Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Puķe

11.12.2017. 15:44

Lai tak ZZS tue amatā šo pastulbo blondīni, tad jau vēlēsanas parādīs īsto vietu. Nezinu nevienu,kam liktos pieņemama šī minsitre, visi riebumā sarauc seju, jo saldās runas visiem apnikušas

Atbildēt

ezis

11.12.2017. 15:28

Kad pastaldauņi vienreiz sapratīs, ka ārstu un farmācijas mafijas darboņus nedrīkst celt VM amatos!

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 12:40

»

Labs piemērs...

...ir Berlīnes Šaritē klīnika, kura ir 7 dažādās Berlīnes vietās esošu slimnīcu apvienojums, kas vienlaicīgi ir arī universitātes slimnīca vienlaicīgi abām Berlīnes universitātēm. Šādai apvienībai ir jēga, turklāt liela


Daži piesardzīgi jautājumi - cik Berlīnē ir iedzīvotāju un slimnīcu, cik % slimnieku ārstējas Šaritē, cik pārējās slimnīcās, kā notiek Šaritē finansēšana, kā tiek pārvaldīta slimnīcu apvienība? Kā tiek pārvaldīta medicīna Vācijā un vai to var salīdzināt ar Latvijas?

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 12:35

»

Otto

Piedošanu, man paliek iespaids, ka jūs esat ierēdnis, kurš neko nesaprot no biznesa


Nu, nu nevajag uzreiz tā uzbudināties. Ir dažādas biznesa izpratnes, Jūsu piedāvātā izskatās pēc Šķēles un citu tikpat veiksmīgu biznesmeņu piekoptās. Tātad slimnīcas tikai no ārpuses esat redzējuši?

Atbildēt

Labs piemērs...

11.12.2017. 11:41

»

Pareizi

Pareizi ir tas, ka universitātes slimnīcas ar visiem resursiem ir valstiskas nozīmes objekti un tā arī ar vienotu, sociāli atbildīgu valstisku menedžmentu jāpārvalda (tāpat kā policija, armija utt. Pseido kapitālsabiedrību statuss pseidotirgus un pseidokonkurences apstākļos ir novedis pie gandrīz sasistas...


...ir Berlīnes Šaritē klīnika, kura ir 7 dažādās Berlīnes vietās esošu slimnīcu apvienojums, kas vienlaicīgi ir arī universitātes slimnīca vienlaicīgi abām Berlīnes universitātēm. Šādai apvienībai ir jēga, turklāt liela.

Atbildēt

Ha ha

11.12.2017. 11:38

»

Hi hi

Bērnu un Stradiņu slimnīcu apvienošana algas saņēma, taču rezultāts izpalika. Visu var viegli regulēt ar valsts apmaksāto pakalpojumu apjomu, divas slimnīcas tāpat pastāvēs


Bērnu un Stradiņu slimnīcas bija plānots pievienot Stradiņa universitātei. Iemesls - nevar izmācīties par ārstu, neredzot pacientus. Ārvalstu medicīnas studentu (ar to augstskolas un to vadība pelna) kļūst tik daudz, ka Stradiņa universitāte gribēja BKUS un PSKUS tikai priekš sevis. Šo apvienošanos izjauca ministrs Belēvičs.

Atbildēt

Pareizi

11.12.2017. 11:34

Pareizi ir tas, ka universitātes slimnīcas ar visiem resursiem ir valstiskas nozīmes objekti un tā arī ar vienotu, sociāli atbildīgu valstisku menedžmentu jāpārvalda (tāpat kā policija, armija utt. Pseido kapitālsabiedrību statuss pseidotirgus un pseidokonkurences apstākļos ir novedis pie gandrīz sasistas siles. Apvienošana nozīmētu vienotu menedžmentu un tur nekā slikta nav. Cita starpā, Igaunijā universitātes slimnīca nav kapitālsabiedrība bet "foundation" ar publisku pārvaldi.

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 08:35

»

Otto

Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās...


Piedošanu, man paliek iespaids, ka Jūs abas slimnīcas, ieskaitot n-tās Austrumu slimnīcas, esat redzējis tikai no ārienes un par valžu personāla kvalitāti vērtējat pēc preses relīzēm un pašslavinošiem izgājieniem :-)

Atbildēt

Hi hi

11.12.2017. 08:03

»

Otto

Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās...


Bērnu un Stradiņu slimnīcu apvienošana algas saņēma, taču rezultāts izpalika. Visu var viegli regulēt ar valsts apmaksāto pakalpojumu apjomu, divas slimnīcas tāpat pastāvēs.

Atbildēt

Otto

11.12.2017. 06:52

»

Troļļu gans

Katrs nākamais ZZS veselības ministrs ir jo košāks, jo izcilāks un jo destruktīvāks. Ideja par 2 lielu slimnīcu, viena no kurām jau ir vairākas slimnīcas vienā podā, ir vienkārši satriecoši grandioza. Kā vienā podiņā sadzīvos 2 (?) nesen spraigos konkursos (?) uzvarējušie valžu priekšsēdētāji? Ko darīs...


Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās.

Atbildēt

Pakostņiks

10.12.2017. 20:55

Čakšas VeM - tā ir valsts politikas līmenī pacelta augstprātība, birokrātija, nekompetence un korupcija.

Atbildēt

Troļļu gans

10.12.2017. 18:48

Katrs nākamais ZZS veselības ministrs ir jo košāks, jo izcilāks un jo destruktīvāks. Ideja par 2 lielu slimnīcu, viena no kurām jau ir vairākas slimnīcas vienā podā, ir vienkārši satriecoši grandioza. Kā vienā podiņā sadzīvos 2 (?) nesen spraigos konkursos (?) uzvarējušie valžu priekšsēdētāji? Ko darīs 2 cilvēciņi no Stradiņu valdes bez jebkādas medicīnas sajēgas? Ko un kā vienā komandā pētīs lieli pētnieki un zinātnieki Stradiņos ar tikpat lieliem pētniekiem un zinātniekiem no Austrumiem, kā sadzīvos vienā mazā lauciņā? Ko darīs abu slimnīcu spīdekļi, vienā burciņā vietas var būt par maz? Kā jutīsies kadri, kuri ne vienmēr ar siltiem ceļa vārdiem ir ceļojuši no vienas slimnīcas uz otru? Kas notiks ar BKUS, paliks kā bārenīte ceļa malā? RPNC neiederēsies lieliskajā apvienībā? Atjaunotā Rīgas 1.slimnīca, ārpus draudzīgā apļa? Tātad ir vēl kur augt, tā teikt ar vienu lēmumu sagraut veselības aprūpi vienas valsts galvaspilsētā. Nevajadzēs ZZS veselības ministriem skraidīt pa pasauli, meklējot pozitīvo pieredzi. Nevarēsim atkauties no pozitīvas pieredzes pārņēmēju komandējumiem.

Atbildēt

ļoti gudri

10.12.2017. 17:04

bet, protams, haoss ar apvienošanu, amatu dalīšana u.c. ļoti izdevīgi, intrigas, savstarpēja nomelnošana

Atbildēt

Es

10.12.2017. 16:12

Haoss veselības aprūpē un nav neviena, kas to censtos saglābt. Nekaunīgas māsiņas RAKUS, vienaldzīga attieksme kā rutīna PSKUS un pacients, kurš nespēj saņemt adekvātu medicīnisko palīdzību.

Atbildēt

viedoklis

10.12.2017. 16:10

Gadsimta slepkavība. Maligins miris. Tikko vēl bija ballē. Ne par velti sieva atgriezās no Austrijas. Netīra lieta. tik netīra.

Atbildēt

Hi hi

10.12.2017. 16:08

Čakšai pietiek ar to ka ir un pārējiem jāizrāda prieks.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

21

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...