Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Koloss

10.01.2018. 09:19

»

DP

Brīdinājums...


Izlasi, idiņ, oriģinālo vēlēsanu likumu..Tas paredz bezpartejisku kandidātu izvirzīšanu un 1000 balsu referenduma slieksni..Ja par demokrātijas atjaunošanu ir jādraud ar DP, tad kas būtu jādara ar tevi, bioatkritum..?

Atbildēt

Info

03.04.2017. 12:14

K.Rancāna paustais:
1. Pašreizējais Vēlēšanu likums ir „šizofrēnisks”.
2. Vai nebūtu laiks lietas saukt īstajos vārdos un nemaskēties aiz mistiskiem nosaukumiem, jo nav tāda “komunistiskā genocīda”.
3. “SKDS reitingu dati ir politiski krimināla krāpšana – vēlētājam nolaupa balsi, lai to atdodu par ienaidnieku partijām.
Patiesībā viņa idejas un raksti ir ar KOMUNISMA piesitienu, kurus karsti atbalsta ļoti destruktīva organizācija Eiropas Savienības pretinieki- Eiroskeptiķu rīcības partija!!!
Nonsens- šis tips ir bijis iekundzējies VDK darbības pārtraukšanas valdības komisijas locekļa amatā!
Vārdu sakot īsumā palasot internetā n-tos viņa rakstus un informāciju K.Rancāns par sevi rada šizofrēniska populista iespaidu, kurš nodarbojas ar politisko „tūrismu” un nerod mieru savā vecumā.
Rancānam draugos ir arī bijušais čekists Roberts Milbergs ( segvārds- „Sakoļskis”), tad rodas jautājums- Kas patiesībā bija un ir vecais PSRS prokurors Maskavas skolas absolvents„jurists”?
Ir skaidrs, ka šāda cilvēka darbības ir ļoti kritiski vērtējamas un apšaubāmas, jo neviens Maskavas skolas beigušais tāpat vien nestrādāja PSRS IM struktūrās tādos amatos!

Atbildēt

DP

18.03.2017. 15:02

Brīdinājums!!!
Priekšvēlēšanu laikā atkal ir sarosījušies dažādi šaubīgi Latvijai naidīgi elementi!
Piemēram populists Klementijs Rancāns maldina tautu un aicina uz masu nekārtībām valstī!
Tēlo tautas aizstāvi, bet patiesība dara pretējo!
Viņa vainas pastiprinošs apstāklis ir tas, ka viņš ir bijušais IM darbinieks-prokurors 35 gadus!!!
Viņa idejas un raksti velk atpakaļ uz PSRS kurus karsti atbalsta ļoti destruktīva organizācija Eiropas Savienības pretinieki- Eiroskeptiķu rīcības partija!!!
Šis pensionētais prokurors-populists un tautas naidnieks vienreiz ir jānoliek pie vietas!
Ar saviem melīgajiem rakstiem viņš izplata klajus melus un grib sanaidot atsevišķas cilvēku grupas!
Kur tādi pretīgi Latvijas nīdēji rodas???
Domāju, ka te ir darbs DP!!!

Atbildēt

Nu ja

08.02.2017. 00:44

»

kukū

Autors nesaprot vienkāršu lietu, partijas, kas Latvijā klasiskā nozīmē nepastāv,jo faktiski ir grupējumi nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanai un izagšanai, nekad nemainīs šo sistēmu


Tavā skatījumā nepastāv maize, bet peļu šuds, kiru tu vēlēšanās ēd, garšo vai negaršo.

Ja partijas nepastāv, tas kas cits?

PSRS arī pseidonīms, tā nebija SAVIENĪBA, okupētās valstis, Krievijas impērija, visi sauc - PSRS.

Tā tev ar partijām.

Atbildēt

cirkulis

05.02.2017. 18:57

vēlēsim par tādiem, kas nav bijuši pie saeimas galdiem un paskatīsimies, ar ko šie nodarbosies- ar sevi vai ar tautu- eksperiments sanāktu.

Atbildēt

AG

02.02.2017. 14:16

VARU PIEKRIST TIKAI TAM, KA JĀATCEĻ 5% BARJERA !!! PĀRĒJAIS IR "SLIMA SUŅA MURGI"...UN SOROSA PIPELES SŪKĀTĀJS ZATLERS IR "CIENĪJAMS" - NU, NU, NU...:(((

Atbildēt

galīgi garām, autor!

01.02.2017. 23:32

Plusu likšana un svītrošana var radikāli izmainīt ievēlēto deputātu sastāvu. Tikai divi piemēri- teorētiskais, kad visi par sarakstu balsojošie neizdara nekādas atzīmes, bet viens pieliek plusus 10 kandidātiem, tad ievēlēti tiek tieši šie 10 un otrs reālais, ja 12.Saeimas vēlēšanās Kurzemes apgabalā citu partiju 600 vēlētāji būtu nobalsojuši par Vienotību un svītrojuši dažu tik nīsto Āboltiņu, tad viņai nebūtu nekādu cerību iekļūt Saeimā, jo viņa atrastos nevis 4.vietā, bet pēdējā 16.vietā. Patiesībā pietiktu pat ar 300 vēlētājiem, ja viņi pārējiem pieliktu plusus.

Atbildēt

Ss

01.02.2017. 22:01

Pārvaldes sistēma ir šizofrēniska, vēlēšanas ir iluzija!!

Atbildēt

Tautas vara - Eduards Lunis?

01.02.2017. 16:40

»

Eduards Lunis

--Ak Rancān! Načal za zdravije, a končil -ZA OPOKOJ! Vai speciāli ,,nesaskati,, visu slavēto noziedumus Latvijas iznĪCināšanā! TĀDI JŪS VACIE , MORĀLI SAKROPĻOTIE KOMUŅAGAS ARĪ ESAT-PASAKAT KĀDU VARDU PATIESI, BET TŪLIŅ PIEJAUCAT MELU KĀRTĪGU KĀRTU! LIEN KAKTA'UN NOKAUNIES, JA NEESI SAPRATIS-PARTIJU...


Eduard! Zini kur un kad bija "tautas vara" - krievu okupācijas laikā. Tauta noteica visu okupācijas mērcē.

Namu pārvāldš, darba vietās bija biedru tesas, Varēja izskatīt un sodīt tiesa par skandālu ģimenē, pat dzeršanu, par darba kavējumu, par strīdu ar kaimiņu, par suņa izvešanau izkārnīties nevietā, darbā bija biedru tiesa, arodbiedrība visi 100 % piedalījās varas realizēšanā - sodīta, tramdīja katru strādnieku, tad partijas sapulcēs "mazgāja"par visu ko un kaunināāja, sodīja, varēja sodīt tevi ceha priekšnieks, priekšnieku varēja "nosis"ar vienu rakstu avīzē, ja tu uzrakstīji tiesā prastu iesniegumu, bez advokāta, prasot ko tu vēlies, tiesa pati piemeklēja likumu, tev nevajdzēja to sameklēt un pamatot, tev tiesa bija bez maksas, darbā bija tautas kontrole - visas lietas varēja izskatīt, kontrolēt un sodīt, ja putras burkā, kuru ražoja, ielika nepareizas devas utt. un tjpr. īsta tautas vara. Deputātu kandidātus izvirzīja darba kolektīvos, atklāti un tieši. Vēl uzskaitīt tautas varas komponentus?

Tad , EDUARD, tev pajautāšu - kur un kā tu atradīsi vietu "TAUTAS VARAI"kapitālismā? Tajā ir tikai vergi un vergturi! Vai tev darbā pie īpašnieka ir iespējas apspriest, cik strādneki nopelnīja, cik katram sadalīja darba ienākumus, kur tie palika - utt., viss ĶOMERCNOSLĒPUMS. Tev verga alga un priecājies, nepatīk, ej bekot. Labi ja es tev, īpašnieks=, dodu strādāt.

Tātad, kā tu realizēsi Satversmes 2. pantu?

Šis pants ir domāts tikai garīgi slimo nomierināšanai, tautas vara - slimu cilvēku murgs.

Tātad, EDUARD - pasaki savu formulu, kā tu realizēsi "TAUTAS VARU", kas to realizēs. kur tu, vergs, ņemsi naudu varas uzturēšanai?

Tā ka nemuldi, lūdzu aplamības, ciet klusi, vergs, nekur tu, es, mēs augstāk par savu verga likteni netiksim.

Vai tu lasīji, man iepatikās K.R. komentārs, salīdzināji , lasīji, kaut ko saprati, ko nozīmē TAUTAS VARA" un kur tā noved?

Atbildēt

kukū

01.02.2017. 16:37

Autors nesaprot vienkāršu lietu, partijas, kas Latvijā klasiskā nozīmē nepastāv,jo faktiski ir grupējumi nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanai un izagšanai, nekad nemainīs šo sistēmu!

Atbildēt

Viesis

01.02.2017. 06:20

Pa lielam - pareizi. Tomēr - raksta Vienotības (noziedzinieku) atbalstītājs.

Atbildēt

Deniss-žULIM

31.01.2017. 16:35

»

Žulis

Vēlēšanu likums nav ne arhaisks, ne novecojis, ne šizofrēnisks. Vēlēšanu likums ir NOZIEDZĪGS! Vēlēšanu likumā nav ne kļūdu, ne nepilnību. Visas tās ir apzinātas, mērķtiecīgas, labi izplānotas iestrādes...


Paldies, dārgais akadēmiķi Žuli! Tagad kļuva skaidrs, kas ir labs un slikts. Bez jums neko nesapratu. Jūs esat latviešu lepnums-visu zināit, visus pamaucat un visu pietaisat.

Atbildēt

jā jā

31.01.2017. 16:35

»

Žulis

Vēlēšanu likums nav ne arhaisks, ne novecojis, ne šizofrēnisks. Vēlēšanu likums ir NOZIEDZĪGS! Vēlēšanu likumā nav ne kļūdu, ne nepilnību. Visas tās ir apzinātas, mērķtiecīgas, labi izplānotas iestrādes...


Tagad galvenais panākt lai nejēgas un lumpeni tev noticētu un neietu uz vēlēšanām. Tad beidzot Latvijā būs sakarīga Saeima un valdība.

Atbildēt

ha ha

31.01.2017. 16:32

»

Komentārs

Vēlētāji mainās, "lokomotīves" princips ir sevi izsmēlis, degradēts. Cilvēki uz to vairs neiekritīs. Tas nav pietiekoss iemesls, lai atņemtu iespēju balsot par visu sarakstu kopumā un iespēju svītrot "lokomotīves


Naivais, nekas nav izsmēlis un degradēts un lieliski strādās. Paskaties jebkuras vēlēšanas un paskaties kas savākuši visvairāk plusiņu.

Atbildēt

Žulis

31.01.2017. 16:29

Vēlēšanu likums nav ne arhaisks, ne novecojis, ne šizofrēnisks. Vēlēšanu likums ir NOZIEDZĪGS! Vēlēšanu likumā nav ne kļūdu, ne nepilnību. Visas tās ir apzinātas, mērķtiecīgas, labi izplānotas iestrādes.
Ar savu dalību vēlēšanās jūs aplieciniet, ka šīs vēlēšanas ir godīgas, brīvas un demokrātiskas, tādas kuru rezultāti iemieso vēlētāju vairākuma patieso gribu. Tad nu uzdodiet sev jautājumu: "Vai šīs vēlēšanas ir godīgas, demokrātiskas, tādas, kas dod jums iespēju izteikt savu brīvo gribu? "
Ja šīs vēlēšanas tādas nav, tad tās ir boikotējamas. Juridiskajā zinātnē ir tāds jēdziens kā Radbruha formula. Ja likums ir nepanesami netaisnīgs vai acīmredzams vienlīdzīgu tiesību principa pārkāpums, tas nav jāievēro. Un nekāda tukšo aplokšņu vai sasvītrotu biļetenu sviešana urnā no jūsu puses nav pieņemama. Tikko jūs būsiet atzīmējuši vēlētāju sarakstā savu dalību vēlēšanās, jūs būsiet šo vēlēšanu likumību un godīgumu atzinuši, visam pārējam ko jūs tālāk darīsiet jau vairs nebūs nekādas nozīmes. UN vēl. Jūsu vietā neviens cits nobalsot nevar un arī kādai politiskai partijai jūsu balsi pieskaitīt nevar. Tas tiek stāstīts lai jūs aizmānītu uz vēlēšanām. Nebalsojot es ATSAKOS nodot savu balsi! Bet, ja šo manu balsi kāds piesavinās, nozog, nolaupa, tad tas ir VIŅA, nevis mans izdarītais noziegums. Un šāda likumdošanā iestrādāta norma ir NOZIEDZĪGA. Un, pakļaujoties noziedzībai ( kaut arī likuma normās ierakstītai) , mēs to atbalstām.Kamēr vien atbalstīsim, NEKAS nemainīsies!!!
Vēlēšanas ir tad, kad ir dota izvēle. Izvēle starp labo un slikto, nevis iespēja izvēlēties "mazāko ļaunumu", kurš pēc tam tiek svinīgi pasniegts kā vēlētāju griba. Tas ir apmēram tā, kā kad mums priekšā noliktu desmit mēslu kaudzes, citu par citu šķidrāku un smirdīgāku un liktu izvēlēties no tām to sausāko un mazāk smirdīgo, kurā mēs gribētu sēdēt. Bet pēc tam svinīgi paziņotu, ka sēdēt mēslu kaudzē - tā ir mūsu, kā vēlētāju svēta griba. Un katrs no mums ir pelnījis tādu mēslu kaudzi, kādā sēž

Atbildēt

Vajag psihiatru?

31.01.2017. 16:05

»

Vienīgais kurš te ir šizofrēnisks ir pats autors...


"Tā" - tev vajag psihiatru, Var ieteikt, pieņems bez rindas un iedos nosūtījumu uz Sarkandaugavu! Bez maksas.

Atbildēt

Balts etniskais

31.01.2017. 15:20

Nevienā Satversmes pantā nav teikts, ka Partijas drīkst izvirzīt savus kandidātus. Vācijā Nacionālsociālisti ar likumu pēc kapitulācijas tika atdalīti no Valsts vadības, kā Baznīcas. Latvijā otrādi KPSS biedri ieņēma 85% deputātu nišu gan Saeimā, gan Pašvaldībās!Visu likumdošanu nosaka tieši Partijas. Saeimā valda partokrātija!Uzdevums: Visu Lauksaimniecību, rūpniecību iznīcināt! Rentablos uzņēmus iztirgot, radīt bezdarbu, padzīt Trimdā. Visu Tautai piederošo mantu pataisīt par savējo. 0,01% sāka valdīt pār 99,09% tautas. Tauta muļķe, vaimanā un kliedz pēc taisnības! Palasiet Veidenbauma dzeju "Virs zemes nav taisnības....!Kļūs skaidrs....! Kas ir kas!

Atbildēt

Komentārs

31.01.2017. 15:07

Vēlētāji mainās, "lokomotīves" princips ir sevi izsmēlis, degradēts. Cilvēki uz to vairs neiekritīs. Tas nav pietiekoss iemesls, lai atņemtu iespēju balsot par visu sarakstu kopumā un iespēju svītrot "lokomotīves".

Atbildēt

ha ha

31.01.2017. 14:11

»

Komentārs

Saeimas vēlēsanās kārtība, kad katram iecirknim ir atsķirīgs, iecirknim piesaistīts kandidātu saraksts, zināmā mērā, ierobežo, "apzog" vēlētāja izvēli. Izsakoties tēlaini, nevēlos balsot ne par "snuķi", ne -"asti", bet par visu "ziloni" kopumā. Nevēlos balsot par iecirknim piesaistīto kandidātu, bet...


Tas ko tu vēlies ir tieši pretējs autora gribētajam un līdzīgs agrāk pastāvējušajam 'lokomotīvju' principam, kad populārus cilvēkus salika apgabalos lai gan viņi pat teorētiski nevarēja tikt ievēlēti no šiem apgabaliem.

Atbildēt

31.01.2017. 14:07

Vienīgais kurš te ir šizofrēnisks ir pats autors!
Saeimu protams var ievēlēt 5 vēlētāji, ja pārējie miljons negrib vēlēt, bet vienīgā alternatīva ir, ja atnāk 5, tad turpmākos n gadus pie varas paliek iepriekšējā Saeima.
Balsošana par sarakstu un visu izsvītrošana ir acīmredzama šizofrēnijas pazīme.
Jebkurš svītrojums sarakstā svītroto nevis pabīda par vienu vietu uz leju, bet pārvieto uz saraksta pēdējo vietu.
5% barjeras atcelšana dotu tikai to, ka Saeimā varētu iekļūt katrs, kurš spētu savākt vai nopirkt 10000 vēlētāju balsis.

Atbildēt

Komentārs

31.01.2017. 13:54

Saeimas vēlēsanās kārtība, kad katram iecirknim ir atsķirīgs, iecirknim piesaistīts kandidātu saraksts, zināmā mērā, ierobežo, "apzog" vēlētāja izvēli. Izsakoties tēlaini, nevēlos balsot ne par "snuķi", ne -"asti", bet par visu "ziloni" kopumā. Nevēlos balsot par iecirknim piesaistīto kandidātu, bet par 3 citiem, trīs citos iecirkņos. Jābūt iespējai balsot par pilnu ( visu) sarakstu.

Atbildēt

Funbot

31.01.2017. 12:25

Iesaku noskatīties šos CGP Grey video:
https://www.youtube.com/watch?v=s7tWHJfhiyo
https://www.youtube.com/watch?v=3Y3jE3B8HsE
Ir nepieciešamas alternatīvās balsis, lai cīnītos ar zaudētās balss problēmu. Tad varētu balsot par sev mīļāko partiju un reizē pataupīt balss rezervi kādai lielajai partijai, ja par pirmo tomēr netiek nepieciešamais balsu skaits savākts.

Atbildēt

J.Staļins

31.01.2017. 12:21

Nav svarīgi, kā nobalso, svarīgi, kā balsis saskaita.

Atbildēt

K.R.

31.01.2017. 12:12

»

soldiere of fortune

28.09.2014...


"Tautas vara"- tā ir mistika, sazvērestības teorija. Neviens nav atklājis, kā tā izskatītos, realizētos praksē, dabā, kas to realizēs, ar kādiem līdzekliem?

Salīdzini Dienvidkoreju ar mežonīgo kapitālismu un Ziemeļkoreju ar sociālistisko režīmu!

Salīdzini Vāciju, Holandi, Zveidriju, Norvēģiju, Somiju un daudzu citu valstu attīstību mežonīgajā kapitālismā un Krievijas impērijas okupēto tautu un valstu attīstību, Latviju ar Luksemburgu vai citu.

Tev neder neviena? Ko tad tu piedāvā. Ja kritizē režīmu vai šeit rakstā izteiktās politiskās reformas, režīma "slīpēšanu", piedāvā savu variantu, kā iziet no parlamentārās diktatūras, no naudas varas diktatūras, no nomeklatūras diktatūras?

Valsti pārvalda nauda un nomenklatūra, ja pavēro, ka neviens ministrs vai deputāts neko nevar uzsākt. Kā tik kaut ko ierosina, tiek izstumts no politikas vai padodas un aiziet malā.

Pie jebkuras revolūcijas varu sagrābj nauda, tie, kam rokās informācija un pārvaldes struktūras, tikai mainās sastāvs. Tā ka jāpieņem vien, ka "miers baro, nemiers posta" un jātaisa reformācijas.

Lai Latviju pārveidotu, vēl vajadzēs apmēram 50-100 gadu (kas to zina, kas notiks rīt).

Mums ir vēl viena nelaime - ir spēki, kas lolo atjaunot zaudētās okupācijas laika privilēģijas. Lai viņi saprastu, ka tas tautu ved postā, arī vajadzēs vēl divas trīs paaudzes, lai tiktu vaļā no šīs sērgas un saprastu ari tādu mīcītu pazīmi, kas ir "latviska Latvija", ko nesaprot kā vieni, pēc okupācijas privilēģijām alkstošie, ne tie, kas sludina cīņu par latvisku Latviju.

Latviska Latvija ir tā, kad visas tautas prot sadzīvot mierā un neorganizē etniskas grupas vai partijas cīņai vienai pret otru, kur vienotas valsts valodas jautājums ir otršķirīgs, kaut vissvarīgs, visiem pieņemams, visiem dod rada iespējies vienādi saprasties un brīvi darboties ekonomikā, politikā utt. Valsts valoda ir kvalifijkācijas pazīme amatos.

Atbildēt

lasīju

31.01.2017. 10:54

lasīju viena vācu autroa romānu (izklaidējošu), kur mazā epizodē viens itālijas valdības pārstāvis pie pusdienu galda saka savam kolēģim (aptuvens atstāsts) - par vēlēšanu rezultātiem nav jāuztraucas, tas loks ir ierobežots un nemainīgs. tikai vēlētāji domā,ka viņi kaut ko nosaka, patiesībā viss tiek kontrolēts un jau iepriekš ir zināms.

Atbildēt

Karote

31.01.2017. 08:24

Tā kā partijas veidošana maksā lielu naudu, Latvijas sistēma iekārota tā, ka nekāda tur sabiedrības pašorganizēšanās nav vairs iespējama. Jebkuram "idejiskajam " nāksies klanīties kādam biezo klanam, un attiecīgi čakli atstrādāt. Vai tie ir laipnie ārzemju "investori" un bankas, vai vietējās nozīmes blēži.

Atbildēt

Mēs

31.01.2017. 07:52

Vladimirs Čepurovs: Brīvības Pavēlnieki "Delfi"
8. maijs 2006
Mēs esam stipri un vareni. Mēs esam skaisti un bagāti. Mēs esam gudri un apņēmības pilni.
Mēs, nevis jūs.
Mēs esam brīvi savos vārdos un darbos. Esam brīvi no morāles stereotipiem un aizspriedumiem. Mēs ņemam no dzīves visu, ko vēlamies.
Mēs, nevis jūs.
Mēs, bijušie komunisti un komjaunieši kopā ar trimdiniekiem (kas par pēc pusgadsimta atgūtiem īpašumiem atzina mūsu leģitimitāti, kā arī virsvadību) izveidojām šo valsti. Tāpēc arī šī valsts pieder mums. Jo nevis jūs, bet mēs rakstām likumus, sodām un apbalvojam, izsniedzam atļaujas un aizliedzam, denacionalizējam un privatizējam.
Jūs domājat, ka jūs mūs ievēlat? Nē, mēs liekam jums balsot tā, kā labpatīk mums, nevis jums. Jo mēs izdarījām visu, lai jums nebūtu izvēles. Un pat ja uz politiskā apvāršņa parādās nezināmas sejas ar skaistiem lozungiem zobos un dāsniem solījumiem par drīzo paradīzi, nelolojiet ilūzijas – viņi nākuši no mūsu klana. Mēs viņus apmaksājam, mēs viņus apmācām. Un kad jūs tos ievēlēsiet, viņi pildīs mūsu pavēles.
Protams, lai to visu panāktu, nācās papūlēties. Pēc Tautas frontes vienotības nebija viegli iesēt sabiedrībā naidu. Bet ar pretējās nometnes palīgiem (kur arī darbojās mūsējie) mums izdevās sarīdīt cilvēkus, sašķirot viņus pēc tautības, pēc reliģiskās piederības, pēc idejiskās noslieces, pēc seksuālās orientācijas. Rezultāts ir acīmredzams: šodien valstī vairs nav tautas, bet ir atsevišķi bari, kuri ienīst viens otru. Un kamēr jūs dauzījāt viens otram purnus, jūsmojāt par pirmskara diktatoru, apraudājāt deportētos un pielūdzāt leģionārus, mēs tikām galā ar padomju režīma mantojumu, kas bija vairākus desmitus miljardu vērts. Viss tika sadalīts, katrs dabūja savi tiesu – gan mēs, gan jūs.
Brīvības atgūšana ļāvusi justies drošāk un garantēja pārticību.
Mums.
Un nekritizējiet mūs par to, ka uz Eiropu dodamies limuzīnos.
Jo jūs taču paši gribējāt pastalas.
Pagaidām varat sajūsmināties par vārda brīvību, bet neaizmirsiet, ka arī šo privilēģiju jums dāvājam mēs. Kad pienāks piemērots brīdis, mēs atņemsim to tikpat nemanāmi un eleganti, kā ierobežojām pulcēšanas tiesības. Sāksim kaut vai ar aizliegumu mūs reklamēt pirms vēlēšanām (cik cēli skan!), bet saekonomēto naudu metīsim pensionāriem un maznodrošinātajiem, kuri par papildus pāris latiem arī turpmāk nodrošinās mums neierobežoto varu.
Un arī "stingra roka", pēc kuras daži alkst, ir jau sagatavota. Lieki teikt, ka tā nākusi no mūsu aprindām.

Atbildēt

soldiere of fortune

31.01.2017. 07:25

28.09.2014.
PARLAMENTI
Parlamenti ir mūsdienu tradicionālās demokrātijas pamats, taču, tautas pārstāvniecība parlamentos ir māns, tas ir demokrātijas problēmas aplams risinājums.
Nekādas pārstāvniecības tautas vārdā.
Parlamenta galvenā misija ir uzstāties tautas vārdā, kas pats par sevi nav demokrātiski, jo ar vārdu “demokrātija” mēs saprotam tautas varu. Pats parlamenta pastāvēšanas fakts nozīmē varu bez tautas. Patiesa demokrātija ir iespējama vienīgi ar pašas tautas, nevis tikai ar tās pārstāvju piedalīšanos.
Parlamentārā pārstāvniecība ir māns.
Parlamenti ir kļuvuši par likumīgām barjerām tautas ceļā uz varu, tie ir atbīdījuši tautas masas no līdzdalības politikā un monopolizējuši to varu. Tautai ir atstāta tīri ārišķīga, falsificēta demokrātijas izpausme - tiesības stāvēt garās rindās pie urnām vēlēšanu iecirkņos.
Parlaments nav tautas vara.
Lai atklātu parlamentu īsteno būtību, atgriezīsimies pie to izcelsmes. Parlamentus ievēlē vai nu visi iedzīvotāji vēlēšanu iecirkņos, vai partijas un partiju koalīcijas. Tos mēdz arī nozīmēt. Visas šis metodes nevar uzskatīt par demokrātiskām, jo iedzīvotāju sadalīšana pa vēlēšanu iecirkņiem nozīmē, ka viens deputāts pārstāv tūkstošiem, desmitiem tūkstošu un dažkārt pat simtiem tūkstošu vai miljoniem cilvēku atkarībā no vēlētāju skaita. Tas nozīmē, ka deputāts nekādi nav saistīts ar vēlētājiem ciešām organizatoriskām saitēm, kaut gan viņš, tāpat kā pārējie deputāti, skaitās - savas tautas pārstāvis.
Parlamenti ir demokrātijas falsifikācija.
Rezultātā masas ir pilnīgi atrautas no deputāta, bet deputāts, saņēmis vēlētāju balsis, pilnīgi atraujas no masām. Viņš monopolizē masu varu un tiesības izlemt to problēmas.
No teiktā mēs redzam, ka tradicionālā, mūsdienu pasaulē valdošā demokrātija nodrošina parlamenta loceklim neaizskaramības statusu un rada ap viņu oreolu, tajā pašā laikā atsakot tādās tiesībās vienkāršajiem ļaudīm. Tas nozīmē, ka parlamenti ir kļuvuši par tautas varas uzurpēšanas un piesavināšanās līdzekļiem. Tautām ir tiesības tautas revolūcijas ceļā cīnīties par to, lai sagrautu par parlamentiem dēvētos demokrātijas monopolizācijas instrumentus, un pavēstīt: NEKĀDAS PĀRSTĀVNIECĪBAS TAUTAS VĀRDĀ!
Ja parlamentu ir noformējusi vēlēšanās uzvarējusi partija, tad tas nav tautas, bet attiecīgās partijas parlaments, kas pārstāv konkrētu partiju, nevis tautu. Tāda parlamenta nozīmētie varas izpildorgāni pārstāv uzvarējušās partijas, nevis tautas varu.
Tas pats sakāms par parlamentu, kurā katra partija saņem noteiktu vietu skaitu. Šīs vietas ieņēmušie deputāti ir savu partiju, nevis tautas pārstāvji. Varas orgāni, kurus ir izveidojusi partiju koalīcija, pārstāv partiju koalīcijas, nevis tautas varu.
Tādu režīmu apstākļos tautas kļūst par brāļu kara upuriem. Politiskie pretinieki, izmantojot tautu cīņā par varu. lai saņemtu vajadzīgo balsu skaitu, krāpj un ekspluatē tautu. Bet cilvēki padevīgi kā rožukronī virzās garās rindās, lai iesviestu vēlēšanu urnās savus biļetenus. (Tieši tāpat viņi iemestu atkritumu urnā papīra strēmeles.) Tāda ir mūsdienu pasaulē valdošā demokrātija, vienalga, vai tā darbotos vienpartijas, divpartiju, daudzpartiju sistēmā - vai sistēmā, kurā vispār nepastāv nekādas partijas.
No sacītā top skaidrs, ka PARLAMENTĀRĀ PĀRSTĀVNIECIBA IR MĀNS. Kas attiecas uz parlamentiem, kuri tiek formēti deputātu nozīmēšanas ceļā vai balstās uz deputātu vietu mantošanas tiesībām, tad jāsaka, ka tie vispār nav uzskatāmi par kādu no demokrātijas formām. Bez tam, tā kā parlamentu vēlēšanu sistēma balstās uz aģitāciju balsu skaita iegūšanai, tā ir vārda tiešā nozīmē DEMAGOĢISKA sistēma, jo balsis var nopirkt vai tendenciozi sagrozīt to skaitu. Nabagie taču nevar konkurēt ar bagātajiem pirmsvēlēšanu kampaņās, tādēļ vienmēr uzvar bagātie, tikai bagātie!
Pārstāvnieciskās pārvaldes teoriju izvirzīja filozofi, domātāji un literāti tajos laikos, kad karaļi, sultāni un iekarotāji apgājās ar tautām kā ar mēmiem lopiem. Toreiz tautu lielākais sapnis bija izvirzīt savus pārstāvjus, ar kuru starpniecību tās varētu runāt ar tādiem valdniekiem. Bet pat šī viņu vēlēšanās bija nepiepildāma, un tautām nācās noiet garu un smagu cīņas ceļu, līdz tās sasniedza kāroto mērķi.
Taču šodien, republiku laikmetā, kad tuvojas masu laikmets, ar deputātu saujiņu pārstāvētā demokrātija, kas uzstājas plašu tautas masu vārdā, ir absurds. Tā ir novecojusies teorija un sevi izsmēlusi prakse. Varai ir pilnīgi jābūt tautas rokās.
Viscietsirdīgākās diktatūras, kādas jebkad pazinusi pasaule, ir pastāvējušas parlamentāro režīmu apstākļos.

Atbildēt

soldiere of fortune

31.01.2017. 07:22

28.09.2014.
Partiju sistēma ir demokrātijas izrūnīšana.
Partija ir mūsdienīga diktatūra, tas ir mūsdienu diktatūras varas instruments. Tas ir jaunākais varas instruments. Tā ka partija nav atsevišķa persona, tad formālas demokrātijas redzamība tiek radīta, veidojot deputātu sapulces un komitejas. Nozīmīga loma ir arī partijas biedru propagandas darbībai. Partija nekādā gadījumā nav demokrātijas instruments, tā kā sastāda cilvēku grupu kopīgām interesēm, kopīgu kultūru, kopīgu teritoriju vai kopīgu ideoloģiju. Šie cilvēki organizē partiju, lai īstenotu savas intereses, uzspiestu sabiedrībai savus uzskatus un nodrošinātu sabiedrībā savu uzskatu monopolu. Viņu mērķis ir savas programmas īstenošanas vārdā saņemt varu savās rokās. No patiesas demokrātijas viedokļa nav pieļaujams, ka viena partija valdītu pār visu tautu, jo tauta ir interešu, raksturu, teritoriju un uzskatu daudzveidība.
Partijas piederība ir nodevība.
Partija ir diktatorisks varas instruments, kas dod iespēju kāda viena viedokļa paudējiem vai personām, kuras apvieno kādas kopīgas intereses, pārvaldīt visu tautu, jo tauta ir interešu, raksturu, teritoriju un uzskatu dažādību kopums. Partija ir diktatorisks varas instruments, kas dod iespēju kāda viena viedokļa paudējiem vai personām, kuras apvieno kādas kopīgas intereses, pārvaldīt visu tautu. Attiecībā pret tautu partija ir mazākums. Partijas nodibināšanas mērķis ir radīt varas instrumentu tautas pārvaldīšanai, citiem vārdiem sakot, ārpus partijas esošo pārvaldīšanai ar partijas palīdzību, jo partija balstās uz despotiski autoritāra tautas pakļaušanas principa. Pastāv uzskats, ka partijas nākšana pie varas ir tās mērķu - bet tie parasti tiek deklarēti kā saskanīgi ar visas tautas mērķiem - īstenošanas ceļš. Šī teorija, kas aicina attaisnot partijas diktatūru, ir jebkuras diktatūras attaisnošanas pamatā. Partiju skaits nemaina lietas būtību: jo vairāk partiju, jo asākas cīņas risinās starp tām. Šīs cīņas, kas iznīcina tautas iekarojumus un sagrauj jebkuru uz visas sabiedrības labklājības celšanu vērstu programmu, izmanto konkurējošās partijas, lai attaisnotu savus mēģinājumus saļodzīt valdošās partijas pamatus un ieņemt tās vietu. Partijas reti kad ķeras pie ieročiem. Parasti tiek laista lietā savstarpēja nosodīšana un nomelnošana. Šādas cīņas neizbēgami skar sabiedrības augstākās un dzīves svarīgākās intereses. Turklāt daļa šo interešu, ja ne visas, tiek ziedotas ķīviņam starp partijām, jo sitiens pa šim interesēm dod iespēju opozicionārajām partijām pārliecinošāk argumentēt savas pretenzijas pret valdošo partiju vai partiju koalīciju. Tā kā pēc sava rakstura jebkura opozicionārā partija arī ir varas instruments, tad tai, lai tā nāktu pie varas, ir jāgāž valdošais varas instruments. Lai pierādītu pēdējā nekompetenci, opozicionārā partija cenšas nolīdzināt līdz ar zemi tā sasniegumus un noliegt tā darbības programmu pat tādā gadījumā, ja tā kalpo tautas interesēm. Līdz ar to sabiedrības intereses un sabiedrības attīstības programmas tiek ziedotas partiju savstarpējai cīņai par varu. Tādēļ, neskatoties uz sabiedriskās aktivitātes atmosfēru, kas rodas uz partiju cīņas fona daudzpartiju sistēmā, šī cīņa, no vienas puses, grauj sabiedrības politisko, sociālo un ekonomisko dzīvi, no otras, - noved pie jauna varas instrumenta uzvaras, kas principā neatšķiras no iepriekšējā, citiem vārdiem sakot, pie vienas partijas krišanas un otras uzvaras, kamēr tauta, tātad demokrātija, atkal paliek zaudētājos. Bez tam, partijas ir pērkamas un var tikt uzpirktas kā no iekšienes, tā no ārienes.
Pēc savas būtības partijas rodas kā tautas interešu aizstāves. Tālākās darbības gaitā partijas vadība sāk rūpēties par partijas biedru interesēm, bet pēc tam partijas līderis kļūst par partijas vadības interešu aizstāvi. Acīm redzami, ka spēlīte partijās ir demokrātijas tērpā maskēts farss, kas būvēts uz egoisma, despotisma, triku un politikānisma pamatiem. Tas viss liecina par to, ka partiju sistēma ir atklāta, neslēpta diktatūras forma. Taču, kamēr pasaule nav nogājusi šo etapu, taisnīguma labad sauksim to par mūsu laikmeta diktatūru.
Uzvarējušās partijas radītais parlaments ir konkrētās partijas parlaments, bet šī parlamenta izpildvara - tās vara pār tautu. Valdošā partija, kura - kā tiek sludināts - pārstāv visas tautas intereses, patiesībā ir otras tautas daļas niknākais ienaidnieks, vienas vai vairāku opozicionāro partiju un to piekritēju ienaidnieks. Opozīcija nav tautas kontroles, kas pārbauda valdošās partijas darbību, tā tikai gaida izdevīgu brīdi, lai ieņemtu valdošās partijas vietu pie varas pīrāga: Saskaņā ar pastāvošās demokrātijas principiem likumīgs kontroles orgāns ir parlaments, kura vairākumā ir valdošās partijas biedri. Tātad kontrole atrodas pašas valdošās partijas rokās, bet vara - tās pašas partijas rokās, kas to kontrolē. No sacītā redzams, cik melīgas, viltotas un mazspējīgas ir mūsdienu pasaulē pastāvošās politiskās teorijas, uz kurām balstās demokrātija tās šodienas izskatā.
“Partija pārstāv tautas daļu, bet tautas suverenitāte ir nedalāma.”
“Partija valda tautas vārdā, bet patiesībā nekāda pārstāvniecība tautas vārdā nav iespējama”.
Partija ir mūsdienu cilts, tā ir klans. Sabiedrība, kuru pārvalda viena partija, ne ar ko neatšķiras no sabiedrības, kuru pārvalda viena cilts vai viens klans, tā kā partija, kā jau minēts, pārstāv vienas tautas daļas, viena sabiedrības slāņa intereses, vienu teritoriju vai vienu ideoloģiju, tāpat kā cilts vai klans un salīdzinājumā ar visu tautu ir mazākums. Uz šo interešu vai ideoloģijas bāzes veidojas vienots pasaules uzskats. Starpība starp partiju un cilti ir vienīgi pēdējās asinsradniecībā, kas, starp citu, partijas organizēšanas sākumstadijā var būt pilnīgi iespējama. Partiju cīņa par varu ne ar ko neatšķiras no cilšu vai klanu cīņas. Un, ja vienas cilts vai viena klana politiskā vara šobrīd tiek noraidīta un nosodīta, tad tikpat nepieļaujams ir arī vienas partijas režīms, jo abos gadījumos notikumi attīstās vienā virzienā un noved pie viena un tā paša rezultāta. Cilšu un klanu cīņas atstāj uz sabiedrību tikpat negatīvu un postošu ietekmi kā partiju cīņas.

Atbildēt

Heheee

31.01.2017. 01:09

Pēc gadiem 10-15 būsim kā krima, un tad jau nevajadzēslsuzīt galvu

Atbildēt

Udox

30.01.2017. 22:33

Kā man patīk šitie teksti pēc 1922. gada Satversmes saucam. Vienīgais, ko gribētos zināt no tiem, kas šito sludina - jūs esat palasijuši kaut ko par tā laika vēlēšanām, situāciju Saeimā un rezultātu ... Jā, rezultātu kāds atceras?
Komentāra morāle - daudz ciparu, maz jēgas. Jo pŗāta maz. Visi šie saucieni pēc pagātnes parāda tikai vienu - totālu aprobežotību, kur ar pagātnes šķietamo diženumu aizsedz ideju trūkumu.

Atbildēt

Tātad

30.01.2017. 22:29

»

Noteikti attiecas, tāda ir visa likumdošana - tulko pēc "vajadzības"un uzvar tas, kam vara un nauda


latviešus nevar atstāt savvaļā - viens otru nomušīs kā zvēri.

Atbildēt

CENZĒTS

30.01.2017. 22:03

;)))

Ir sacīts: "Vēsture atkārtojas - nereti kā FARSS."

...
Sauc ZOMBIJI "pie urnām tautu",
Kas, šamo ap...(vārdota), bļautu,
Par MUĻĶU Zemes "pūļa" kreņķiem,
Līdz - 'biedri' tiks pie "goda" beņķiem.
.
Un - 'rullēs' ATKAL viss no gala:
Pūst 'rukšķiem zobos SILES mala',
Bet "AUNI" - uztur pseido "valsti",
Kur SISTĒMAI vien mainās balsti...

=====

MUĻĶU zeme, SILES "valsts" parodija "eurolatvānija", XXI gadsimts.

/ O.M.© /

Atbildēt

Sauc kā gribi, tas neko nemain

30.01.2017. 21:53

»

izeja

Tikai vēlēšanu boikots.Gan jau par sist'emu nobalsos k'adi 10% , bet sist'ema jau nevarēs saukt sevi par visas tautas vēletu valdību


Boikots ir pret valsti vērsta darbība.Kā tu sauksi "sistēmau", nevienam labāk vai sliktāk no tānepaliks. Ej labāk uz WC. ja neiesi balsot.

Atbildēt

Ilgvars

30.01.2017. 20:20

To vervelējumu nav vēlēsanās pat lasīt. Vēlēsanu likums varbūt arī nav ideāls, bet katra tauta ir pelnījusi tos vadītājus, ko ievēlejusi. Un ka ir ievēleti āži, tā rautas problēma, nevis sīkas vēlēšanu likuma nepilnības. Kaut gan varētu skatīties arī pozitīvi - visādi rancāni nav ievēlēti :)

Atbildēt

Ilgvars

30.01.2017. 20:13

ēlēšanu likums

Atbildēt

Eduards Lunis

30.01.2017. 19:57

--Ak Rancān! Načal za zdravije, a končil -ZA OPOKOJ! Vai speciāli ,,nesaskati,, visu slavēto noziedumus Latvijas iznĪCināšanā! TĀDI JŪS VACIE , MORĀLI SAKROPĻOTIE KOMUŅAGAS ARĪ ESAT-PASAKAT KĀDU VARDU PATIESI, BET TŪLIŅ PIEJAUCAT MELU KĀRTĪGU KĀRTU! LIEN KAKTA'UN NOKAUNIES, JA NEESI SAPRATIS-PARTIJU VARA NEATBILST LATVIJAS SATVERSMES2. PANTAM UN NEVIENA VĀRDA PAR LATVIJAS IZLAUPĪŠANU, IZNIČINA''SANU TRIJU KARU APMEŖĀ...!? MAN KAUNS, KA TEVI PAZĪSTU!

Atbildēt

bb

30.01.2017. 19:12

vajag grozīt vēlēšanu likumu, bet kas to pieļaus....

Atbildēt

Pilsoniskā attieksme

30.01.2017. 18:59

Ja tiešām ir ļoti liela vēlēšanās vilkties uz vēlēšanām, tad vislabākais veids kā nobalsot ir paņurcīt kādu biļetenu, noslaucīt ar viņu dirsu un iemest vēlēšanu urnā

Atbildēt

GARUMZĪME

30.01.2017. 18:16

Nav par ko balsot – tā ir pret valsti vērsta provokācija, velētāju musināšana.
PAZUDUSI GARUMZĪME!

Atbildēt

A.P.

30.01.2017. 17:56

Vai tad tas neattiecās uz visu likumdošanu "brīvajā" Latvijā: "Tikai nopietni tajā iedziļinoties, redzi, ka starp likuma pantiem trūkst loģikas, trūkst risinājuma, trūkst sakarības starp pantiem, kā arī ir jāizdomā vairāki noklusēti risinājumi, kas izsauc daudzus jautājumus, uz kuriem likumā nevar atrast atbildes, ja nelasi to starp rindām"?

Atbildēt

agents

30.01.2017. 17:53

Nekad nevajg ticet kaktu kantoru aptaujam. Vini saskano partiju reitingus citas valsts kantori...

Atbildēt

Nu,

30.01.2017. 17:49

tad jānoslēpj vecmāmiņas pase!

Atbildēt

Pirmsvēlēšanu drudzis

30.01.2017. 17:39

Latvijas Demokrātiskās darba partijas (LDDP), latvijas sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (lsdsp) un latvijas apkrāpto cilvēku aizstāvības partijas "taisnība"(taisnība) koalīcija "darbs un taisnīgums"
Latgales apgabals
Npk.7
Vārds, Uzvārds: Klementijs Rancāns
Kārtas Nr.
kandidātu
sarakstā: 15
Atzīmes"+": 139
Svītrojumi: 95
Punkti: 2912
Atbildēt

izeja

30.01.2017. 17:32

Tikai vēlēšanu boikots.Gan jau par sist'emu nobalsos k'adi 10% , bet sist'ema jau nevarēs saukt sevi par visas tautas vēletu valdību.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...