Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

A.P.

01.07.2019. 14:10

Varbūt man Muižnieka vietā visur ir Krūmiņš tāpēc, ka ar prorektoru Krūmiņu bija gods tikties un šis cilvēks atstāja labu iespaidu, bet Muižnieku nepazīstu? Atvainojos abiem un lasītājiem par savu kļūdu!

Atbildēt

Fēlis

26.06.2019. 05:11

»

Cyril

урод латыш


Ko tu, fašistu cūka, te meklē? Jums tak ir savi vaņkas slavinoši portāli.

Atbildēt

nu ja

24.06.2019. 22:56

»

Santa

Spēcīgi


Sila est', uma ne nado.

Atbildēt

Ruta

24.06.2019. 13:48

kur tad tie postcilvēki ar saviem logosiem rodās. Radīšanai tiek izmantots cilvēku un vispār dzivo būtņu pamatinstinkts -vairošanās. Vācieši šeit (Livonijā) laika gaitā bija iegēnizējuši cilvekus ar tikumu un morāli. Nāca krievu laiki, visi spējīgakie tika apkauti, vēlāk kari un tad mazkvalificetā darba spēka iepludināšana sajaukšanās, bet pamatinstinkts darbojās, Lūk, arī postcilvēki.

Atbildēt

stalins-secinajums

24.06.2019. 10:38

Es sajutu savu dzimtu , bet tiesi nezinu, kura tiesi dzimta dod man savu speku.Gudrie ljaudis izsekojusi cita izcelsmei,bet vini neienteresejas par cilveku jutaam.

Atbildēt

stalins

24.06.2019. 10:11

»

Secinājums

Ja jau var izvēlēties tautību tad var arī izvēlēties vecākus,nepatīk šitie,paņem citus.Tāpat var izvēlēties tēvzemi,kultūru,tikumus un sirdsapziņu


Padomju laika bija " anekdote", ka sit ne jau pa 5 punktu pasee, bet pa seju.Tapec daudzi ebreji(ari cigani) izvelejas oficialu un mazakbistamu tautibu.Privata lieta ir tauta pie kuras velas vins piederet.Diskreta.Es apzinos, ka but ebrejam musdienas ir ipasi bistami, bet man jau to ebreju saknu ir nedaudz!Esmu latvietis!

Atbildēt

Fēlis

24.06.2019. 06:21

»

A.P.

Latvijā postcilvēku ēras dinamika ir valdzinoša. Latvijā postcilvēku izdalījumu spraigums ir loģisks un loģiski nenovēršams ne tikai tāpēc, ka ietilpst “baltās” rases civilizācijas norieta kopējā procesā. Norieta ātrums ir atkarīgs no populācijas attīstības pakāpes: jo neattīstītāka populācija, jo noriets...


''Tikai latviešu postcilvēki ir spējīgi uz tik šausmīgu nelietību kā PSRS un nacistiskās Vācijas vienādošana.'' OK, Priedīša kungs, bet nu es gribētu saņemt paplašinātu skaidrojumu. Ar ko tad šie 2 monstri atšķiras? Būs, vai kā parasti tēlosiet beigtu zivi?

Atbildēt

Secinājums

24.06.2019. 05:48

»

stalins

A.P. uzvedas ka pubertates vecumaa esoss puisis.Vins izaicina visus nepareizos,bet to ir aiii cik daudz.Kad es mainiju pasi , man pajautaja par tautibu,es izvelejos tautibu nepieminet.Ta ir privata lieta.Domaju,ka ta ir ieveleta LR prezidenta privata lieta piederet pie kadas tautibas.Nu bet raksta autors...


Ja jau var izvēlēties tautību tad var arī izvēlēties vecākus,nepatīk šitie,paņem citus.Tāpat var izvēlēties tēvzemi,kultūru,tikumus un sirdsapziņu.
Tikai cilvēka būtību nosaka mentalitāte,un tā veidojas ģimenē,dzimtā , tautā.Savādāk sanāk bezsugas aita.

Atbildēt

stalins

24.06.2019. 05:25

»

A.P.

Latvijā postcilvēku ēras dinamika ir valdzinoša. Latvijā postcilvēku izdalījumu spraigums ir loģisks un loģiski nenovēršams ne tikai tāpēc, ka ietilpst “baltās” rases civilizācijas norieta kopējā procesā. Norieta ātrums ir atkarīgs no populācijas attīstības pakāpes: jo neattīstītāka populācija, jo noriets...


A.P. uzvedas ka pubertates vecumaa esoss puisis.Vins izaicina visus nepareizos,bet to ir aiii cik daudz.Kad es mainiju pasi , man pajautaja par tautibu,es izvelejos tautibu nepieminet.Ta ir privata lieta.Domaju,ka ta ir ieveleta LR prezidenta privata lieta piederet pie kadas tautibas.Nu bet raksta autors visviens to piedeves postcilvekiem.
Bet kopuma raksts ir daudz labaks ka ieprieksejie!Tajos bija tik daudz nesaprotamu terminu.bet es tacu neesmu valodnieks!

Atbildēt

ha, ha

23.06.2019. 15:19

Aktuāla problēma, precīzi novērojumi, pareizi secinājumi, vienīgi, sekojot šai loģikai, raksta autoru pašu varētu saukt par poststukaču.

Atbildēt

stalins

23.06.2019. 13:36

nacikiem bija zemcilveki un neculveki, bet nu ir jauna klase-postcilveki.Tie ir visi sie sikburzuji, potencialie arvalstu imperialistu agenti, cita starpa ari nihilisti un geji.Par parejiem skaidri definets nav.

Atbildēt

Tiesiskums

23.06.2019. 10:17

latvaniju vada SAULES MŪŽĀ vieda ragaiņi un DUBI otto,tāds dimžēl liktens tas nav labi,tas ir slikti.

Atbildēt

Žulis

23.06.2019. 09:54

Kas tad ir tie postcilvēki, kurus čekas aģents Priedītis „apdzied” gandrīz katrā savā rakstā un pie kuru rašanās viņš vaino latviešu tautas mentalitāti. Postcilvēki nav nekas cits, ka viņa paša karsti mīlētās kompartijas radīts produkts. Kompartija savulaik lielījās, ka ir radījusi jauna tipa cilvēku. Lūk, šis tad nu arī ir tas jaunā tipa kompartijas radītais indivīds un viņa pēcnācēji, kuri tagad nokļuvuši kapitālismā, var pilnībā demonstrēt savu īsto seju.
Cilvēka un cilvēces degradāciju nerada laikmeta dzīves apstākļi. Cilvēka degradāciju rada ideālu trūkums. Materiālisms un ateisms, ko Marksisma –Ļeņinisma ideoloģija iedēstija cilvēku apziņā ir laupījis cilvēkiem ideālus. Nekas vairs nav svēts, nekas nav cienījams. Tēvzeme ir tikai vieta, kur esi dzimis, bet tauta – idivīdu bars, kas runā vienā valodā. Dievs tikai pasaku tēls. Tie, kas atdeva savas dzīvības par tautu un tēvzemi – pilnīgi muļķi. Mīlestība, uzticība, godīgums naivas muļķības Par visu var ņirgāties, visam uzspļaut – tas ir tika kruti! Kas paliek pāri? Pāri paliek dzīvnieciskais egoisms, baudkāre, varas un slavas kāre. Un tas rada visu to, ko te tik spilgti apraksta Priedītis. Tāpēc nevajag te murgot ne par "strukturālās pārslodzes tendenci, bioloģiskās regresijas tendenci vai atavisma dumpja tendenci”. MATERIĀLISMS UN ATEISMS cilvēku apziņā ir cilvēku sabiedrības degradācijas īstais cēlonis. Visos laikos cilvēces attīstību virzīja cilvēki ideālisti. Cilvēki – materiālisti tikai parazitēja un izmantoja savā labā ideālistu sasniegumus. Jo vairāk sabiedrībā ir cilvēku ideālistu, jo veiksmīgāk notiek šīs sabiedrības attīstība. Jo vairāk cilvēku materiālistu, jo lēnāka attīstība. Domāju, ka varētu pat izskaitļot procentuāli pie kādām ideālistu – materiālistu attiecībām sabiedrības attīstība apstājas un sāk iet degradācijas virzienā. Tas tā īsumā.

Atbildēt

nu gan visas putrā

23.06.2019. 07:21

homo ir, sapiens ne vienmēr..........tas tiesa, bet Kariņš gan pie sapiens.Labāk būtu padomājis, kas maksāa valmieras škiedras parādus, tur gan sapiens nav, parastā shēma, aizņemas, nauda 'pazūd', mums jāglābj 'metalurgi'

Atbildēt

PIETIEK - A. P.

23.06.2019. 07:00

Šis teksts ir domāts lopiem. Tāpēc lietoju dzīvniekiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs lopu rīcībai. Tas attiecas uz jēdzienu “logoss”. Uzdrošinos šo jēdzienu attiecināt uz posta dzîvniekiem no bijušas padomju savienības telpas, lai viņu pazīmes kompleksi asociētu vienā vārdā. Kā kāda referātā sacīja Latvijas prezidents E. Levits - " Visi cilvēki ir dzīvnieki, vien cilvēks atšķirībā no citiem dzīvniekiem apzinās savas tiesības". Šoreiz būs par dzīvniekiem, nevis krekliem - tiesībām.

Dzirdu esejas lasītāja iebildes - arī dzīvniekiem ir tiesības!

Tā ir tiesa, Rīgā tagad visur bankās iedzīvotājus galvenokārt apkalpo tāda izskata indivīdi, kuri kinomākslā ir tipāžs idiotiem, kretīniem, neliešiem, bijušiem recidīvistiem. Savukārt to apsargi daudzviet ir sirmi večuki ar nenomaskējamu alu bundžu atveramo dunci, kā arī piespriestos gadus atsēdējuši pāraudzināti, jauki un draudzīgi tetovēti dīvaiņi, kuri ātri iesaistās sarunās ar skolasbērniem, tiem izskaidrojot, kā jāuzvedas bankā.

Eiropas pagātnē apsargu cilvēciskie tipi attiecīgajos laikmetos bija garīdznieks, bruņinieks, aristokrāts un buržujs ar savu buržujku.

Šodien jau katrs interesents viegli atšķir buržuju no buržujkas pēc izcilā ebreju fiziķa I. Godmaņa klīniskās ekonomikas metodoloģijas.

Īpaši šai lietā izcēlies premjers K. Kariņš . Kārtējā Rīgas Vasarsvētku draudzes uzrunā unikālo 585 karātu vērto darbu aizmirstot pieminēt. Neviens cilvēks tā nerunātu.

Vidusmēra cilvēks ir sadzīves cilvēks un ģimenes cilvēks. Viņa apziņa riņķo tikai ap banku un ģimeni.

Es bieži dzirdu balsis. Arī bankā, kad man lūdz pārskaitīt naudu. Mēs visi tiekamies ar tendenci, kura ir jādēvē par "strukturālo atavisma pārslodzi".

Atavisma dumpis negatīvi ietekmē visu sabiedrību daudzo banku sistēmu ietekmē. Sabiedrības dzīvi sāk pārklāt psihiskais gangsterisms, ja, skaitot naudu bankā, rodas tās iztrūkums vai pārpalikums..

Cilvēces vēsturē sociālā revolūcija vienmēr ir atavisma dumpis. Tas ir zemāko slāņu dumpis, lai dzīvi pielāgotu visas sabiedrības attīstības līmenim.

Piemēram, par mums visiem zināmajiem "585 un 999 karātu darbiem” to nekādi nevar teikt! Tas noteikti nav cilvēku logoss. Tāds logoss ir iespējams vienīgi pilnīgi citā dzīvnieku antropoloģiskās evolūcijas pakāpē.

Atbildēt

fakts

23.06.2019. 05:03

Viss ir daudz vienkāršāk,ir Priedīši un ir CILVĒKI.Diemžēl cilvēki ir mazākumā.

Atbildēt

čuvak

22.06.2019. 22:53

»

A.P.

Latvijā postcilvēku ēras dinamika ir valdzinoša. Latvijā postcilvēku izdalījumu spraigums ir loģisks un loģiski nenovēršams ne tikai tāpēc, ka ietilpst “baltās” rases civilizācijas norieta kopējā procesā. Norieta ātrums ir atkarīgs no populācijas attīstības pakāpes: jo neattīstītāka populācija, jo noriets...


Izbeidz jaukt latv(ij)iešus ar latviešiem(mušas ar kotletēm)!

Pat, ja latvieši būtu tādi neradījumi, kādus tu te mālē, tad sava niecīgā skaita dēļ(0,01 % kopskaita), viņi NEVARĒTU sabrūvēt 1/1000 daļu no tiem sū, kas ir sabrūvēts !!!

Atbildēt

dūmai dūmai

22.06.2019. 22:40

»

Mumins

Viss it kā saprotams, vien nav skaidrs, kāpēc tik asa attieksme pret "583 darbiem"? Kas tieši šajā izteikumā ir tik kritizējams? Lai arī autors iepriekš uz jautājumiem komentāros nav atbildējis, izpratnes šajā jautājumā man derētu vairāk


ar karoti tev baškā neviens neko neielies - tu tikai stulbu purnu tēlosi ka klausies un... turpināsi kladzināt bērnudārznieka 'kāpēc-kāpēc" !

Atbildēt

Latvis

22.06.2019. 22:38

Tas tā varētu būt, bet, es domāju, ka aiz mūsu vadoņiem, stāv cilvēki, kas šos vada un mēs tos varam tikai apjaust. Tas no Ventspils, būtu tāds "zibens novedējs", drīzāk, kāds Šķēle, Šlesers ...? Tā kā vadāmajiem ir jāpilda pavēles, tad viņi nevar rīkoties cilvēciski, jo pavēles ir jāpilda bez izrunāšanās, citādi var no rīta arī nepamosties.

Atbildēt

Mumins

22.06.2019. 21:30

Viss it kā saprotams, vien nav skaidrs, kāpēc tik asa attieksme pret "583 darbiem"? Kas tieši šajā izteikumā ir tik kritizējams? Lai arī autors iepriekš uz jautājumiem komentāros nav atbildējis, izpratnes šajā jautājumā man derētu vairāk.

Atbildēt

A vispār

22.06.2019. 20:53

Der padomāt - un vākt ziņas šajā lietā ...Par tematu, par autoru, par viedokļa vēsturi, par moskāļu iespaidu, žīdu un pārējo jevreju redzējumu utt. Vajg tik rakt !

Atbildēt

Burzuaziskais nacionalists

22.06.2019. 20:51

Atur ,tev ka vecam tautas ienaidniekam un kgb darbiniekam ,aicinam izbeigt nirgaties par latviesu tautu ...

Atbildēt

A.P.

22.06.2019. 20:41

Latvijā postcilvēku ēras dinamika ir valdzinoša. Latvijā postcilvēku izdalījumu spraigums ir loģisks un loģiski nenovēršams ne tikai tāpēc, ka ietilpst “baltās” rases civilizācijas norieta kopējā procesā. Norieta ātrums ir atkarīgs no populācijas attīstības pakāpes: jo neattīstītāka populācija, jo noriets ir straujāks. Latvijā norietam ir kosmiskais ātrums. Latviešu “6.oktobra paaudzes” ģenēze un latviešu vēsturē visnevērtīgākās paaudzes nonākšana varas augstākajos stāvos bija gaidāma un nenovēršama. Etnoss, kurš uzvedās kā Kronoss (bendē savus labākos), nevar demonstrēt iedzimtības labus panākumus. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka 2018.gada 6.oktobrī par cilvēciski un politiski visneadekvātākajām trijām “partijām” nobalsoja 336 643 latviešu no 844 925 vēlētājiem. Latviešu etniskās populācijas sastāvs pašlaik jau ir tāds, ka postcilvēkiem nav jābaidās no jebkāda apdraudējuma – ne garīgā apdraudējuma, ne fiziskā apdraudējuma. Ja vēl nesen vēsturiskajā diskursā varēja teikt “Tas notika pirms mūsu ēras”, tad tagad pareizāk ir teikt “Tas notika pirms cilvēku ēras”. Cilvēki tagad var vienīgi fiksēt postcilvēku izdalījumu hroniku, kura regulāri papildinās ar jauniem odioziem postcilvēciskiem faktiem. Piemēram, vēlēšanos organizēt inaugurāciju Gaismas pilī. Kāpēc ir jāpiesmirdina visas vietas? Vai nepietiek ar Rīgas pili un Bruņinieku namu? Postcilvēciski apdullinātā varas inteliģence ir izlēmusi atgādināt sabiedrībai, kāda vērtība (viedokļa autoritāte!!!) ir "tautai" un cik varena Latvijā ir inteliģence. Smirdošais šovs noteikti būs grandiozs - agrāk nebijusi skaista un dārga inaugurācija. Tas ir saprotams. Agrāk nekad netika ievēlēts aprobežots un nekaunīgs ebrejs. Tāpēc šovs ir attaisnojams. Un, protams, tiks sadalīta kārtīga summa. Domāju, vismaz miljons un ne mazāk. Tikpat daudz, cik sadalīja planētas pederastu drauga dažu stundu vizītei Rīgā un Aglonā slavenajā Melnajā Pirmdienā. Latviešu inteliģence zina, ko dara. Varbūt pat vajadzētu levitžīda gratulēšanas dienu turpmāk ar likumu pasludināt par valsts svētkiem? Latviešu postcilvēku hronikā noteikti svarīgs ieraksts attiecas uz aizliegumu nēsāt PSRS un nacistiskās Vācijas formas tērpu. Postcilvēki nav spējīgi saprast absurdu: Latvijā PSRS (PSKP/VDK) nomenklatūras morālo kastrātu vara turpinās, bet PSRS formas tērpus aizliedz lietot!? Tādu bezjēdzību spēj pastrādāt tikai latviešu postcilvēki. Tikai latviešu postcilvēki ir spējīgi uz tik šausmīgu nelietību kā PSRS un nacistiskās Vācijas vienādošana.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...