Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Respektēsim Satversmi

16.03.2020. 09:02

Rīga nav piektais novads, bet valsts galvaspilsēta. Saskaņā ar Satversmi valsts teritoriju sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale. Bet pie kultūrvēsturiskajiem novadiem pieskaita arī Sēliju.

Atbildēt

Paprasiet Pucej

13.03.2020. 19:19

Kāpēc VARAM darbinieki ar pieredzi, zināšanām un galvenais viedokli, tiek piespiesti aiziet no darba, tā vietā tiek likti cilvēki bez pieredzes bet ar pliku godkāri, ar kuriem var manipulēt un kas baidās par savām darba vietām? Kāpēc ar Teritorijas plānošanas likumu tiek piespiests pašvaldībām pārtraukt līgumus par plānošanas dokumentu izstrādi, lai tos atkal atļautu ar 2020. gada jūniju, kad VARAM plāno palaist 500 000 EIRO merķdotāciju jaunu plānošanas dokumentu izstrādei, laikā, kad jaunas pašvadības nemaz vēl nav izveidotas, pie tam, loģiski būtu sākt ar pašvaldību ilgtermiņa stratēģiju izstrādi, bet VARAM paģēr pašvaldībām taisīt attīstības programmas, tas ir, mēģināt pārrakstīt Nacionālo attīstības plānu vietējā līmenī, kaut ko tik stulbu vēl neviena valdība nav uzdrošinājusies paģērēt, lai pašvaldības, kas nemaz vēl nav izveidotas, paklausīgi kā suņi pārraksta valdības plānu NAP, par ko vēl pat Saeima nav nobalsojusi, nav ievēlētas jaunas pašvaldības, un tam tērē tam valsts budžeta naudu, vienkārši tērēs un viss. Nerunāsim par to, ka reģionālo valsts pārvaldes līmeni liks priekšā tikai šī gada beigās, kas šī valsts naudas apguve ies gaisā pilnā sparā bez jebkāda reģionālā līmeņa. Vai tiešām nevar šos 500000 eiro ietaupīt?

Atbildēt

Pašvaldība

13.03.2020. 16:26

Pašvaldības netiek iesaistītas, jo pa lielam likum projekts ir tas pats vecais pašvaldību likums copy paste, kopš A. Stuckas un K.Jaunzemes izdarītā tur jaunu ideju vairs nav, izņemot to, ka tas, ko pašvaldības dara brīvpratīgi, tagad tiek uzspiests darīt obligāti, regress nevis progress. Pūce - ministrs - dārzenis!

Atbildēt

Trejdeksnis

12.03.2020. 22:04

Interesanti uz kuru debess pusi sarkanie bēgs.

Atbildēt

Jelgavai sarkanās pilsētas statusu?

12.03.2020. 20:09

»

57

Pašvaldības.......vietējie ķeizariņi, kas tagad pilnīgā izmisumā gatavi mesties ar dakšām uz Rīgu


Nost ar komunistiskās republikas valsts apzīmējumu!
No 1990. gada 4. maija Neatkarības DEKLARĀCIJAS: Latvijas PSR Augstākā Padome nolemj: 1. Atzīt starptautisko tiesību pamatprincipu prioritāti pār valsts tiesību normām. Uzskatīt par prettiesisku PSRS un Vācijas 1939. gada 23. augusta vienošanos un no tās izrietošo 1940. gada 17. jūnija Latvijas Republikas suverēnās valsts varas likvidēšanu PSRS militārās agresijas rezultātā. 2. Pasludināt par spēkā neesošu kopš pieņemšanas brīža Latvijas Saeimas 1940. gada 21. jūlijā pieņemto deklarāciju «Par Latvijas iestāšanos Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā». 3. Atjaunot Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtās Latvijas Republikas Satversmes darbību visā Latvijas teritorijā. Latvijas valsts oficiālais nosaukums ir LATVIJAS REPUBLIKA, saīsināti — LATVIJA. Iegaumēsim, ka nav vietas kropļot valsts nosaukumu, izraujot no konteksta vienu valsts nosaukuma daļu un rakstīt ar mazo burtu “republika”, jo šeit un vispār valsts nosaukumā REPUBLIKA nav teritoriālais dalījums kādas citas valsts sastāvā, bet gan valsts nedalāmības politiska nozīme. Latvija nav Padomju 16. sociālistiskā republika, republiksaimē, pie tam visas Latvijas pilsētas ir Latvijas Republikas pilsētas vai Latvijas valsts pilsētas. Mēs nerakstam : Latvjas vēstnesis, Rīgas balss vai atsevšķi “vēstnesis”, “balss”. Statuss Latvjas Republika apstiprināts likumiskā aktā un to nav korekti kropļot, izdomāt un/vai “vazāt” citas nozīmes valsts apzīmējumu.

Atbildēt

Nemīz pamperos, izdrātēc pieqirs-komas miskastes debiloid Eggmaŗ Kakedaj,

12.03.2020. 19:51

»

Akal Mikropisāns izlīdis

no Dikļu atejas pakaļas! Izpildies atejā Mikropisānzs


labāk regulāri atgādini sev, ka sapioseksuālis ir mentāli nepilnvērtīgs indivīds, kuru seksuāli piesaista un uzbudina cita cilvēka inteliģence un prāts.

Un uzdāvini sev smadzenes, beidzot, kaut vai tik pat vārgas kā ļapsai u.c. taml. bezcerīgi defektīviem biogaļas izstrādājumiem.

Atbildēt

57

12.03.2020. 19:48

Pašvaldības.......vietējie ķeizariņi, kas tagad pilnīgā izmisumā gatavi mesties ar dakšām uz Rīgu

Atbildēt

ko tie sarkanie var ņemties

12.03.2020. 18:46

ka tikai valstī jukas,citu mērķu nav

Atbildēt

pagasta asenizators

12.03.2020. 17:52

Paldies,turpiniet kašķēties sava starpā.Novājēiesiet,tad nāciet.

Atbildēt

Rādītājs

12.03.2020. 14:46

- kāda ir PS nostāja attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim.

Atbildēt

Claudia Klein

12.03.2020. 09:15

Sveicināti un sveicināti Spotcap globālo aizdevumu pakalpojumos. Mans vārds ir Klaudija Kleina, es esmu aizdevējs un arī aizdevumu konsultants.

Vai jums ir nepieciešams finanšu atbalsts? vai jums ir nepieciešams aizdevums dažādiem mērķiem? ja jūsu atbilde ir apstiprinoša, es ieteiktu jums sazināties ar manu firmu, izmantojot | spotcapglobalservices(a)gmail.com | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | un jūsu kontā ir aizdevums 24 stundu laikā, jo mēs piedāvājam izcilus aizdevuma pakalpojumus visā pasaulē.

Mēs piedāvājam visa veida aizdevumu pakalpojumus (individuālais aizdevums, biznesa aizdevums un daudzi citi), mēs piedāvājam gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumus, kā arī jūs varat aizņemties līdz 15 miljoniem eiro. Mans uzņēmums palīdzēs sasniegt dažādus mērķus ar plašu aizdevuma produktu klāstu.

Mēs zinām, ka likumīga aizdevuma saņemšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Personām, kurām ir finansiālas problēmas un kurām ir nepieciešams risinājums, daudziem cilvēkiem ir tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no savām vietējām bankām vai citām finanšu institūcijām augsto interešu dēļ. likme, nepietiekams nodrošinājums, parāda un ienākumu attiecība, zems kredītreitings vai kādi citi iemesli

Vairs nav gaidīšanas laika vai stresaino bankas apmeklējumu. Mūsu pakalpojums ir pieejams visu diennakti - jūs varat saņemt aizdevumu un veikt darījumus jebkurā vietā un vietā, kur jums tas nepieciešams

Mēs sniedzam 24 stundu pasaules klases aizdevuma pakalpojumus. Jautājumiem / jautājumiem? - Nosūtīt e-pastu uz | spotcapglobalservices(a)gmail.com | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | & Saņemiet atbildi vienā mirklī.

Jūsu ģimenei, draugiem un kolēģiem nav jāzina, ka jums ir maz naudas, vienkārši rakstiet mums un jūs saņemsit aizdevumu.

Jūsu finansiālā brīvība ir jūsu rokās!

Atbildēt

šito

12.03.2020. 06:52

To nobarojušos kundziņu vajag likt zemi rakt.......

Atbildēt

lauķis

12.03.2020. 05:47

Ja cilvēkam ir galvas smadzeņu audzējs tad kosmētisko operāciju taisīt ir lieki un kaitīgi.Līdzīgi ir ar to novadu reformu,audzējs Saeimā saglabāsies,metastāzes būs arī jaunajos novados.

Atbildēt

Tieši tā arī notiek

12.03.2020. 05:18

»

Nevajag miglu pūst

Kur garantija , ka ne-ZZS pašvaldības būs tās godīgās, nekorumpētās , nezaglīgās , nevienu savu radu amatos neliks ? Kur ir kaut viens piemērs 30 gadu garajā otrās brīvvalsts vēsturē par kādu absolūti godīgu , kristālpārskatāmu pašvaldību ? Ir tikai nebeidzams partiju nomaiņas karuselis , kas visas ...


politikāņi, valsts nodarbinātie, pašvaldību vadība - visi melo un domā tikai par savu izdzīvošanu. Tauta tiem kļuvusi par kaut ko tālu un nezināmu. Atšķirtību no tautas viņus pasargā tiesa, prokuratūra un pat žīdu cūka E. Levits, kas uzspļāva likumam par mediķu algu palielināšanu un neatdeva 13. Saeimai 2020. g. budžetu atpakaļ pārskatīšanai un likuma ievērošanai. Žīdu cūka Levits uzspļāva likumam kā bijušais ECT tiesnesis.

Atbildēt

Nevajag miglu pūst

11.03.2020. 21:04

»

Tā viš nav

Tu melo. Tik daudz Pūce ir skaidrojis, pētījis un stāstījis, komunicējies, kā nekad neviens...


Kur garantija , ka ne-ZZS pašvaldības būs tās godīgās, nekorumpētās , nezaglīgās , nevienu savu radu amatos neliks ? Kur ir kaut viens piemērs 30 gadu garajā otrās brīvvalsts vēsturē par kādu absolūti godīgu , kristālpārskatāmu pašvaldību ? Ir tikai nebeidzams partiju nomaiņas karuselis , kas visas kā viena sola gaišu nākotni tautai, bet , kā tiek pie varas ,
,tā pūlās ne jau nu sabiedrības, bet gan savā un savējo labā .

Atbildēt

NIKNAIS

11.03.2020. 20:58

Ja ir VIENS LIKUMS VIENA TAISNĪBA VISIEM, tad novads un to pilsētas kā subjekti nevar būt atšķirīgi starp novadiem, tad tam ir jābūt norādītam Satversmē, citiem vārdiem, satversmē ir norādīts, ka valsts sastāv no Vidzemes Kurzemes Zemgales un Latgales, bet nav likuma, kas definētu šos subjektus kā atšķirīgus, līdz ar to manuprāt vajag likumu kas šiem subjektiem - novadiem, dotu tiesības piemērot atšķirīgu kritērijus, savādāk nav pamatojams tas ka Rēzekne ir liela bet Ventspils un Jelgava ir mazāka.

Atbildēt

hm

11.03.2020. 20:28

Tādā mazā valstī, kā Latvija pietiktu pat ar vienu pašvaldību - Rīgu. 200 km uz vienu 200 uz otru pusi un robeža. Cilvēku skaits - mazāk kā 2 miljoni - tas kā nelielā Ķīnas pilsētā.

Atbildēt

Tā viš nav

11.03.2020. 20:01

»

tā viš i

Pūce tā arī nav atklājis reformas īstos pasūtītājus un savu honorāru par šī murga bīdīšanu pretēji jebkādam veselajam saprātam! Vēl lielāks brāķis kā e-veselība


Tu melo. Tik daudz Pūce ir skaidrojis, pētījis un stāstījis, komunicējies, kā nekad neviens.

Un LPS raksta dumjības: "Tas VAR VEICINĀT nekvalitatīvu un neizvērtētu dokumentu izstrādi, neievērojot labas pārvaldības principus, un LIECINĀT par jautājumu būtības neizpratni vai nenopietnu attieksmi pret Latvijas uzņemtajām starptautiskajām saistībām, tai skaitā Eiropas vietējo pašvaldību hartas ievērošanu".

Zīlējiet nu, KĀ GUDRĪŠI, NEKO NEPASAKOT, KAS IR SLIKTI UN NEPAREIZI.

Jūs tikai traucējiet un jauciet gaisu ZZS interesēs. Reforma ir milzīgs grāvens ZZS pašvaldību neierobežotai varai, naudas izšķērdēšanai desmitiem, tūkstošiem sīko ķeizarvalstu amatpersonām, kurās savilkti ZZS kadri, vai savējie, radi, draugi paziņas. Šis mudžeklis steidzami jālikvidē bezierunu kārtībā.

Atbildēt

Pusspŗāgušais Eggmaŗŗsz Kakueedajzs, pieqirs-komas debiloidsz, un viņa stukača-provokatora diagnoze

11.03.2020. 18:58

»

Rīcs Bruners Mikropisans

...


Zinātnieki atklājuši, ka tiem, kuri visu savu dzīvi zog, terorizē citus un melo, varētu būt mazākas smadzenes nekā citiem cilvēkiem. Magnētiskās rezonanses uzņēmumos novērots, ka pieaugušiem cilvēkiem, kuri kopš bērnības ir ar antisociālu uzvedību, ir samazināta smadzeņu masa un plānāka to garoza vietās, kas ir saistītas ar tāda veida uzvedību. Pagaidām gan nav skaidrs, vai tas ir iedzimtības dēļ, vai arī rodas narkotiku ietekmē, zema intelekta līmeņa vai garīgās veselības problēmu dēļ. "Personāži, kas pastāvīgi izrāda antisociālu uzvedību jau kopš mazotnes un turpina to darīt visu atlikušo dzīvi, iespējams, zināmā mērā ir invalīdi, jo viņu smadzeņu struktūrā varētu būt izmaiņas, kas sarežģī viņu sociālās spējas, un tas savukārt var novest pie antisociālas uzvedības", esot "skaidrojuši pētījuma autori, kuri arī atzīmēja, ka ir svarīgi nestresot un “nedemonizēt” šo cilvēku grupu, bet uztvert tos kā mentāli apgrūtinātus cilvēkus, kuriem nepieciešama speciālistu palīdzība."

Atbildēt

Nemīz pamperos, pieqirs-komas miskastes debiloid,

11.03.2020. 18:57

»

Atkal Mikropisāns izlīdis no Dikļu atejas un

raksta kā A.P. , izsmejot krietno VDK ziņotāju Arturu Priedīti. Se būdē, škic atsjā Mikriopisān, ērgļa dirsa! Izpildies tur


vai tev utainais cüka pederazd eggmàr kaut ko prasija? Paliec mierigs URLA! Pievaldi savu déjamo, tev iespraudïs atejpoda vàku tüplï kas darbojas vibratora rezimà ,tad tevi dràzis cauru nakti un dienu un tad varési staigàt kà gailis ar paceltu asti ki-ka-ri-gü.

Śkic atkal ielīst atpakal zoofilu skapī savai partnerei lapsai pakaļcaurumà, LPSR laiku milici un čekas stukach un pŗovokatoŗ Egmaŗsz Kakuedajzs!

Atbildēt

Nemīz pamperos, izdrātēc pieqirs-komas miskastes debiloid Eggmaŗ Kakedaj,

11.03.2020. 18:56

»

Ērgļa dirsa


labāk uzdāvini sev smadzenes, beidzot, kaut vai tik pat vārgas kā citiem taml. bieogaļas izstrādājumiem.

Un regulāri atgādini sev, ka sapioseksuālis ir indivīds, kuru seksuāli piesaista un uzbudina cita cilvēka inteliģence un prāts.

Atbildēt

hmm

11.03.2020. 18:33

Nu jau iet trakāk kā PSRS laikā. VDK un 90 gadu reketieri tādi zīdaiņi vien ir. Nu tad Pūces vadībā uz saulaino tāli!

Atbildēt

A.P.

11.03.2020. 18:24

Latviešu mēsliem katru dienu ir jauna darba uzvara, apliecinot savas deģenerācijas jaunas virsotnes ieņemšanu: "Sabiedrībā un sociālajos tīklos plašu rezonansi raisījusi kampaņa "Dzīvei gatavs", kurā Valsts Ieņēmumu dienests (VID) ar dažādiem piemēriem skolēniem stāsta nodokļu maksāšanas nozīmi. Viens no piemēriem ir īpaši skarbs, stāstot par kādu bezpajumtnieku Aldi, kurš spiests apēst mazu meteni, jo viņas mamma nemaksā nodokļus, ar kuriem varētu pabarot konkrēto bezpajumtnieku." Vai kāds pirms 35 gadiem varēja iedomāties, ka latvieši ir tādi mēsli? Tādus mēslus var dzemdēt un izaudzināt/izskolot tikai vēl lielāki mēsli. Latviešu mēslu vēsturiski ģenētiskā determinētība tagad atklāj šausmīgu ainu. Alfrēds Rozenbergs klusē, jo viņam vairs nav ko teikt.

Atbildēt

kurmis

11.03.2020. 18:04

Reforma ir tikai pārvaldes reforma,bet putas kuļ varas birokrāti,kuri klaji uzstājās ,kā pretvalstiski demagogi, savu personīgo interešu aizstāvībā,radot iespaidu kā valstī tīri fiziski tiks pārvietoti veseli novadi un pagasti,bet valdošie arī liecās šo muļķīgo argumentu ietekmē.

Atbildēt

Rīcs Bruners Mikropisans

11.03.2020. 17:41

»

Arturs Priedītis

Saeimas ķēmi paši uzskata, ka raženi strādā ar...“Kā uzlabot 4. maija VDK valsti”

Fragments no grāmatas.

“Vai tik nav tā, ka velns nav tik melns kā to mālējam, bet ir vienkāršas likumsakarības (tīri cilvēciskas iežēlināšas faktorā), uz kuru tiek balstīta visa iznīcinošā sistēma.

Kontrolējot valsts naudas maku un galvenās finanšu plūsmas, reizē arī tiek kontrolēti apgrozāmie līdzekļi, kas kā likums nedrīkst nonākt Latvijas patriotu makos, jo tad tie var kļūt turīgi un bīstami sistēmai. Čekisti-komunisti vienkārši sagrāba visus stratēģiskos “atslēgas” punktus, ar viltu, ar meliem, ar draudiem, ar kompromatiem un iebaidīšanu, bet mums rodas iespaids, ka ienaidnieku ir ļoti daudz.

Kad sistēma iedarbināta, tā strādā pati par sevi un tie, kas pie turības tikuši bez piepūles, nekad nesamazinās nodevu slogu bezcerībā atstātajam vairākumam, bet izdomās demagoģiskus aizbildinājumus un sarežģītu pabalstu/atlaižu sistēmu, lai nodokļu slogu mazinātu tikai sev un sev līdzīgiem, vai savai nākotnei, un tā tas turpinās gadu desmitiem.

Tāpēc nedomāju, ka tādu „atslēgas biedru“ būtu sevišķi daudz, kaut vai spriežot pēc tā nožēlojami šaurā loka, kurus „drīkst“ intervēt tiešajā ēterā.

Tomēr visu sarežģī politisko šovu apstulbinātas jaunavas un jaunuļi, kas asiņaino spēli uztvēruši nopietni un kuriem nav ne mazākās nojēgas par valsts būtību un valsts funkcijām vispār. Lai neapvainojās tās jaunās „augstdzimušās lēdijas“ un „krietnie džentelmeņi“ varas gaiteņos, bet ne velti jūs tur esat iestellēti un jums “iestellēts”. Joprojām štellēs tiek izmantota tā pati vecā taktika kā 90tajos, kad no valsts uzņēmumiem un iestādēm tika atlaisti praktiski visi virs četrdesmit, kuriem bija darba pieredze un pozitīvs nākotnes redzējums, bet viņu vietā iecelti jaunie ambiciozie bez pieredzes, ar kuriem varēja manipulēt un iestāstīt visādus brīnumus kā arī tieksme nopelnīt tiem bija daudz augstāka par nozares saglabāšanu ilgtermiņā.

Visuzskatāmāk tas notika mežu nozarē, kur, muldot par ekonomisko neizdevīgumu, mākslīgi iznīdēja mežu apsaimniekošanas uzņēmumus. Uz štatu samazināšanas rēķina atlaida lielu skaitu mežsargus, tad atbrīvojās no gados vecajiem un pieredzējušajiem, bet kāds “vājprāts” mežos sākās tālāk, mēs visi esam krietnie liecinieki. Līdzīga shēma nostrādāja arī pārējos uzņēmumos, bet kā izdošanās garants bija atstātā kolonistu orda, lai jebkurā brīdī varētu izspēlēt nacionālo kārti vai nepieciešamības gadījumos gūtu atbalstu klaji pretvalstiskien lēmumiem, kam normāls latvietis nekad nepiekristu.

Vēl nesen izskanēja doma, ka vēlēšanu tiesības (vismaz pašvaldībās) vajadzētu dot no sešpadsmit gadu vecuma, tas tikai norāda, ka sistēma sāka buksēt un ideja ir piesaistīt lielāku skaitu “zaļoksnēju nezinīšu”, kurus tad varētu iekārdināt ar kārtējām „stikla krellēm“.”

Atbildēt

Arturs Priedītis

11.03.2020. 17:05

Saeimas ķēmi paši uzskata, ka raženi strādā ar
"reformu". Taču patiesībā tāda darbošanās liecina par divsimtprocentīgu nekompetenci, savā ziņā unikālu administratīvi metodoloģisko aprobežotību. Klasiskajā vadības tehnoloģijā ir uzskats, ja jautājumu nevar normāli pieņemamā laikā izskatīt, tad tas nav sagatavots un ir jāatliek. Mūsu ķēmi jau nedēļu ķēmojas ap savu debilo reformu...Un vai tad var būt savādāk, ja "reformas" tētis ir latviešu kretīnu etalons ar reti īstu kretīnisku vaidziņu...Kāda bagāta tauta ar ķēmiem, kretīniem! Kāds gods būt latvietim!

Atbildēt

īstenībā

11.03.2020. 16:40

tikai bizness, - ATR pūces izpildījumā ir vajadzīga tikai Vecrīgas planktonam (jaunup- pūčveidīgajiem & CO) ar dziļu domu, jo mazāk pagastveču nākotnē, jo vieglāk tos ietekmēt, pārvaldīt, apjāt vai lētāk nopirkt, bet pašiem pārdalīt finanšu plūsmas un uzvārīties. Tāpēc arī ATR process tiek režisēts un vadīts tā, lai nebūtu nekādas skaidrības. Re, Kariņš jau blēj, ka šo reformu vajadzēs vēl reformēt pēc gadiem pieciem :)

Atbildēt

tā viš i

11.03.2020. 16:35

Pūce tā arī nav atklājis reformas īstos pasūtītājus un savu honorāru par šī murga bīdīšanu pretēji jebkādam veselajam saprātam! Vēl lielāks brāķis kā e-veselība!

P.S. Reformu vajag, bet šī nav reforma - šī ir tipiska mafijas ietekmes teritoriju pārdalīšana!

Atbildēt

Ērgļa dirsa

11.03.2020. 16:16


“Ir tikai viens dabisks veids, kā organizēt sabiedrību, un ir daudz citu veidu”.
Rīc Brauners Mikropisans, kļicka Untuns Mazpusens, ērgļa dirsa.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

CSDD krīzes laikā gremdē autoskolas

FotoKamēr Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sevi pozicionē kā tehnoloģiski progresīvu iestādi un ievieš e-pakalpojumus, tās pārraudzībā esošās autoskolas ir vienīgās izglītības iestādes valstī, kurām "Covid-19" krīzes laikā tiek liegts izmantot mūsdienīgus risinājumus - tālmācības platformas topošo autovadītāju apmācībai. Jau tuvākajā laikā tas var rezultēties ar smagu krīzi gan autoskolu, gan arī pasažieru un kravu pārvadājumu nozarē.
Lasīt visu...

12

Ticēt, cerēt un... vilties

FotoValdība strādā vaiga sviedros, lai bez palīdzības neatstātu nevienu, lai uzreiz pēc krīzes saudzīgi ieziemotie uzņēmumi strauji atsāktu sildīt ekonomiku. Nepametīšot grūtībās nevienu.Grūti pateikt, cik daudzi noticēja šai pasakai, bet vīlās gan daudzi, pievienojoties to skeptiķu pulkam, kuri jau sākotnēji solījumu palīdzēt tulkoja kā palīdzēšanu tikai savējiem, pietuvinātiem.
Lasīt visu...

21

Valdība, lūdzu, dodiet naudu pareizajiem medijiem, kas ražo pareizu saturu

FotoKopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!
Lasīt visu...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

FotoDaudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas ir izdevīgi.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

Simtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju...

Foto

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

Ceļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

Iespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko...

Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...