Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 16. janvārī Aizkraukles prokurore S.Hščanoviča ierosinājusi nepamatotu kriminālprocesu Nr. 25130000223. Pēc prokurores domām, oficiāli iesniegumi civillietā ir noziegums. Likumā noteiktās pamata tiesības un pienākumus ikvienai personai prokurore uzskata par kriminālu noziegumu.

Patiesībā prokurore mēģina palīdzēt savam draugam – Jēkabpils tiesnesim V.Muižniekam, kurš ar paviršu darbu un rupjām kļūdām ievārījis lielas ziepes kādā civillietā Jēkabpilī – pretlikumīgi atņēmis personai īpašumu un paveicis citas prātam neiedomājamas lietas, ko, iespējams, veicis pēc kāda nelegāla pasūtījuma no ietekmīga Jēkabpils uzņēmēja, kas nodarbojas ar lombardiem. Rezultātā tiesnesim draud disciplinārlieta un citas līdzīgas nepatikšanas.

Lai to atrisinātu un piesegtu savus nedarbus, cietušo, kuram atņemts īpašums, nepieciešams pārvērst par noziedznieku. Tāpēc Jēkabpils tiesnesis vēršas pie Aizkraukles prokurores. Cietušā likumīgus iesniegumus civillietā, ko viņš ar lūgumiem risināt situāciju ar nepamatoti atņemto īpašumu, tiesnesis un prokurore uzskata par tiesneša pretlikumīgu ietekmēšanu un šķēršļu likšanu tiesai – kriminālu noziegumu, kas minēts Krimināllikuma 295.panta 1.daļā.

Iesniegumi un lūgumi ir neatņemama sastāvdaļa ikvienā civillietā. Ikvienam civillietas dalībniekam ir tiesības iesniegt lūgumus un iesniegumus tiesā. Tās ir likumā noteiktās pamattiesības un pienākumi jebkurai personai. Taču Aizkraukles prokurore un Jēkabpils tiesnesis šīs tiesības dīvainā kārtā uzskata par tiesneša ietekmēšanu un šķēršļu radīšanu tiesai.

Nozieguma būtības apraksts, konstatētie apstākļi un tiesiskais pamatojums, tas viss – 1 teikums.

Lēmums par kriminālprocesa ierosināšanu pieņemts zibenīgi – 2 nedēļās, kas ir netipiski ātri, jo, piemēram, atteikums ierosināt kriminālprocesu par nozagtu velosipēdu tiek gatavots vismaz mēnesi. Pats lēmums ir netipiski īss.

Nozieguma būtības apraksts, visi konstatētie apstākļi un tiesiskais pamatojums ir 1 teikums. Turklāt šajā vienā teikumā prokurore norādījusi nepareizu civillietu, kurai nav nekāda sakara ne ar minētajiem iesniegumiem, ne ar civillietas dalībnieku. Tas uzskatāmi parāda prokurores paviršo attieksmi pret kriminālprocesu un darbu.

Kriminālprocess tiek mākslīgi novilcināts.

Zīmīgi, ka kriminālprocesā Nr. 25130000223 nenotiek pilnīgi nekāda virzība. Iespējamais noziedznieks un aizdomās turamais, kurš iesniedzis tiesā iesniegumus par atņemto īpašumu, ne reizi nav nopratināts, un viņam nav uzdoti nekādi jautājumi. Minētais kriminālprocess acīmredzami ir ierosināts fiktīvi un apzināti tiek novilcināts, jo izmeklētāji saprot, ka šādam kriminālprocesam nav nekādas perspektīvas.

Cik tiesiskā valstī mēs dzīvojam?

Šis gadījums spilgti parāda, ka Latvijā kriminālprocesu var ierosināt bez jebkāda tiesiska pamata un pat pēc pasūtījuma pret ikvienu personu. Tas notiek pietiekami ilgi un plaši. Par laimi lielākā daļa sabiedrības – vairāk nekā 95% ne ar ko tādu nav saskārusies. Tāpēc uzskata, ka nekas tāds neeksistē un nav iespējams.

Taču realitāte ir bēdīga. Tie, kas minēto piedzīvojuši, ne mirkli nešaubās par šīs problēmas esamību, apmēriem un prastajām metodēm. Šo problēmu ir piedzīvojuši daudzi uzņēmēji, politiķi, augstas amatpersonas un sabiedrībā aktīvi cilvēki.

Ja kādam nozog velosipēdu, tad nekāds kriminālprocess netiek ierosināts. Ja kādam tiek sabojāta uz ielas novietota automašīna, tad nekāds kriminālprocess netiek ierosināts. Parasti ir tieši pretējais – atteikums ierosināt kriminālprocesu. Taču, ja vajag izpalīdzēt draugam no atbilstošām struktūrām vai dienestiem, tad kriminālprocess tiks ierosināts par jebko, kaut vai par likumīgo tiesību izmantošanu.

Novērtē šo rakstu:

114
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi