Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs burtiski “atfubolējis” iesniegumu par Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektores Dinas Maido-Dūšas iespējami prettiesisku rīcību, kā arī pārlieku aizraušanos ar alkoholiskajiem dzērieniem. Lai gan iesniegumam bija pievienoti konkrēti pierādījumi gan par prettiesisku rīcību, gan alkohola lietošanu, tomēr policijas priekšnieks formāli atrakstījies un aizstāvējis savu padoto.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, iesniegumu par D. Maido-Dūšas pārkāpumiem bija uzrakstījis viņas šķirtais vīrs, pievienojot klāt kopijas no Whatsapp sarakstes, taču L. Arājs atradis formālus iemeslus, lai nekādu pārbaudi neuzsāktu un padotās rīcību vispār nevērtētu.

“Es Adelei apsolīju, ka vairs nedzeršu. Man nav bremžu. Viss,” Pietiek rīcībā nonākušajā Whatsapp sarakstē raksta D. Maido-Dūša. Viņas bijušais dzīvesbiedrs gan šajā sarakstē ir spiests atgādināt, ka situācija daudz nopietnāka. “Tu vakar man burtiski rāvi no rokām ārā to vīna paku, lai tik tev nebūtu par maz,” raksta šķirtais vīrs.

“Es neatceros, kā es gulēt aizgāju,” atzīstas policijas inspektore, pēc tam turpinot, ka “es vēl esmu šmigā”. Savukārt nākamais ieraksts skaidri atklāj, ka viņa rupji pārkāpusi likumu un braukusi ar automašīnu dzērumā, turklāt pamatīgā: “Es sēžu mašīnā un nevaru izkāpt.”

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde arī bijusi informēta, ka D. Maido-Dūša bijusi fiktīvi nodarbināta, ko nodrošinājusi viņas māte, kas strādājusi Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā par direktori un fiktīvi iekārtojusi meitu darbā par ēkas uzraugu, lai gan viņa šajā darbā nostrādājusi vien labi, ja sešas dienas, bet pārējā laikā vienkārši saņēmusi algu.

Kā liecina D. Maido-Dūšas ienākumu deklarācijas, viņa algu Jelgavas Izglītības pārvaldē ik gadu saņēmusi kopš 2014.gada un vēl arī pērn. Bijušais vīrs skaidri apliecina, ka viņa tur nekad nav strādājusi. “Tā kā mēs bieži ceļojām, tad – līdz 2019.gada decembrim reizes 10 bijām Turcijā, 3 reizes Ēģiptē, Taizemē, Spānijā, Itālijā – tad D.Maido-Dūša fiziski nevarēja atrasties savā “darba vietā” Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, - sekojoši tika viltoti grāmatvedības dokumenti, ka viņa atrodas darba vietā – dežūrās ēkas uzraudzībā!” teikts bijušā vīra iesniegumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas to tālāk pārsūtījis Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam.

D. Maido-Dūša arī piedāvājusi “apiet” likumu, lai saņemtu lielāku bērnu pabalstu par visiem trim bērniem, nevis tikai par diviem, jo viens dzīvo pie tēva. Viņa pat piedāvājusi ik mēnesi pārskaitīt bijušajam vīram 11 eiro, lai tikai tiktu pie lielāka valsts pabalsta.

Tomēr, kā rāda Pietiek rīcībā esošā informācija, šie iesniegumā minētie fakti nav likuši Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšniekam veikt kādu nopietnu pārbaudi. Viņš apmierinājies ar pašas D. Maido-Dūšas paskaidrojumu uzklausīšanu, kuros viņa noliegusi bijušā vīra iesniegumā minētos faktus.

“Lai noskaidrotu iesniegumā norādītos faktus un izvērtētu inspektores D.Maido-Dūšas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, Pārvaldes Disciplinārās uzraudzības grupā tika veikta pārbaude, kuras ietvaros inspektore D.Maido-Dūša sniedza paskaidrojumu,” skaidro L. Arājs.

Policijas priekšnieks apgalvo, ka D. Maido-Dūšas paskaidrojumi nekavējoties gaisinājuši visas šaubas par viņas rīcību. „Norādāms, ka pārbaudes ietvaros netika iegūti objektīvi pierādījumi Jūsu norādītajam apgalvojumam, ka minētā amatpersona, iesniegumā konkrēti nenorādītā datumā, pārvietojoties ar automašīnu KIA Sportage, …, dienesta pienākumu izpildes vietā ieradusies būdama alkohola reibumā, jo pati inspektore D.Maido-Dūša šādu faktu noliedz, norādot, ka nav vadījusi savu automašīnu, būdama alkohola reibuma stāvoklī, kā arī dienesta pienākumu izpildes vietā nav atradusies alkohola reibuma stāvoklī, apgalvojot, ka iesniegumā pievienotās tiešsaistes tīkla lietotnes viedtālruņiem WhataApp sarakstes no viņas mobilā tālruņa nav bijušas, proti, ka iesniegumā ievietotajā ekrānuzņēmumā redzamo tekstu nav rakstījusi un sūtījusi,” atrakstās policijas priekšnieks.

Arī kolēģi neesot apliecinājuši, ka inspektore ieradusies darbā piedzērusies. “Vienlaicīgi norādāms, ka pārbaudes laikā tika ņemts vērā, ka iesniegumā norādītā informācija policijas iestādē netika saņemta tūlīt pēc iespējamā pārkāpuma konstatēšanas,” – arī šādu iemeslu policijas priekšnieks piemeklēis, lai varētu neievērot iesniegumā minētos faktus un pierādījumus.

Arājam ir arī “spēcīgāki” argumenti neņemt vērā bijušā dzīvesbiedra celto trauksmi. “Izvērtējot apstākli, ka pastāv pretrunas starp Jūsu un amatpersonu sniegtajām ziņām, kā rezultātā D.Maido-Dūšas alkoholisko dzērienu lietošanas fakts nav pierādāms pretrunīgās informācijas un pierādījumu trūkuma dēļ, jo amatpersonas vainas pierādīšanai, izņemot Jūsu iesniegumu un ekrānuzņēmumu no tiešsaistes tīkla lietotnes viedtālruņiem Whatsapp sarakstes, no kuras nav iespējams noteikt precīzu lietotāja identitāti un ir pārbaudāms tikai kriminālprocesuāliem līdzekļiem, ir jābūt vēl citiem pierādījumiem, bet tādu konkrētajā gadījumā nav.”

Arī par mēģinājumu krāpties ar bērna pabalstu policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšniekam pēc attaisnojuma nav bijis tālu jāmeklē. “Izvērtējot inspektores D.Maido-Dūšas rīcību kopsakarībā ar normatīvo aktu prasībām, kā arī to, ka D.Maido-Dūša ir valsts pārvaldē, proti, Valsts policijā dienējoša amatpersona, kura ar savu rīcību nedrīkst radīt šaubas par Valsts policijas amatpersonai atbilstošu rīcību, attiecībā par iesniegumā norādīto iespējamo krāpšanu un uzkūdīšanu noziedzīga nodarījuma izdarīšanai, kas izpaudusies inspektores D.Maido-Dūšas mobilā tālruņa īsziņu sarakstē, amatpersonai piedāvājot ik mēnesi maksāt 11 eiro ar norunu, ka pati turpinās saņemt ģimenes valsts pabalstu par trim bērniem, minētā inspektores D.Maido-Dūšas rīcība atzīta kā neētiska, bet ne tāda, uz kā pamata būtu ierosināma disciplinārlieta.

Vērtējot inspektores D.Maido-Dūšas rīcību tika ņemts vērā, ka priekšlikuma izteikšana par iespējamu valsts ģimenes pabalsta sadalīšanu norisinājusies privātas sarunas laikā un minēto pabalsta izmaksas variantu inspektore D.Maido-Dūša apsvērusi, uzskatot, ka šādi nekaitēs bērna interesēm, jo arī turpmāk uzturēšot visus savus trīs bērnus. Izvērtēt to, vai inspektores D.Maido-Dūšas augstāk minētajā rīcībā ir konstatējamas noziedzīga nodarījuma pazīmes, ir Iekšējās drošības biroja kompetencē.”

Pietiek pagaidām nav ziņu par Iekšējās drošības biroja rīcību saistībā ar šiem faktiem.

Novērtē šo rakstu:

88
21

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....