Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pilsētas tiesa paziņojusi saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā apsūdzēti Latvijas Kanoe federācijas (LKF) viceprezidents Aigars Aglenieks un viņa dēls airēšanas treneris Raivo Aglenieks. Abi apsūdzētie sodīti ar sabiedrisko darbu – 420 stundas katram.

Tiesnese Gunta Sokolova lēma, ka A. Aglenieks atzīstams par vainīgu tajā, ka, būdams Bērnu un jauniešu sporta skolas "Rīdzene" direktora pienākumu izpildītājs, daudzkārt veicis dienesta viltojumus, bet viņa dēls R. Aglenieks, kurš šajā pašā sporta skolā joprojām strādā par treneri, piesavinājies audzēkņiem paredzētos finanšu līdzekļus, kā arī sporta uztura preces un apģērbu. Aigars Aglenieks vainu neatzīst, bet Raivo Aglenieks atzīst tikai daļēji. Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Tas, par ko šajā krimināllietā strīda nav, ir fakts, ka Rīgas pilsētas pašvaldības Bērnu un jauniešu sporta skolas "Rīdzene" smaiļošanas un kanoe treneris R. Aglenieks piesavinājies saviem audzēkņiem paredzēto dienas un komandējuma naudu. Saskaņā ar apsūdzību 2018. un 2019. gadā treneris Raivo Aglenieks savā bankas kontā no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta četros maksājumos saņēmis kopumā 3127 eiro, kas bija paredzēti viņa audzēkņiem kā dienas nauda par laiku, kad viņi piedalījās mācību treniņos. 

Treneris naudu paturēja sev, turklāt atpakaļ departamentam neaizskaitīja pat to summu, kas bija paredzēta tiem airētājiem, kuri šajos treniņos nemaz nepiedalījās.

Tāpat R. Aglenieks piesavinājies naudu, kas viņa kontā ienāca no biedrības "Latvijas Kanoe federācija" kā komandējuma nauda talantīgajiem sportistiem, kuri mūsu valsti pārstāvēja starptautiskās sacensībās. No 2017. līdz 2019. gadam treneris saņēmis septiņus maksājumus, kuru kopsumma – 10 871 eiro. Arī šī nauda līdz Raivo Aglenieka audzēkņu maciņiem nemaz nenonāca, viņš federācijai atpakaļ neaizskaitīja komandējuma naudu arī tajos gadījumos, kad tās gala adresāts sacensībām nekvalificējās, tādēļ uz tām nemaz nedevās.

Jāpiebilst, ka R. Aglenieka audzēkņi tiešām ir labākie no Latvijas jaunās paaudzes airētājiem. Zināmākie no viņiem – Kristaps Laube, Edvards Ceipe, Kristofers Lamberts un Madara Aldiņa.

Attiecībā uz komandējuma naudām treneris R. Aglenieks atzīst vainu un iespaidīgās summas atmaksājis, tostarp arī šajā lietā par cietušajiem atzītajiem audzēkņiem. Bet citādi ir ar sporta apģērbu un uztura precēm. R. Aglenieks apsūdzēts par to, ka vairākkārt sporta preču veikalā "MySport" saņēmis sporta apģērbu (jakas, bikses u. c.), bet šīs mantas nav nogādājis sporta skolā "Rīdzene". Tās esot piesavinātas.

Vēl interesantāk noticis ar sporta skolas iegādāto sporta uzturu, kas, kā izskanēja tiesā, bija pieejams tikai trenera R. Aglenieka audzēkņiem. 

Kā uzskata apsūdzības uzturētāji, noziedzīgajās darbībās trenerim palīdzējis un tās atbalstījis tēvs A. Aglenieks, kurš, būdams skolas direktora pienākumu izpildītājs, preču pavadzīmēs norādījis citu saņēmēju, kā arī uz dokumentiem licis savu rezolūciju ar norādi "Apmaksāt".

Līdz ar tādām darbībām dokumenti kļuva par viltotiem. Bet domes Izglītības, kultūras un sporta departaments uz tā pamata veica samaksu par preci. Tādas viltotas pavadzīmes bija vairākas, tajās visās kā saņēmēji norādīti citi treneri. Kopumā izmeklēšanas laikā tika konstatēti desmit tādi dienesta viltojumi.

Vēl vienā gadījumā A. Agleniekam apsūdzība inkriminē, ka viņš dienesta viltojumu veicis mantkārīgā nolūkā, lai uzlabotu sava dēla Raivo materiālo stāvokli. Tas noticis tā, ka 2019. gada aprīļa beigās A. Aglenieks no sava dēla saņēmis pavadzīmi par preču (iesildīšanās jaku un sporta jaku) iegādi. Dokuments bijis bez preču saņēmēja paraksta. 

Direktora pienākumu izpildītājs, apzinādamies, ka viņa dēls šīs preces nemaz nav nogādājis sporta skolā un nav nodevis tās sportistu vajadzībām, kā preču saņēmēju pavadzīmē norādīja treneri Aivaru Mackeviču un lika Mackevičam šo pavadzīmi parakstīt. Pēc tam direktora pienākumu izpildītājs savai vietniecei uzdeva sagatavot dokumentu par to, ka preces izsniegtas treneriem Mackevičam un Buliņam, ko apstiprināja ar savu parakstu.

Arī šos dokumentus ar rezolūciju "Apmaksāt" A. Aglenieks nosūtīja attiecīgajam departamentam. Departaments veica apmaksu par 276,59 eiro. Kad kriminālprocess tika nodots prokuratūrai, bija aprēķināts, ka finanšu līdzekļu veidā R. Aglenieks piesavinājies kopumā 14 698 eiro, bet sporta uzturs un apģērbs piesavināts 2867,71 eiro vērtībā.

Abi apsūdzētie Aglenieki liecībās apgalvoja, ka pilnīgi viss bērnu un jaunatnes sporta skolas "Rīdzene" vajadzībām iegādātais sporta apģērbs un uztura bagātinātāji ir nonākuši pie skolas audzēkņiem un izlietoti sporta skolas vajadzībām. Bijušajam iestādes vadītāja pienākumu izpildītājam A. Agleniekam ir savs skaidrojums par to, kāpēc viņam bija jāveic dienesta viltojumi:

"Mani nevienā brīdī nevadīja personiska vai mantiska ieinteresētība vai jebkādu pretlikumīgu darbību veikšana. Ņemot vērā to, ka mans dēls bija šīs pašas sporta skolas darbinieks, kā svarīgu novērtēju iespējamas interešu konflikta situācijas rašanos. Ievēroju to, ka smaiļošana un kanoe sporta veids Rīgas pilsētā ir apgūstams tikai vienā izglītības iestādē – sporta skolā "Rīdzene". Un Rīgā nav alternatīvas strādāt par treneri citā sporta skolā.

Vērsos pie sava darba devēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta ar lūgumu lēmumu pieņemšanu par manu dēlu deleģēt citam sporta skolas darbiniekam. Tas tika akceptēts, un funkcijas tika nodotas direktora vietniecei. Bet finanšu sistēmas aprites jomā tehniski tas netika nodrošināts, kas nozīmēja, ka finanšu dokumentus grāmatvedības uzskaites sistēmā parakstīt var tikai direktora pienākumu izpildītājs un nevis direktora aizvietotājs."

A. Aglenieks arī norādīja, ka viss sporta uzturs un apģērbs pilnā apjomā ticis nodots audzēkņiem, bet atsevišķos gadījumos arī viņu treneriem, kuriem tas pienācies. Savu rīcību viņš skaidroja drīzāk ar neapdomību, kam par pamatu bija tieši vēlme nepieļaut šķietamu interešu konfliktsituāciju veidošanos, ņemot vērā, ka sporta uzturu un apģērbu saņēmušo audzēkņu treneris bija viņa dēls. Un tieši viņa dēla audzēkņiem tajā laikā bijuši visaugstākie sportiskie sasniegumi. Viņi tika iekļauti Latvijas izlasē un startēja Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās, izcīnīdami medaļas.

Prokurore Jevgēnija Biļevska, kura šajā kriminālprocesā ir valsts apsūdzības uzturētāja, lūdza tiesu Raivo Aglenieku sodīt ar 20 460 eiro naudas sodu un 330 stundām sabiedriskā darba, bet Aigaru Aglenieku sodīt ar 24 800 eiro naudas sodu un 280 stundām sabiedriskā darba.

Tiesas piespriestais sods ietver tikai sabiedrisko darbu – 420 stundas katram no apsūdzētajiem. Vēl tiesa noteica Rīgas pilsētas pašvaldībai mantiskā kaitējuma kompensāciju – 593,04 eiro. No Raivo Aglenieka par labu Rīgas pilsētas pašvaldībai piedzīti 316,45 eiro, bet no abiem Agleniekiem solidāri – 276,59 eiro. Kā jau minēts – spriedums ir pārsūdzams.

Novērtē šo rakstu:

33
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...