Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav noslēpums, ka tuvojas 2022.gadā paredzētās Saeimas vēlēšanas, tāpēc dažādi politiskie spēki sāk solīt un piedāvāt putna pienu, debesu rozīnes un vēl visādus brīnumus, jo tāpat ir skaidrs, ka solīts makā nekrīt.

Par aizsardzības dienestu ir skaidrs, ka atbildīgā ministrija vispirms sāk izdomāt sankcijas un sodus, lai ar jebkādiem līdzekļiem piespiestu jauniešus iestāties militārajā dienestā. Un tikai pēc tam atliek izdomāt, kā viņus piespiest būt fiziski labā kondīcijā, kaut gan jau iepriekš norādīju, ka jāveic pilnīga pamatizglītības reforma, lai bērniem un jauniešiem nodrošinātu pareizu fizisko sagatavotību.

Nebrīnīšos, ja tiks paredzēta atbildība jauniešiem no 18 līdz 27 gadu vecumam, ja tiem būs slikta fiziskā kondīcija un tāpēc viņi tiks atzīti par nederīgiem aizsardzības dienestam. Priekšvēlēšanu kampaņā vēl neviens nav solījis veikt pamatizglītības reformas, kaut gan visiem zināms, ka skolēnu skaits katru gadu samazinās.

Bet šoreiz ne par to.

Šodienas viedoklis ir par vienu partiju, kura it kā iestājas par konservatīvām vērtībām un kuras atbildībā 13.Saeimas sasaukumā ir Izglītības un zinātnes ministrija. Lai atsvaidzinātu sniegto informāciju, īsumā norādīšu, ka šī ministrija plāno piešķirt studiju tiesības par valsts budžeta līdzekļiem tikai trūcīgajiem, savukārt pārējiem būtu jāpiemaksā, skatīt rakstus:

https://www.delfi.lv/news/national/politics/izm-piedava-atteikties-no-budzeta-vietam-vairumam-studejoso-liekot-maksat-lidzmaksajumu.d?id=54688476

https://www.delfi.lv/news/national/politics/maksat-par-studijam-tikpat-cik-par-netflix-vai-spotify-izm-piedava-jaunu-reformu.d?id=54697140

https://jauns.lv/raksts/zinas/518830-lai-studetu-izdevigi-bus-but-trucigam

Manuprāt, šīs partijas konservatīvās vērtības līdzinās komunisma idejām, jo tieši  komunisma celšanas laikā inteliģenti cilvēki apdraudēja kompartijas un komunisma saulaino nākotni, līdz ar to bija iznīcināmi. Kompartija darīja visu, lai likvidētu vidusšķiru, jo tā prata formulēt savu viedokli un pamatoti kritizēt nevajadzīgas un liekas reformas, prata saimniekot un pelnīt naudu. Arī šobrīd un nākotnē šīs šķiras viedoklis ir bīstams, jo apdraud atsevišķu subjektu vai to atbalstītāju projektus jeb "rebes".

Nav noslēpjams, ka vidusslāņa iznīcināšana sākusies ar nekustamā īpašuma nodokļa vairākkārtēju paaugstināšanu, un tikai pēc pamatotas kritikas tā atlikta uz 2025.gadu. Atgādināšu, ka konkrēto nodokļa jautājumu administrē Valsts zemes dienests, kas ir Tieslietu ministrijas, tas ir, tās pašas partijas pakļautībā. Manā ieskatā tā vairs nav sakritība, ka vidusšķirai jau paredzētas divas dāvanas:

- Jums nebūs vairāk par vienu nekustamo īpašumu;

- Jums nebūs augstākās izglītības par valsts budžeta līdzekļiem.

Šādas lietas reāli apdraud vidusslāni un inteliģenci, jo, neskatoties uz šī brīža inflāciju un izmaksu, tostarp pārtikas preču pieaugumu (starp citu, šie procesi atbilst vairākām ekonomikas teorijām, jo pasaulē kaut kādā veidā jāatprečo naudas līdzekļi divi triljoni eiro ekvivalentam – tā ir summa, kas ieguldīta pasaules ekonomikā Covid19 seku pārvarēšanai), vidusslānim būs maksimāli apgrūtinātas iespējas izglītot savus bērnus, kā arī uzturēt savu nekustamo īpašumu. Piemēram, ASV daudzi nesaprot, kā latviešiem var būt vairāki nekustamie īpašumi un viņu bērni var mācīties augstskolās, jo ASV savam nekustamajam īpašumam un augstskolai tiek ņemts hipotekārais kredīts uz gadiem 40 vai pat 50, un tad visu mūžu atmaksāts.

Tāpēc nav izdevīgi, ka visur ir izglītoti jaunieši, jo daudzām attīstītām valstīm nepieciešams lēts un neizglītots darbaspēks, piemēram, profesionāli autovadītāji un lauksaimniecību strādnieki, kas novāc ražu, un parasti to meklē jaunattīstības valstīs, diemžēl arī Latvijā. Gudri un izglītoti jaunieši spēj izgudrot preces ar augstu pievienoto vērtību un paši uzsākt ražošanu, bet tas nav izdevīgi - šādiem jauniem cilvēkiem jāstrādā pie darba devējiem citās valstīs un jāpelna naudu citiem saimniekiem.        

Augstākās izglītības iestādes jau paspēja kritizēt piedāvāto ideju, jo augstskolas labi saprot, ka tās ir ļoti atkarīgas no kvalitatīviem studentiem. Augstākās izglītības kvalitāti nodrošina konkurence un noteikta studentu kvantitāte, bet jāpatur prātā, ka ir specialitātes, kas nepieciešamas valstij, lai varētu pastāvēt izglītības sistēma. Tāpēc augstskolu kritika, manuprāt, bija pārāk "mīksta"; kā nekā tuvojas nākamais budžeta gads un jābūt saudzīgiem ar izteikumiem, lai par kritiku nevarētu piegriezt finansējumu.

Uzskatu, ka ideja ir ne tikai briesmīga, bet arī rodas jautājums, kurš pasūtījis to, lai tiktu iznīcināta konkurence uz budžeta vietām, tādā veidā faktiski likvidējot kvalitatīvas augstākās izglītības sistēmu Latvijā? Kāpēc tiek pieminēta komunistiskā partija? Pēdējais PSRS vadītājs Mihails Gorbačovs (lai viņam vieglas smiltis!), bija labs paraugs komunistiskajā sistēmā, jo audzis trūcīgā zemnieku ģimenē, mācījies par juristu, kļuvis par jaunāko PSRS vadītāju tās vēsturē. Šī brīža Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātā sistēma ir apbrīnojami līdzīga ar komunistiskās sistēmas ideoloģiju, tas ir, dzimis trūcīgā ģimenē, neskatoties uz sekmēm, ieguvis augstāko izglītību, un, ja vēl pievienojies partijai, saulaina nākotne garantēta! Atvainojos par sarkasmu, bet tieši tāda sistēma tiek piedāvāta.

Protams, ne jau sociālajā stāvoklī ir slēptās rezerves. Trūkumā dzīvojošajiem bērniem pārsvarā ir apgrūtinoši apmeklēt ārpusskolas aktivitātes, jo ģimenēm trūkst līdzekļu - labi, ka vairākums pašvaldību sniedz atbalstu šādu bērnu uzturam mācību iestādēs, jo bieži vien tikai tur bērns saņem pilnvērtīgu maltīti. Daudzās vidusslāņu ģimenēs bērniem skolās ir ļoti labas sekmes, un esmu pārliecināts, ka tās nevar nopirkt, bet tikai iegūt ar savām spējām. Ģimene var palīdzēt bērnam vai jaunietim uzlabot sekmju līmeni, bet tas nevar būt tāpēc, ka vecāki pilda mājas darbus.

Piemēru ir daudzu, tai skaitā varu salīdzināt arī ar sevi. Vidējo izglītību ieguvu Rīgas Tehniskajā koledžā, 10 ballu sistēmā atzīmes bija 6 un augstāk. Pēc tam iesniedzu dokumentus Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) inženiera specialitātē (šodien tādas opcijas vairs nav). Ņemot vērā manas sekmes noteiktos priekšmetos, bakalaura programmā varēju iestāties bez iestājeksāmeniem – tā pieņēma tos, kam sekmju kopsumma bija 48 un augstāk, savukārt inženieros bez iestājeksāmeniem pieņēma tos, kuriem bija 42 un vairāk. Mācību kvalitāte bija ļoti augsta, jo mācību gada beigās atzīme priekšmetā nevarēja būt zemāka par 6! Jā, par seši, kas bija pēdējais sekmīgais vērtējums, jo no diploma pielikuma redzams, ka 10 - izcili; 9 - teicami; 8 - labi; 7 – viduvēji; 6 – apmierinoši; 5 - vāji.

Tātad, vēl 2000.gadu sākumā izglītības kvalitātes prasības bija augstākas nekā šodien un uz četriniekiem “izšļūkt” nevarēja. Mācības RTU bija par valsts budžeta līdzekļiem, tomēr, iestājoties tajā, apjautājos, kā ir ar mācībām, un saņēmu atbildi, ka neviens nezina, jo "visi izmesti ārā". Pēc tam iesniedzu dokumentus studijām Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes nepilna laika klātienē (tautā saukti - vakarnieki) par saviem līdzekļiem. Konkursu izturēju, kaut gan uz vienu vietu bija 50 kandidāti. Tā kā ģimenē visi līdzekļi aizgāja aktuālajām vajadzībām, mācībām ņēmu studiju kredītu. Lai gan trūcīgo statusam neatbildām, bija ļoti švaki ar naudu. Ja kādam interesē, RTU no sava kursa 80 studentiem pabeidzu vienīgais. Mācības RTU no rīta līdz pēcpusdienai, mācības LU - vakarā. Un pa vidu jau no 1.kursa strādāju par minimālo algu, lai vismaz kaut kādi līdzekļi būtu paša tēriņiem un kredīta atmaksai.

Kāda situācija ir šodien? Studentiem dienesta viesnīca un mācības par saviem līdzekļiem ir dārgs prieks. Nu tad vērtējam, kuram ir vai būtu tiesības studēt par valsts budžeta līdzekļiem! Uzņemšana augstākās izglītības iestādēs pārsvarā ir pēc sekmēm vidējās izglītības mācību iestādēs. Ja agrāk nevienu nešķiroja, no kurienes un kas tu tāds esi, tad tagad tiek ņemtas vērā vidējās izglītības procesā iegūtās sekmes. Salīdzinājumā ar elitārām augstākās izglītības iestādēm ārvalstīs iepriekšējās sekmes nav galvenais, svarīgākais ir spēja pielāgoties situācijai un reaģēt iestājeksāmenu laikā. Arī pēc iestājeksāmeniem tiek ņemts vērā pretendenta viedoklis. Iestājeksāmeni vislabāk parāda, kā kandidāts spēj reaģēt paaugstināta spiediena vai stresa apstākļos. Vari būt teicamnieks, bet tajā vienā reizē vari izgāzties. Nu labi, tas katram var gadīties. Bet ja nākošajā gadā atkal izkrīti iestājeksāmenos, tad norāda uz kandidāta būtiskiem trūkumiem.

Starp citu, tādā veidā man zināma sieviete iestājās prestižā augstskolā Zviedrijā, jo, neskatoties uz to, ka iestājeksāmenos sekmju summa bija zem nepieciešamā līmeņa, motivējošā vēstule ar skaidrojumu par iestājeksāmenu rezultātu augstskolai bija pietiekams iemesls, lai viņu uzņemtu studijām. Jau pirmā kursa pirmajā semestrī darba piedāvājumi bira kā no pārpilnības rada.

Šo gadījumu pieminu speciāli, lai šī brīža izglītības un zinātnes ministre var salīdzināt reālo situāciju, kas būs, ja būs komunistiskā sistēma. Vai būs darba piedāvājumi jau pirmajā kursā? IT jomu nepieminu tāpēc, ka tā šodien ir bez konkurences, bet šajā jomā vajag matemātiku, jo IT ir uz matemātiku balstīta nozare, un šajā priekšmetā vidēja atzīme Latvijā ļoti klibo. Sievietes ģimene pieder vidusšķirai, tomēr mācības bija ļoti liels slogs ģimenes budžetam, un bez finansiālas "piešprices" no malas būtu ļoti grūti paceļams pasākums.

Šodien ārvalstu augstskolas absolvente Latvijā pelna pietiekami, lai varētu atbalstīt gan savus vecākus, gan ģimeni. Tāpēc tagad parādās labs salīdzinājums - kāpēc maksāt Latvijas augstākās mācību izglītības iestādei, ja ir vērts riskēt un apmaksāt mācības ārvalstīs. Šobrīd izskatās, ka tas ir Izglītības un zinātnes ministrijas mērķis - likvidēt studijas Latvijā.

Atkal par sevi. Esam goda ģimene jeb 3+ kartes īpašnieki. Mācības bakalauru studijās šodien studentam maksā no EUR 2000,00 gadā un vairāk. Par vienu studentu mēnesī vismaz EUR 200,00. Jau tagad vidusšķirai tiek uzlikts pienākums finansēt jauniešu mācības augstākās izglītības iestādēs, un tas liek skatīt piedāvājumus ES dalībvalstīs, jo vidusšķira savu lēmumu pamato ar loģisku izvēli.

Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājums: mācības par maksu, un pēc mācību iestādes absolvēšanas, ja absolvents uzsāk darba tiesiskās attiecības Latvijā, piemēram, mācību iestādēs par mācībspēku, studiju maksā tiks dzēsts. It kā normāla ideja, bet tagad teikšu STOP! Šī pati komunistiskā partija 2019.gadā izlēma, ka studentiem, kuri absolvēja mācību iestādes, piemēram, skolotāji, vairs netiks dzēsta studiju maksa, skatīt rakstus:

https://www.delfi.lv/news/national/politics/valsts-vairs-nedzesis-studiju-un-studejosa-kreditus-par-darbu-noteiktas-jomas-un-amatos.d?id=51689167

https://jauns.lv/raksts/zinas/354697-valsts-vairs-nedzes-studiju-kreditus-jauna-muzikas-skolotaja-adele-jutos-pievilta-un-nevajadziga

Partija ne tikai domā, bet ir pārliecināta, ka sakarā ar Covid-19 un 2022.gada nekontrolēto inflāciju Latvijas vidusšķira ir aizmirsusi par 2019.gada Izglītības un zinātnes ministrijas klaji antilatvisko rīcību, kuras rezultātā studenti un absolventi tika "konkrēti uzmesti", tas ir, komunistiskā partija izpildījās pēc pilnas programmas un izmantoja savu mīļāko saukli - "solīts makā nekrīt".

Ja kāds ir aizmirsis, tad atgādināšu, ka Izglītības un zinātnes ministrija pateica, ka kopš 2019.gadā studiju maksa netiks segta, jo līdzekļi paredzēti darba grupām un pētījumiem, kas ir svarīgāki par Latvijai vitāli nozīmīgu darba vietu aizpildīšanu un saglabāšanu izglītības sistēmā. Ja biji absolvents, biji spiests "skrāpēt" naudu kopā un segt studiju kredītu; ja esi students, mācības tiek pārtrauktas. Sekas redzamas šodien, kad ir akūts skolotāju trūkums visos mācību priekšmetos. Tikai trīs gados partija pamanījās iznīcināt skolotāju apmācības sistēmu, kura balstījās uz to, ka pēc studijām tiks segts mācību kredīts!

Ko Izglītības un zinātnes ministrija sola šodien? Ka studiju maksu plānots segt, ja strādās nozarēs, kuras ir valstij vitāli nepieciešamas. Ja jau 2019.gadā topošos un esošos skolotājus uzmeta, tātad, var pieņemt, ka studiju kredītus potenciālajiem skolotājiem tomēr nesegs. Jo solīts makā nekrīt! Ja partija ar putām uz lūpām sauc, ka šoreiz neuzmetīs, tad tam es noticēšu tikai tad, kad šāds solījums būs iekļauts likumā par augstāko izglītību, nevis kaut kādos kaktu kantora noteikumus Nr.220, kas zaudēja spēku 2020.gada aprīlī, un pēc tam ir tikai noteikumi Nr.231. Jo noteikumus ministrija var grozīt un mainīt kā savas netīrās zeķes. Ja solījums tiks iekļauts likumā, tad par jebkādiem grozījumiem būs jālemj Saeimai. Ja Saeima ar likumu apsola segt studiju kredītus, tad vēlāk būs grūti to grozīt, norādot, ka vispār tā bija tukša muldēšana. Kaut gan… 13.Saeima jau ir izcēlusies, jo 2019.gadā pieņēma likuma par mediķu algu pieaugumu, bet vēlāk norādīja, ka algas nepalielinās, jo tam vienkārši nav naudas. Arī parlaments ir pierādījis, ka likumu var ignorēt, jo naudas trūkums atļauj to nepildīt.

Rezumē.

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā tiek solīts putnu piens un debesu rozīnes, bet netiek pateikts, no kurienes tiks ņemti līdzekļi, lai dotos solījumus izpildītu. Izmaiņas augstskolu izglītības apmaksas sistēmā ir komunistiskās partijas vēstures un tās principu kopēšana attiecībā 1:1. Kādas partijas sekotāju mērķis ir izpildīt pēdējo dzīvo komunistu vēlēšanos - likvidēt vidusšķiru, lai tā netraucē partijai realizēt savas ieceres, likvidēt nelojālu studentu iespējas studēt Latvijas augstākās izglītības iestādēs, un caur trūcīgo personu izmantošanu pasniegt partiju kā "mesiju", kura izglāba studentus no trūcīguma un deva iespējas kļūt bagātiem. Nu labi, nevis bagātam, jo tas neatbilst partijas statūtiem, bet atbalstīt partijas piekritējus, lai tie kļūtu bagāti.

Ja nebūtu pieņemti normatīvie akti par nekustamā īpašuma nodokļa vairākkārtīgu pieaugumu, es teiktu, ka Izglītības un zinātnes ministrijas plāns ir vienkārši "stulbs priekšvēlēšanu solījums" ar mērķi zvejot trūcīgo iedzīvotāju balsis  Bet, ņemot vērā šīs partijas reālo rīcību, jau ir pamats uztraukties par vidusšķiras pastāvēšanas iespējām jau tuvākajā nākotnē, jo tās mērķis viennozīmīgi ir iznīcināt vidusslāni un inteliģenci kā tādu tāpēc, ka šie cilvēki ir reāls drauds partijas pastāvēšanai un eksistencei.     

Varbūt vajag sākt ar izglītības sistēmas reformu, lai nav tā, kā attēlots šīs publikācijas ilustrācijā.

Viss iepriekš norādītais ir pamatots ar reālas un esošas partijas konkrētu rīcību, viedoklis argumentēts ar publiskā telpā pieejamām ziņām, par ko ziņu portāli nav saukti pie atbildības par nepatiesu ziņu sniegšanu, un ir salīdzināts ar publiski pieejamu citu partiju programmām, tai skaitā tādu, kuru darbība Latvijā ir aizliegta. Tomēr atsauces uz šo partiju programmām nav aizliegtas, ir pilnībā legālas un atļautas, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu salīdzinājums ar faktisko situāciju un viņi nepieļautu tādas situācijas atkārtošanos, kas noveda pie Latvijas okupācijas 1940.gadā.

Novērtē šo rakstu:

66
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...