия Инкин, по-видимому, синонимична фамилии Инк (также Юнг, Юнк, Юнкман, Инг, Ингер и т.д.) и образована от слова «юнг» — «молодой», «младший» на немецком и идиш. (Эта информация частично взята из книги «A Dictionary of Jewish Surnames from the Russian Empire» Александра Бейдера, см.http://www.avotaynu.com/books/DJSRE2.htm). Вероятно, предок носителей этой фамилии был младшим в семье.
https://toldot.ru/life/lnames/lnames_29145.html? Что значит фамилия Инкин. История, происхождение и значение фамилии Инкин (toldot.ru)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

Skolnieciņš

01.01.2022. 14:53

«Elkdievībai ir to raksturojošs ekvivalents – nauda.» Leonards Inkins nesaprot, ka kapitālisms ir ateistu piekopts, tam ar senajiem Dieviem un Dievietēm nav nekāda sakara. Merkantilisms ir ateistiska ideoloģija. Arī kristīgā baznīca bauda kapitālisma (Kapitāla) labumus. Tālab nevajag liekuļot un no sevis tēlot svēto vientiesi.
No kurienes Leonardam Inkinam ir tāds tāds riebums pret sentēvu pagānisko ticību? Kāpēc Teodors Inkins politeiskās ticības apsaukā par elkdievību? No kurienes šim cilvēkam ir naids pret dievturību? No kurienes šim cilvēkam ir naids pret daudzdievību???
Laikam viņš tikai māk sludināt lielebreju šovinismu un apsaukāties. Kad cilvēkam nav argumentu, bet savu viedokli paust gribās, cilvēks sāk rupji un agresīvi uzvesties.
Ar cieņu pret demokrātiju, ticīgais Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

Mjā

01.01.2022. 14:49

Nu gan autors ir sajaucis mušas ar kotletēm teikdams:
"Elkdievībai ir to raksturojošs ekvivalents – nauda."
Kāds sakars latviešu dievturībai, kur pat lūgšanu nami nav paredzēti, ar baznīcu zelta ikonām un spīzdīgajiem gleznojumiem, kas patiešām daudzos uzdzen kāri uz naudu un baudu.

Atbildēt

Un ko taalaak

01.01.2022. 14:35

Religjija ir veesturiski radiits instruments, lai samierinaatu cilveekus ar pastaavosho netaisniibu! Vienam pienaakaas, otram jaakalpo.....

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...