Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Atbilde

07.12.2016. 07:08

»

Jautājums

Vai varat iedot galus, kam jāpiesakās Aizsardzības ministrijā, lai dabūtu naudu putnu pētīšanā?Ap manu māju dzīvo daudz putnu, arī tādi lieli , krāsaini, kas izskatās pēc pupuķiem. Varbūt jāaicina talkā kaimiņš zemessargs? Gan putni būtu saskaitīti, gan zemessargs nodarbināts, gan Aizsardzības ministrijas...


Tev jāpiesakās Latvijas Mednieku asociācijā pie Haralda Barvika un Latvijas Mednieku savienībā pie Jāņa Baumaņa. Viņi par abiem aizpildīs vajadzīgās ailes un tad dosies pie Jāņa Dūklava un Arvīda Ozola uz Zemkopības ministriju, lai sarunātu ES finansējumu šo tavu nezināmo lielo krāsaino putnu izšaušanai. Tad visi dosies uz Lietuvas pierobežu pasēdēt kādā medību tornītī, un še ku, re ku finansējums izšaušanai būs 5 gadiem uz priekšu pilnīgi droši!

Atbildēt

Jautājums

06.12.2016. 18:32

»

Fekte

Kerus - mani neaiztieciet: PUPUĶI MILJONĀRI. No 2006. līdz 2009. gadam Ādažu novadā tika īstenota programma Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un «Natura 2000» teritorijā «Ādaži», iztērējot vairāk nekā 905 tūkstošus eiro. Vēl pirms tam AM finansēja projektu Īpaši aizsargājamo ...


Vai varat iedot galus, kam jāpiesakās Aizsardzības ministrijā, lai dabūtu naudu putnu pētīšanā?Ap manu māju dzīvo daudz putnu, arī tādi lieli , krāsaini, kas izskatās pēc pupuķiem. Varbūt jāaicina talkā kaimiņš zemessargs? Gan putni būtu saskaitīti, gan zemessargs nodarbināts, gan Aizsardzības ministrijas naudiņa labi patērēta.

Atbildēt

nevar saprast

06.12.2016. 16:13

Vai tam cilvēkam, kas bildē, nieres nav slimas? Vai ņem uz krūts tā pavairāk?

Atbildēt

vai par muļķi piedzimst, vai kļūst dzīves laikā????

06.12.2016. 13:59

"Kas ir meža resurss? Tradicionālā atbilde – tie ir kubikmetri,.." - Strīpnieks

Atbildēt

nu re, prieks

06.12.2016. 12:48

»

Dacei

Nu re, atkal tikai runāšana, neviena fakta, lai gan Kriminālkodeksā ir pants par zagšanu un konkrēta atbildība par to


tad jau jūs sodu par zagšanu Kriminālkodeksā esat labi izpētījis:)

Atbildēt

Dacei

06.12.2016. 11:42

»

Dace

valsts resursa izsaimniekošana(lasi:izzāģēšana kailcirtēs) pretēji sabiedrības gribai ir brutāla izzagšana. Sabiedrība ir šī resursa īpašnieks nevis Latvijas valsts meži


Nu re, atkal tikai runāšana, neviena fakta, lai gan Kriminālkodeksā ir pants par zagšanu un konkrēta atbildība par to.

Atbildēt

turklāt

06.12.2016. 10:58

ar ziņošanu policijai jānodarbojas Tavam no valsts uzņēmuma dāsni apmaksātajam detektīvu birojam, kuru Robčiks šad tad mēdz pieminēt savās tautas apmļķošanas paskvilās

Atbildēt

Dace

06.12.2016. 10:52

»

Dacei

Lūdzu iedod informāciju par Tavā rīcībā esošājiem faktiem, attiecībā uz meža izzagšanu. Vai policijai esi ziņojusi


valsts resursa izsaimniekošana(lasi:izzāģēšana kailcirtēs) pretēji sabiedrības gribai ir brutāla izzagšana. Sabiedrība ir šī resursa īpašnieks nevis Latvijas valsts meži!

Atbildēt

Dacei

06.12.2016. 10:05

»

Dace

Paldies Viesturam Ķerus par visu, ko viņš dara dabas aizsardzībā. Raksts, kā atbilde mūsu valsts resursa lielākajam izzadzējam, ļoti labs


Lūdzu iedod informāciju par Tavā rīcībā esošājiem faktiem, attiecībā uz meža izzagšanu. Vai policijai esi ziņojusi?

Atbildēt

Dace

06.12.2016. 08:29

Paldies Viesturam Ķerus par visu, ko viņš dara dabas aizsardzībā. Raksts, kā atbilde mūsu valsts resursa lielākajam izzadzējam, ļoti labs.
Dabas sargātājiem beidzot ir jāapvieno savi spēki pret šiem apmaksātajiem zāģēšanas fanātiem.

Atbildēt

Fekte

05.12.2016. 20:36

Kerus - mani neaiztieciet: PUPUĶI MILJONĀRI. No 2006. līdz 2009. gadam Ādažu novadā tika īstenota programma Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un «Natura 2000» teritorijā «Ādaži», iztērējot vairāk nekā 905 tūkstošus eiro. Vēl pirms tam AM finansēja projektu Īpaši aizsargājamo putnu sugu izpēte un aizsardzība Ādažu poligonā. Pupuķu pētniecība toreiz izmaksāja mazāk par 14 tūkstošiem eiro. Par šo naudu tika saskaitīti 16 pāri.

Jaunajā projektā pupuķi un viņu aprūpētāji tiks apdāvināti ar vēl nepieredzētu vērienu – kopējā summa ir 1 537 988 eiro

Atbildēt

Sālītis

05.12.2016. 16:39

»

Naftiņš

Ķerusaprāt Statoil, Neste un Gāze maksā vairāk kā Latvijas meži, tad fosīlo kurināmā ievešana un izmantošana ir labāka nekā vietējo atjaunojamu resursu izmantošana. Kas apmaksā visus šos Ķerusa rakstus


Skaidrs, ka Statoil un Neste ir 100% labāki par Latvijas valsts mežiem. Viņu biznesam vismaz ir starptautiskie standarti un prasības, par kuru neievērošanu viņus soda, bet LVM savus standartus "piekārto" savai "vietējai izpratnei" par mežu pareizu apsaimniekošanu. Un nu jau gudro kaut kādus FSC vietējos standartus. Manipulētāju bars, nevis uzņēmums!

Atbildēt

Gints

05.12.2016. 16:27

»

Ķerusam

Es kā Latvijas iedzīvotājs, gribu pajautāt Ķerusam, kāpēc nav sertificēti Dabas aizsardzības pārvaldes meži ar izcilo FSC sertifikātu...


šito laikam pajocīgais un plintnieku angažētais rupors no LATMAs sakompilējis. Nereaģēt nedrīkt. Ja nav argumentu, jāpalaiž vismaz smaķele:)

Atbildēt

Martins

05.12.2016. 16:03

Ir jau vēl viens virziens, kurā netraucēti profilējas mūsu valsts galvenie mežacirtēji. Zināms fakts, ka tieši LVM “mežabrāļi” ir aktīvākie medību biznesa lobētāji mūsu valstī. Tā teikt – likumu piekārtotāji savām vajadzībām. Pašlaik vērojamā atklātā savu izvirtību virzīšana apmaksai, t.i. aizvien lielākai valsts un ES finansējuma iegūšanai šai nozarei, arvien vairāk pārvērš mūsu valsti par atvērtu "lopu kūtī" slaktēšanas izpriecām ES valsts pilsoņiem.

Atbildēt

ES KER USS

05.12.2016. 14:48

Dūmus putniem - projekts Meža biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā beigsies nākamgad līdz ar 823 243 eiro, ko saņem ornitologi un biologi. Tomēr kaut vai pavisam drusciņ tā īstenotājiem padedzināt gribas. Varbūt tāpēc, ka bez dedzināšanas naudas būs mazāk. Parasti visos projektos, kur tiek piesaistīta Eiropas fondu nauda, plānotais darbs ir jāizdara, pretējā gadījumā saņemtā nauda jāatskaita atpakaļ.

Atbildēt

Naftiņš

05.12.2016. 13:45

Ķerusaprāt Statoil, Neste un Gāze maksā vairāk kā Latvijas meži, tad fosīlo kurināmā ievešana un izmantošana ir labāka nekā vietējo atjaunojamu resursu izmantošana. Kas apmaksā visus šos Ķerusa rakstus?

Atbildēt

Juris

05.12.2016. 12:58

Ķerus kungs, kam Jūs ko samaksājāt??? Vai Jums rūp slimnīcas? Trūcīgie? Nē! JŪS piepildījāt savas kabatas no valsts un ES fondu naudas!

Atbildēt

Ķerusam

05.12.2016. 12:26

Es kā Latvijas iedzīvotājs, gribu pajautāt Ķerusam, kāpēc nav sertificēti Dabas aizsardzības pārvaldes meži ar izcilo FSC sertifikātu?
Cik no mežu ciršanas, dezināšanas nonāk valsts budžetā salīdzinot nodokļu un dividenžu veidā salīdzinot ar LVM? Cik nokļos ir nomaksājusi Latvijas ornitoloģijas biedrība no saviem daudzmiljonu projektiem? Cik Jūs esat nomaksājis nodokļos no sava vairāk kā miljonu vērtā pupuķu pētījuma? Vai esat šim pētījumam saņēmis naudu no Aizsardzības ministrijas?
Ja uz šiem jautājumiem neatbildēsiet , visi šie jūsu raksti ir plika propaganda.

Atbildēt

Gans

05.12.2016. 12:04

Meži jāsargā, bet šis nu ir klasisks populisms LV izpildījumā. Raksts par neko, daiļliteratūra. Besī, ka raksta pie budžeta pupa piezīdies pseidonevalstiskā sektora ierēdnis patērētājs.

Atbildēt

to temida

05.12.2016. 11:31

it kā ar Rotbergu viņam atiecības.

Atbildēt

Arājs.

05.12.2016. 11:10

Man,gan,nav skaidrs,kā Latvijā vēl ir upes,meži,jo gadu tūkstošus meži netika izcirsti,-vien,cik pašu vajadzībām.Daba pati visu prata saregulēt.
Noliecu galvu Ķerus k-ga priekšā par izturību nevienlīdzīgajā cīņā par Dzimtenes pastāvēšanu!
Paldies!

Atbildēt

neinženieris

05.12.2016. 10:44

»

Mežinženieris

Lai kā komentos pūlas attaisnot LVM rīcību, tomēr tas, kas notiek Latvijas dabā, liek domāt par pretējo...


Upju krasti, kurus agrāk noganīja, pamazām apauguši ar kokiem, pamatā baltalksni. Tā kā slapjainē baltalkšņa mūžs ir īss, koki gāžas upēs, veidojot pūstošus, smirdošus sanesumus, pat salas, kas pamazām apaug ar krūmiem. Upes kļūst seklākas, lēnākas un siltākas. Tās vairs nav piemērotas ne laivošanai ne lašu nārstam.
“Kādreiz Rūjā bija vēži un dažādas zivis, te brauca laivotāji, bet tagad ar laivu pabraukt nav iespējams. Ir vietas, kur sanesumi ir kādus desmit metrus gari, tur sanāktu vesels kokvedējs. Bet Sedā ir tādi sagāzumi, ka laiva krietnu gabalu jāvelk pa pļavu un tad atkal jāceļ upē”, stāsta meža īpašnieks Madars Kalniņš, kurš saimnieko Rūjienas pusē un kura īpašumā ir arī aizsargjoslas gar upēm un grāvjiem. Aizsargjoslas ir arī gar grāvjiem, kuros nav ūdens, bet tās skaitoties upes. Meža īpašniekam ir divdesmit piecu gadu pieredze un viņš secina, ka situācija ar katru gadu kļūst drūmāka, sanesumi papildinās, jo arī pavasara palos upes nespēj iznest kokus uz malām, kur vairs nav līdzenuma. “Tā ir īsta paradīze bebriem, kas saceļ tik daudz dambju, ka nav iespējams visus nojaukt. Un ūdens līmenis ceļas, appludinot gan mežu, gan pļavas,” secina M. Kalniņš. (LA 20.04.2015)

Atbildēt

ar no meža saprot

05.12.2016. 09:39

metodes, ar kādām ir uzrakstīts raksts - ir populistiskas.
salīdzināt tirgotāju iemaksas bu`dzetā ar nozares iemaksām kopumā(t.i ne tikai LVM, bet arī visu pakalpojumu veicēju un apkalpotāju iemaksas) ir vairāk nekā nekorekti.
apzīmēt ar vārdi īpatsvars aizsargājās platības, neliekot akcentu ne uz kopējo platību, ne uz mežu platību, ne uz LVM apsaimniekojamo mežu platību ir nekorekti.
minēt vispārējās populistiskās frāzes par procentiem no iedzīvotāju skaita par visāda veida aizsardzībām arī nav korekti, kurš uz ielas aptaujātais atbildēs, ka nē, putni nav jāaizsargā
kurš pateiks no aptaujātajiem, ka ligzdošanas laikā ciršanu aizliegt nevajag, līdz tam, kad viņam tiks izskaidroti jau esošie ierobežojumi un putni ligzdošanas īpatnības.
daba ir jāsarga, neviens neiebilst, taču tādi sargi kā Kerrus ir posts LV mežsainmiecībai - viss mežs kļūs par vienu lielu aizsargājamu objektu. nekad neviens zaļais projekts nedabūs nekādu atbalstu no manis, un pret to aģitēšu visu pazīstamos, kamēr būs tādi zaļie kā populists Ķerrus.

Atbildēt

Mežinženieris

05.12.2016. 01:24

Lai kā komentos pūlas attaisnot LVM rīcību, tomēr tas, kas notiek Latvijas dabā, liek domāt par pretējo.
Intensīvai mežu un apauguma izciršanai ap mazajām upītēm, grāvjiem sekas ir šo upīšu izsīkšana, ūdenslīmeņa pazemināšanās lielajās upēs, bet ne tikai tur. 2015 - 2016. gados bija novērojama ūdens izsīkšana daudzās lauku rajonu akās, kas vairs nav uzskatāma par lokālu parādību un vieš nopietnas bažas par mūsu gruntsūdeņu resursu samazināšanos. Un var pietiekami droši apgalvot, ka savu lielāko artavu šajā procesā ir ielicis tieši LVM. Par to nu gan paldies šim kantorim neteiks neviens.

Atbildēt

temida

04.12.2016. 23:02


Ķerus būtu labāk gājis strādāt, tomēr pieaudzis vīrietis(tas nekas ka minoritāte-gejs) darbu tak var atrast tik gudrs vīrs.

Atbildēt

fakts

04.12.2016. 21:38

Zaļā lieta jau sen ir bizness. Jo tu skaļāk bļausi, ka Latvijā viss slikti, jo vairāk naudas no Eiropas dabūsi. Nu i bļauj.

Atbildēt

uģis

04.12.2016. 21:22

autoram par don kihota apņēmību 5+ ! Noķer kādu mežinieku pārkāpuma brīdī un noskaidrosi visu ko gribēsi.

Atbildēt

ed

04.12.2016. 21:18

putnu chalja vaavuljoshana jau saak bik krist uz nerviem!!! ar ko shis biotopu guruu-ornitologs ir izpelniijies briivo mikrofonu Pietiek.com. Te driizaak FB klejoja interesants raksts par 16 paaru plashi izplatiitas putnu sugas aizsardziibu Adazhu poligonaa par niek 1,5 milj ja nemaldos. Noteikti tik pat kvalitatiiva informaacija kaa shie punkji un asaras?! ;D :D :D

Atbildēt

zemnieks

04.12.2016. 20:51

Vai putnu draugs pats ir nopelnījis kaut vienu eiro? Vai tikai visa nauda no projektiem? Un viņam jau nu noteikti nav mantots mežs kurā jaunlaiku putnudraugu Latvijā neko nevar darīt, bet valsts atmet smiekligus grašus - mazāk kā putnu vērotājam un citiem plānā galdiņa urbējiem.

Atbildēt

Mežmalis

04.12.2016. 20:27

God. Ķerus gungs,
Augstu vērtēju jūsu aktivitātes dabas sargāšanā, diemžēl jūsu argumenti reizēm robežojas ar populismu. Nodokļu aprēķināšanā ir tāda īpatnība, ka lielākos nodokļus nomaksā lielākie preču importētāji t.i degvielas tirgotāji mazumtirdzniecības tīkli un arī jūsu pieminētā Latvijas gāze. Lielāko maksātāju sarakstos parasti neatrodas lielākie eksportētāji tai skaitā kokrūpnieki un jūsu nīstie mežistrādes uzņēmumi, tie eksportējot prasa atmaksāt nomaksāto PVN un bieži pat VID uz tiem skatās ar aizdomām, bet tautsaimniecībai kopumā tieši eksportējošie uzņēmumi ir tie, kas baro lielāko sabiebrības daļu! Ja Jūsu vēlme dot savu artavu Latvijas izaugsmei ir patiesa, tad daudz lielāku labumu dotu cīņa lai Latvijas mežus novērtētu kā vērtīgu CO2 izmešu samazināšanas rīku ne tikai dabas aizsardzības pārvalde, bet šos 200 eur par kubikmetru mums pieskaitītu pie izmešu kvotu norēķina! Latvija kā mežu lielvalsts dod skābekli arī tiem, kas mūs uzrauga, kontrolē un pamāca kā vidi sargāt!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...