Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Pēc 1. jūlija olnīcu vēža pacientēm zāļu vairs nebūs?

Mārtiņš Šmits, žurnālists, Rīga, Diseldorfa
06.07.2020.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kaža

07.07.2020. 22:01

Latvijas iedzīvotāju īpatnība vai debilisms-par demonstratīvu,ilggadīgu varas attieksmi pret hroniskiem,neārstējamiem arodinvalīdiem,pierādāmu ar dokumentiem nekāda sašutuma,nekādas līdzjūtības.Jūs mīļie cerāt,kā pret jums uzturēsies savādāk,ja neesiet varas grupējumā? Ceriet vien,bet prātīgāk būtu vērst civilizēto valstu uzmanību uz ES valsts noziegumiem pret cilvēcību!

Atbildēt

Žulis

07.07.2020. 15:46

Ja tā no malas palūkojas uz to, kas notiek mūsu valstī, tad citādāk kā par absurda teātri to nosaukt nevar. Valsts aizņemas miljardus, likumdošanas līmenī apsola mediķiem pacelt algu, bet solīto nepilda. Apsola onkoloģijai 43 miljonus, iedod 13 miljonus. Tajā pašā laikā Air Baltic bez kādas solīšanas uz sitienu iešķiebj 250 miljonus “pamatkapitāla palielināšanai”. Visi deputātu kandidāti un viņu partijas pirms vēlēšanām ar putām uz lūpām solījās, ka viņi kā traki rūpēsies par tautu – medicīna, it īpaši onkoloģija viņiem būšot prioritāte. Saeimā nodibināta vesela deputātu grupu tieši onkoloģijas pacientu ārstēšanas atbalstam. Taču tās grupas deputāti tā īsti nemaz pat nav informēti par situāciju ar onkoloģijai vajadzīgajām zālēm. (Interesanti, ko viņi tur atbalsta?!) Tik vien spēj izdvest, ka “bez zālēm jau neviens nepaliks” un solās kaut kad nākamajā sēdē “izskatīt” šo situāciju. (Ko tur skatīt, ja viss tāpat ir skaidrs. Paši solīto naudu onkoloģijai nav iedevuši!) Parlamentārais sekretārs Veselības ministrijā arī neko nezin. Ījāba kungs sēž kā Latvijas pārstāvis Eiropas parlamentā, noklausās kā tas parlaments ir “pacēlis tēmu” par onkoloģijas pacientu atbilstošu ārstēšanu un neko no dzirdētā neņem galvā. Nākas žurnālistiem un tādai “Vitai” ar Irinu Jaunumu priekšgalā celt traci un CĪNĪTIES, lai tās zāles tomēr tiktu. Un šis jau nav pirmais gadījums. Arī par zālēm c-hepatīta slimniekiem bija JĀCĪNĀS. Pret ko JĀCĪNĀS? Ar ko JĀCĪNĀS? Kāpēc JĀCĪNĀS par to, kas pienākas, kas ir pasludināts par prioritāti? Ja tautai ir jācīnās pret valdību, lai saņemto to, kas tai pienākas, par ko tā nomaksājusi nodokļus, tad var būt tikai viens secinājums – valdībā sēž tautas ienaidnieki. Kā mēs zinām no vēstures, tad tautas ienaidniekiem vieta ir cietumā vai pie karātavām. Varbūt kāds to viņiem uzskatāmi varētu pastāstīt?

Atbildēt

Valsts apzināti pasliktināja stāvokli

07.07.2020. 14:49

»

racionāli noskaidrot

Lai visiem laba veselība! Rakstā izlasītais neapšaubāmi ir slikti un liek satraukties. Bet konkrētie cilvēki (slimnieki un ārsti) noteikti vispirms domā- ko tagad, šajā brīdī darīt? (Jā, ir labi, ka meklējam vainīgos neizdarīgos birokrātus vai vēl sliktāk, kādu "ieekonomēšanu"). Bet vispirms jau noteikti...


C19 laikā- “mākslīgās pandēmijas laikā”, lai ierobežotu tiesības uz valsts aprūpi un pat plānveida izmeklēšanām.

Neviens par to neatbildēs. Jo valsts pilda plānu samazināt visos veidos valsts iedzīvotāju skaitu, tāda ir naudas aizdevēju valstij negieša prasība. Nebūsim strausi!

Atbildēt

racionāli noskaidrot

07.07.2020. 14:39

Lai visiem laba veselība! Rakstā izlasītais neapšaubāmi ir slikti un liek satraukties. Bet konkrētie cilvēki (slimnieki un ārsti) noteikti vispirms domā- ko tagad, šajā brīdī darīt? (Jā, ir labi, ka meklējam vainīgos neizdarīgos birokrātus vai vēl sliktāk, kādu "ieekonomēšanu"). Bet vispirms jau noteikti tiek domāts- kur ņemt taisni tagad zāles (vecās vai jaunās). Lai lasītāji, tālāki no medicīnas lietām, saprastu "kādā situācijā atrodamies, pārredzētu lauku, tā teikt, kāds mērogs" , būtu derīgi uzzināt, ap kādām summām (individuālajiem pacientiem) tas viss grozās? Cik maksā (1 eur vai 10 eur vai 100 vai visu tūkstoti) viena tāda tablete vai kapsula? (Neapšaubāmi, katrs cents pacientam ir dārgs, un kur nu vēl lielākas summas. Tāpēc jau valsts kompensē). Tas ir, cik liela summa (dienā/ nedēļā) izglābtu šāda situācijā, ļautu pārvarēt vajadzīgo "nogaidīšanas laiku cīņā ar valsts sistēmas inerci" vienam vidējam pacientam (un vai tādas zāles varētu / spētu konkrētās situācijās palīdzēt kāds gan iegādāties (materiāli) , gan varbūt nepieciešams braukt uz citu valsti uz laiku? (Nerunāsim tagad par principiem. Daudz kas pienākas principā bez maksas. Bet svarīgākais - tikt pāri steidzamākajam. Un - cilvēki jau nav ļauni. Būtu daudz palīdzētāju (un nesāksim tagad ar: nevajag palīdzību, kad valstij vajadzēja domāt par … ).

Atbildēt

Pareizi!

07.07.2020. 12:46

»

Pilsonis

Šis man atgādina līdzīgu situāciju ar vakcināciju...


Uzvakcīnām visā pasaulē neattiecas likumdošanas prasības kā pret medikamentiem, kurus kaut cik izlases kārtā var kontrolēt.

Globāla “pandēmia”, globāla”karantizācija”, globāla “vakcinācija”. Tos kas nepakļausies, tiem liegs autovad. tiesības un citas. Beigās vakcinēs, ielaužoties dzīvesvietās un ar fizisku spēku. Paredzēts pirmajā kartā iznīcināt 50 miljonus cilvēku. Ar testiem izplatot vīrusu, kas jau notiek, jo testi arī nepakļaujas likumdošanas kontrolei.

Lai kontrolētu pretošanos tiek izveidota mākslīgā intelekta kontroles sistēma. Mākslīgais intelekts paredz jau tagad autovadītājus sodīt anonīmi bez policista starpniecības.


Juris Pūce, ministrs · 30.06.2020.
Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu".


J. Pūce :”Mums ir ambīcijas gūt panākumus valsts pārvaldes digitalizācijā, nodrošinot jaunu un ērtu pakalpojumu pieejamību sabiedrībai, lai to īstenotu, ir nepieciešami jauni un pārdomāti risinājumi, kas ir savstarpēji viegli savienojami un atbilst mūsdienu tehnoloģisko risinājumu iespējām un arī mūsdienu zināšanām digitālo risinājumu, tostarp mākslīgā intelekta plašāka pielietojuma ieviešanai valsts pārvaldē.”


No 1. jūlija arī Maskavā stājas spēkā federālais likums “Par mākslīgo intelektu”, kas paredz ieviest vienoto personu reģistru un mākslīgā kontroles intelekta eksperimentu, kas dos Maskavas domei pilnvaras uz pieciem gadiem ieviest mākslīgo intelektu personu kontrolei administratīvās uzraudzības nolūkos.

Labprātīga piekrišana, atsakoties no kostitucionālām tiesībām, ko paraksta ar C19 inficētie un daļēji izārstētie. Parakstot vienošanos, tā laušanas gadījumā tiek piespriests administratīvais sods, personu izsekojot 5G tīklā, ja konstatē pašizolācijas pārkāpumu. Kamēr nepierādīsit pretējo, sods netiks atcelts.

Ja algoritms pierāda, ka fotogrāfijā esat jūs, kas izgājis uz ielas un nokļuvis kameru uztveres zonā, digitālajā koncentrācijas nometnē, par kādu ar VDD ēkas būvi Teikā gatavojas pārvērst arī Rīgu!

Globālās finansu korporokrātijas publiski anonīmā varas “iejaukšanās stratēģija” ar projektu “gudrā pilsēta” grib aplaimot Maskavas un Rīgas pilsētu iedzīvotājus ar obligāto biometrijas datu bāzi, lai varētu analizēt un kontrolēt ikvienu 24 h diennaktī. Programmā ar likumu paredzēts cilvēkus čipizēt it kā zinātnes un veselības pakalpojumu attīstibas labā. Programmā iekļauta seju atpazīšana, cilvēka gaitas atpazīšana līdz pat personas emocionālā stāvokļa novērtēšanai


Atbildēt

Pilsonis

07.07.2020. 11:37

»

diemžēl

diemžēl taisnība. Manai sievai atklāja 4 stadijā kad jau bija stipri par vēlu. Tādas ir šīs smalkās un superdārgās elitārās privātprakses, kuras ņem lielu naudu un atrodas respektablās Rīgas vietās, bet rezultāts ir kā nožēlojamā āfrikas ciemā. Nepamanīja, zinies... Turpinājums nebija garš, bet visai...


Šis man atgādina līdzīgu situāciju ar vakcināciju.
Garantijas nekādas. Ja ar vakcīnu tiks sakropļots tavs bērns, uz mūžu paliks par invalīdu, neviens ne par ko neatbild, + visa sistēma darīs visu lai tu neko nepierādītu. Ritīgas indes vakcīnu sastāvdaļas, dzīvsudrabs un alumīnija hidroksīds vien ko ir vērti. Ārsti, kuri aizstāv vakcināciju, bieži saņem bonusus no vakcīnu ražotājiem.

Atbildēt

Tevi kastrēs nelieti,

07.07.2020. 09:59

»

tv36

Līdzjūtība


jo tu bez prezervatīva inficē Latvijas sievietes.

Atbildēt

Ziniet, Latvijā ļoti izplatīts tas dzemdes, olnīcu, dzemdes kala utt.

07.07.2020. 09:58

»

diemžēl

diemžēl taisnība. Manai sievai atklāja 4 stadijā kad jau bija stipri par vēlu. Tādas ir šīs smalkās un superdārgās elitārās privātprakses, kuras ņem lielu naudu un atrodas respektablās Rīgas vietās, bet rezultāts ir kā nožēlojamā āfrikas ciemā. Nepamanīja, zinies... Turpinājums nebija garš, bet visai...


Rodas pamatotas aizdomas, ka sievietes mākslīgi sterilizē. Neviens neveic pētījumus, no kādiem ievestiem produktiem un zālēm tas ceļas.

Pat izcilas ginekoļoģes, ap 40 g.v. un jaunākas, zinot, ka nedzemdēs, veselas būdamas, liekas zem naža un atbrīvojas no olnīcām un dzemdes. Lai izbēgtu riska saslimt ar vēzi.

Atbildēt

diemžēl

07.07.2020. 08:34

»

tv36

Olnīcu vēzis visbiežāk tiekot atklāts vēlīnās stadijās, kad ārstēšana vairs neesot efektīva. Cerams, ka jaunais medikaments spēj paildzināt pacientu mūža ilgumu pieņemamā kvalitātē un ierēdņi ciniskos finansiālos aprēķinus neliks kā argumentu lēmumam, kamēr pašus šī slimība neskar...


diemžēl taisnība. Manai sievai atklāja 4 stadijā kad jau bija stipri par vēlu. Tādas ir šīs smalkās un superdārgās elitārās privātprakses, kuras ņem lielu naudu un atrodas respektablās Rīgas vietās, bet rezultāts ir kā nožēlojamā āfrikas ciemā. Nepamanīja, zinies... Turpinājums nebija garš, bet visai smags. Romānu varētu uzrakstīt par labiem ārstiem un tiem, kuri tevī saredz tikai staigājošu bankomātu un dakteres apkārušās zelta ķēdēm un gredzeniem kā ziemsvētku eglītes. Miers, nu jau miers....ziedi uz kapa kopiņas....veselību visiem.

Atbildēt

Blondīne

07.07.2020. 06:27

Ja atklāj vēzi, tad olnīcas labāk likvidēt, ja grib dzvot. Bez tām var iztikt.

Atbildēt

Farmastīklā

06.07.2020. 23:07

Vai kāds ir izskaitījis cik reizes pēdējo 50mit gadu laikā ir dzirdēta frāze:...daudz efektīvākas, divreiz efektīvākas un taml.Rezultātā mums šodien vēzim nebūtu jābūt vispār uz turpmākiem 50gadiem... Elementāra loģiska analīze pierāda, ka tie visi ir meli un runa ir tikai un vienīgi par farmas alkatību un kormpētu onkologu maciņiem. Neviens nav redzējis tos izslavētos pētījumus ar superīgajiem rezultātiem. Paņemiet kaut vienu un palasiet, būsiet šokēti cik tur maz reālu procentu, kurus var attiecināt uz vismaz kkādu dzīvildzi. Viss ir viena liela fikcija, diemžēl

Atbildēt

Labējā politika

06.07.2020. 21:58

atnes 4 miljardu kredītu valstij. Kad žīdi pacels nodokli nekustamiem un prasīs atdot naudu, visi dzīvos nāves ēnā un sievas pašas sev raus olnīcas, lai nedzemdētu, bet pensiju pārskaitīs jauno māmiņu vai Viņķeles piemiņas fonda rezervē, kas būs demitais pensiju līmenis.

Atbildēt

Labējās politikas rezultātā

06.07.2020. 21:55

»

Kaža

Reāli slimības tiek ielaistās labējās politikas rezultātā,kurai cilveks nav vērtība un kuru slimošana traucē darba devēju fiziski,morāli un materiāli.Sevišķi tiek ienīsti darba invalīdi-baļķis kungu acīs Jau vairāk par 10 gadiem mocos nepārtrauktās arodslimību sāpēs,kuras labējie dakteri un labējie ...


pusgadu ārstēja tikai labās puses olnīcu, jo tik bija izdalīti līdzekļi. Pirms tam sliktās puses olnīcas izrāva ar visu dzemdi. Kad labās puse olnīca neķerrāja, atrada atkal līdzekļus Viņķeles piemiņas fondā.

Atbildēt

Jautājums no Tveika ielas

06.07.2020. 21:52

»

Klients P.

Vēlreiz atvainojos visiem par vakar izraisīto avāriju. Tā bija tiešām nopietna, es ļoti labi to saprotu...


Tā turpiniet. Tas palīdz. Olnīcas jums neizņemsim, ja tomēr to darīsim, nodosim
Rijīgajai Bankai - donoru, kad paliks labāk, piešūsim jums pirms gada izņemto pautu vietā.

Atbildēt

Kaža

06.07.2020. 21:02

Reāli slimības tiek ielaistās labējās politikas rezultātā,kurai cilveks nav vērtība un kuru slimošana traucē darba devēju fiziski,morāli un materiāli.Sevišķi tiek ienīsti darba invalīdi-baļķis kungu acīs Jau vairāk par 10 gadiem mocos nepārtrauktās arodslimību sāpēs,kuras labējie dakteri un labējie labklājības ierēdņi uzskata par draudu valsts labklājībai un drošībai un tādēļ pilnīgi ignorē.

Atbildēt

asv kolonija mulku zeme bez parmainam

06.07.2020. 20:31

galvenais latvijas sorosits ijabs arstes vezi latvija ?
vai tad ar marsieti nepietika?

Atbildēt

Klients P.

06.07.2020. 20:18

Vēlreiz atvainojos visiem par vakar izraisīto avāriju. Tā bija tiešām nopietna, es ļoti labi to saprotu.

Risku mazināšanai turpmāk tiks veikti/varētu tikt veikti šādi strukturāli pasākumi:

100% visa rakstītā izvērtēšana pēc principa — vai tas ir pozitīvs vai vismaz neitrāls pret jebkādu konkrētu personu vai organizāciju Latvijā vai citu konkrētu šīs pasaules parādību, kā arī, vai nav skaidri identificējama pārpratumu riska. Kritika lai paliek abstraktām lietām – strukturālas problēmas, atsevišķi kļūdaini politikas elementi u.tml. Piebilde – arī vakar teiktais būtībā bija kritika pret argumentācijas stilu, nevis konkrētiem cilvēkiem, bet ļoti viegli varēja nolasīties citādi, bez šaubām.

Papildus drošībai - Twitter konta personificēšana, noņemot atsauces uz RIJĪGO UN MELĪGO BANKU. Man jau no paša sākuma tas šķita riskants solis, tas nebija mans lēmums, bet tā šobrīd ir vēsture.

Te es drusku bīdu savu dienaskārtību, izmantojot paša savārītas ziepes, kas ir ārkārtīgi bezgaumīgi, bet varbūt spēšu pamatot, kāpēc. Cik man zināms, esmu vienīgais makro jomas cīnītājs starp universālajām bankām, kurš paralēli vēl regulāri raksta (divu veidu) ziņojumus arī par notikumiem finanšu tirgos. CITĀ LIELAJĀ RIJĪGAJĀ BANKĀ ir trīs cilvēki, kuri var nodarboties tikai ar makro, kas ir pārspīlējums un perfekcionisms, bet man ar viņiem ir jākonkurē. Makro cilvēki RIJĪGAJĀ BANKĀ LIETUVĀ raksta arī par finanšu tirgiem, bet viņi ir divi. Nesen ir parādījies jauns, ļoti spēcīgs konkurents VĒL VIENĀ CITĀ RIJĪGAJĀ BANKĀ, un jau labu brīdi pirms šī incidenta jutu, ka pamazām zaudēju sacensībā par procesu izpratnes dziļumu. Turklāt jau vairākus mēnešus vismaz katru otro nakti var nogulēt, ilgākais, līdz 3AM. Šī situācija nav profesionāli ilgtspējīga un drīz var nebūt arī medicīniski ilgtspējīga. Esmu nevis omulīgs un ar dzīvi apmierināts bankas lobists, bet nervozs un vismaz viegli ugunsnedrošs subjekts ar mikrofonu. Ja vēl vēlēsieties redzēt mani arī jaunajā organizācijā, pieļauju, ka tās lielāku mērogu dēļ būs iespējama specializācija, kas atrisinātu ļoti daudzas problēmas.

Vispār jāsaka, ka visa šī komentēšana tāda miglas pūšana acīs viens ir - ne man izglītība, ne jebkāda sapratne, ne vispār kas priekš tādas lietas. Esmu viens tāds ģindenis, PR speciālistu uzpūsts tēls, aiz kura apakšā nekā nav,

Atbildēt

tv36

06.07.2020. 20:03

Olnīcu vēzis visbiežāk tiekot atklāts vēlīnās stadijās, kad ārstēšana vairs neesot efektīva. Cerams, ka jaunais medikaments spēj paildzināt pacientu mūža ilgumu pieņemamā kvalitātē un ierēdņi ciniskos finansiālos aprēķinus neliks kā argumentu lēmumam, kamēr pašus šī slimība neskar.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...