Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Pietiek publikācijas par to, ka uzņēmējam Ģirtam Rungainim krievu nauda nesmird un ka viņš spēj publiskus kvēlus izteikumus pret Krievijas agresoriem Ukrainā savienot ar Krievijas šņabja tirgošanu, uzņēmēja veikaliem Depo vakar nācās Krievijā ražotos alkoholiskos dzērienus izņemt no tirdzniecības.

„Čekistiskajiem kara noziedzniekiem, kuri sēj nāvi un uzspiež nebrīvību, jāatbild” un „Slepkavo un izvaro, kā parasti. Ļeņina-Staļina boļševiku-čekistu režīms, nožēlojamā reinkarnācijā dzīvo un nogalina, nesot sāpes un šausmas. Ļaunuma impērija, izlikusies un apkrāpusi, pār līķiem sargā savu kleptokrātiju. Atkal, brīvā pasaule pret nebrīvo, pret tumšo pusi” – šie ir tikai pāris no Ģ. Rungaiņa izteikumiem sociālajā tīklā Twitter pēc kara sākuma

„Principiālais” uzņēmējs bija arī retvītojis tvītu, kurā precīzi aprakstīta Krievijas preču izcelsmes valsts noteikšana: „It kā forši, bet arī smieklīgi - ja tev ir laiks noskenēt preces svītrkodu, tad tik pat labi vari nepūlēties un vnk uzmest aci - pirmie trīs cipari no 460 līdz 469 norāda, ka prece ražota Krievijā. Savukārt 482 ļauj izvēlēties Ukrainas preces. Lūdzu, nav par ko.”

Taču vienlaikus līdz pat vakardienai Ģ. Rungainim nebija nekādu iebildumu turpināt gūt peļņu no Krievijas produkcijas tirdzniecības. Faktiski visi lielākie pārtikas mazumtirdzniecības tīkli jau paziņojuši par solidarizēšanos ar Ukrainu un visas Krievijā ražotās produkcijas izņemšanu no apgrozības, taču veikalos Depo vēl aizvakar bija plašā izvēlē iegādājami, piemēram, Krievijā ražoti degvīni. Tikai vakar, pēc Pietiek publikācijas par šo tēmu Depo veikali Krievijas alkoholu no tirdzniecības izņēma.

Veikaliem Depo ir sazarota īpašnieku struktūra, un to vidū, kā rāda Lursoft dati, caur SIA DMT Pluss, SIA Ausekļa ielas nams un SIA Paradox holdings ir arī Ģirts Rungainis un Inga Rungaine. Turklāt Ģ. Rungainis ir SIA Depo DIY padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Novērtē šo rakstu:

126
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft