Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Iespējams, neticēsiet, bet „Konservatīvos” patiesībā noraka Lato Lapsa ar grāmatu „Nāve 2”,” – ar šādu paziņojumu klajā nākusi politoloģe Ilze Ostrovska, kura sociālajā tīklā Twitter arī detalizēti aprakstījusi, kāpēc tieši jaunais romāns varētu būt vainojams Jāņa Bordāna un Jura Juraša politprojekta krahā. Pietiek šodien ekskluzīvi publicē vienu nodaļu no jaunā romāna, kas varētu sniegt zināmu priekšstatu – par ko tieši runā politoloģe:

„Godīgi sakot, justīcijas ministrs un partijas “Konservētāji” priekšsēdētājs Jānis Mordāns jutās patiesi atvieglots, ka mūžīgais nemiera gars un nepatikšanu avots, viņa faktiskais vietnieks – un nevis otrādi! – Juris Durašs ir aizbraucis “karot pret okupantiem”. Bija mierīgāk, daudz, daudz mierīgāk. Mordāns gan nedaudz baiļojās, ka atklātībā varētu nonākt ziņas par to, ar ko patiesībā Durašs tur nodarbojas un ar ko tomēr ne, bet – eh, ko niekus, vienmēr taču visu varēja norakstīt uz dezinformatoriem un viltus ziņu izplatītājiem. Vai nu pirmā reize.

Turklāt, kā ministrs bija nopratis, nebija tā, ka Durašs savā “pseidomilitārā tūrisma” braucienā būtu devies labprātīgi un pats sava prieka vai politiskā aprēķina pēc. Neko īsti skaidri Mordāns nezināja, citkārt gana atklātais kolēģis pirms aizbraukšanas bija klusējoši noslēpumains un no valsts pazuda drudžainā steigā. No pāris paziņām dienestos bija pat dzirdēts, ka Durašs ieķēpājies tiktāl, ka viņam uz laiku jāizgaist iespējami tālāk, lai netīšām nenoķertu svinu. Tā varēja būt, tas nemaz nebija pārsteidzoši, Durašs dažkārt viņu atklāti biedēja.

Mordāns brīžiem pie sevis pārlika – vai tikai nevarētu būt tā, ka tieši ar Duraša reizēm atklāti plānprātīgajām aktivitātēm bija saistīta arī pērn notikusī ielaušanās viņa dzīvoklī un seifa izlaupīšana. Par tā saturu… patiesībā par to labāk bija pat nedomāt, zaudējums bija milzīgs un neatsverams, un Mordāns līdz šai baltai dienai nespēja saprast, kāpēc nekas no tā vēl joprojām nav nonācis ne medijos, ne tiesībsargāšanas iestāžu rokās, – amats viņam bija tāds, ka viņš to pilnīgi noteikti uzzinātu.

Taču nemiera garu arī bez Duraša viņam apkārt bija pilnīgi pietiekami. Abi Mordāna “ekonomisti” Gatis Šmuglītis un Krišjānis Goldmans – dumb and dumber, kā viņus mēdz dēvēt šaurā partijas vadības lokā, vai “brāļi banāni”, kā abi bija pazīstami pēc veikala atklāšanas pasākuma neveiksmīga apmeklējuma, – bija aptvēruši, ka līdz ar kara sākšanos viņiem atkal ir cerība uz lielo peļņu ar Saulkrastu gāzes termināļa būvi un ar šo ideju cēlās un gūlās. It kā vienam būtu vajadzējis vairāk rūpēties par vēlētāju labsajūtu labsajūtas ministra amatā, bet otram pūlēties likumdošanas druvā – tomēr abi bija vienkārši nelabojami un uz naudas smaku reaģēja kā suņpuiku bars “suņu kāzu” laikā.

Ko tieši amerikāņu “magnāts” Negaušs abiem bija apsolījis, Mordāns īsti nekad nebija sapratis. Taču “brāļi banāni” par šo tēmu viņam pie auss dīca no rīta līdz vakaram, radot Mordānam pat dažas atklāti neveiklas situācijas. Un arī tagad abi kaut kur bija padzirdējuši, ka Ģenerālajā prokuratūrā tiekot izskatīts jautājums par resorisko pārbaudi vai pat ko nopietnāku saistībā ar “Alkatībai/Par” plāniem vēja enerģētikas jomā, tāpēc viņiem bija radies lielisks plāns. Nu, vai arī vienkārši plāns. Plāni viņiem bija visu laiku.

– Jāni, Jāni, nu aizej parunāties! Nu vai tad tev grūti! Tas taču visiem par labu! Mēs brīnišķīgi zinām, kāds tev kontakts ar to iedomīgo pediņu! Iedomājies, kā visu varētu saveidot. Cūce un Aunups labi zina, ka prokuratūrā ir iesniegums, abi streso un meklē izeju! Iespēja, Jāni, vienkārši lieliska iespēja! Grēks neizmantot!...

Ja godīgi, Mordāns nekādu iespēju nesaskatīja un nemaz arī negribēja saskatīt. Kaut kā tā bija sakritis, ka kopš Duraša aizbraukšanas Tas Kungs ar viņu viņa mājokļa pieticīgajā lūgšanu kambarītī atkal nevēlējās sarunāties. Vai tā bija nejaušība, vai arī Kungs vēlējās ministram – savam kalpam Joahimam – aizrādīt par neiejūtību un dvēseles aukstumu, ļaujot biedram un kolēģim Durašam tā vienkārši, pat necenšoties viņu atrunāt, doties bīstamajā ceļā, to viņš nezināja. Bet fakts – pasaule bija kļuvusi auksta un vientuļa…

Taču “brāļi banāni”, viens otru pārkliedzot, tikai mala savu.

– Iespēja, Jāni, iespēja! Nu tak padomā pats! Cūces un švonderi pēc vēlēšanām izlidos no parlamenta. Viņiem vajag sakārtot savu vēju projektu, tur būs viena no pēdējām lielajām naudām. Bet mums vajag viņu atbalstu Saulkrastu gāzes projektam! Ja viņu nedaministrs Melšs iedos zaļo gaismu, viss notiks! Un tad! Un tad! Visiem būs labi! Viņiem būs vējš, mums būs sašķidrinātā gāze! Viss būs smuki!

Mordāns pie sevis īgni nodomāja, ka bija vēl viena partija, kurai izlidošana no parlamenta izskatījās tikpat reāla, cik “Alkatībai/Par”, un tie bija viņu pašu “Konservētāji”. Bet, protams, tieši tāpēc jau arī abi “brāļi banāni” tik ļoti stresoja – tur, kur bija runa par peļņu, viņi vis nebija nekādi dumb and dumber

Tā nu justīcijas ministrs Jānis Mordāns sēdēja ģenerālā prokurora kabinetā, ar nelielu nicinājumu klausījās viņa smieklīgajā latgaliešu akcentā, no kura pats jau pirms daudziem gadiem ar milzīgu, neatlaidīgu darbu bija atbrīvojies, un nevarēja īsti saprast – kā tieši viņš te bija gadījies un kā varētu nemanāmi pazust.

Tikmēr čangalim Sūkānam viss acīm redzami bija skaidrs no pusvārda, Mordānam nevajadzēja pat izklāstīt visu valstiski nevainojamo pamatojumu savam apciemojumam un nesavtīgajām rūpēm par Latvijas enerģētikas nākotni.

– Hehehe, labi, labi, Mordāna kungs, ko mēs te laiku tērēsim. Jā, labi, protams, kāda runa. Sariņa kungs pārstāv pretvalstisku partiju, tā ka viņa aizdomas un iesniegumi automātiski nav nopietni ņemami. Tā ka… jā, ja neskaita vienu lietu. Jums ir valstiskas rūpes, arī man ir. Civilās saskanības likumprojekts… nu, jūs taču saprotat, par ko runa.

Protams, ka Mordāns saprata. Visu saprata ļoti labi un uzreiz. No saviem avotiem viņš lieliski zināja, ka pēc ilgu gadu meklējumiem un eksperimentiem ģenerālais prokurors bija atradis savu “īsto pusīti” un tagad vēlējās savas attiecības oficiāli reģistrēt. Tik ļoti gribēja, ka bija gatavs uz ļoti daudz ko. Sūkāna kungam ar savas personas svarīguma novērtēšanu viss bija labākajā kārtībā, pat ļoti.

Jautājums bija – vai Mordāna “Konservētāji” bija gatavi nākt pretī šādai vēlmei. Vai viņš pats tam bija gatavs… Kā nekā partijas programmā pilnīgi nepārprotami bija ierakstīts: “Atbalstām tradicionālo ģimeni kā neatņemamu Eiropas kultūras sastāvdaļu.” Tagad “brāļu banānu” dēļ dažus mēnešus pirms vēlēšanām demonstratīvi paziņot vēlētājiem – jā, mēs jums samelojām, nu un?!...

Sūkāns noraudzījās Mordāna sarežģītajā sejas izteiksmē viegli ņirdzīgi. Laikam ģenerālajam prokuroram šķita, ka viņš ministra domas lasa kā grāmatu.

– Mordāna kungs, jūsu partija tāpat ir piekrāpusi visus savus vēlētājus un ikvienu! Nu, tad izdariet vismaz vienu labu darbu! Neviens pat nepamanīs, ka esat samelojuši vēl vienu reizi!

Daudz kas tev varbūt šķiet, nelga grēciniek, nodomāja Mordāns. Daudz kas tev šķiet!

XXIII nodaļa. Juris Durašs

Nebija nekā līdzīga home, sweet home sajūtai, tieši pretēji – visu laiku bija tāda kā urbjoši urdoša sajūta zem kreisās lāpstiņas. Ieradies dzimtajā zemē un vajadzības gadījumā – ja citādi nevarēja – pārvietojoties no punkta A uz punktu B, bijušais KNAB Operatīvās apstrādes daļas priekšnieks un nu jau arī bijušais parlamenta deputāts Juris Durašs jutās, maigi sakot, neomulīgi. Patiesībā viņam vienkārši bija bail.

Duraša informācijas avoti visi kā viens vairāk vai mazāk pārliecinoši ziņoja, ka šuhers nebūt nav beidzies. Jā, pēc kādreizējā karitonovieša Deļagina nošaušanas jaunas slepkavības nebija notikušas, taču vārīšanās turpinājās, dažam labam par šo un to vajadzēja atbildēt, tur nu neko.

Turklāt līdz ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Runkus slepkavības atklāšanu – vai, pareizāk sakot, it kā atklāšanu, maigi izsakoties, – pilsētā ar jaunu sparu paklīda runas, kas tieši viņu, Durašu, saistīja ar advokāta Pāvela Rabenoka demonstratīvo nosišanu. Citkārt Durašs par to būtu tikai pasmējies, bet pašlaik smiekli īsti nenāca. Bija iemesli…

Normāli būtu bijis vēl vismaz divus trīs mēnešus pabūt Ukrainā un imitēt tur aktīvu darbību cīņā pret okupantiem, sataisīt kaudzi efektīgu foto, sniegt intervijas pa labi un pa kreisi, taču tik labi iecerētais pasākums negaidīti beidzās ar fiasko. Bataljonu, kuram viņš bija piekomandēts, pilnīgi negaidīti nosūtīja uz frontes līniju, un operatīvā vadība viņam paziņoja skaidri un gaiši – vai nu tu, puis, kopā ar visiem dodies kaujā un pierādi, no kā esi taisīts, vai arī dodies vien mājās, lai tavas smakas pie mums vairs nebūtu. Citādi tiksi aiz restēm par dezertēšanu. Tieši tik vienkārši!

Cilvēki šajā dīvainajā, nepatīkamajā zemē bija daudz skarbāki un tiešāki nekā dzimtenē, un Durašs nešaubījās – tā arī notiktu. Nācās likt kājas pār pleciem un brutāli apraut faktiski visu tik labi aizsākto – gan kontaktu dibināšanu dažnedažādu produktu ne pārāk likumīgas pārrobežu pārvadāšanas jomā, gan sevis izrādīšanu Latvijas un Ukrainas medijiem.

Jā, uz “Konservētāju” partijas – faktiski nodokļu maksātāju – rēķina gan vēl izdevās uzņemt “kino” ar sevi galvenā varoņa lomā un apmaksāt tā izrādīšanu, taču arī filmiņa Latvijā tika vairāk izņirgta nekā uztverta ar pelnīto sajūsmu par cīnītāju pret Putinu un krievu okupantiem. Vārdu sakot, nebija labi, draugi, galīgi nebija labi.

Tā nu Durašs bija šeit atpakaļ un varēja tikai pabrīnīties, ar kādu ātrumu sabrūk visdažādākās politiskās un saimnieciskās shēmas un kontakti, ja tos burtiski uz dažiem mēnešiem pamet novārtā. Dažu dienu laikā Durašs saprata, ka faktiski vienīgie stabilie ienākumi viņam ir tūkstoš eiro pensija, savukārt vienīgie pārpalikušie stabilie un uzticamie partneri – tāds pats pensionārs Maigurs un pamatīgi nošņurkušais bijušais sabists Aigars Sarāns, kurš cīnījās ar savu muļķīgo kriminālprocesu. Jā, bija vēl šādi tādi ieguldījumi, bet ar tiem bija dažas problēmas… patiesībā ļoti nopietnas problēmas.

Kaut gan visiem vērā ņemamajiem cilvēkiem un pat daudziem vērā neņemamajiem viņš pa saviem kanāliem bija izziņojis par atbraukšanu, no “Konservētāju” partijas vadības Durašu pēc atbraukšanas uzmeklēja tikai abi “brāļi banāni” – Šmuglītis un Goldmans. Visi pārējie vairījās no viņa kā no spitālīgā – pat stulbā Linda Zole, kas agrāk bija gatava viņam kurpju zoles laizīt. Transporta ministrs Pinkaits vienmēr bija turējies pa gabalu, bet nu tieši tāpat uzvedās arī pārējie.

Turklāt arī “brāļi banāni” nekādas labās ziņas neatnesa – Mordāns ir gļēvulis, savu un partijas labumu nesaredz, rudenī tāpat, visticamāk, smagi būs pa kāju, pašlaik ir pēdējā iespēja nokārtot Saulkrastu gāzes projektu, bet, redz, principiālajam Mordāna kungam kaut kā krāniņš ielīdis aliņā un ar oliņām piesedzies… Palīdzi, Juri, tu taču zini, ka tad, ja viss sanāks, tava daļa ir droša…

Nekas ar šiem kadriem nebija drošs, pat viņu vecmāmiņas dārglietas ne, un patiesībā Durašs bija domājis par kaut ko pavisam pretējā virzienā – ja reiz visi citi striķi trūka, vajadzēja atgriezties pie domas par politiku, rudens vēlēšanām un citām līdzīgām lietām. Nepatika viņam tas viss, nebija tur ne lielās naudas, ne lielo iespēju, bet ko lai dara, velns bada laikā pat mušas ēda.

Tiesa, jau no pirmajiem Mordāna vārdiem Durašam kļuva skaidrs, ka arī mušu īsti var nebūt. Mazais čigāns izskatījās vēl vairāk kukū nekā parasti.

– Nu, Juri, kā tad labi paceļoji, ko… – “Konservētāju” partijas priekšnieks izklausījās aizkaitināts. Pat nepainteresējās, kā tad gājis un kāpēc jau atpakaļ. – Tikmēr mums te sūdīgi izskatās. Pavisam sūdīgi. Slikti būs rudenī, pavisam slikti, ja nesaņemsimies. Vienībnieki jau izbrauks, lai kāds Knariņš kretīns un Meirs kretīns kvadrātā, nacionāļi, krievi gan jau kaut kā, bet mums izskatās reāli pakaļā. Vienīgā cerība – visiem stāstīt, kādi mēs konservatīvi, kādi mēs nacionāli, kādi mēs ģimeniski un vēl visādi. Redz, es te esmu sagatavojis…

Tas pilnīgi un galīgi nebija tas, par ko Durašs vēlējās runāt. Programma – hujogramma… par nākotni vispirms vajadzēja padomāt, elementāras praktiskas lietas nokārtot un tad jau par idejām domāt.

– Klau, Jāni… – Durašs ierunājās iespējami samiernieciski un draudzīgi. – Vai tu tiešām nedomā, ka mums vajadzētu palīdzēt tam Sūkānam apprecēties ar to savu draudziņu – pediņu? Un visiem pārējiem arī? Lai taču viņiem tiek. Nevienam nekāds gabals nenokritīs. Saproti taču, ka Saulkrastu projekts ir tā vērts. Visiem pietiks, Jāni, visiem!

Neizskatījās, ka Mordāns būtu gatavs saprast kaut jel ko. Durašs zināja šo viņa stāju – ehhhh, pirms sarunas vajadzēja pārliecināties, vai gadījumā nav pilnmēness. Tajās dienās “Konservētāju” boss bija pilnīgi nelietojams, tad viņš bija gatavs uz divkauju pat ar personisko kurpju auklām, ja tās nebija sasējušās atbilstoši viņa vēlmēm.

– Izslēgts, Juri! Pilnīgi izslēgts! Mēs esam nacionālkonservatīva partija! Kādas tur piderasu laulības! Nu kādas! Mums ir pilnīgi citāda programma! Tu ko! Mūs taču izņirgs, atcerēsies vēl piecās nākamajās vēlēšanās – programmā ieraksta, ka atbalsta tradicionālās ģimenes, bet patiesībā… Nē, Juri, nezinu, kā tur pie tevis Ukrainā, bet šeit – tikai pār manu līķi! Tikai pār manu līķi!...

Mordāns vēl kaut ko klaigāja, bet Durašam jau sen viss bija skaidrs. Līķi, līķi… nav man nekāda labuma no tava līķa, bet dzīvs gan tur vēl noderēsi un jau drīz vien, Jančuk. Drīz vien!”

Novērtē šo rakstu:

198
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....