Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ceturtdienas rītā Pietiek pārstāvis vērsās pie LR ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, aicinot sākt kriminālprocesu pēc LR Krimināllikuma 319. panta – par amatpersonas bezdarbību – pret divām ar nacionālo aviokompāniju saistītām valsts amatpersonām – airBaltic padomes priekšsēdētāju Santu Glāznieci un uzņēmuma valsts akcionāru pārstāvošo Satiksmes ministrijas valsts sekretāru Anriju Matīsu. Tāpat iesniegumā lūgts izvērtēt arī to, vai kriminālprocess nav sākams par satiksmes ministra Ulda Auguļa un Ministru prezidenta Valda Dombrovska bezdarbību, kā arī airBaltic valdes locekļa Bertolta Flika darbībām.

Iesniegumā ģenerālprokuroram teikts: „Vēršos pie Jums sakarā ar šā gada 14. septembrī atklātībā nonākušajā AS Air Baltic Coporation valdes locekļa Bertolta Flika vēstulē, kas adresēta LR ģenerālprokuroram, KNAB priekšnieka p.i., satiksmes ministram un Ministru prezidentam, minētajiem faktiem, kas liecina par iespējamu noziedzīgu nodarījumu, kas minēts Krimināllikuma 319. pantā – valsts amatpersonas bezdarbību.

Kā izriet no šajā vēstulē minētajiem faktiem, šā gada 25.-26. augustā minētā uzņēmuma valde saņēmusi ziņas, kas liecinājušas, ka, šim uzņēmumam, kurā valstij pieder lielākā daļa akciju, līdz 2. septembrim nenomaksājot ievērojamas parādu summas, šī uzņēmuma darbība jau 2. septembrī var tikt pārtraukta, tā nodarot valsts ieguldījumam ievērojamus zaudējumus.

Kā apliecināts vēstulē, jau 27. augustā par šo situāciju informēta valsts amatpersona – minētā uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Santa Glāzniece, kā arī cita valsts amatpersona, kas pilda uzņēmuma akcionāra funkcijas – Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Gan vēstulē izklāstītie fakti, gan publiskā informācija rāda, ka neviena no minētajām amatpersonām nav veikusi nekādus pasākumus, lai situāciju risinātu. Līdz ar to minētās valsts amatpersonas rīkojās bezdarbīgi, nostādot minēto uzņēmumu uz kraha sliekšņa, kad valsts faktiski zaudētu visus tās ieguldījumus minētajā uzņēmumā.

Tāpat no vēstules izriet, ka nekādus pasākumus nav veicis arī satiksmes ministrs Uldis Augulis un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kuru ar likumu noteiktajos pienākumos tāpat ietilpusi atbildība saistībā ar minēto valsts ieguldījumu.

Neraugoties uz to, ka uzņēmuma valde veikusi pasākumus, lai kritisko situāciju labotu, uzņēmumam un līdz ar to arī valsts ieguldījumam tajā ir nodarīts ļoti būtisks kaitējums, ievērojami samazinot tā vērtību un apdraudot tālāko darbību.

Publiska informācija liecina arī par to, ka jau 2011. gada martā ir bijis pietiekami informācijas par minētā uzņēmuma kritisko situāciju. Taču sešu mēnešu laikā ne uzņēmuma padomes locekļi – valsts amatpersonas, ne akcionāra pārstāvis – Satiksmes ministrijas valsts sekretārs, ne satiksmes ministrs, ne Ministru prezidents nav veikuši pietiekamus pasākumus, lai šo situāciju atrisinātu.

Līdz ar to uzskatu, ka ir pietiekams pamats, lai sāktu kriminālprocesu pret divām minētajām amatpersonām – A. Matīsu un S. Glāznieci pēc Krimināllikuma 319. panta, jo minēto amatpersonu vaina iespējamā noziedzīgajā nodarījumā noskaidrojama tikai ar kriminālprocesa metodēm.

Tāpat aicinu LR Ģenerālprokuratūru izvērtēt, vai kriminālprocess nav sākams arī saistībā ar divu citu minēto amatpersonu – V. Dombrovska un U. Auguļa bezdarbību, kurai tāpat bijušas smagas sekas, kā arī saistībā ar uzņēmuma valdes locekļa Bertolta Flika darbībām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

Foto"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par 12 baltkrievu IT kompāniju uzņemšanu LV, nepamanot, ka tajā slēpjas arī āķis.
Lasīt visu...

21

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

FotoEs pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju loma un funkcija mūsdienu ekonomikā ir būtiski paplašinājusies. Bankas pilda funkcijas, kas ir svarīgas ne tikai tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai, bet banku biznesa modeļu ilgtspēja, tai skaitā kreditējot mazos un vidējos uzņēmumus gan Rīgā, gan reģionos, var būt veiksmes pamats Latvijas ekonomikas un finanšu sektora attīstībai arī nākotnē.
Lasīt visu...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...