Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Atbilde

07.12.2016. 08:08

»

Jautājums

Vai varat iedot galus, kam jāpiesakās Aizsardzības ministrijā, lai dabūtu naudu putnu pētīšanā?Ap manu māju dzīvo daudz putnu, arī tādi lieli , krāsaini, kas izskatās pēc pupuķiem. Varbūt jāaicina talkā kaimiņš zemessargs? Gan putni būtu saskaitīti, gan zemessargs nodarbināts, gan Aizsardzības ministrijas...


Tev jāpiesakās Latvijas Mednieku asociācijā pie Haralda Barvika un Latvijas Mednieku savienībā pie Jāņa Baumaņa. Viņi par abiem aizpildīs vajadzīgās ailes un tad dosies pie Jāņa Dūklava un Arvīda Ozola uz Zemkopības ministriju, lai sarunātu ES finansējumu šo tavu nezināmo lielo krāsaino putnu izšaušanai. Tad visi dosies uz Lietuvas pierobežu pasēdēt kādā medību tornītī, un še ku, re ku finansējums izšaušanai būs 5 gadiem uz priekšu pilnīgi droši!

Atbildēt

Jautājums

06.12.2016. 19:32

»

Fekte

Kerus - mani neaiztieciet: PUPUĶI MILJONĀRI. No 2006. līdz 2009. gadam Ādažu novadā tika īstenota programma Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un «Natura 2000» teritorijā «Ādaži», iztērējot vairāk nekā 905 tūkstošus eiro. Vēl pirms tam AM finansēja projektu Īpaši aizsargājamo ...


Vai varat iedot galus, kam jāpiesakās Aizsardzības ministrijā, lai dabūtu naudu putnu pētīšanā?Ap manu māju dzīvo daudz putnu, arī tādi lieli , krāsaini, kas izskatās pēc pupuķiem. Varbūt jāaicina talkā kaimiņš zemessargs? Gan putni būtu saskaitīti, gan zemessargs nodarbināts, gan Aizsardzības ministrijas naudiņa labi patērēta.

Atbildēt

nevar saprast

06.12.2016. 17:13

Vai tam cilvēkam, kas bildē, nieres nav slimas? Vai ņem uz krūts tā pavairāk?

Atbildēt

vai par muļķi piedzimst, vai kļūst dzīves laikā????

06.12.2016. 14:59

"Kas ir meža resurss? Tradicionālā atbilde – tie ir kubikmetri,.." - Strīpnieks

Atbildēt

nu re, prieks

06.12.2016. 13:48

»

Dacei

Nu re, atkal tikai runāšana, neviena fakta, lai gan Kriminālkodeksā ir pants par zagšanu un konkrēta atbildība par to


tad jau jūs sodu par zagšanu Kriminālkodeksā esat labi izpētījis:)

Atbildēt

Dacei

06.12.2016. 12:42

»

Dace

valsts resursa izsaimniekošana(lasi:izzāģēšana kailcirtēs) pretēji sabiedrības gribai ir brutāla izzagšana. Sabiedrība ir šī resursa īpašnieks nevis Latvijas valsts meži


Nu re, atkal tikai runāšana, neviena fakta, lai gan Kriminālkodeksā ir pants par zagšanu un konkrēta atbildība par to.

Atbildēt

turklāt

06.12.2016. 11:58

ar ziņošanu policijai jānodarbojas Tavam no valsts uzņēmuma dāsni apmaksātajam detektīvu birojam, kuru Robčiks šad tad mēdz pieminēt savās tautas apmļķošanas paskvilās

Atbildēt

Dace

06.12.2016. 11:52

»

Dacei

Lūdzu iedod informāciju par Tavā rīcībā esošājiem faktiem, attiecībā uz meža izzagšanu. Vai policijai esi ziņojusi


valsts resursa izsaimniekošana(lasi:izzāģēšana kailcirtēs) pretēji sabiedrības gribai ir brutāla izzagšana. Sabiedrība ir šī resursa īpašnieks nevis Latvijas valsts meži!

Atbildēt

Dacei

06.12.2016. 11:05

»

Dace

Paldies Viesturam Ķerus par visu, ko viņš dara dabas aizsardzībā. Raksts, kā atbilde mūsu valsts resursa lielākajam izzadzējam, ļoti labs


Lūdzu iedod informāciju par Tavā rīcībā esošājiem faktiem, attiecībā uz meža izzagšanu. Vai policijai esi ziņojusi?

Atbildēt

Dace

06.12.2016. 09:29

Paldies Viesturam Ķerus par visu, ko viņš dara dabas aizsardzībā. Raksts, kā atbilde mūsu valsts resursa lielākajam izzadzējam, ļoti labs.
Dabas sargātājiem beidzot ir jāapvieno savi spēki pret šiem apmaksātajiem zāģēšanas fanātiem.

Atbildēt

Fekte

05.12.2016. 21:36

Kerus - mani neaiztieciet: PUPUĶI MILJONĀRI. No 2006. līdz 2009. gadam Ādažu novadā tika īstenota programma Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un «Natura 2000» teritorijā «Ādaži», iztērējot vairāk nekā 905 tūkstošus eiro. Vēl pirms tam AM finansēja projektu Īpaši aizsargājamo putnu sugu izpēte un aizsardzība Ādažu poligonā. Pupuķu pētniecība toreiz izmaksāja mazāk par 14 tūkstošiem eiro. Par šo naudu tika saskaitīti 16 pāri.

Jaunajā projektā pupuķi un viņu aprūpētāji tiks apdāvināti ar vēl nepieredzētu vērienu – kopējā summa ir 1 537 988 eiro

Atbildēt

Sālītis

05.12.2016. 17:39

»

Naftiņš

Ķerusaprāt Statoil, Neste un Gāze maksā vairāk kā Latvijas meži, tad fosīlo kurināmā ievešana un izmantošana ir labāka nekā vietējo atjaunojamu resursu izmantošana. Kas apmaksā visus šos Ķerusa rakstus


Skaidrs, ka Statoil un Neste ir 100% labāki par Latvijas valsts mežiem. Viņu biznesam vismaz ir starptautiskie standarti un prasības, par kuru neievērošanu viņus soda, bet LVM savus standartus "piekārto" savai "vietējai izpratnei" par mežu pareizu apsaimniekošanu. Un nu jau gudro kaut kādus FSC vietējos standartus. Manipulētāju bars, nevis uzņēmums!

Atbildēt

Gints

05.12.2016. 17:27

»

Ķerusam

Es kā Latvijas iedzīvotājs, gribu pajautāt Ķerusam, kāpēc nav sertificēti Dabas aizsardzības pārvaldes meži ar izcilo FSC sertifikātu...


šito laikam pajocīgais un plintnieku angažētais rupors no LATMAs sakompilējis. Nereaģēt nedrīkt. Ja nav argumentu, jāpalaiž vismaz smaķele:)

Atbildēt

Martins

05.12.2016. 17:03

Ir jau vēl viens virziens, kurā netraucēti profilējas mūsu valsts galvenie mežacirtēji. Zināms fakts, ka tieši LVM “mežabrāļi” ir aktīvākie medību biznesa lobētāji mūsu valstī. Tā teikt – likumu piekārtotāji savām vajadzībām. Pašlaik vērojamā atklātā savu izvirtību virzīšana apmaksai, t.i. aizvien lielākai valsts un ES finansējuma iegūšanai šai nozarei, arvien vairāk pārvērš mūsu valsti par atvērtu "lopu kūtī" slaktēšanas izpriecām ES valsts pilsoņiem.

Atbildēt

ES KER USS

05.12.2016. 15:48

Dūmus putniem - projekts Meža biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā beigsies nākamgad līdz ar 823 243 eiro, ko saņem ornitologi un biologi. Tomēr kaut vai pavisam drusciņ tā īstenotājiem padedzināt gribas. Varbūt tāpēc, ka bez dedzināšanas naudas būs mazāk. Parasti visos projektos, kur tiek piesaistīta Eiropas fondu nauda, plānotais darbs ir jāizdara, pretējā gadījumā saņemtā nauda jāatskaita atpakaļ.

Atbildēt

Naftiņš

05.12.2016. 14:45

Ķerusaprāt Statoil, Neste un Gāze maksā vairāk kā Latvijas meži, tad fosīlo kurināmā ievešana un izmantošana ir labāka nekā vietējo atjaunojamu resursu izmantošana. Kas apmaksā visus šos Ķerusa rakstus?

Atbildēt

Juris

05.12.2016. 13:58

Ķerus kungs, kam Jūs ko samaksājāt??? Vai Jums rūp slimnīcas? Trūcīgie? Nē! JŪS piepildījāt savas kabatas no valsts un ES fondu naudas!

Atbildēt

Ķerusam

05.12.2016. 13:26

Es kā Latvijas iedzīvotājs, gribu pajautāt Ķerusam, kāpēc nav sertificēti Dabas aizsardzības pārvaldes meži ar izcilo FSC sertifikātu?
Cik no mežu ciršanas, dezināšanas nonāk valsts budžetā salīdzinot nodokļu un dividenžu veidā salīdzinot ar LVM? Cik nokļos ir nomaksājusi Latvijas ornitoloģijas biedrība no saviem daudzmiljonu projektiem? Cik Jūs esat nomaksājis nodokļos no sava vairāk kā miljonu vērtā pupuķu pētījuma? Vai esat šim pētījumam saņēmis naudu no Aizsardzības ministrijas?
Ja uz šiem jautājumiem neatbildēsiet , visi šie jūsu raksti ir plika propaganda.

Atbildēt

Gans

05.12.2016. 13:04

Meži jāsargā, bet šis nu ir klasisks populisms LV izpildījumā. Raksts par neko, daiļliteratūra. Besī, ka raksta pie budžeta pupa piezīdies pseidonevalstiskā sektora ierēdnis patērētājs.

Atbildēt

to temida

05.12.2016. 12:31

it kā ar Rotbergu viņam atiecības.

Atbildēt

Arājs.

05.12.2016. 12:10

Man,gan,nav skaidrs,kā Latvijā vēl ir upes,meži,jo gadu tūkstošus meži netika izcirsti,-vien,cik pašu vajadzībām.Daba pati visu prata saregulēt.
Noliecu galvu Ķerus k-ga priekšā par izturību nevienlīdzīgajā cīņā par Dzimtenes pastāvēšanu!
Paldies!

Atbildēt

neinženieris

05.12.2016. 11:44

»

Mežinženieris

Lai kā komentos pūlas attaisnot LVM rīcību, tomēr tas, kas notiek Latvijas dabā, liek domāt par pretējo...


Upju krasti, kurus agrāk noganīja, pamazām apauguši ar kokiem, pamatā baltalksni. Tā kā slapjainē baltalkšņa mūžs ir īss, koki gāžas upēs, veidojot pūstošus, smirdošus sanesumus, pat salas, kas pamazām apaug ar krūmiem. Upes kļūst seklākas, lēnākas un siltākas. Tās vairs nav piemērotas ne laivošanai ne lašu nārstam.
“Kādreiz Rūjā bija vēži un dažādas zivis, te brauca laivotāji, bet tagad ar laivu pabraukt nav iespējams. Ir vietas, kur sanesumi ir kādus desmit metrus gari, tur sanāktu vesels kokvedējs. Bet Sedā ir tādi sagāzumi, ka laiva krietnu gabalu jāvelk pa pļavu un tad atkal jāceļ upē”, stāsta meža īpašnieks Madars Kalniņš, kurš saimnieko Rūjienas pusē un kura īpašumā ir arī aizsargjoslas gar upēm un grāvjiem. Aizsargjoslas ir arī gar grāvjiem, kuros nav ūdens, bet tās skaitoties upes. Meža īpašniekam ir divdesmit piecu gadu pieredze un viņš secina, ka situācija ar katru gadu kļūst drūmāka, sanesumi papildinās, jo arī pavasara palos upes nespēj iznest kokus uz malām, kur vairs nav līdzenuma. “Tā ir īsta paradīze bebriem, kas saceļ tik daudz dambju, ka nav iespējams visus nojaukt. Un ūdens līmenis ceļas, appludinot gan mežu, gan pļavas,” secina M. Kalniņš. (LA 20.04.2015)

Atbildēt

ar no meža saprot

05.12.2016. 10:39

metodes, ar kādām ir uzrakstīts raksts - ir populistiskas.
salīdzināt tirgotāju iemaksas bu`dzetā ar nozares iemaksām kopumā(t.i ne tikai LVM, bet arī visu pakalpojumu veicēju un apkalpotāju iemaksas) ir vairāk nekā nekorekti.
apzīmēt ar vārdi īpatsvars aizsargājās platības, neliekot akcentu ne uz kopējo platību, ne uz mežu platību, ne uz LVM apsaimniekojamo mežu platību ir nekorekti.
minēt vispārējās populistiskās frāzes par procentiem no iedzīvotāju skaita par visāda veida aizsardzībām arī nav korekti, kurš uz ielas aptaujātais atbildēs, ka nē, putni nav jāaizsargā
kurš pateiks no aptaujātajiem, ka ligzdošanas laikā ciršanu aizliegt nevajag, līdz tam, kad viņam tiks izskaidroti jau esošie ierobežojumi un putni ligzdošanas īpatnības.
daba ir jāsarga, neviens neiebilst, taču tādi sargi kā Kerrus ir posts LV mežsainmiecībai - viss mežs kļūs par vienu lielu aizsargājamu objektu. nekad neviens zaļais projekts nedabūs nekādu atbalstu no manis, un pret to aģitēšu visu pazīstamos, kamēr būs tādi zaļie kā populists Ķerrus.

Atbildēt

Mežinženieris

05.12.2016. 02:24

Lai kā komentos pūlas attaisnot LVM rīcību, tomēr tas, kas notiek Latvijas dabā, liek domāt par pretējo.
Intensīvai mežu un apauguma izciršanai ap mazajām upītēm, grāvjiem sekas ir šo upīšu izsīkšana, ūdenslīmeņa pazemināšanās lielajās upēs, bet ne tikai tur. 2015 - 2016. gados bija novērojama ūdens izsīkšana daudzās lauku rajonu akās, kas vairs nav uzskatāma par lokālu parādību un vieš nopietnas bažas par mūsu gruntsūdeņu resursu samazināšanos. Un var pietiekami droši apgalvot, ka savu lielāko artavu šajā procesā ir ielicis tieši LVM. Par to nu gan paldies šim kantorim neteiks neviens.

Atbildēt

temida

05.12.2016. 00:02


Ķerus būtu labāk gājis strādāt, tomēr pieaudzis vīrietis(tas nekas ka minoritāte-gejs) darbu tak var atrast tik gudrs vīrs.

Atbildēt

fakts

04.12.2016. 22:38

Zaļā lieta jau sen ir bizness. Jo tu skaļāk bļausi, ka Latvijā viss slikti, jo vairāk naudas no Eiropas dabūsi. Nu i bļauj.

Atbildēt

uģis

04.12.2016. 22:22

autoram par don kihota apņēmību 5+ ! Noķer kādu mežinieku pārkāpuma brīdī un noskaidrosi visu ko gribēsi.

Atbildēt

ed

04.12.2016. 22:18

putnu chalja vaavuljoshana jau saak bik krist uz nerviem!!! ar ko shis biotopu guruu-ornitologs ir izpelniijies briivo mikrofonu Pietiek.com. Te driizaak FB klejoja interesants raksts par 16 paaru plashi izplatiitas putnu sugas aizsardziibu Adazhu poligonaa par niek 1,5 milj ja nemaldos. Noteikti tik pat kvalitatiiva informaacija kaa shie punkji un asaras?! ;D :D :D

Atbildēt

zemnieks

04.12.2016. 21:51

Vai putnu draugs pats ir nopelnījis kaut vienu eiro? Vai tikai visa nauda no projektiem? Un viņam jau nu noteikti nav mantots mežs kurā jaunlaiku putnudraugu Latvijā neko nevar darīt, bet valsts atmet smiekligus grašus - mazāk kā putnu vērotājam un citiem plānā galdiņa urbējiem.

Atbildēt

Mežmalis

04.12.2016. 21:27

God. Ķerus gungs,
Augstu vērtēju jūsu aktivitātes dabas sargāšanā, diemžēl jūsu argumenti reizēm robežojas ar populismu. Nodokļu aprēķināšanā ir tāda īpatnība, ka lielākos nodokļus nomaksā lielākie preču importētāji t.i degvielas tirgotāji mazumtirdzniecības tīkli un arī jūsu pieminētā Latvijas gāze. Lielāko maksātāju sarakstos parasti neatrodas lielākie eksportētāji tai skaitā kokrūpnieki un jūsu nīstie mežistrādes uzņēmumi, tie eksportējot prasa atmaksāt nomaksāto PVN un bieži pat VID uz tiem skatās ar aizdomām, bet tautsaimniecībai kopumā tieši eksportējošie uzņēmumi ir tie, kas baro lielāko sabiebrības daļu! Ja Jūsu vēlme dot savu artavu Latvijas izaugsmei ir patiesa, tad daudz lielāku labumu dotu cīņa lai Latvijas mežus novērtētu kā vērtīgu CO2 izmešu samazināšanas rīku ne tikai dabas aizsardzības pārvalde, bet šos 200 eur par kubikmetru mums pieskaitītu pie izmešu kvotu norēķina! Latvija kā mežu lielvalsts dod skābekli arī tiem, kas mūs uzrauga, kontrolē un pamāca kā vidi sargāt!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...