Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad lielākie valsts mediji publicēja jau tā atklāto informāciju par diezgan lielajām naudas summām, ko vairākas Latvijas ministrijas tērē ministru palīgu algām, viena konkrēta – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tika īpaši kritizēta šajā sakarā. Šāda uzmanība VARAM tika pievērsta vislielākā ministra biroja darbinieku skaita – 13 cilvēku  dēļ.

Ņemot to vērā VARAM ministram Artūram Tomam Plešam žurnālisti ir uzdevuši daudz jautājumu par viņa 13 palīgu komandas piemērotību, ministrs savā Twitter kontā atbildēja uz vienu no šiem jautājumiem šādi:

„(1)Ministrijas kompetencē ir četri lieli politikas bloki: klimats (vide+daba), reģioni, digitālā transformācija un investīcijas. Katrs no tiem prasa konkrētas zināšanas konkrētā laukā. Mūsu komandu veido spēcīgi profesionāļi – katrs savā laukā. (2) Turklāt nedomāju, ka kāds var pārmest VARAM veiktspējas trūkumu!”

Saprotot, ka tad, kad runa ir par viņa reputāciju, ministrs Plešs savā Twitter reaģē zibenīgi man radās jautājums, cik ātri viņš, viņa 13 palīgi un viņa ministrija kopumā dalās ziņās par sasniegtajiem rezultātiem četrās politikas blokos kurus ministrs piemin. 

Sāksim ar pašu ministru. Pirmais, ko ieraugām, nonākot viņa Twitter kontā, nav tās ministrijas simbolika, kurā viņš strādā, un nav tās valsts simbolika, kura viņam katru mēnesi maksā ne to mazāko algu. Pirmais, ko ieraugām, ir partijas “Attīstībai/Par!” politiskā reklāma, kuras biedrs ministrs dabiski ir. Piekrītiet, ka tas daudz ko pasaka par to, kādas intereses viņš patiesībā pārstāv.

Pats par sevi saprotams, ka partijas “Attīstībai/Par!” reklāma ministra kontā ar vienu bildi nebeidzas, un apstiprinājums tam ir neliela viņa konta pēdējo 6 mēnešu analīze zemāk. Papildus pašas partijas reklamēšanai ministrs Plešs diezgan aktīvi reklamē arī “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētāju Danielu Pavļutu, kuru daudzi uzskata par viņa patronu.

Tajā pašā laikā ar savas ministrijas vai savas komandas darbinieku reklamēšanu Pleša kungs nemaz nenodarbojas, un ar viņu sasniegumiem ar saviem sekotājiem ministrs nedalās. Ministrijas darbinieki taču nav Pavļuti, lai viņus reklamētu.

Kopējais tvītu skaits

98

Tvīti par ministra komandas un ministrijas darbinieku sasniegumiem

0%

0

“Attīstībai/Par!” un Daniela Pavļuta reklama

15.3%

15

Interesanti, ka konts, kurā ministrs nodarbojas ar politisko reklāmu darba laikā, ir viņa personīgais konts, un tas rada uzreiz vairākus jautājumus. Pirmkārt, kāpēc ministrs, pildot valsts pienākumus, izmanto personīgos sociālos tīklus? Otrkārt, VARAM jau caur savu individuālo Twitter kontu ļoti bieži par nodokļu maksātāju naudu publicē ministra ierakstus vai citus vārdus, popularizē kontu, kas pieder nevis ministrijai, bet gan privātpersonai. Vai tā tiešam ir labi? Nebūtu domājis. Treškārt, ja ministrs nenoniecina ministrijas naudu, kas tiek tērēta viņa personīgā konta popularizēšanai, tad kādām vēl personiskām vajadzībām ministrs tērē naudu un/vai citus VARAM resursus?

Nākamais darbinieks, kuram vēlos vērst uzmanību, ir VARAM parlamentārais sekretārs un ministra komandas biedrs Gatis Zamurs. Pirmais, kas ir jāpasaka par Gati, ir, ka viņš ir darbaholiķis un uzticīgs latviešu tautas kalps. Šeit ir saraksts ar visiem amatiem un vietām, kur Gatis strādāja 2021. gadā:

13. Saeimas deputāts;

VARAM parlamentārais sekretārs;

Latvijas Attīstībai valdes loceklis;

darbojas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā;

darbojas Pieprasījumu komisijā;

darbojas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijā;

darbojas Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā;

darbojas E-pārvaldības apakškomisijā;

Skatoties uz šo iespaidīgo sarakstu, gribētos atgādināt ministra Pleša teikto par to, cik daudz darba ir viņa ministrijai, un pajautāt viņam, vai tas ir lietderīgi tik svarīgam amatam nodarbināt Gati Zamuru, kuram pienākumu ir vairāk nekā pietiekami pat bez VARAM?

Jautājums arī Gatim - vai jums nešķiet, ka varētu dot iespēju arī citiem cilvēkiem Latvijā iegūt politisko pieredzi, samazinot jūsu ieņemamo amatu skaitu? Jo jūsu 8 ieņemamās pozīcijas var viegli sadalīt vismaz starp 3 darbiniekiem. Galu galā, ja esat spiests tik smagi strādāt finansiālu problēmu dēļ, tad kalpošana latviešu tautai nez vai ir tā, kurp doties naudas pelnīšanas nolūkos.

Runājot par Gata Twitter kontu, viņam tāpat kā ministram Plešam tas ir arī personīgais, un zemāk ir informācija par to, kādu saturu Gatis veido:

Retvīti vai cita VARAM popularizēšana

0%

0

Tvīti par Gata sasniegtajiem personīgajiem (nevis kolektīvajiem) rezultātiem 8 darbos/amatos

0%

0

Kopējais tvītu skaits darba laikā par tēmām, kas nav saistītas ar darbu (visas tēmas)

46%

19 no 41

Kopējais tvītu skaits darba laikā par tēmām, kas nav saistītas ar darbu (tikai Covid)

24%

10 no 41

Nevar pateikt, ka Gatis Twitter pavada neticami daudz laika, tomēr daudz ar darbu nekādi nesaistīta satura viņš publicē laikā, kad viņam vajadzētu strādāt pie visiem iepriekš minētajiem pienākumiem.

No tā var izdarīt divus secinājumus. Vai nu visi tie valsts un partiju pienākumi, par kuriem atbild Gatis, ir bezjēdzīga tufta, un tāpēc viņam darba laikā atliek laiciņš arī Twitter. Vai nu pats Gatis, pildot šos pienākumus, nodarbojas ar tuftu, un tad ministram Plešam rodas vēl vairāk jautājumu par Gata nodarbinātības lietderīgumu ministrijā.

Interesants fakts - 2021. gada 22. novembrī Gatis uzrakstīja šādu ierakstu “Daudz laimes gandrīz visiem Aldiem vārda dienā” un, visticamāk, ar to nolēma nedaudz patroļļot citu Latvijas Saeimas deputātu - Aldi Gobzemu. Tiesa, četras dienas iepriekš, kad pienāca 18. novembris un bija jāapsveic Latvijas nodokļu maksātāji Neatkarības dienā, Gata Twitter neizdvesa ne skaņu.

Kāmēr VARAM darbinieki darba laikā troļļo Gobzemu un reklamē Pavļutu, interesanti uzzināt, ar ko nodarbojas pašai ministrijai piederošā oficiālā Twitter konta administratori? Jo uz Pleša kunga teiktā fona, ka VARAM ir veiktspējas ministrija, šīs iestādes Twitterim vajadzētu plīst pušu no veiktspējīgā satura. Vajadzētu, bet…

Kopumā par VARAM Twitter kontu var teikt, ka tas darbojas ļoti viduvējā režīmā. Piemēram, no 22. decembra līdz 3. janvārim ministrijas kontā ierakstu nebija vispār, neskatoties uz to, ka šajā periodā bija vismaz 7 darba dienas.

Lai neapgrūtinātu sevi ar papildu darbiem, ministrija Pleša kunga ierakstus, ko viņš publicē no personīgā konta, bieži retvīto, tas ir, faktiski dublē jau izskanējušo informāciju. Ērti, ātri un praktiski, vai ne.

Reizēm ministrija tā aizraujas ar privāto kontu reklamēšanu, ka reklamē arī privātos uzņēmumus. Pagājušā gada 25. novembrī VARAM pārpublicēja Gata Ozola tvītu, reklamējot vienu no pasākumiem, kuru sponsorēja daudzi uzņēmumi, kuriem it kā nevajadzētu būt nekādam sakaram ar ministriju.

https://twitter.com/gatisozols/status/1463798044638560261

Jā, ir saprotams, ka VARAM dalījās ar šo ziņu, jo ministrija ir šī pasākuma līdzorganizators. Bet vai tad nebūtu vērts izveidot atsevišķu tvītu par šo tēmu bez printify, KPMG LV, RigaTechGirls, mansLMT, West Midlands 5G Project un SEB Latvia reklāmas? Galu galā kāds noteikti saņem algu par satura veidošanu, kas nozīmē, ka retvītiem ir jābūt pēc iespējas mazāk un unikālam saturam, kas radīts par ministrijas naudu, pēc iespējas vairāk.

Vajadzētu būt vairāk, bet vairāk nav. Kopējais satura skaits, ko ministrija Twitter pati neveido, bet vienkārši kopē, ir 26%. Tiesa, arī šī ir tālu no skumjākās statistikas.

Unikāli tvīti, kurus veidoja VARAM un kurus sekotāji vienkārši ignorē (0 vai 1 reakcija), tostarp pats ministrs Plešs, viņa komanda un visi pārējie VARAM darbinieki - 45%. VARAM tvīti, uz kuriem bija piecas vai mazāk reakcijas - 83%. Tas ir par spīti tam, ka ministrijai ir vairāk nekā 9000 Twitter sekotāju, starp kuriem ir daudzi ministrijas darbinieki kuri aktīvi izmanto šo sociālo tīklu, piemēram, Mārtiņš Grīnbergs (ministra padomnieks juridiskajos jautājumos), Viesturs Zeps (ministra ārštata padomnieks sadarbībai ar Rīgas domi) un Laila Spaliņa (Ministra biroja vadītāja).

Sanāk, ka ministrijas tvīti 83% gadījumu izraisa reakciju ne vairāk kā starp 0,07% ministrijas sekotājiem. Tajā pašā laikā ministra Pleša personīgajā kontā ieraksti, kurus viņš popularizē uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina, nereti gūst 100, 200 un vairāk reakciju.

Es negribu teikt, ka Twitter ir kaut kāds īpaši svarīgs iedzīvotāju saziņas kanāls, kas ministrijai būtu jānosaka par galveno prioritāti. Es gribu teikt, ka, ja VARAM nav pietiekami daudz pieredzes/resursu pieprasīta satura veidošanai, tad varbūt ir jēga aizliegt darbiniekiem izmantot personīgos kontus un tā vietā piespiest viņus attīstīt ministrijas kontu, ko viņiem vajadzēja darīt it kā jau no paša sākuma?

Kopējais tvītu skaits

192

Retvīti

49

26%

Unikāli tvīti

143

74%

0 vai 1 reakcija (no unikāliem tvītiem)

65

45%

5 vai mazāk reakcijas (no unikāliem tvītiem)

119

83%

Rezultātā mēs skatāmies uz politisko partiju reklamēšanu ļoti apšaubāmos apstākļos, amatpersonu pļāpāšanu sociālajos tīklos darba laikā, valsts amata izmantošanu personīgo kontu popularizēšanai sociālajos tīklos, nolaidību ministrijas komunikācijas kanālu pārvaldībā un privāto uzņēmumu reklamēšanu. Un šīs ir tikai dažas no lietām, kas parādījās, ļoti pavirši aplūkojot tikai trīs Twitter kontus. Baisi iedomāties, ar kādu citu pārkāpumu gūzmu jau ne tikai Twitter tīklā sastaptos tiesībsargājošās iestādes, ja tās savu darbu nedarītu pavirši un nolaidīgi. 

Novērtē šo rakstu:

231
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...