Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valdībā un ministrijās arī par Latvijas ekonomikai ļoti būtiskiem jautājumiem valda haoss, valstij izdevīgāku lēmumu pieņemšana netiek saskaņoti apspriesta, un viena ministrija bieži vien pat nenojauš, ko tieši vienā un tajā pašā jautājumā dara otra, - šādu situāciju atklāj Pietiek veiktais eksperiments, virknē ministriju interesējoties par vienu un to pašu, specifisku, taču Latvijas ekonomikai pietiekami būtisku jautājumu.

Eiropas Savienības līmenī pašlaik tiek pārskatīta regula, kas nosaka muitas darbību, precizējot tajā dažādus nosacījumus par nelegālo tirdzniecību – par to, kas ir "privāts sūtījums" un kurā brīdī tas pārstāj tāds būt, kā arī par to, vai tranzīta preces, kas pa vidam "paliek" kādā no tranzītvalstīm, ir konfiscējamas un kas par to sodāms.

Viens no diskutablajiem jautājumiem ir par tā sauktās paralēlās nelegālās tirdzniecības ierobežošanu. Šis termins nozīmē gadījumus, kad kāda cita kompānija - ne oficiālā ražotāja pārstāvniecība - iegādājas to pašu produkciju kādā „lētākā” tirgū un ieved ES, kur jau pārdod dārgāk. Daudzi globālie uzņēmumi to, ka kāds bez īpašas "autorizēšanas" un atzīšanas tirgo viņu preci, kā ienāk prātā, uzskata par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu.

Virknei ministriju, kurām vajadzētu būt lietas kursā par šo jautājumu, un arī Ministru prezidentam Pietiek uzdeva vienu un to pašu jautājumu, kura būtība bija – tā kā nule balsots par lēmumu pastiprināt nelegālās paralēlās tirdzniecības ierobežojumus visā ES un Latvija šajā balsojumā nobalsojusi "pret", kamēr Igaunija un Lietuva, kā arī lielākā daļa Austrumeiropas valstu atturējušās, kas ir bijis pamatā šādai mūsu valsts kategoriskai pozīcijai, kad tieši un kas tieši šo konkrēto pozīciju balsojumam formulējis, kā arī - kur iespējams iepazīties ar šo formulējumu un tā pamatojumu.

Visilgākais laiks pārdomām par šo jautājumu bija nepieciešams Ārlietu ministrijai. Saskaņā ar tās skaidrojumu, ierēdņiem vispirms jau esot bijis „nepieciešams laiks, lai noskaidrotu, par kādu darba grupu un par kādu tiesību akta projektu bija runa”.

Pēc ilgākas noskaidrošanas esot „atšifrēts”, ka „jautājums par paralēlo tirdzniecību, kuru precīzāk būtu saukt par paralēlo importu, tika apspriests ES Padomes Muitas savienības darba grupā, diskutējot par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par muitas darbu intelektuālā īpašuma tiesību īstenošanā”.

Tāpat ilgajā „atšifrēšanas” procesā Ārlietu ministrija bija noskaidrojusi, ka šī darba grupa esot Finanšu ministrijas pārziņā un ka „Finanšu ministrija kopīgi ar Veselības ministriju šobrīd gatavo Jums atbildi”.

Tāpat arī Ekonomikas ministrija pēc ilgākas situācijas noskaidrošanas bija nonākusi pie secinājuma, ka „paralēlās tirdzniecības ierobežojumi attiecas uz farmācijas nozari, līdz ar to ar šiem jautājumiem strādājusi Veselības ministrija”.

Taču izrādījās, ka pati Veselības ministrija gan neko nezina ne tikai par to, ka tā kopā ar Finanšu ministriju gatavotu atbildi uz uzdoto jautājumu, bet pat par to, ka šāds jautājums vispār būtu tās pārziņā.

„Jūsu minētais jautājums ir Finanšu ministrijas kompetencē. Lūgums vērsties Finanšu ministrijā atbildes saņemšanai,” Pietiek tāpat pēc rūpīgas situācijas noskaidrošanas oficiāli paziņoja Veselības ministrija.

Savukārt uz jautājumu, kā tad skaidrojams tas, ka, piemēram, Ekonomikas ministrija norāda uz Veselības ministriju, tās atbilde bija: „Uz to droši vien var atbildēt Ekonomikas ministrija. Pamata jautājuma būtība - par Latvijas pozīcijas formulējumu – jāvaicā Finanšu ministrijai, kas ir tiešā atbildīgā institūcija. Veselības ministrija pat nebija iesaistīta pozīcijas saskaņošanā.”

Savukārt Ārlietu ministrija vairs nesniedza nekādus skaidrojumus par to, no kurienes gan tā nonākusi pie ziņām, ka Veselības ministrija kopā ar Finanšu ministriju tieši pašlaik gatavojot Pietiek atbildi par šo jautājumu.

Pēc vairākas dienas ilgām pārdomām uz Finanšu ministriju norādīja arī Ministru prezidenta Valda Dombrovska preses pārstāvis - darbs pie šī jautājuma „pašlaik turpinās tehniskā līmenī darba grupā un Latvijas oficiālā pozīcija valdības sēdē vēl nav apstiprināta. Līdz lēmuma pieņemšanai šai iniciatīvai ES ietvaros vēl jāiziet vairāki izskatīšanas un saskaņošanas līmeņi, kad Finanšu ministrija formulēs piedāvājumu Latvijas pozīcijai un iesniegs to izskatīšanai Ministru kabinetā”.

„Lai saņemtu vairāk informācijas par Finanšu ministrijas sagatavoto Latvijas sākotnējo pozīciju, uz kuras mandāta strādā Latvijas eksperti darba grupā, aicinu jūs vērsties Finanšu ministrijā,” norādīja premjera pārstāvis.

Taču izrādījās, ka Finanšu ministrija nebūt nav tik gatava sniegt kādu skaidrojumu par šo tēmu. „Paldies par jūsu jautājumu. Jautājums ir saņemts, un mūsu eksperti gatavo atbildi. Tiklīdz saņemsim - uzreiz jūs informēsim,” – tas ir viss, ko vairāku dienu laikā ir spējusi paskaidrot Finanšu ministrija.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...