Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrijā saņemts Jūsu iesniegums, kurā, atsaucoties uz interneta vietnē Pietiek publicēto informāciju par Valsts policijas amatpersonu Viktoru Montiku, lūdzat skaidrojumu par iekšlietu ministra tālāko rīcību saistībā ar publikācijā minētajiem faktiem.

Publicētajā rakstā apkopota informācija par Viktoram Montikam un viņa ģimenes locekļiem piederošajiem īpašumiem, kas raksta autora ieskatā kalpo par pierādījumu Viktora Montika kā amatpersonas koruptīvām darbībām. Tāpat rakstā pausta neizpratne par Valsts policijas sniegto atbildi, kurā, atbildot uz uzdotajiem jautājumiem, vai ir veiktas pārbaudes par V.Montika veiktajiem mantiskajiem darījumiem, norādīts, ka pārbaudes veikšanai nav bijis juridiska pamata.

Patlaban vadošā institūcija, kas izskata sūdzības un izmeklē policijas darbinieku izdarītos pārkāpumus ir Valsts policijas Iekšējās drošības birojs, kura darbību reglamentē Valsts policijas 2010.gada 8.janvāra reglaments Nr.2 un Valsts policijas Iekšējās drošības biroja 2011.gada 24.oktobra reglaments Nr.18. Valsts policijas Iekšējās drošības biroja reglaments paredz, ka Valsts policijas Iekšējās drošības birojs atrodas Valsts policijas priekšnieka tiešā pakļautībā. Saskaņā ar Valsts policijas Iekšējās drošības biroja reglamenta 10.punktu šī biroja galvenie uzdevumi ir - organizēt un veikt iekšējās kontroles un uzraudzības funkcijas korupcijas apkarošanas jomā Valsts policijā, kā arī dienesta disciplīnas un likumības nostiprināšana Valsts policijas struktūrvienībās. Atbilstoši minētā reglamenta 11.punktam Valsts policijas Iekšējās drošības birojs savas kompetences ietvaros analizē, plāno, koordinē un veic pasākumus likumpārkāpumu, kurus izdarījuši Valsts policijas darbinieki, novēršanā un atklāšanā.

Valsts policijas Iekšējās drošības biroja sastāvā ietilpst: Operatīvā nodaļa, Personālsastāva inspekcijas nodaļa, Pirmstiesas izmeklēšanas nodaļa un Informācijas un analīzes grupa. Katra nodaļa darbojas atbilstoši tai noteiktajiem uzdevumiem. Valsts policijas Iekšējās drošības biroja amatpersonas uzdevumu izpildei nepieciešamā kompetence ir noteikta, gan Operatīvās darbības likumā, gan Kriminālprocesa likumā, gan Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm disciplināratbildības likumā, gan arī citos normatīvajos aktos.

Jūsu iesniegumā norādītie fakti, kā arī cita Iekšlietu ministrijas rīcībā esošā informācija norāda uz pastāvošām problēmām iekšējās kontroles organizēšanā un efektīva mehānisma nodrošināšanā amatpersonu iespējamo pārkāpumu noskaidrošanai. Nodrošinot Valsts policijas darbības pārraudzību, kā viena no Iekšlietu ministrijas izvirzītajām prioritātēm ir bijusi un būs iekšējās kontroles mehānismu uzlabošana, šajā nolūkā Valsts policijai reaģējot uz katru Valsts policijas amatpersonas pieļautu likuma pārkāpumu un izdarot secinājumus par nepieciešamiem organizatoriskiem uzlabojumiem, lai turpmāk mazinātu šādu pārkāpumu atkārtošanos, kā ari nodrošinot sadarbību ar citām tiesībsargājošajām institūcijām (Valsts ieņēmumu dienests, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Drošības policija) likumpārkāpumu novēršanas un apkarošanas jomā. Iekšlietu ministrija uzskata, ka ir pilnveidojams Valsts policijas Iekšējās drošības biroja analītiskais darbs un sadarbība ar citām Valsts policijas struktūrvienībām un tiesībsargājošajām institūcijām, nolūkā novērst un atklāt likumpārkāpumus Valsts policijas darbinieku vidū, lai nepieļautu personu, kuras nerespektē likuma normu ievērošanu, atrašanos Valsts policijas dienestā.

Iekšlietu ministrijas ieskatā atbildīgās struktūrvienības līdz šim īstenotie pasākumi šajā jomā nav bijuši pietiekami sekmīgi, bieži vien ļoti formāli un faktiski nesasniedza vēlamo rezultātu, kas norāda uz iestādes nespēju efektīvi un kvalitatīvi pildīt uzliktos uzdevumus. Secinot, ka esošais mehānisms nedarbojas, iekšlietu ministrs kā vienu no prioritārajiem virzieniem noteicis „izmeklēšanas neatkarības" kritērija ieviešanu iekšējās kontroles sistēmā. Proti, nodrošināt iekšējās kontroles funkcijas veicošās institūcijas (Valsts policijas Iekšējās drošības birojs) neatkarību no Valsts policijas administratīvās vadības.

Šajā sakarā Iekšlietu ministrija ir izstrādājusi koncepciju par Valsts policijas Iekšējās drošības biroja pārveidošanas par iekšlietu ministra pārraudzībā esošu institūciju risinājumiem (izsludināta saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē 2013.gada 10.janvāri (protokols Nr.l-17.§; http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40273130)). Koncepcija paredz atdalīt Valsts policijas Iekšējās drošības biroju no Valsts policijas un nodot to iekšlietu ministra pārraudzībā, kas sekmēs vispusīgu un objektīvu sūdzību izskatīšanu, kā arī neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu. Šādas neatkarīgās institūcijas izveidošana atrisinās sasāpējušos jautājumu par interešu konfliktu, izmeklējot Valsts policijas amatpersonu izdarītos likumpārkāpumus, jo jaunizveidotās institūcijas amatpersonas savu uzdevumu izpildē būs neatkarīgas no uzraudzībai pakļautās iestādes amatpersonām.

Tomēr, ir jāatzīst, ka Valsts policijas funkciju sekmīga izpilde un personāla kvalitāte ir atkarīga ne tikai no efektīva amatpersonu disciplinārās uzraudzības modeļa ieviešanas, bet arī no efektīvas iestādes personāla pārvaldības, it īpaši no Valsts policijas un katras valsts policijas struktūrvienības vadošo amatpersonu nostājas un saviem darbiniekiem izvirzītajām prasībām. Viena no Iekšlietu ministrijas prioritātēm ir nepieciešamība pilnveidot Valsts policijas pārvaldības sistēmu, nolūkā panākt augstāku Valsts policijas personāla darbības kvalitāti un efektivitāti. Iekšlietu ministrijas vadībā ir izstrādāta Valsts policijas attīstības koncepcija, kurā ir ietverti konkrēti veicamie pasākumi Valsts policijas darba rezultātu uzlabošanai (koncepcijā cita starpā ir paredzēti uzdevumi Valsts policijas amatpersonu un struktūrvienību kompetences un atbildības precizēšanai, amatpersonu darbības novērtēšanai un profesionālo prasmju un zināšanu paaugstināšanai, kā arī darba organizācijas uzlabošanai). Tuvākajā laikā minēto koncepciju ir plānots nodot izvērtēšanai nevalstiskajām organizācijām. Papildus minētajam, nolūkā motivēt un piesaistīt labas kvalitātes darbiniekus, 2013.gada 1.pusgadā ir plānots pabeigt darbu pie koncepcijas projekta par jauniem principiem darba samaksas sistēmā amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm (tajā skaitā Valsts policijas darbiniekiem). Jaunā darba samaksas sistēma paredz amatpersonu algu noteikt atbilstoši veicamajiem uzdevumiem un ieņemamajam amatam un nodrošināt normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildi un iedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu kvalitāti.

Par iespējamiem V.Montika izdalītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem atbilstoši Kriminālprocesa likumā normām Valsts ieņēmumu dienests ir uzsācis kriminālprocesu. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma normām, amatpersonas, kura ir pilnvarota veikt kriminālprocesu, pienākums ir novest kriminālprocesu līdz krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam, tas ir, pierādīt attiecīgo personu vainu Krimināllikumā paredzēta noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un saukt šīs personas pie kriminālatbildības. Manta, kura ir V.Montika vai ar viņu pastāvīgas attiecības uzturošu personu valdījumā, atbilstoši Kriminālprocesa likuma 355.pantam ir atzīstama par noziedzīgi iegūtu mantu, ja attiecīgajā kriminālprocesā tiek pierādīts, ka personas īpašumā vai valdījumā tā tieši vai netieši nonākusi noziedzīga nodarījuma rezultātā. Kriminālprocesa likums paredz iespēju, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta lietvedībā esošā kriminālprocesā iegūtiem pierādījumiem, atzīt mantu par noziedzīgi iegūtu un noteiktā kārtībā to konfiscēt, neatkarīgi no tā, vai personas vaina attiecīgā noziedzīgā nodarījumā tiek pierādīta vai nē.

Novērtē šo rakstu:

27
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...