Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com, - arī turpmāk to darīsim regulāri reizi nedēļā.

Fiziskajai personai bija atvērts norēķinu konts Latvijas kredītiestādē, un šajā kontā vairāku gadu periodā atradās šai personai piederošie naudas līdzekļi. Valsts policijas amatpersona 2020. gada jūlijā uz Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojuma pamata saistībā ar aizdomām, ka attiecīgās fiziskās personas bankas konts varētu būt ticis izmantots iespējamai naudas līdzekļu legalizācijas īstenošanai, nolēma bankas kontā esošos naudas līdzekļus vairāk nekā 160 tūkstošu euro apmērā arestēt, bet jautājums par arestēto naudas līdzekļu konfiskāciju tika nodots izskatīšanai tiesā.

Tiesas lēmumā tiek detalizēti aprakstītas bankas kontā notikušās bankas operācijas, tostarp naudas līdzekļu saņemšana kā aizdevums no citas fiziskās personas un naudas līdzekļu pārskaitījums vienam no lielākajiem Latvijas būvuzņēmumiem par nekustamā īpašuma pirkumu. Abas šīs bankas operācijas ir attiecināmas uz gandrīz 10 gadus senu pagātni, pirms Valsts policijā saistībā ar tiem tika ierosināts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu mantu.

Turklāt tiesas lēmumā tiek aprakstītas arī naudas aizdevēja (trešās personas) bankas kontā notikušās operācijas 8-15 gadus senā pagātnē. Tiek konstatēts, ka fiziskā persona no trešās personas galvenokārt ir saņēmusi naudas līdzekļus nekustamā īpašuma iegādes finansēšanai, un šie naudas līdzekļi tika izmantoti tieši šim mērķim.

Tiesa lemj fiziskās personas bankas kontā esošos naudas līdzekļus atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt to par labu Latvijas valsts budžetam. Lēmums tiek pamatots ar lietā esošiem, bet konkrēti nenorādītiem dokumentiem, jo tie it kā esot “izmeklēšanas noslēpums”. Papildus tam tiek norādīts, ka fiziskā persona nav spējusi pati pierādīt savas naudas līdzekļu legālu izcelsmi, un ar to vien jau pietiek, lai nauda tiktu konfiscēta.

Tā kā tiesas lēmuma motīvu daļā vairāk informācijas praktiski nav, atliek pētīt šī lēmuma aprakstošo daļu, lai vismaz aptuveni saprastu, kādi argumenti bija par pamatu tieši šāda lēmuma pieņemšanai. Un izrādās, ka šī fiziskā persona ir saņēmusi Latvijā termiņuzturēšanās atļauju, pamatojoties uz nekustamā īpašuma iegādes darījumu, bet īsi pirms šīs termiņuzturēšanās atļaujas termiņa beigām savu nekustamo īpašumu pārdevusi. Un kas te ir aizdomīgs?

Vēl viena ļoti “aizdomīga” štelle – fiziskā persona savu nekustamo īpašumu iznomāja citai juridiskajai personai un saņēma par to nomas maksu, un tas liecinot par “naudas atmazgāšanas shēmu”… vai tiešām?!

Konkrēti “aizdomīga” lieta, kas liecina par ļoti smagu noziegumu – 2011. gadā iegādātais nekustamais īpašums tika pārdots 2015. gadā par būtiski zemāku cenu. Iespējamās nekustamo īpašumu cenu svārstības, kas būtu pilnīgi loģiskas un pamatotas ar ekonomiskiem argumentiem, protams, vispār netiek vērtētas.

Pilnīgi jebkādas aizdomas par faktiski notikušu noziegumu noņem arī fakts, ka attiecīgā fiziskā persona 2017. gadā Uzbekistānā tika notiesāta par automašīnas zādzību… Tas taču ir loģiski, ka naudas mazgātāji un “karuseļu shēmu” domas giganti to vien dara brīvajā laikā, kā zog uz ielām automašīnas vai ķeksē naudas maciņus no sabiedriskā transporta pasažieru somiņām. Kurš gan to nezina!?

Šo tiesas procesu un tajā pieņemto lēmumu par naudas konfiskāciju laikam varētu atzīt par pilnīgi normālu un mūsdienu tiesu praksei pilnīgi atbilstošu – pilnīgi nenormālai, prettiesiskai un amorālai tiesu praksei atbilstošu!

Kriminālprocesa Nr. 11905004620.

Izmeklētājs: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas inspektore Jana Sustrupe.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

55
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...