Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iniciatīvu portāls „Mana.Balss.lv” atsakās publicēt daugavpilieša, uzņēmēja Andreja Faibuševica iniciatīvu par tiešās valsts pārvaldes ieviešanu Daugavpilī. Savukārt iniciatīva ar viegli absurdo nosaukumu „Pārtraukt nerrot Latvijas iedzīvotājus ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību” jau publicēta un gaida rindā uz Saeimas apspriešanu, jo savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.

„Mana.Balss.lv”: komentārus nesniegsim

Kā gan Latvijas iedzīvotājus var nerrot ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību? Izrādās, var gan, ja paši nerrojas. Trīs dienu laikā iniciatīvu portālā „Mana.Balss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 parakstu iniciatīvai, ar kuru lūgts atcelt prasību, ka Latvijā dzīvojošajiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem līdz 2023. gada 1. septembrim nepieciešams nokārtot valsts valodas eksāmenu.

Saeima septembrī pieņēma izmaiņas Imigrācijas likumā, kas paredz, ka līdz 2023. gada 1. septembrim ir spēkā pastāvīgās uzturēšanās atļaujas tiem Krievijas pilsoņiem, kuri agrāk bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi. Pēc tam Krievijas pilsoņiem nāksies iesniegt dokumentus, kas apliecina valsts valodas prasmi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde paskaidroja, ka Krievijas pilsoņiem būs jāzina latviešu valoda A2 līmenī. Tas izsauca paniku, tāpēc portālā tika iesniegta minētā iniciatīva.

Savukārt „nra.lv” redakcija nosūtīja uz portālu „ManaBalss.lv” divus jautājumus: „Kāpēc tika noraidīta Andreja Faibuševica iesniegtā iniciatīva par valsts pārvaldes ieviešanu Daugavpilī? Kāpēc tika publicēta iniciatīva, kas ierobežo latviešu valodas lietojumu Latvijā?”

„Iniciatīva „Pārtraukt nerrot Latvijas iedzīvotājus ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību” neierobežo latviešu valodas lietojumu Latvijā. Šādam formulējumam „ManaBalss.lv” nepiekrīt, un uz jautājumu no šāda izejas punkta mēs nesniegsim arī komentārus,” augstprātīgā nebalsī uz redakcijas jautājumu atbild augšminētās organizācijas komunikāciju vadītājs Didzis Meļķis (attēlā).

Faibuševics pamato formulējumus

Bet vispirms par Andreja Faibuševica iniciatīvu. Tajā ir runa par tiešās valsts pārvaldes ieviešanu Daugavpilī. „Kopš Krievijas izraisītā kara Eiropā, veiktajiem kara noziegumiem un tās prezidenta kodolkara draudiem (..) ir pašsaprotami, ka būsim drošībā tikai tad, kad agresorvalsts beigs pastāvēt šā brīža veidolā. (..)

Kamēr tas nav noticis, mūsu valstij ir nopietni drošības riski. (..) Reālas Krievijas agresijas gadījumā (..) Daugavpils un Rēzekne kļūtu par piemērotām vietām, kurās īstenot tādas Krievijas hibrīdkara taktikas kā krievvalodīgo atbrīvošana, t.s. „tautas republiku” dibināšana, Latgales autonomijas pasludināšana. (..)

Daugavpils pašvaldība (..) demonstrē likuma sabotāžas paraugstundas. (..) Var pieņemt, ka Daugavpils dome [Krievijas agresijas gadījumā] pat nebūs jāpiespiež balsot par jebko, ko no tās prasīs Krievija okupanti.”

Tālāk Andrejs Faibuševics īsi analizē iespējamās Krievijas agresijas sekas: turpinājumus šķelt sabiedrību, „krievu pasaules” atbalstītāju radikalizēšanos, valsts likumu nepienācīgu izpildi vai pat sabotāžu, apzinātu ekonomiskās situācija graušanu utt. „Augšminētie scenāriji nebūtu tehniski iespējami, ja šīs pašvaldības darbība tiktu uz laiku apturēta atbilstoši nacionālās drošības interesēm, bet pilsētu vadītu valsts iecelta administrācija,” pabeidz Andrejs Faibuševics.

Formulējumi, kam nevar nepiekrist. It sevišķi pēc pēdējā pusgada, ko Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) bija pārblīvējis ar ieņirgšanu par toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) bezspēcīgajiem centieniem piespiest biedru Elksniņu ievērot likumus un klaji nedemonstrēt lojalitāti kremlim. Taču „ManaBalss.lv”, ņemot talkā diezgan savādus argumentus, atteicās publicēt iniciatīvu ieviest valsts pārvaldi Daugavpilī.

„ManaBalss.lv”: neesam panaceja

Atteikuma skaidrojumi balstījās portāla pašu pieņemtajos „kvalitātes kritērijos” un „prasības reālistiskumā”. „Centralizēta, tehnokrātiska pārvalde Daugavpils valstspilsētā (..) nav reālistiski iedomājama. Jo tā nav argumentējama. Un jau publiska spriešana par to vien būtu nekorekta un kaitīga „atvērtas, demokrātiskas un ilgtspējīgas ekonomikas, pārvaldes un sabiedrības” veidošanai,” saka Didzis Meļķis.

Bet varbūt Meļķa kungs īsti nesaprot termina „tehnokrātiska pārvalde” nozīmi? Jāatgādina, ka tehniski, kā taisnīgi atzīmē Andrejs Faibuševics, tiešās valsts pārvaldes ieviešanas rezultāts ne ar ko neatšķirtos no situācijas, kas iestātos, atlaižot domi Likuma par pašvaldībām 91. pantā minētajos gadījumos, proti, domes darbs tiek pārtraukts, deputāti zaudē pilnvaras, un pašvaldību vada valsts iecelta administrācija. Tieši tā notika ar Rīgas pašvaldību līdz ārkārtas vēlēšanām. „Tāpēc apgalvojums, ka iniciatīva nav realizējama, ir meli. Tādi paši sava paštaisnuma pārpildīti meli kā gadījumā, kad tika noraidīta iniciatīva par ģimenes definīcijas referendumu, tikai šeit tas ir vēl acīmredzamāk,” piebilst Andrejs Faibuševics.

„Pārējais ir no sērijas „bailēm lielas acis”,” turpina Meļķis. „Varbūt lielas acis ir autora personīgas pareizības ambīcijām, kuras taktu un pieklājību nepazīst? Nu kā var spļaut akā, no kuras pēc tam pats taisies smelt!? Varbūt lielās acis ir partijiskai greizsirdībai, jo autors ir pilsētas mēram politiski pretējās tranšejās?” taktisku sarunveidu demonstrē komunikāciju speciālists Meļķis.

„Tas viss ir viens liels vāji kontrolētas emocionalitātes mučkulis,” turpina Meļķis, „kas komplektā ar sakāpinātiem formulējumiem par tūlīt, tūlīt gaidāmo sabotāžu, hibrīduzbrukumu un prokremliskas vietvaras izveidi NATO valsts teritorijā un VARAM izsvērtās, izvērstās atbildes ļoti voluntāru skaidrojumu nu nekādi neveicina iesniegtās iniciatīvas publicēšanu vai cerību, ka tās teksts varētu tikt savests kārtībā līdz sakarīgam formulējumam. Un diskusija ir jēdzīga līdz brīdim, kamēr tā vairs nav jēdzīga. Šī acīmredzami ir sevi izsmēlusi.”

Arī par šīm tēmām var diskutēt, ja vien atceramies Krievijas agresijas rezultātā anektētās, sabradātās teritorijas: Piedņestru, Dienvidosetiju, Čečeniju, Krimu, Donbasu, Luhansku utt. Un visur viens no „atbrīvošanas” ieganstiem bija krievvalodīgo šķietamā aizstāvība, kas diemžēl - lai nu Dievs nedod - var izvērsties arī Latvijas pierobežā.

Didzis Meļķis pievēršas arī vēlēšanu sistēmai: „Vai Latvijas pilsoņu vairums Daugavpilī ir izteikti pretvalstiski un tiem ir jāatņem to demokrātiskās tiesības vēlēt un tikt ievēlētiem? Jūs tiešām gribat, lai plašsaziņā un no Saeimas tribīnes padiskutē par šo?” - acīmredzot retoriski domātais Didža Meļķa jautājums pārvēršas vieglā absurdā, jo kurš gan var liegt diskutēt „par šo”? Bet varētu padiskutēt arī par to, ka viena no galvenajām kļūdām, ko atzina arī ukraiņi, bija tā, ka viņi „demokrātijas vārdā” pārāk ilgi auklējās ar prokremliskajiem vietvalžiem, nepieļaujot domu, ka uzbrukums var notikt jau rīt.

„Ja Jūs, Faibuševiča kungs vai vēl kāds redz citādi - mums ir brīva valsts, un jūs varat izvēlēties n-tos līdzekļus, kā savu redzējumu paust, liekot mierā „ManaBalss.lv”. Mēs neesam panaceja; un mēs arī neesam no gumijas. Pietiek ir pietiek,” strikti pieliek punktu Meļķis. Mēs varam tikai uzdot jautājumu: kam gan citam portāls „ManaBalss.lv” ir domāts, ja ne jaunu iniciatīvu virzīšanai likumdošanas jomā?

Iniciatīvu publicēšana un nepublicēšana - loģiska

Savukārt, runājot par „Latvijas iedzīvotāju nerrošanu ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību”, situācija ir diezgan vienkārša: itin viss, neatkarīgi no formas vai izpildījuma, kas samazina latviešu valodas lietošanas biežumu, plašumu un apjomu, samazina arī kopējo latviešu valodas lietojumu Latvijā. Tāpēc ikviens mēģinājums samazināt latviešu valodas lietojumu ir pretvalstisks.

Atgādināsim, ka iniciatīva, ar kuru lūgts atcelt prasību par nepieciešamību Latvijā dzīvojošajiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem līdz 2023. gada 1. septembrim nokārtot valsts valodas eksāmenu, tiks iesniegta Saeimā jau šonedēļ.

Paskatīsimies, cik principiāls būs Saeimas vairākums, spriežot par latviešu valodas lomu un nozīmi - laikā, kad daļa „vienvalodīgo” Latvijas iedzīvotāju izsmējīgi nostājas pret valsts valodas lietojumu publiskajā sfērā. Šajā tēmā gan nekādu diskusiju nevar būt, un „ManaBalss.lv” tiešām nevar atrasties panacejas lomā, lai izpalīdzētu pretvalstiskiem elementiem.

Pabeidzot mūsu auglīgo diskusiju, varam pateikties Didzim Meļķim par norādēm, ko mums turpmāk darīt: „Objektivitātes labad topošajā NRA publikācijā būtu vērts norādīt, ka caur „ManaBalss.lv” pilsoņi ir panākuši Uzvaras pieminekļa demontāžu Rīgā un fotoizstādes izveidi par Krievijas karu Ukrainā pie šā pieminekļa pirms tam. Tāpat Saeimā jau ir iesniegtas vai parakstu vākšanas posmā atrodas vairākas iniciatīvas par sovjetizācijas un rusifikācijas seku novēršanu Latvijā un mūsu tautas eiropeiskās identitātes stiprināšanu. Leģitīmas idejas ir inteliģenti un juridiski korekti apspriežamas, pat ja tās nepatīk. Varbūt ir vērts arī norādīt, ka „ManaBalss.lv” publicētās idejas ne tuvu ne vienmēr saskan ar mūsu pašu komandas viedokļiem.”

Tā kā Meļķa kungs vārdkopu „Uzvaras piemineklis” neliek pēdiņās un vārdu „uzvaras” neaplaimo ar mazo burtu, atliek secināt, ka viņam tas tiešām ir „Uzvaras piemineklis”, jo „publicētās idejas ne tuvu ne vienmēr saskan ar mūsu pašu komandas viedokļiem”. Tāpēc kopumā nav brīnums nedz par „nerrošanas” iniciatīvas publicēšanu, nedz par Andreja Faibuševica iniciatīvas nepublicēšanu. Viss loģiski.

Novērtē šo rakstu:

58
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...