Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

walking_radio

03.08.2018. 13:13

"5. Uzņēmumu kopējais apgrozījums 2017. gadā ir būtiski pieaudzis. Kopējās peļņas apjoms ir sasniedzis absolūtu rekordu - 2,5 miljardus eiro."

Tas daļēji skaidrojams ar atliktā nodokļa saistību iekļaušanu ieņēmumos, jo ar jauno UIN likuma redakciju atkrīt pienākus veidot šādus uzkrājumus. Piemēram, dažam ilggadīgam nelielam uzņēmumam ar ap 5 milj.apgrozījumu gadā tas deva 600'000 EUR "peļņu". Jāsaprot, ka tas cipars ir uzkrāts vairākus gadus no iepriekšējo gadu peļņām nevis 2017.g.sastrādāts.

Tas tā, lai pavisam korekta bilde Ģirta analīzei.

Atbildēt

Anderss

02.08.2018. 08:42

»

Andris

Valdība mūs uzskata par auniem , no valsts izbrauca ap 500 tukstošiem cilvēku un tā rēkina pieauga IKP


Varbūt kādam patiešām aunam paškritiski šķiet, ka kāds cits viņu uzskata par aunu...
Iespējams, ja nebūtu tie 120 tūkstoši strādājošie kopš 2008.gada izbraukuši - mūsu IKP būtu vēl par labiem 10% lielāks šodien. Bet tā - tikai 2016.gadā Latvijas IKP faktiskajās cenā atgriezās 2008.gada līmenī.
Kaut uz vienu strādājošo šī atgriešanā notika jau 2011. gadā.
http://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/ekfin/ekfin__ikp__IKP__ikgad/IKG10_010.px/table/tableViewLayout1/?rxid d8284c56-0641-451c-8b70-b6297b58f464

Un ir pilnīgi meli (vai muļķība) teikt, ka IKP pieaug uz cilvēku izbraukšanas no valsts rēķina.
Cita starpā - neviena pasaules ekspertu organizācija nav apšaubījusi mūsu IKP rēķināšanas rezultātus.

Atbildēt

Andris

02.08.2018. 07:54

Valdība mūs uzskata par auniem , no valsts izbrauca ap 500 tukstošiem cilvēku un tā rēkina pieauga IKP

Atbildēt

hee

02.08.2018. 07:47

Ir vispārpieņemts fakts mūsu valstī ka IKP un pārējos statistikas datus vienkarši vilto!

Atbildēt

Anderss Beverens

01.08.2018. 23:20

»

Santa

Gobzema kungs ir uzskatāms par kompetentāko premjera kandidātu


Cik žēl, ka mēs nevaram sadalīt valsts rajonus un ka nevēlam pašvaldības vadītāju. Tai savā rajonā ar viņu kā viskompetentāko Jūs viskompetentāk tad arī varētu dzīvot.

Atbildēt

Santa

01.08.2018. 22:56

Gobzema kungs ir uzskatāms par kompetentāko premjera kandidātu!

Atbildēt

Anderss Beverens

01.08.2018. 18:54

»

Vo

Tu tā milzīgi labi māki visu izskaidrot un pamatot ar statistiku. Varbūt pastāstīsi kā OIK ir ietekmējis mūsu IKP. UN salīdzināsi šo IKP "izaugsmi" ar reālajiem zaudējumiem, ko OIK ir nodarījis Latvijas ekonomikai


Nezinu, vai tas bija nopietni un vai tas ir vairs aktuāli. Bet atbildi uzrakstīt man pašam bija interesanti. Jo gatavas nebija.
Pavisam vienkārši lasāma tā varbūt nav. Un īsa arī ne. Tēpēc ielieku te tikai pašu sākumu un nobeigumu.
Un saitīti uz pilno tekstu.
https://www.facebook.com/anders.beveren.7/posts/217949102252347

Vienkārši iegūstama tā atbilde laikam nebūs.
Varētu varbūt mazliet padomāt kopā. Ļoti, ļoti vienkāršoti padomāt – kam nu ir vēlēšanās to darīt.
Ļaudis ir sarēķinājuši, ka gadā virs elektrības tirgus cenas Latvijā kopā el.ražotājiem (Daugavas, HES, termocentrāles, vējdzirnavas, biogāzes kurinātavas...) mēs samaksājam ~ 400 Milj EUR.
Tas ir ~200 EUR/cilvēku gadā. Diezgan daudz. Tas ir ~700 EUR uz 1 privātā sektorā nodarbināto gadā. Ļoti daudz. Tas ir ~1,5 % no Latvijas IKP. Un tas ir tikai ~0,8% no visa Latvijas ekonomikas apgrozījuma (2017.gadā tas bija 51,2 miljardi EUR). Vairs it kā ne tik daudz, bet tomēr ļoti daudz.
...
Savācot to visu kopā, ģribētu izteikt hipotēzi, ka OIKveidīgo pasākumu sistēma mums ik gadus maksā vismaz 0,3-0,8 % reāli neiegūta IKP.
Un ka vēl kādi 0,8 % IKP tiek pārdalīti ārpus nodokļu sistēmas – no siltuma patērētājiem uz elektrības patērētājiem. Un laikam nebūs melots sakot – no turīgajiem Latvijas negalvaspilsētas patērētājiem par labu trūcīgākajiem Rīgas centralizētās siltumapgādes klientiem.

Iespējams, ka kaut kur kļūdījāmies, bet domājām kopā un visi izejas skaitļi ir redzami valdības papīros un CSP tīmekļa vietnē. Vienkārši varam uz to visu paraudzīties no citāda ekonomista cita skatupunkta. Diezgan vienkāršoti paraudzīties – jo blakusietekmes uz darbaspēka izmantošanu nevērtējām, investīciju atdevi un ietekmi uz maksājumu bilanci arī nē. Pat nodokļus (tostarp arī atjaunojamo resursu maksājumu) un Latvenergo dividenžu rašanās un pārdales ietekmi arī pat nepieminējām. Un kur tad vēl klimata pārmaiņas... Visiem mums vēl ir atvērts lauks vingrinājumiem.
Tie 400 un vairāk miljoni EUR gadā ir paliels politikas objekts. Tie tomēr ir gandrīz 4,5% no Latvijas valsts konsolidētā budžta un aptuveni 7 % no valsts pamatbudžeta…
Un tie ir ~1,6% IKP - vairāk par mūsu aizsardzības budžetu pirms 2014.gada notikumiem...

Atbildēt

Vo

01.08.2018. 13:19

»

Anderss

Ar ticīgajiem diezgan grūti strīdēties. Tāpēc arī ar weru (jau nikā ticība iekļauta) nedarīšu...


Tu tā milzīgi labi māki visu izskaidrot un pamatot ar statistiku. Varbūt pastāstīsi kā OIK ir ietekmējis mūsu IKP. UN salīdzināsi šo IKP "izaugsmi" ar reālajiem zaudējumiem, ko OIK ir nodarījis Latvijas ekonomikai.

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 12:17

»

wera

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai...


Ar ticīgajiem diezgan grūti strīdēties. Tāpēc arī ar weru (jau nikā ticība iekļauta) nedarīšu.
Tik izziņai. Jā, LM projekta īstenošanas un darbības pārtraukšanas kontekstā Latvijas valsts kādu labus 100 miljonus EUR būs visai tieši pazaudējusi (galvojumu un kādus neiegūtos maksājumus (parādus) par elektrību, gāzi un nodokļiem). Un tas patiešām ir kāds konkrēts cilvēks, kurš to vadīja (pieņemsim, ka par Sergeju viņu varētu saukt). Un tas varētu būt tas autora nosauktais 0,4%. Slikti, bet tā sanāk, ka ir lietas, ko tiesai nevar tā īsti pierādīt - šajā gadījumā ļauno zagšanas nodomu.
Kuras nozares kompensē?
Ir tāda laba tīmekļa vietne - saucas Statistikas pārvaldes datubāzes. https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/db
Tur daudz infas var atrast.
Arī par nozaru izaugsmi laika gaitā.
Nu tad, lūk -
Metalurģiju, kā apstrādes rūpniecības daļu daļu kompensējušas jau citas rūpniecības nozares - pieauguma temps 10 gados apstrādes rūpniecībā tāds pat kā visā ekonomikā kopumā.
Bet vēl straujāk ir augušas (un zudušo metalurģiju kompensējušas) informācija un sakaru tehnoloģijas, tūrisms, lauksaimniecība. Iespējams, ka labāk būtu, ja LM turpinātu darbu. Bet varbūt arī , ka ne - jo tad mums varbūt visai sabiedrībai būtu jāsubsidē viņu elektrības rēķinus.
Par apgrozījumu. Kāpēc meli> paraugiet tajā pat CSB vietnē - 2017. gadā preču un pakalpojumu izlaide pieaugusi par ~4,4 miljardiem EUR. (http://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/ekfin/ekfin__ikp__IKP__ikgad/IKG10_020.px/table/tableViewLayout1/?rxid d8284c56-0641-451c-8b70-b6297b58f464) Bet augošs apgrozījums parasti ir pirmais priekšnoteikums peļņas iegūšanai. Tāpēc apgrozījuma pieaugums ir laba ziņa. Un peļņas rādītāji to apliecina.
Ja wera vienkārši ir reliģijai ar nosaukumu "gobzems" piederīgā, tad, protams, šie skaitļi ir velti. Un statistikas datus noteikti nav vērts nedz skatīt, nedz pētīt - tur noteikti visi melo!!!
Bet varbūt tomēr nē? Varbūt tomēr tie ļaudis, kas savās mašīnās ir atkal piepildījuši Rīgas ielas un Latvijas ceļus arī ir konkrēts pierādījums, ka pēdējo dažu gadu laikā mēs Latvijā esam sākuši dzīvot labāk?

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 11:45

»

Potapovs

Vēl jau ABLV robs vismaz simtos miljonu, ja ne miljardi gadu griezumā


ABLV šajā gadījumā tiešu robu neuztaisīs. Vismaz ne nozīmīgu. Bet, nākotnes neiegūtā labuma vērtējot, jā - valsts kopējā IKP apjomā neiegūtā pievienotā vērtība būs gan jūtama. Pieņemu, ka apmēram 0,6-0,8 % apmērā. Latvijas ekonomikas pieaugums šajos 2 gados būs par kādiem 0,4 % lēnāks kā būtu, ja ABLV turpinātu savus pasaulē ne ļoti par godīgiem atzītos darījumus agrākajā apjomā...

Atbildēt

Anderss

01.08.2018. 11:35

»

jaajaa

..."Viss valstī iekšā sastrādātā kopsumma + Eksports - Imports."...tas ir IKP (nominal) vai IKP (ppp) ?...tie mums atšķiras 1,7 reizes...un vēl viens jautājums...valsts parādu EU statistika uzrāda procentos no "nominal" vai "ppp


Joprojām vienkāršošanai...
Formula vispirms iedod nominal.
Pēc tam ar pirktspējas novērtēšanas indeksu pārrēķina ppp. Valsts parādu rēķina no nominal. Laikam taču skaidrs, ka abiem skaitļiem jābūt ar vienu mērvienību.

Atbildēt

jaajaa

01.08.2018. 11:23

..."Viss valstī iekšā sastrādātā kopsumma + Eksports - Imports."...tas ir IKP (nominal) vai IKP (ppp) ?...tie mums atšķiras 1,7 reizes...un vēl viens jautājums...valsts parādu EU statistika uzrāda procentos no "nominal" vai "ppp" ?...:)

Atbildēt

Potapovs

01.08.2018. 10:33

»

wera

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai...


Vēl jau ABLV robs vismaz simtos miljonu, ja ne miljardi gadu griezumā.
Vēl jau nerunā par ražošanas un pakalpojumu attiecību. Ja IKP sastāv 80% no pakalpojumiem, tad cik ilgspējīgs ir šāds veiksmes stāsts.
Grieķi tak arī līdz kraham IKP zīmēja kā gribēja

Atbildēt

leopards

01.08.2018. 09:43

KPVLV ir nabadzīgo idzīvotāju partija,Latvijā tādu ir kaut kur 80.procentu,tani skaitā ari ir pensionāri,invalīdi,represētie u.c.par nabagiem ir padarījušas28.g.pie varas esošās partijas ZZS,Vienotiba,Attistība par-vienotības pārbēdzēju,partija.NA.daudzreiz kopā balsoja ar Saskanu.Tāpēc ir janovēl par KPVLV-ticu ka ši partija ievedīs Latvijā kārtibu.

Atbildēt

ss

01.08.2018. 09:33

Pietiek.lv - sorry , bet jūs jau diezgan atklāti sākat izskatīties pēc pērkamām ...ām ! Kas grašu žvadzina , tam jūs klanaties! Nav respekta!

Atbildēt

wera

01.08.2018. 09:23

Tas priekš muļķiem, kuri nesaprot, bet pikrīt šai tukšvārdu manipulācijai:
4. Liepājas metalurga kritums, skumjš stāsts par novecojušu un neefektīvu rūpniecību, Latvijas IKP samazināja par 0,4%. Tomēr to diez gan ātri un ar uzviju kompensēja citas nozares.
- nē draudziņ, iet ruma par LM pēc rekonstrukcijas ar lielo valsts garantiju, par kuru LM vadoņi uzmeta valsti, tātad nodokļu maksātājus;
- kuras tad ir tās tavas nozares, kuras ar uzviju kaut ko kompensē? .....tukša dir..šana, tādu kompensējušo nozaru vnk.nav;
5. Uzņēmumu kopējais apgrozījums 2017. gadā ir būtiski pieaudzis. Kopējās peļņas apjoms ir sasniedzis absolūtu rekordu - 2,5 miljardus eiro.
- atkal jau kārtējie, ciniskie meli. Kam par pamatu kalpo būtiskais kopējais uzņēmumu apgrozījums? ,...vispārēja frāze....tukša dir...šana.
Gobzemam, kā arī tur nebūtu, ir vairāk taisnības, nekā tam lasītājam, kurš sarakstīja šos frāzētos suņa murgus....

Atbildēt

Žulis

01.08.2018. 08:17

Jau pats IKP jēdziena izgudrotājs pagājušajā gadsimtā uzsvēra, ka IKP ir tikai viens valsts ekonomiskās analīzes faktors bet nekādā gadījumā tas pats par sevi nav valsts attīstības vai labklājības rādītājs. Mūsu „ekonomisti” šo viņa teikto ir aizmirsuši un IKP ir pārvērsts par tautas muļķošanas instrumentu. Tam, ka viens pats IKP neatspoguļo reālo ekonomisko situāciju valstī, var minēt daudzus argumentus. IKP, pretstatā NKP ( Nacionālajam kopproduktam) sevī ietver arī Latvijas teritorijā esošo ārvalstu firmām un privātpersonām piederošo uzņēmumu darbības rezultātu. Tas nozīmē, ka visas Latvijas ražotnes var izpirkt ārzemnieki, bet mūsu IKP vienalga uzrādīs pieaugumu, kaut paši būsim tikai kalpi un algādži savā zemē. Un vēl tikai viens, pavisam vienkāršs piemērs tam, ka IKP neatspoguļo reālo situāciju valsts ekonomikā:
Iedomāsimies, ka uz ceļa saskrienas divas automašīnas, kurās katrā iekšā sēž četri darbaspējīgi cilvēki. Katrā mašīnā divi no viņiem iet bojā, bet otriem diviem nākas ilgstoši ārstēties. Tātad, šīs autoavārijas rezultātā valsts ekonomika zaudē četrus darbaspējīgus cilvēkus, otriem četriem uz laiku ir zaudētas darba spējas, pamatīgi bojātas divas automašīnas.... Bet, ko mums uzrāda IKP? Četru cilvēku bēres ir nesušas peļņu apbedīšanas iestādei un ēdināšanas uzņēmumiem. Abu automašīnu remonts, devis peļņu autoservisiem. Ar ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumiem pelnījušās ārstniecības un rehabilitācijas iestādes. Tas viss kopā ir veidojis IKP pieaugumu ar ko var lepoties mūsu „ekonomisti” un valstsvīri.

Atbildēt

canny

01.08.2018. 08:10

"Kad 2014.gadā ieviesa valstī eiro valūtu, ir pārtraucis darbību viens no valsts lielākajiem ražošanas uzņēmumiem “Liepājas metalurgs”,"
LM buutu bankrotejis neatkaiigi no taa, kaada valuuta tiek lietota, tik daudz jau vakag saprats.
Eiro ir dauuudz, es uzsveru - daudz lielaka un stabilaaka valuuta, nekaa bija lats. Kaapeec lats bija potenciaali nestabils, ja kaads no Latvijas Bankas vadiibas pakljautos oligarhu ietekmei, tad to vareetu viegli devalveet peec pieprasiijuma vai spiediena. Daljeeji tas taa arii notika, akd notika kursa fiksaacija 0,702 vai taml.( preciizu ciparu neatceros). Tas bija nepareizi, jo vajadzeeja nogaidiit, akd lats atgriezhas stipraakaas poziicijaas. Latiem arii bankas neuzticeejaas - jo % par krediitiem bija 2 - 3 reizes!!! augstaaki, nekaa par eiro, kaut lats patieshaam bija nosgts par vairak kaa 100%. bankjieri nav idioti un bija iereekjinaajushi oligarhu risku...taa luuk!

Atbildēt

DP, SAAB -šeit ir darbs

01.08.2018. 00:55

»

vēlētājs

Kā tad nosaukt tos, kuri uzķērās uz LC, DPsaimnieks, LPP, ZRP un Vienotības āķa? Gan jau būs vēl, savus muļķus un vientiešus noķers arī čekas projekti: JKP un Par


Visas latviešu personības, visas latviešu partija tiek apmētātas ar lamu vārdiem, apsaukātas, nomelnotas.

Vai te nav jāķeras klāt pie Krimināllikuma. Tas, kas te notiek komentāros, taču atklāts "HIBRĪKASRS" internetā!

Atbildēt

> Pietiek

31.07.2018. 23:23

Pietiek laikam ir vienīgais "portāls", kurš būtu jāmarķē "līdz 18 gadiem ielogoties aizliegts".
Jo tik daudz jēlību, lamuvārdu laikam nekur citu nebūs manīts.
No otras puses - varbūt jādod iespēja kaut ko izvemt gan jēlajai Bubai un trulajam Fēlim, gan citiem tādiem pašiem muļķiem, kas ir apsēduši šo "portālu" kā sūdumušas misakstes vāku, jo viņu "argumentācijas" leksikā nemaz citu vārdu nav? Tā tas ir pat šo troļļu savstarpējā "komunikācijā", kā to var elementāri konstatēt jebkurš normāls cilvēks.

Atbildēt

Anderss

31.07.2018. 20:38

»

brīvā laika prātotāja

(reizēm gribētos uzzināt to, ko izstudēt nav apņēmības un nav vajadzības. Bet tomēr gribas zināt principus). Par to transportu. (Es te nekritizēju). Kas dod IKP pieaugumu no transporta? Vai vairāk pārvadājumu/ vai dārgāka pārvadājumu maksa paprasīta/ vai augstāka pašizmaksa? Piemēram. Ņemam ekspluatējam...


Divos nesanāks, bet...
Par busiņa stāstu. Vienkāršoti Ja 5 cilvēki par to pašu maršrutu samaksās tos pašus 5*2 10 EUR, tad faktiski IKP nemainīsies nekas (mazliet patiešām var samazināties lielāku izmaksu (mašīna lūst) dēļ. Bet, ja 1 cilvēka par 10EUR vietā būtu 5 cilv par 3 EUR- tad IKP pieaugtu par gandrīz 5 EUR (gandrīz - jo mašīna tomēr vairāk nolietojas). Par pasažieru skaita pieaugumu tomēr ir pamats priecāties, jo ekonomikas likumi dzīvē rāda, ka tad arī cenas īpaši nekrīt, jo lieta tomēr vajadzīga (protams, pie citiem līdzīgiem apstākļiem), ka vienas vienības pārvadāšana izmaksā lētāk. Un visādi citādi labumi rodas.

Atbildēt

!

31.07.2018. 20:02

malacis Gobzems ! valdosa exkomunistu ,sorositu un neonacistu klike ir parbijusies ne pa jokam.agonija ir skaidri redzama.cilveki vairs par ,,koalicijas padomi,, OIK,neonacistu planpratiniem nebalsos!

Atbildēt

pārvaldnieks

31.07.2018. 19:36

Bailīgajam trusim ,raksta autoram. 31.07.2018. 16:10
Nevis tūkstoši ,bet simtu tūkstoši ,jeb 80 % ir debili

Atbildēt

ha

31.07.2018. 19:11

Nezināju, ka Gobzems ir tik aprobežots

Atbildēt

čangals

31.07.2018. 19:02

»

-āns

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas


liec mierā Latgali! Apnicis visos laikos glābt čiuļus, no čiuļu pārgudrības.

Atbildēt

tantužai

31.07.2018. 18:54

nemuldi par to ko nezini.

Atbildēt

patiesībā

31.07.2018. 18:52

»

Mērnieku laiki

Čangaliena ir Vecpiebalga. Un tajā pusē nav manīts čangalis Gobzems. Varbūt viņš ir no smirdīgās Slātavas


Vecpiebalga ir Slātava. Pārlasi vēlreiz "Mērnieku laikus", ar pienācīgi padziļinātu piekodienu.

Atbildēt

Vai

31.07.2018. 18:47

»

Paija

Zēns vienkārši kā visi citi zēni cīnās par vietu parlamentā


Paija var teikt, ka latvieši ir riebīga un nekur neģeldīga tauta? Vai tā var teikt? Esmu dzirdējusi tā sakām no piedzērušu latviešu un krievu puses šņabja prātā. Vai tā ir taisnība, ka latvieši nekur nav liekami?

Atbildēt

Ģirts5

31.07.2018. 17:57

...aivarveidīgie streso....ģirtiņi izcili gudri....par vēlu....valsts izzagta...tauta neguļ...

Atbildēt

Mērnieku laiki

31.07.2018. 17:28

»

-āns

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas


Čangaliena ir Vecpiebalga. Un tajā pusē nav manīts čangalis Gobzems. Varbūt viņš ir no smirdīgās Slātavas?

Atbildēt

brīvā laika prātotāja

31.07.2018. 17:04

(reizēm gribētos uzzināt to, ko izstudēt nav apņēmības un nav vajadzības. Bet tomēr gribas zināt principus). Par to transportu. (Es te nekritizēju). Kas dod IKP pieaugumu no transporta? Vai vairāk pārvadājumu/ vai dārgāka pārvadājumu maksa paprasīta/ vai augstāka pašizmaksa? Piemēram. Ņemam ekspluatējam busiņu. Šodien tajā vedam 1 cilvēku, viņš maksā par biļeti mums 10 euro. Rītdien vedam 5 cilvēkus, katram biļetei pārdodam par 2 euro. Mūsu maciņā ieņēmums vienāds (tikai vairāk nodeldējas busiņš). Vai IKP pieaug, jo ir vairāk pārvadājumu? Vai arī tas ir vienāds, jo iekasētā summa tā pati? (Pirmajā gadījumā tātad valsts priecājas par pasažieru pārvadājumu pieaugumu, bet tos jau nevar vizināt bezgalīgi. Cik katram vajag, tik brauks. Ja nu vienīgi ir mākslīgi izveidoti garāki, nevajadzīgi līkumoti, maršruti.) (Otrajā gadījumā, un pasažieru skaitam nemainoties vai pat samazinoties- Latvijā ejam mazumā, cik zināms- pieaug cenas, un IKP pieaug uz biļešu sadārdzināšanās rēķina. Nav par ko priecāties tad.)(Par kravām cita lieta. Par tām samaksās ārzemju nosūtītāji. Bet te pieminēti Pasažieru pārvadājumi.) Kas paskaidros vienā divos teikumos?

Atbildēt

-āns

31.07.2018. 16:32

Muļķu un vientiešu zvejnieks Aldis Gobzems ir tīrasiņu čangalis no Strodu sādžas.

Atbildēt

MMM

31.07.2018. 16:10

Uzņēmumu peļņa ir augusi dēļ speciālā cauruma UIN likumā, kas ļauj legalizēt off-shore naudu šogad, tas ir atnes spravku, ka tavs off-shore noteiktās salās ir dabūjis peļņu 1000000 miljoni USD un nomaksājis šo salu UIN nodokli un Latvijā šis piķis kļūst legāls. Visi, nu vismaz lielā piķa īpašnieki saprot, ka tuvojās globāls mega-pi..... un rauj naudu ārā un legalizē. Ne jau tāpat tāds likuma pants radās un globālajā politikā vairs vispār nekas nav saprotams.

Atbildēt

Analītiķim

31.07.2018. 15:43

neaizmirsti izdarīt korekciju par valsts kopējā parāda pieaugumu, lai saprastu cik no IKP ir radīts par svešu naudu, kas būs jāatdod un ES fondu ietekmi. Tad varēs spriest par Latvijas ekonomiku, pieaugumu utt.

Nav ko braukt Gobzemam virsū, pat banku pasūtījuma analītiķi putrojas, par politiķiem nemaz nerunājot. Es teiktu - Gobzems ir ierindas Saeimas deputāta līmenī. (Tāpēc arī ekonomika ir tāda kā ir)

Atbildēt

zars

31.07.2018. 15:43

Nezinu ka kursh ko rekina, bet visas pazimes rada ka IKP ir propagandas triks. Preteja gadijuma nevajadzetu celt nodoklus, slegt skolas utt.
Iz tautas parunu pura: Dzive iet uz augshu, bet bikses krit uz leju.

Atbildēt

Bailīgajam trusim ,raksta autoram.

31.07.2018. 15:10

Nosaukt tūkstošiem Latvijas iedzīvotājus par muļķīem un vientiešiem var tikai totāls muļķis un vientiesis ,kurš pats ir šī raksta autors. Piedevām bailīgs anonīms trusis ,jo baidās pat savu vārdu nosaukt. Kam kalpo šis šis bailīgais trusis,tas tāpat jau visiem ir skaidrs.

Atbildēt

Paija

31.07.2018. 13:53

Zēns vienkārši kā visi citi zēni cīnās par vietu parlamentā.
Viens no Ministru prezidenta kandidātiem.

Savas balsis KPL savāks.

Gobzemu nepazīstu, nekā personīga.

Vēlētāji nobalsos par atrakcijām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

FotoPROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums par tā pieņēmējiem pasaka vairāk, nekā es jebkad spētu ietilpināt kādā savā komentārā.
Lasīt visu...

12

Omega vēlētāja vilšanās

FotoAizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices blēža vaukšķi, bet pati KPV LV iekļāvās Kariņa valdībā un stāvēja pie esošo nejēdzību šūpuļa.
Lasīt visu...

12

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

FotoDārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu, lai vaicātu, vai tiesa, ka tagad divi vīrieši varēs juridiski nostiprināt savas “ģimenes” attiecības un tikt valsts atzīti par “ģimeni”?
Lasīt visu...

15

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

FotoTeikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka par uzpurņu nenēsāšanu ļaudis varēs sodīt, veseliem cilvēkiem aizliegs pulcēties un diennakts tumšajā laikā nedrīkstēs atrasties ārpus telpām, piemēram, lai izietu uzpīpēt vai ieelpot svaigu gaisu (šī absurdā norma pašreiz gan nav spēkā, taču no tās atgriešanās neesam pasargāti), tālab pilnveidoju un papildināju savus ukazus. Knariņu valdība ir laidusi pasaulē arī vairākus groteskus noteikumus auto un citu riteņratu stūrētājiem, taču kā kājāmgājējs es šajā jomā atturos izteikties.
Lasīt visu...

18

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

FotoVispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta par četriem mēnešiem.
Lasīt visu...

6

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

FotoLevits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.
Lasīt visu...

12

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

FotoŠeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā un kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams. Protams, daudziem ir cits viedoklis un ceru, ka tam ir loģisks pamatojums.
Lasīt visu...

15

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

FotoLevit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie ar Rinkēviču ložā. Nākamnedēļ ir jābūt atceltām maskām, 2 metriem, groziņiem un visam pārējam sviestam! Es to nelūdzu, es to pieprasu un norādu Jums, ka tas ir jāizdara nekavējoties. Ja pašiem bail pieņemt lēmumu, piezvaniet uz Briseli vai vēstniecību. Jums dos atļauju. Nākamnedēļ lai būtu lēmums.
Lasīt visu...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

Atbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām....

Foto

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

Pēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu...

Foto

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka...

Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...