Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com, - arī turpmāk to darīsim regulāri reizi nedēļā.

Fiziskajai personai bija atvērts norēķinu konts Latvijas kredītiestādē, un šajā kontā vairāku gadu periodā atradās šai personai piederošie naudas līdzekļi. Valsts policijas amatpersona 2020. gada jūlijā uz Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojuma pamata saistībā ar aizdomām, ka attiecīgās fiziskās personas bankas konts varētu būt ticis izmantots iespējamai naudas līdzekļu legalizācijas īstenošanai, nolēma bankas kontā esošos naudas līdzekļus vairāk nekā 160 tūkstošu euro apmērā arestēt, bet jautājums par arestēto naudas līdzekļu konfiskāciju tika nodots izskatīšanai tiesā.

Tiesas lēmumā tiek detalizēti aprakstītas bankas kontā notikušās bankas operācijas, tostarp naudas līdzekļu saņemšana kā aizdevums no citas fiziskās personas un naudas līdzekļu pārskaitījums vienam no lielākajiem Latvijas būvuzņēmumiem par nekustamā īpašuma pirkumu. Abas šīs bankas operācijas ir attiecināmas uz gandrīz 10 gadus senu pagātni, pirms Valsts policijā saistībā ar tiem tika ierosināts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu mantu.

Turklāt tiesas lēmumā tiek aprakstītas arī naudas aizdevēja (trešās personas) bankas kontā notikušās operācijas 8-15 gadus senā pagātnē. Tiek konstatēts, ka fiziskā persona no trešās personas galvenokārt ir saņēmusi naudas līdzekļus nekustamā īpašuma iegādes finansēšanai, un šie naudas līdzekļi tika izmantoti tieši šim mērķim.

Tiesa lemj fiziskās personas bankas kontā esošos naudas līdzekļus atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt to par labu Latvijas valsts budžetam. Lēmums tiek pamatots ar lietā esošiem, bet konkrēti nenorādītiem dokumentiem, jo tie it kā esot “izmeklēšanas noslēpums”. Papildus tam tiek norādīts, ka fiziskā persona nav spējusi pati pierādīt savas naudas līdzekļu legālu izcelsmi, un ar to vien jau pietiek, lai nauda tiktu konfiscēta.

Tā kā tiesas lēmuma motīvu daļā vairāk informācijas praktiski nav, atliek pētīt šī lēmuma aprakstošo daļu, lai vismaz aptuveni saprastu, kādi argumenti bija par pamatu tieši šāda lēmuma pieņemšanai. Un izrādās, ka šī fiziskā persona ir saņēmusi Latvijā termiņuzturēšanās atļauju, pamatojoties uz nekustamā īpašuma iegādes darījumu, bet īsi pirms šīs termiņuzturēšanās atļaujas termiņa beigām savu nekustamo īpašumu pārdevusi. Un kas te ir aizdomīgs?

Vēl viena ļoti “aizdomīga” štelle – fiziskā persona savu nekustamo īpašumu iznomāja citai juridiskajai personai un saņēma par to nomas maksu, un tas liecinot par “naudas atmazgāšanas shēmu”… vai tiešām?!

Konkrēti “aizdomīga” lieta, kas liecina par ļoti smagu noziegumu – 2011. gadā iegādātais nekustamais īpašums tika pārdots 2015. gadā par būtiski zemāku cenu. Iespējamās nekustamo īpašumu cenu svārstības, kas būtu pilnīgi loģiskas un pamatotas ar ekonomiskiem argumentiem, protams, vispār netiek vērtētas.

Pilnīgi jebkādas aizdomas par faktiski notikušu noziegumu noņem arī fakts, ka attiecīgā fiziskā persona 2017. gadā Uzbekistānā tika notiesāta par automašīnas zādzību… Tas taču ir loģiski, ka naudas mazgātāji un “karuseļu shēmu” domas giganti to vien dara brīvajā laikā, kā zog uz ielām automašīnas vai ķeksē naudas maciņus no sabiedriskā transporta pasažieru somiņām. Kurš gan to nezina!?

Šo tiesas procesu un tajā pieņemto lēmumu par naudas konfiskāciju laikam varētu atzīt par pilnīgi normālu un mūsdienu tiesu praksei pilnīgi atbilstošu – pilnīgi nenormālai, prettiesiskai un amorālai tiesu praksei atbilstošu!

Kriminālprocesa Nr. 11905004620.

Izmeklētājs: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas inspektore Jana Sustrupe.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

55
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...