Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pārtikas veikalu ķēde “Mego” vēl līdz 2025.gada aprīlim pastarpināti nodrošinās visu Latvijas cietumu veikalu tīklu darbību. To paredz “Mego” operatora SIA “Lenoka” un Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošās Ieslodzījumu vietu pārvaldes 2020.gada aprīlī noslēgtais līgums. Tādējādi 14 miljonu eiro vērtais līgums turpinās nodrošināt ievērojamus ieņēmumus uzņēmumam, kura patiesais labuma guvējs atrodas apcietinājumā aizdomās par dalību Latvijā skaļākajā pasūtījuma slepkavībā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns izliekas to neredzam.

Cietumu veikalu apkalpotāja — SIA “Lenoka” patiesā labuma guvējs ir uzņēmējs Aleksandrs Babenko, kurš šopavasar tika aizturēts aizdomās par saistību ar pirms četriem gadiem notikušo maksātnespējas administratora, zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību. Proti, 100% SIA “Lenoka” kapitāldaļu pieder SIA “Mego”, bet 62% no šī uzņēmuma kapitāldaļām ir SIA “Gruodis” īpašums, kura vienīgais dalībnieks ir A.Babenko.

Ar SIA “Mego” cieši saistīts savulaik bija arī A.Babenko biznesa partneris Mihails Uļmans, kuram arī ir piemērots apcietinājums kā Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētajam. Viņam laikā no 2005.gada līdz 2017.gadam piederēja lielākais “Mego” kapitāldaļu īpatsvars – 62%, kas pēcāk nodotas tam pašam A.Babenko.

Interesanti, ka atklātā konkursā ar 14 miljonu līgumcenu, kas piecu gadu garumā sola gandrīz vai garantētu peļņu, piedalījās tikai SIA “Lenoka”. Arī Ieslodzījumu vietu pārvaldes iepirkuma procedūras ziņojumā norādīts, ka “Latvijā ir daudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar Iepirkuma priekšmetam atbilstošu pakalpojumu sniegšanu, vienlaikus nodrošinot pakalpojuma sniegšanu klientam (juridiskam klientam), piemēram, AS “Maxima Latvija”, SIA “Iepirkuma grupa”, SIA “Rimi Latvija” u.c.,” un šie, kā arī vēl citi uzņēmumi, “varēja atbilst atklāta konkursa noteiktajām pretendentu atlases prasībām”, taču “nav pieteikušies ar atlases prasībām nesaistītu iemeslu dēļ”.

Iespējams, šāda apstākļu sakritība varētu viest aizdomas par saskaņotām darbībām ar jau iepriekš zināmu konkursa rezultātu.

Tāpat nav saprotams, kādēļ līgumā ir paredzētas valsts tiesības no tā atteikties, piemēram, uzņēmumam piemēroto sankciju dēļ, bet ne citu līdzīgu apstākļu dēļ. Atzīmējams, ka pēc SIA “Lenoka” patiesā labuma guvēja aizturēšanas un aizdomām par viņa iesaisti pasūtījuma slepkavības organizēšanā Tieslietu ministrija, cik publiski ir zināms, neuzstāja uz līguma pārskatīšanu vai pārtraukšanu, piemēram, zaudētas reputācijas dēļ, kurai uzņēmējam, kas veic Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošas iestādes, jo vairāk – ieslodzījuma vietu jeb cietumu pasūtījumu, vajadzētu būt nevainojamai. Tas dod augsni nelāgām aizdomām par kādas aizkulisēs esošas personas interesēm šī līguma turpināšanā.

Publiski ne reizi vien izskanējis, ka pašreizējā tieslietu ministra un Mihaila Uļmana pietuvināto personu ceļi savulaik ir krustojušies, un, visticamākais, tas notiek arī tagad. Zināmas saiknes konstatējamas skandalozajā tagad jau likvidētās SIA “Pilsētas ganības” stāstā, kur pašreizējais tieslietu ministrs vairākus gadus bija gan valdes loceklis, gan arī pārstāvēja šīs sabiedrības vairākuma dalībnieka, Nīderlandē reģistrētā uzņēmuma “Pilsetas Investments B.V.” intereses. Starp tagadējā ministra biznesa partneriem un SIA “Pilsētas ganības” īpašniekiem bija gan Romāns Žeglovs (6,12%), kurš vēlāk kā maksātnespējas administrators nāca talkā ar ministru saistītā “SIA “Dylan distribution” likvidēšanā, gan viens no Jaunās konservatīvās partijas dibinātājiem Rihards Linde (10%), gan Romans Kozlovs (14,28%). Lauvas tiesa no “Pilsētas ganību” kapitāldaļām (60%) piederēja “Pilsētas Investments B.V.”. Jāatgādina, ka “Pilsētas ganību” bizness beidzās ar pamatīgu fiasko — iecerētās stacijas un autoostas Skanstes ielas rajonā vietā bija maksātnespēja un izskanēja arī aizdomas par negodprātīgu “Rietumu bankas” izsniegtā vairāk kā septiņus miljonus eiro lielā aizdevuma saņemšanu un izlietošanu.

Romāns Kozlovs, Romāns Žeglovs un Rihards Linde ir arī juridiskā biroja “Inlat” vadošās personas (birojs 100% pieder R.Kozlova sievai Jūlijai Kozlovai, kura ieņem amatu arī ar Mihailu Uļmanu cieši saistītās “Latvijas Pasta bankas” padomē). Kā šā gada 2.jūnijā izskanēja no Saeimas tribīnes, prasot tieslietu ministra demisiju: “Šīs personas līdz šai dienai apkalpo personas, kas ir “Latvijas pasta bankas” un “Mego” īpašnieki. Abas apcietinātās personas. Juridiskais birojs “Inlat” sniedza un sniedz juridiskos pakalpojumus abām apcietinātajām personām.”

Minētie fakti, kā arī tieslietu ministra vēsturiskās un tagadējās saites ar Latvijā skaļākajā pasūtījuma slepkavībā aizdomās turēto pietuvinātajām personām liek uzdot jautājumu, vai ar Aleksandra Babenko un Mihaila Uļmana vārdiem saistītā “Mego” veikalu tīkla uzvara Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošās Ieslodzījumu vietu pārvaldes daudzmiljonu konkursā patiešām ir nejaušība, un vai patiešām Latvijā nebija neviena cita veikalu tīkla, kurš arī labprāt būtu piedalījies šai konkursā, ja vien tiem, iespējams, nebūtu bažu par šādas savas rīcības bezjēdzīgumu. Vai arī tas tomēr ir ministra visai orveliski postulētais “bezkompromisa tiesiskums”.

Tikmēr apcietinājumā esošie A. Babenko un M. Uļmans var izmantot unikālo iespēju iepirkties pašu veikaliņā cietumā, bet diez vai tāds bija viņu nodoms, piedaloties šajā konkursā.

Novērtē šo rakstu:

97
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...