Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

walking_radio

03.08.2018. 13:13

"5. Uzņēmumu kopējais apgrozījums 2017. gadā ir būtiski pieaudzis. Kopējās peļņas apjoms ir sasniedzis absolūtu rekordu - 2,5 miljardus eiro."

Tas daļēji skaidrojams ar atliktā nodokļa saistību iekļaušanu ieņēmumos, jo ar jauno UIN likuma redakciju atkrīt pienākus veidot šādus uzkrājumus. Piemēram, dažam ilggadīgam nelielam uzņēmumam ar ap 5 milj.apgrozījumu gadā tas deva 600'000 EUR "peļņu". Jāsaprot, ka tas cipars ir uzkrāts vairākus gadus no iepriekšējo gadu peļņām nevis 2017.g.sastrādāts.

Tas tā, lai pavisam korekta bilde Ģirta analīzei.

Atbildēt

Anderss

02.08.2018. 08:42

»

Andris

Valdība mūs uzskata par auniem , no valsts izbrauca ap 500 tukstošiem cilvēku un tā rēkina pieauga IKP


Varbūt kādam patiešām aunam paškritiski šķiet, ka kāds cits viņu uzskata par aunu...
Iespējams, ja nebūtu tie 120 tūkstoši strādājošie kopš 2008.gada izbraukuši - mūsu IKP būtu vēl par labiem 10% lielāks šodien. Bet tā - tikai 2016.gadā Latvijas IKP faktiskajās cenā atgriezās 2008.gada līmenī.
Kaut uz vienu strādājošo šī atgriešanā notika jau 2011. gadā.
http://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/ekfin/ekfin__ikp__IKP__ikgad/IKG10_010.px/table/tableViewLayout1/?rxid d8284c56-0641-451c-8b70-b6297b58f464

Un ir pilnīgi meli (vai muļķība) teikt, ka IKP pieaug uz cilvēku izbraukšanas no valsts rēķina.
Cita starpā - neviena pasaules ekspertu organizācija nav apšaubījusi mūsu IKP rēķināšanas rezultātus.

Atbildēt

Andris

02.08.2018. 07:54

Valdība mūs uzskata par auniem , no valsts izbrauca ap 500 tukstošiem cilvēku un tā rēkina pieauga IKP

Atbildēt

hee

02.08.2018. 07:47

Ir vispārpieņemts fakts mūsu valstī ka IKP un pārējos statistikas datus vienkarši vilto!

Atbildēt

Anderss Beverens

01.08.2018. 23:20

»

Santa

Gobzema kungs ir uzskatāms par kompetentāko premjera kandidātu


Cik žēl, ka mēs nevaram sadalīt valsts rajonus un ka nevēlam pašvaldības vadītāju. Tai savā rajonā ar viņu kā viskompetentāko Jūs viskompetentāk tad arī varētu dzīvot.

Atbildēt

Santa

01.08.2018. 22:56

Gobzema kungs ir uzskatāms par kompetentāko premjera kandidātu!

Atbildēt

Anderss Beverens

01.08.2018. 18:54

»

Vo

Tu tā milzīgi labi māki visu izskaidrot un pamatot ar statistiku. Varbūt pastāstīsi kā OIK ir ietekmējis mūsu IKP. UN salīdzināsi šo IKP "izaugsmi" ar reālajiem zaudējumiem, ko OIK ir nodarījis Latvijas ekonomikai


Nezinu, vai tas bija nopietni un vai tas ir vairs aktuāli. Bet atbildi uzrakstīt man pašam bija interesanti. Jo gatavas nebija.
Pavisam vienkārši lasāma tā varbūt nav. Un īsa arī ne. Tēpēc ielieku te tikai pašu sākumu un nobeigumu.
Un saitīti uz pilno tekstu.
https://www.facebook.com/anders.beveren.7/posts/217949102252347

Vienkārši iegūstama tā atbilde laikam nebūs.
Varētu varbūt mazliet padomāt kopā. Ļoti, ļoti vienkāršoti padomāt – kam nu ir vēlēšanās to darīt.
Ļaudis ir sarēķinājuši, ka gadā virs elektrības tirgus cenas Latvijā kopā el.ražotājiem (Daugavas, HES, termocentrāles, vējdzirnavas, biogāzes kurinātavas...) mēs samaksājam ~ 400 Milj EUR.
Tas ir ~200 EUR/cilvēku gadā. Diezgan daudz. Tas ir ~700 EUR uz 1 privātā sektorā nodarbināto gadā. Ļoti daudz. Tas ir ~1,5 % no Latvijas IKP. Un tas ir tikai ~0,8% no visa Latvijas ekonomikas apgrozījuma (2017.gadā tas bija 51,2 miljardi EUR). Vairs it kā ne tik daudz, bet tomēr ļoti daudz.
...
Savācot to visu kopā, ģribētu izteikt hipotēzi, ka OIKveidīgo pasākumu sistēma mums ik gadus maksā vismaz 0,3-0,8 % reāli neiegūta IKP.
Un ka vēl kādi 0,8 % IKP tiek pārdalīti ārpus nodokļu sistēmas – no siltuma patērētājiem uz elektrības patērētājiem. Un laikam nebūs melots sakot – no turīgajiem Latvijas negalvaspilsētas patērētājiem par labu trūcīgākajiem Rīgas centralizētās siltumapgādes klientiem.

Iespējams, ka kaut kur kļūdījāmies, bet domājām kopā un visi izejas skaitļi ir redzami valdības papīros un CSP tīmekļa vietnē. Vienkārši varam uz to visu paraudzīties no citāda ekonomista cita skatupunkta. Diezgan vienkāršoti paraudzīties – jo blakusietekmes uz darbaspēka izmantošanu nevērtējām, investīciju atdevi un ietekmi uz maksājumu bilanci arī nē. Pat nodokļus (tostarp arī atjaunojamo resursu maksājumu) un Latvenergo dividenžu rašanās un pārdales ietekmi arī pat nepieminējām. Un kur tad vēl klimata pārmaiņas... Visiem mums vēl ir atvērts lauks vingrinājumiem.
Tie 400 un vairāk miljoni EUR gadā ir paliels politikas objekts. Tie tomēr ir gandrīz 4,5% no Latvijas valsts konsolidētā budžta un aptuveni 7 % no valsts pamatbudžeta…
Un tie ir ~1,6% IKP - vairāk par mūsu aizsardzības budžetu pirms 2014.gada notikumiem...

Atbildēt

Vo

01.08.2018. 13:19

»

Anderss

Ar ticīgajiem diezgan grūti strīdēties. Tāpēc arī ar weru (jau nikā ticība iekļauta) nedarīšu...


Tu tā milzīgi labi māki visu izskaidrot un pamatot ar statistiku. Varbūt pastāstīsi kā OIK ir ietekmējis mūsu IKP. UN salīdzināsi šo IKP "izaugsmi" ar reālajiem zaudējumiem, ko OIK ir nodarījis Latvijas ekonomikai.

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 12:17

»

wera

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai...


Ar ticīgajiem diezgan grūti strīdēties. Tāpēc arī ar weru (jau nikā ticība iekļauta) nedarīšu.
Tik izziņai. Jā, LM projekta īstenošanas un darbības pārtraukšanas kontekstā Latvijas valsts kādu labus 100 miljonus EUR būs visai tieši pazaudējusi (galvojumu un kādus neiegūtos maksājumus (parādus) par elektrību, gāzi un nodokļiem). Un tas patiešām ir kāds konkrēts cilvēks, kurš to vadīja (pieņemsim, ka par Sergeju viņu varētu saukt). Un tas varētu būt tas autora nosauktais 0,4%. Slikti, bet tā sanāk, ka ir lietas, ko tiesai nevar tā īsti pierādīt - šajā gadījumā ļauno zagšanas nodomu.
Kuras nozares kompensē?
Ir tāda laba tīmekļa vietne - saucas Statistikas pārvaldes datubāzes. https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/db
Tur daudz infas var atrast.
Arī par nozaru izaugsmi laika gaitā.
Nu tad, lūk -
Metalurģiju, kā apstrādes rūpniecības daļu daļu kompensējušas jau citas rūpniecības nozares - pieauguma temps 10 gados apstrādes rūpniecībā tāds pat kā visā ekonomikā kopumā.
Bet vēl straujāk ir augušas (un zudušo metalurģiju kompensējušas) informācija un sakaru tehnoloģijas, tūrisms, lauksaimniecība. Iespējams, ka labāk būtu, ja LM turpinātu darbu. Bet varbūt arī , ka ne - jo tad mums varbūt visai sabiedrībai būtu jāsubsidē viņu elektrības rēķinus.
Par apgrozījumu. Kāpēc meli> paraugiet tajā pat CSB vietnē - 2017. gadā preču un pakalpojumu izlaide pieaugusi par ~4,4 miljardiem EUR. (http://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/ekfin/ekfin__ikp__IKP__ikgad/IKG10_020.px/table/tableViewLayout1/?rxid d8284c56-0641-451c-8b70-b6297b58f464) Bet augošs apgrozījums parasti ir pirmais priekšnoteikums peļņas iegūšanai. Tāpēc apgrozījuma pieaugums ir laba ziņa. Un peļņas rādītāji to apliecina.
Ja wera vienkārši ir reliģijai ar nosaukumu "gobzems" piederīgā, tad, protams, šie skaitļi ir velti. Un statistikas datus noteikti nav vērts nedz skatīt, nedz pētīt - tur noteikti visi melo!!!
Bet varbūt tomēr nē? Varbūt tomēr tie ļaudis, kas savās mašīnās ir atkal piepildījuši Rīgas ielas un Latvijas ceļus arī ir konkrēts pierādījums, ka pēdējo dažu gadu laikā mēs Latvijā esam sākuši dzīvot labāk?

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 11:45

»

Potapovs

Vēl jau ABLV robs vismaz simtos miljonu, ja ne miljardi gadu griezumā


ABLV šajā gadījumā tiešu robu neuztaisīs. Vismaz ne nozīmīgu. Bet, nākotnes neiegūtā labuma vērtējot, jā - valsts kopējā IKP apjomā neiegūtā pievienotā vērtība būs gan jūtama. Pieņemu, ka apmēram 0,6-0,8 % apmērā. Latvijas ekonomikas pieaugums šajos 2 gados būs par kādiem 0,4 % lēnāks kā būtu, ja ABLV turpinātu savus pasaulē ne ļoti par godīgiem atzītos darījumus agrākajā apjomā...

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 11:35

»

jaajaa

..."Viss valstī iekšā sastrādātā kopsumma + Eksports - Imports."...tas ir IKP (nominal) vai IKP (ppp) ?...tie mums atšķiras 1,7 reizes...un vēl viens jautājums...valsts parādu EU statistika uzrāda procentos no "nominal" vai "ppp


Joprojām vienkāršošanai...
Formula vispirms iedod nominal.
Pēc tam ar pirktspējas novērtēšanas indeksu pārrēķina ppp. Valsts parādu rēķina no nominal. Laikam taču skaidrs, ka abiem skaitļiem jābūt ar vienu mērvienību.

Atbildēt

jaajaa

01.08.2018. 11:23

..."Viss valstī iekšā sastrādātā kopsumma + Eksports - Imports."...tas ir IKP (nominal) vai IKP (ppp) ?...tie mums atšķiras 1,7 reizes...un vēl viens jautājums...valsts parādu EU statistika uzrāda procentos no "nominal" vai "ppp" ?...:)

Atbildēt

Potapovs

01.08.2018. 10:33

»

wera

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai...


Vēl jau ABLV robs vismaz simtos miljonu, ja ne miljardi gadu griezumā.
Vēl jau nerunā par ražošanas un pakalpojumu attiecību. Ja IKP sastāv 80% no pakalpojumiem, tad cik ilgspējīgs ir šāds veiksmes stāsts.
Grieķi tak arī līdz kraham IKP zīmēja kā gribēja

Atbildēt

leopards

01.08.2018. 09:43

KPVLV ir nabadzīgo idzīvotāju partija,Latvijā tādu ir kaut kur 80.procentu,tani skaitā ari ir pensionāri,invalīdi,represētie u.c.par nabagiem ir padarījušas28.g.pie varas esošās partijas ZZS,Vienotiba,Attistība par-vienotības pārbēdzēju,partija.NA.daudzreiz kopā balsoja ar Saskanu.Tāpēc ir janovēl par KPVLV-ticu ka ši partija ievedīs Latvijā kārtibu.

Atbildēt

ss

01.08.2018. 09:33

Pietiek.lv - sorry , bet jūs jau diezgan atklāti sākat izskatīties pēc pērkamām ...ām ! Kas grašu žvadzina , tam jūs klanaties! Nav respekta!

Atbildēt

wera

01.08.2018. 09:23

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai:
4. Liepājas metalurga kritums, skumjš stāsts par novecojušu un neefektīvu rūpniecību, Latvijas IKP samazināja par 0,4%. Tomēr to diez gan ātri un ar uzviju kompensēja citas nozares.
- nē draudziņ, iet ruma par LM pēc rekonstrukcijas ar lielo valsts garantiju, par kuru LM vadoņi uzmeta valsti, tātad nodokļu maksātājus;
- kuras tad ir tās tavas nozares, kuras ar uzviju kaut ko kompensē? .....tukša dir..šana, tādu kompensējušo nozaru vnk.nav;
5. Uzņēmumu kopējais apgrozījums 2017. gadā ir būtiski pieaudzis. Kopējās peļņas apjoms ir sasniedzis absolūtu rekordu - 2,5 miljardus eiro.
- atkal jau kārtējie, ciniskie meli. Kam par pamatu kalpo būtiskais kopējais uzņēmumu apgrozījums? ,...vispārēja frāze....tukša dir...šana.
Gobzemam, kā arī tur nebūtu, ir vairāk taisnības, nekā tam lasītājam, kurš sarakstīja šos frāzētos suņa murgus....

Atbildēt

Žulis

01.08.2018. 08:17

Jau pats IKP jēdziena izgudrotājs pagājušajā gadsimtā uzsvēra, ka IKP ir tikai viens valsts ekonomiskās analīzes faktors bet nekādā gadījumā tas pats par sevi nav valsts attīstības vai labklājības rādītājs. Mūsu „ekonomisti” šo viņa teikto ir aizmirsuši un IKP ir pārvērsts par tautas muļķošanas instrumentu. Tam, ka viens pats IKP neatspoguļo reālo ekonomisko situāciju valstī, var minēt daudzus argumentus. IKP, pretstatā NKP ( Nacionālajam kopproduktam) sevī ietver arī Latvijas teritorijā esošo ārvalstu firmām un privātpersonām piederošo uzņēmumu darbības rezultātu. Tas nozīmē, ka visas Latvijas ražotnes var izpirkt ārzemnieki, bet mūsu IKP vienalga uzrādīs pieaugumu, kaut paši būsim tikai kalpi un algādži savā zemē. Un vēl tikai viens, pavisam vienkāršs piemērs tam, ka IKP neatspoguļo reālo situāciju valsts ekonomikā:
Iedomāsimies, ka uz ceļa saskrienas divas automašīnas, kurās katrā iekšā sēž četri darbaspējīgi cilvēki. Katrā mašīnā divi no viņiem iet bojā, bet otriem diviem nākas ilgstoši ārstēties. Tātad, šīs autoavārijas rezultātā valsts ekonomika zaudē četrus darbaspējīgus cilvēkus, otriem četriem uz laiku ir zaudētas darba spējas, pamatīgi bojātas divas automašīnas.... Bet, ko mums uzrāda IKP? Četru cilvēku bēres ir nesušas peļņu apbedīšanas iestādei un ēdināšanas uzņēmumiem. Abu automašīnu remonts, devis peļņu autoservisiem. Ar ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumiem pelnījušās ārstniecības un rehabilitācijas iestādes. Tas viss kopā ir veidojis IKP pieaugumu ar ko var lepoties mūsu „ekonomisti” un valstsvīri.

Atbildēt

canny

01.08.2018. 08:10

"Kad 2014.gadā ieviesa valstī eiro valūtu, ir pārtraucis darbību viens no valsts lielākajiem ražošanas uzņēmumiem “Liepājas metalurgs”,"
LM buutu bankrotejis neatkaiigi no taa, kaada valuuta tiek lietota, tik daudz jau vakag saprats.
Eiro ir dauuudz, es uzsveru - daudz lielaka un stabilaaka valuuta, nekaa bija lats. Kaapeec lats bija potenciaali nestabils, ja kaads no Latvijas Bankas vadiibas pakljautos oligarhu ietekmei, tad to vareetu viegli devalveet peec pieprasiijuma vai spiediena. Daljeeji tas taa arii notika, akd notika kursa fiksaacija 0,702 vai taml.( preciizu ciparu neatceros). Tas bija nepareizi, jo vajadzeeja nogaidiit, akd lats atgriezhas stipraakaas poziicijaas. Latiem arii bankas neuzticeejaas - jo % par krediitiem bija 2 - 3 reizes!!! augstaaki, nekaa par eiro, kaut lats patieshaam bija nosgts par vairak kaa 100%. bankjieri nav idioti un bija iereekjinaajushi oligarhu risku...taa luuk!

Atbildēt

DP, SAAB -šeit ir darbs

01.08.2018. 00:55

»

vēlētājs

Kā tad nosaukt tos, kuri uzķērās uz LC, DPsaimnieks, LPP, ZRP un Vienotības āķa? Gan jau būs vēl, savus muļķus un vientiešus noķers arī čekas projekti: JKP un Par


Visas latviešu personības, visas latviešu partija tiek apmētātas ar lamu vārdiem, apsaukātas, nomelnotas.

Vai te nav jāķeras klāt pie Krimināllikuma. Tas, kas te notiek komentāros, taču atklāts "HIBRĪKASRS" internetā!

Atbildēt

> Pietiek

31.07.2018. 23:23

Pietiek laikam ir vienīgais "portāls", kurš būtu jāmarķē "līdz 18 gadiem ielogoties aizliegts".
Jo tik daudz jēlību, lamuvārdu laikam nekur citu nebūs manīts.
No otras puses - varbūt jādod iespēja kaut ko izvemt gan jēlajai Bubai un trulajam Fēlim, gan citiem tādiem pašiem muļķiem, kas ir apsēduši šo "portālu" kā sūdumušas misakstes vāku, jo viņu "argumentācijas" leksikā nemaz citu vārdu nav? Tā tas ir pat šo troļļu savstarpējā "komunikācijā", kā to var elementāri konstatēt jebkurš normāls cilvēks.

Atbildēt

Anderss

31.07.2018. 20:38

»

brīvā laika prātotāja

(reizēm gribētos uzzināt to, ko izstudēt nav apņēmības un nav vajadzības. Bet tomēr gribas zināt principus). Par to transportu. (Es te nekritizēju). Kas dod IKP pieaugumu no transporta? Vai vairāk pārvadājumu/ vai dārgāka pārvadājumu maksa paprasīta/ vai augstāka pašizmaksa? Piemēram. Ņemam ekspluatējam...


Divos nesanāks, bet...
Par busiņa stāstu. Vienkāršoti Ja 5 cilvēki par to pašu maršrutu samaksās tos pašus 5*2 10 EUR, tad faktiski IKP nemainīsies nekas (mazliet patiešām var samazināties lielāku izmaksu (mašīna lūst) dēļ. Bet, ja 1 cilvēka par 10EUR vietā būtu 5 cilv par 3 EUR- tad IKP pieaugtu par gandrīz 5 EUR (gandrīz - jo mašīna tomēr vairāk nolietojas). Par pasažieru skaita pieaugumu tomēr ir pamats priecāties, jo ekonomikas likumi dzīvē rāda, ka tad arī cenas īpaši nekrīt, jo lieta tomēr vajadzīga (protams, pie citiem līdzīgiem apstākļiem), ka vienas vienības pārvadāšana izmaksā lētāk. Un visādi citādi labumi rodas.

Atbildēt

!

31.07.2018. 20:02

malacis Gobzems ! valdosa exkomunistu ,sorositu un neonacistu klike ir parbijusies ne pa jokam.agonija ir skaidri redzama.cilveki vairs par ,,koalicijas padomi,, OIK,neonacistu planpratiniem nebalsos!

Atbildēt

pārvaldnieks

31.07.2018. 19:36

Bailīgajam trusim ,raksta autoram. 31.07.2018. 16:10
Nevis tūkstoši ,bet simtu tūkstoši ,jeb 80 % ir debili

Atbildēt

ha

31.07.2018. 19:11

Nezināju, ka Gobzems ir tik aprobežots

Atbildēt

čangals

31.07.2018. 19:02

»

-āns

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas


liec mierā Latgali! Apnicis visos laikos glābt čiuļus, no čiuļu pārgudrības.

Atbildēt

tantužai

31.07.2018. 18:54

nemuldi par to ko nezini.

Atbildēt

patiesībā

31.07.2018. 18:52

»

Mērnieku laiki

Čangaliena ir Vecpiebalga. Un tajā pusē nav manīts čangalis Gobzems. Varbūt viņš ir no smirdīgās Slātavas


Vecpiebalga ir Slātava. Pārlasi vēlreiz "Mērnieku laikus", ar pienācīgi padziļinātu piekodienu.

Atbildēt

Vai

31.07.2018. 18:47

»

Paija

Zēns vienkārši kā visi citi zēni cīnās par vietu parlamentā


Paija var teikt, ka latvieši ir riebīga un nekur neģeldīga tauta? Vai tā var teikt? Esmu dzirdējusi tā sakām no piedzērušu latviešu un krievu puses šņabja prātā. Vai tā ir taisnība, ka latvieši nekur nav liekami?

Atbildēt

Ģirts5

31.07.2018. 17:57

...aivarveidīgie streso....ģirtiņi izcili gudri....par vēlu....valsts izzagta...tauta neguļ...

Atbildēt

Mērnieku laiki

31.07.2018. 17:28

»

-āns

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas


Čangaliena ir Vecpiebalga. Un tajā pusē nav manīts čangalis Gobzems. Varbūt viņš ir no smirdīgās Slātavas?

Atbildēt

brīvā laika prātotāja

31.07.2018. 17:04

(reizēm gribētos uzzināt to, ko izstudēt nav apņēmības un nav vajadzības. Bet tomēr gribas zināt principus). Par to transportu. (Es te nekritizēju). Kas dod IKP pieaugumu no transporta? Vai vairāk pārvadājumu/ vai dārgāka pārvadājumu maksa paprasīta/ vai augstāka pašizmaksa? Piemēram. Ņemam ekspluatējam busiņu. Šodien tajā vedam 1 cilvēku, viņš maksā par biļeti mums 10 euro. Rītdien vedam 5 cilvēkus, katram biļetei pārdodam par 2 euro. Mūsu maciņā ieņēmums vienāds (tikai vairāk nodeldējas busiņš). Vai IKP pieaug, jo ir vairāk pārvadājumu? Vai arī tas ir vienāds, jo iekasētā summa tā pati? (Pirmajā gadījumā tātad valsts priecājas par pasažieru pārvadājumu pieaugumu, bet tos jau nevar vizināt bezgalīgi. Cik katram vajag, tik brauks. Ja nu vienīgi ir mākslīgi izveidoti garāki, nevajadzīgi līkumoti, maršruti.) (Otrajā gadījumā, un pasažieru skaitam nemainoties vai pat samazinoties- Latvijā ejam mazumā, cik zināms- pieaug cenas, un IKP pieaug uz biļešu sadārdzināšanās rēķina. Nav par ko priecāties tad.)(Par kravām cita lieta. Par tām samaksās ārzemju nosūtītāji. Bet te pieminēti Pasažieru pārvadājumi.) Kas paskaidros vienā divos teikumos?

Atbildēt

-āns

31.07.2018. 16:32

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas.

Atbildēt

MMM

31.07.2018. 16:10

Uzņēmumu peļņa ir augusi dēļ speciālā cauruma UIN likumā, kas ļauj legalizēt off-shore naudu šogad, tas ir atnes spravku, ka tavs off-shore noteiktās salās ir dabūjis peļņu 1000000 miljoni USD un nomaksājis šo salu UIN nodokli un Latvijā šis piķis kļūst legāls. Visi, nu vismaz lielā piķa īpašnieki saprot, ka tuvojās globāls mega-pi..... un rauj naudu ārā un legalizē. Ne jau tāpat tāds likuma pants radās un globālajā politikā vairs vispār nekas nav saprotams.

Atbildēt

Analītiķim

31.07.2018. 15:43

neaizmirsti izdarīt korekciju par valsts kopējā parāda pieaugumu, lai saprastu cik no IKP ir radīts par svešu naudu, kas būs jāatdod un ES fondu ietekmi. Tad varēs spriest par Latvijas ekonomiku, pieaugumu utt.

Nav ko braukt Gobzemam virsū, pat banku pasūtījuma analītiķi putrojas, par politiķiem nemaz nerunājot. Es teiktu - Gobzems ir ierindas Saeimas deputāta līmenī. (Tāpēc arī ekonomika ir tāda kā ir)

Atbildēt

zars

31.07.2018. 15:43

Nezinu ka kursh ko rekina, bet visas pazimes rada ka IKP ir propagandas triks. Preteja gadijuma nevajadzetu celt nodoklus, slegt skolas utt.
Iz tautas parunu pura: Dzive iet uz augshu, bet bikses krit uz leju.

Atbildēt

Bailīgajam trusim ,raksta autoram.

31.07.2018. 15:10

Nosaukt tūkstošiem Latvijas iedzīvotājus par muļķīem un vientiešiem var tikai totāls muļķis un vientiesis ,kurš pats ir šī raksta autors. Piedevām bailīgs anonīms trusis ,jo baidās pat savu vārdu nosaukt. Kam kalpo šis šis bailīgais trusis,tas tāpat jau visiem ir skaidrs.

Atbildēt

Paija

31.07.2018. 13:53

Zēns vienkārši kā visi citi zēni cīnās par vietu parlamentā.
Viens no Ministru prezidenta kandidātiem.

Savas balsis KPL savāks.

Gobzemu nepazīstu, nekā personīga.

Vēlētāji nobalsos par atrakcijām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

12

Mieru, tikai mieru

FotoŠie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik masīva infoterora un valsts terora apstākļos. Piemēram, izrādās (un tas pat netiek vairs slēpts), ka "brīvprātīgi" pieejamās vakcīnas ir ekperimentālas, attiecīgi - vakcinējamie cilvēki piedalās klīniskā eksperimentā. Bez samaksas. Ar risku savai veselībai vai dzīvībai. Pat oficiālajos medijos ir "pasprukusi" šī informācija.
Lasīt visu...

21

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

FotoTā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties pat mēģinājumos uzsākt piespiedu vakcināciju modernizēta totalitārisma stilā, īsumā jānorāda galvenie iemesli, kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19, jo īpaši ar jaunā tipa mRNA vakcīnām.
Lasīt visu...

6

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

FotoKopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar personām, kas ilgstoši atrodas sociālās aprūpes centros. Tiesībsargs uzskata, ka Labklājības ministrijas un pašvaldību neefektīvās sadarbības dēļ tiek pārkāptas personu tiesības uz veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

15

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

FotoKad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz izvērtās aizraujošas debates starp kaķi un peli teju stundas garumā, turklāt šis ir no tiem gadījumiem, kad abas puses vienlīdz var uzskatīt par kaķi un par peli reizē.
Lasīt visu...

13

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

FotoNozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību tiek gaidīts lēmums par nomas maksas atbalsta piešķiršanu. Vienlaikus pieaug pircēju neapmierinātība ar sortimenta ierobežojumiem un valdības sadārdzināto aizliegto preču iegādes procedūru. Savukārt, uzņēmēji neapmierināti ar preču krājumu iesaldēšanu un aizliegumu nopelnīt tirdzniecības vietu saglabāšanai (komunālie maksājumi, noma).
Lasīt visu...

6

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

FotoCik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...