Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība uzskata, ka saistībā ar traģēdiju Jēkabpilī, vispirms jānoskaidro, vai tā tiešām bija laupīšana, jo pastāv aizdomas, ka policisti patiesībā veica „melnās” inkasācijas pakalpojumus. Arodbiedrība uzskata, ka iekšlietu ministrei jārūpējas, lai negodīgus policistus un likumpārkāpējus atlaistu no darba likumīgi, lai pēc tam viņi ar tiesas spriedumu netikti atjaunoti darbā, nevis jāpārmet arodbiedrībai, ka ar strādājošo aizstāvju atbalstu tiesa atjaunojusi darbā noziedzniekus. Arodbiedrība arī atgādina, ka atbildīgais par Valsts policijas Iekšējās drošības biroju savulaik bija tieši ministres vīrs Raimonds Mūrnieks un problēmas policijā milzušas jau gadiem.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība) izteikusies, ka Jēkabpils laupīšanā iesaistītos Tukuma policistus brāļus Hristoforidi darbā iekšlietu sistēmā atjaunoja pēc arodbiedrības aktīvas iesaistīšanās. Arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība) paudis uzskatu, ka par traģēdiju atbildība jāuzņemas arī arodbiedrībai. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Melnalksnis nenoliedz, ka brāļi Hristoforidi ir arodbiedrības biedri un vērsušies pēc palīdzības arodbiedrībā, kad atlaisti no darba. Taču darbā viņus atjaunoja tiesa, nevis arodbiedrība. „Policijā visiem ir juridiskā izglītība, tādēļ nav saprotams, kāpēc policija nespēja negodīgus un ļaunprātīgus policistus atbrīvot no darba likumīgi, lai viņus pēc tam ar tiesas spriedumu neatjaunotu darbā,” saka Melnalksnis. Viņš vairākkārt esot sniedzis ierosinājumus likumu pilnveidošanai, taču ministre nav uzskatījusi par vajadzīgu tajos ieklausīties. „To, ka policijā ir milzu problēmas un tajā ne vienmēr strādā godprātīgi cilvēki, zina visi, un tas bija zināms arī tajā laikā, kad policistu pastrādātos noziegumus izmeklēja Mūrnieces vīrs,” norāda arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Armands Augustāns.

Ministres dzīvesbiedrs Raimonds Mūrnieks līdz 2009.gada septembrim bija VP Iekšējās drošības biroja vadītājs un rotācijas kārtībā nonāca Drošības policijā. Jau toreiz bija zināms, ka ļoti daudzi policisti līdztekus strādā apsardzes firmās un vairumā gadījumu nodarbojas ar inkasāciju. „Mēs jau pašā sākumā teicām, ka nevar īsti saprast, vai tā bija laupīšana vai inkasācija un tikai kļūdas pēc notika šis negadījums. Te ir aizdomas, ka tā patiesībā bija inkasācija, tikai to naudu nedrīkstēja uzrādīt. Tāpēc arī tika nosaukta par laupīšanu, lai gan patiesībā, iespējams, tā bija melnās kases inkasācija,” ir pārliecināts A.Augustāns.

Arodbiedrības līderis atgādina, ka 2009.gadā Drošības policijai tika nosūtīta vēstule, ka Jēkabpilī notiek naudas atmazgāšana. „Tieši caur Fēniksu. Par to Drošības policiju informēja viens no mūsu darbiniekiem,” stāsta A.Augustāns, skaidrojot, ka „netīrā” nauda it kā tiek nospēlēta spēļu automātos, bet pēc tam atdota jau kā legāla naudas atmazgātājiem. Tiesa gan, nekādu pierādījumu šim rūpalam arodbiedrības rīcībā nav. „Tā kā viņiem bija dots uzdevums šo naudu neuzrādīt un Alfas darbiniekiem ir iestrādāts, ka viņi cīnās līdz galam, tādēļ arī notika traģēdija,” ir pārliecināts A.Augustāns.

Iekšlietu darbinieku arodbiedrība atgādina, ka spēļu zāles aplaupa regulāri, tikai parasti vainīgos neatrod. Vairākkārt ir uzbrukts tieši spēļu zāļu inkasatoriem, taču noziedzniekiem vienmēr izdevies aizbēgt. A.Augustāns spriež, ka tā varētu būt sistēma – tiek inscenēta laupīšana, firma naudu var legāli norakstīt kā nolaupītu, bet patiesībā viss notiek ar pašas spēļu zāles firmas un policijas ziņu.

Vislielākās aizdomas arodbiedrībai rada fakts, ka vienības Alfa kaujinieki, kas piedalījās laupīšanā, nebija tai pienācīgi sagatavojušies. „Alfas kaujinieki ar 19 un 17 gadu pieredzi, ja būtu gājuši laupīt, noteikti būtu izstrādājuši atkāpšanās ceļu un no Jēkabpils pazuduši. Viņu trenētības līmenis ir tāds, ka viņi noteikti būtu aizmukuši no Jēkabpils bez problēmām. Jau tas vien, ka viņi iebrauca strupceļā, liecina, ka viņi nebija gatavojušies laupīšanai, bet gan devās inkasācijā,” spriež A.Augustāns, piebilstot, „ja alfistam dod komandu šaut, viņš arī šauj un tikai pēc tam domā, ko ir izdarījis, viņi ir kaujinieki un tam īpaši apmācīti.”

Par netīrām lietām Jēkabpilī A.Augustānam esot arī zināms no tiešiem avotiem. 2005.gadā viņa kursabiedrs Jēkabpilī atklājis nelegālu cigarešu ražotni un lieta nodota Drošības policijai, bet pēc tam šī lieta noklususi. Arodbiedrībai ir aizdomas, ka ar atzīšanos laupīšanā policisti un Alfas kaujinieki piesedz īstos „melnā” biznesa organizatorus, baidoties no viņu atriebības milzu ietekmes dēļ.

Traģiskā bruņotā laupīšana Jēkabpilī notika 25.janvārī, aizdomās par to aizturētas piecas personas, no kurām četri bijuši policisti - divi specvienības Alfa darbinieki Arvo Žagars un Leonīds Koņuhovs, bet vēl divi - Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki - brāļi Deniss un Pāvels Hristoforidi. Policistu un laupītāju apšaudē bojā gāja Viesītes policijas iecirkņa vecākais inspektors kapteinis Andris Znotiņš.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Uzspēlēsim konkursu

FotoMaija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru darbus. Konkurss paredz arī naudas balvas.
Lasīt visu...

21

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

FotoŠis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku rīcībai. Tas attiecas uz jēdzienu “logoss”. Uzdrošinos šo jēdzienu attiecināt uz postcilvēkiem, lai viņu pazīmes kompleksi asociētu vienā vārdā.
Lasīt visu...

21

Līgo svētkus gaidot

FotoLatvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā – ka piedzimt par latvieti esot tas pats, kas izvilkt lielo laimestu loterijā, bet trešajai par savu tautību mainās atkarībā no viņu emocionālā stāvokļa.
Lasīt visu...

15

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

FotoSaprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms gada kāda oligarha ilgstoši uzturēts laikraksts īsteni ziemļkorejiskā veidā jūsmoja, drukājot savā avīzē ar trekniem burtiem: “Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim.” Jā, tā nav rūgta ironija vai sarkasms, katrs, kurš māk lietot meklētājprogrammu “google”, ātri atradīs lielā Latvijas medijā šo trulo propagandas piemēru.
Lasīt visu...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...