Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos
Foto

Postcilvēku sanācija

Arturs Priedītis
02.12.2016.
Komentāri (24)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

U.U.

07.12.2016. 12:48

»

A.P.

„Satori.lv” atkal (2016.05.12.) iepriecināja, publicējot diskusijas atreferējumu par „mūsdienu prozu”. Šļāpinviepļiem ir nevis „proza”, bet „mūsdienu proza” kā īpašs fenomens. Tāpēc pirmā runātāja tūlīt pateica galveno: „Ieva Kolmane: Es uzreiz ierosinu atteikties no vārda "daiļliteratūra". Tas ir terminoloģiski...


Daiļliteratūras noliedzējiem ir vecāki, vecvecāki, skolotāji, pasniedzēji. Kāda ir bijusi viņu loma šādu lopu izaudzināšanā un izskološanā? No kā šie lopi ir iemācījušies tā izturēties pret daiļliteratūru? Arī latvieši padomju laikā bija "lasoša tauta". 70.gados bija garas rindas grāmatveikalos tajās dienās, kad bija jauns pievedums. Daiļliteratūras lomu sabiedriskajā apziņā prata novērtēt specdienesti, izmantojot vārda māksliniekus savā nolūkā. Īpaši "perestroikas" laikā, kad "brīvības" nesēji bija radošā inteliģence. Tas viss taču nebija mākslīgi radies. Cilvēki patiešām mīlēja daiļliteratūru kā garīgo "barību". Kā pēc visa tā varēja rasties šādi latviešu lopi?

Atbildēt

A.P.

06.12.2016. 17:10

„Satori.lv” atkal (2016.05.12.) iepriecināja, publicējot diskusijas atreferējumu par „mūsdienu prozu”. Šļāpinviepļiem ir nevis „proza”, bet „mūsdienu proza” kā īpašs fenomens. Tāpēc pirmā runātāja tūlīt pateica galveno: „Ieva Kolmane: Es uzreiz ierosinu atteikties no vārda "daiļliteratūra". Tas ir terminoloģiski vecs un aizgājis apzīmējums”.

Atbildēt

zoja

05.12.2016. 16:32

jāmeklē infoagentūra LABĀDZĪVE

Atbildēt

zoja

05.12.2016. 16:25

Es visiem iesaku rakstu internatā IDĀLĀ DZĪVE NOGALINA tas pārliecinoši piērāda kāds liktenis sagaida eliti,peļu liktenis.

Atbildēt

Kaira Kairuma

05.12.2016. 11:29

Dzīvība uz Zemes radās vismaz pirms 3,5 miljardiem gadu. Pirmos dažus miljardus gadu Zemi
apdzīvoja ļoti primitīvi veidojumi. Masveida izmiršana uz Zemes ir bijusi vairākkārt. Populāra ir
dinozauru izmiršana pirms apm. 65 miljoniem gadu. No XX gs.80.gadiem dominē hipotēze, ka dinozauru izmiršanu veicināja Zemes sadursme ar meteorītu. Uz Zemes nokrita meterorīts. Tā 180 km diametrā lielais krāteris atrodas Jukatanas pussalā Dienvidamerikā. Cilvēku masveida transformācija postcilvēkos sākās apm. tajā pašā laikā, kad radās minētā hipotēze – XX gs. 60.-70.gadu mijā. Tiek prognozēts, ka cilvēku masveida izzušana noslēgsies XXI gs. beigās, kad uz
Zemes dzīvos tikai postcilvēki, kuri savu kultūru sauks par postkultūru, jo viņiem iepatikās šis
cilvēku dotais apzīmējums XX gs.beigās.

Atbildēt

Kaira Kairuma

05.12.2016. 11:25

Postkultūrā izglītība ir bez audzināšanas. Tātad bez morāli tikumiskā satvara. Postkultūrā sabiedrība dzīvo bez garīgajām autoritātēm. Reliģija ir bez ticības, tiesības – bez valsts, māksla –
bez kategorijas “skaistais”, zinātne – bez atklājumiem un izgudrojumiem (Latvijā jau tagad – “rivžisms”, “tīzenhofisms”). Postkultūrā nav vispāratzītas normas estētikā, morālē, dzīves
panākumos, modē. Postkultūrā nekas nebalstās uz tradīcijām, ideāliem, simboliem. Garīgās vērtības neeksistē. Viss garīgais ir pilnā mērā likvidēts. Civilizācijas relatīvi radikālas transformācijas ir sastopamas arī agrāk. Taču agrāk vienmēr bija konstatējama zināma ideju un vērtību pārmantojamība. Teiksim, Platona atziņas tika pārmantotas apm. 2,5 tūkst. gadus. Pārejā no kultūras uz postkultūru vēsturiskā kontinuitāte nepastāv. Tā teikt, postkultūrā viss sākās no jauna.

Atbildēt

Edge

03.12.2016. 16:09

»

lpsr lumpenproletariāts

postcilvēkus, kuru sejas izteiksmei nav cilvēkiem raksturīgie vaibsti un rakstura iezīmes, viņu pēcnāxcēji tādas pašas pastulbas atformatētas stiķenes, kas to vien zin kā sēdēt valsts valsts darbos vai aliņu sūkt


Jāpateicas "dziesmotās revoļūcijas" taisītājiem, ka var eiro-fondus apgūt:
"...kas raksta instrukciju instrukcijas. To pašu es redzēju Kultūras ministrijā. Ierēdne sēž līdz septiņiem, pat astoņiem vakarā, raksta kaut kādus papīrus, kas pēc tam noput plauktos. Būtu labāk vilnas zeķes adījusi pa to laiku. Vismaz kaut kāds labums būtu. Cilvēki cenšas paši sevi piemānīt, ka viņu darbs ir vajadzīgs, jo atteikties no valsts dāvātā komfortablā nodrošinājuma ir tik grūti. Pat, ja tev tavs darbs nemaz nepatīk. Birokrātija ir samilzusi baisi. 1998. gadā, kad kļuvu par Kultūrkapitāla fonda direktoru, tad Kultūras ministrijā bija 30 darbinieku, 2011. gadā, kad biju parlamentārais sekretārs, tad bija jau pāri simtam. Bet nav taču tā, ka būtu izveidots trīs reizes vairāk kultūras iestāžu vai saradies bars īpaši uzraugāmu mākslinieku. Birokrātija ir neķītri audzelīga."
Rakstnieks Māris Bērziņš: Mūsu demokrātija ir parodija par demokrātiju (NRA, 24.11.2016.)

Atbildēt

lpsr lumpenproletariāts

03.12.2016. 15:55

postcilvēkus, kuru sejas izteiksmei nav cilvēkiem raksturīgie vaibsti un rakstura iezīmes, viņu pēcnāxcēji tādas pašas pastulbas atformatētas stiķenes, kas to vien zin kā sēdēt valsts valsts darbos vai aliņu sūkt!

Atbildēt

Edge

03.12.2016. 15:15

»

reptilis

...latviski būtu - pēc ...-pēcmāksla,pēccilvēks u.t.t....pēc visa paliek tikai pīšļi ,tātad šī ir tikai augsne uz kuras varbūt nākotnē atkal parādīsies māksla,cilvēks


Latīņu valodā - Homo Consumens. Cilvēces evolūcijas gaitā reiz uz Homo neanderthalensis pīšļiem Homo sapiens radīja izcilu mākslu, bet tagad pienākusi pašu radītāju kārta kļūt par "mēslojumu". Tāds pat liktenis piemeklēs Homo Consumens, kurš pašlaik cenšas izspiest no visām dzīves sfērām (sociuma) Homo sapiens.

Atbildēt

reptilis

03.12.2016. 13:33

»

Okšķeris

Starp cilvēku un postcilvēku nevar nepastāvēt substancionālās atšķirības...


...latviski būtu - pēc ...-pēcmāksla,pēccilvēks u.t.t....pēc visa paliek tikai pīšļi ,tātad šī ir tikai augsne uz kuras varbūt nākotnē atkal parādīsies māksla,cilvēks:)))

Atbildēt

....

03.12.2016. 12:24

Nu nav jau valsts , nav arī pārvaldes , ir saimnieku instrukciju pildīšana un adoptēšana Latvijas teritprijā.

Atbildēt

Edge

03.12.2016. 10:48

Postcilvēki rullē, "cilvēciņi" turpina brīnīties:
"Nozīmīgi jautājumi, problēmas valsts pārvaldē netiek risinātas un ja arī tiek, tad pienācīgi netiek skaidroti, iesaistīti, uzklausīti valsts iestāžu vadītāji."
Ināra Pētersone: Kurš valsts pārvaldi atstājis novārtā? (Delfi.lv)

Atbildēt

Edge

03.12.2016. 10:37

Ikvienam cilvēkam pašam nāksies risināt savas izdzīvošanas problēmas postcilvēku pārvaldītajā valstī.
Cilvēku sanācijas process turpinās:
"Nesaprotu, kāpēc valsts mūs tā muļķo?"
Akadēmiķis, profesors, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš (NRA,23.11.2016.)

Atbildēt

Raimonds

03.12.2016. 05:20

Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 200 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Brīdī, kad esi uz veiksmes viļņa, reģistrējies un paņem savu Džekpotu: http://ej.uz/777dzekpots

Atbildēt

...

03.12.2016. 04:57

»

Arturs Priedītis

Esejā „Postcilvēku sanācija” izmantotā vervelējuma autors ir Artis Buks. Viņš ir ne tikai postcilvēkam tipiska vervelējuma autors, bet arī pazīstams zaglis. Postcilvēks Buks savos literārajos vervelējumos izmanto cilvēku darbus, tos citējot bez pēdiņām un nenosaucot autoru. Viņš ir tipisks latviešu ...


Ņjām. Tikmēr pasaules ekonomika turpina attīstīties, nabadzība visur krītās, lēnām paplašinās pilnībā iznīdēto slimību skaits, cilvēce sāk rūpēties par klimatu un Zemi, automatizācija un mākslīgais intelekts dod arvien vairāk brīvā laika, lai Homo sapiens varētu izpausties radoši.
Un Priedītis nomirs, atstājot vien dilstošu bariņu sekotāju, kuri tāpat saprot labi, ja 50% no viņa rakstītā (un velti, jo muļķības šajos tekstos ir 90%). Bet "kloāka" Satori.lv paliks tikai lielāka un gudrāka, un turpinās baudīt progresa augļus.

Atbildēt

nu tak

03.12.2016. 03:54

»

nu...

Kamēr neiemācīsies vienkāršāk izteikties, tikmēŗ reti kurš šo lasīs


kamēr neiemācīsies domāšanai izmantot galvu, tikmēŗ reti kuru tekstu būsi spējīgs izlasīt un praktiski nevienu normālu tekstu, kas būs apjomīgāks par 140 zīmju debilizācijas aprobežojumu, nebūsi spējīgs apjēgt.

p.s. pnh, prosto bydlo :)

Atbildēt

tas vēl arī nav nekas

02.12.2016. 23:37

Nākošais solis aiz postkultūras varētu būt vispārējs analfabētisms, kad informāciju nodos audio/video formā.

Atbildēt

janis

02.12.2016. 23:27

Kur Priedītis ir dabūjis godanemaņa bildi?

Atbildēt

Okšķeris

02.12.2016. 23:06

Starp cilvēku un postcilvēku nevar nepastāvēt substancionālās atšķirības.
Cilvēks dzīvo. Postcilvēks bauda dzīvi.
Cilvēks strādā. Postcilvēks gatavo projektu.
Cilvēks mācās. Postcilvēks izmanto izglītības pakalpojumu.
Cilvēkam ir zināšanas. Postcilvēkam ir informācija.
Cilvēks glezno. Postcilvēks gatavo mākslas projektu.
Cilvēks lūdz Dievu. Postcilvēks līksmo.
Cilvēks apmeklē izstādi. Postcilvēks apmeklē akciju.
Cilvēks lasa. Postcilvēks gremdējās grāmatu pasaulē.
Cilvēks ir skaists. Postcilvēks ir seksīgs.
Cilvēks skatās TV pārraidi. Postcilvēks skatās šovu.
Cilvēkiem sieviete var būt palaistuve. Postcilvēkiem sieviete var būt draiskule.
Cilvēks iepazīst cenas. Postcilvēks iepazīst supercenas.
Cilvēks saka, ka ir diena. Postcilvēks saka, ka ir nakts.
Cilvēks saka, ka 2x2=4. Postcilvēks saka, ka 2x2=5 (jeb tik, cik viņam attiecīgajā situācijā nepieciešams).
Cilvēkam ir ideāli. Postcilvēkam ir prioritātes.
Cilvēks izgudro. Postcilvēks rada inovācijas.
Cilvēks izgudro radiolu. Postcilvēks izgudro inovāciju klimatu.
Cilvēkam ir slava. Postcilvēkam ir atpazīstamība un „piārs”.

Atbildēt

nu...

02.12.2016. 22:19

Kamēr neiemācīsies vienkāršāk izteikties, tikmēŗ reti kurš šo lasīs

P.S. Buģ po prošče, i narod k tebe potjanesta :)

Atbildēt

reptilis

02.12.2016. 20:24

Īsāk - ar Satori ir tā - draugs draugam laiku kavē ............ ........ un slavē.

Atbildēt

A.P.

02.12.2016. 18:29


Jaunu antropoloģisko tipu rašanās ir vispārzināma parādība. Pārejas laikmetu radikālās izmaiņas kultūrā vienmēr iet roku rokā ar attiecīgajam laikmetam (kultūrai) adekvātu antropoloģisko tipu rašanos un dominēšanu. Rodas cilvēki ar attiecīgajam laikmetam piemērotu mentalitāti, garīgo orientāciju, dzīves stilu, vērtību sistēmu, morāli, garīgumu, prāta racionalitātes un loģiskuma pakāpi. Viens no vēsturiski jaunākajiem piemēriem ir filistra (mietpilsoņa, masu cilvēka) antropoloģiskā tipa rašanās, kas notika sakarā ar eiropeīdu demogrāfisko bumu no XIX gs. un noslēdzās ar masu kultūras fenomena izveidi. Filistra rašanās procesā noteikti jāiekļauj vispārējās izglītības līmeņa kāpums. Ne velti, piemēram, Čehova daiļradē visi filistri ir cilvēki ar augstāko izglītību. Droši var teikt, ka filistru kontingentu veido inteliģence – pašapmierināti un aprobežoti cilvēki „ar diplomu”, kas nespēj aizstāt universitāšu absolventu šauros un mietpilsoniskos uzskatus un liekulīgo rīcību. Mūsdienās unikālās demogrāfiskās pārejas laikmetā, kad „baltie” cilvēki izmirst un noveco, „balto” cilvēku dzīvē valda norieta un degradācijas atmosfēra, atkal rodas jauns antropoloģiskais tips, kas ir adekvāts šodienas melnajai kultūrai. Ja „balto” cilvēku vispārējā uzplaukuma laikmetā radās filistrs kā kultūras adekvāts produkts, tad tagad „balto” cilvēku vispārējā pagrimuma laikmetā rodās postcilvēks kā kultūras adekvāts produkts. Atkal kultūra un jaunais antropoloģiskais tips (postcilvēks) iet roku rokā. Saprotams, tā tam ir jābūt, jo kultūra un tās autori ir nedalāms veselums. Interesanti ir tas, ka, piemēram, postcilvēku tipam ir piemērotas interneta iespējas, – 140 zīmju teksti, anonimitāte, vizualitāte, „uzskatu plurālisma” demonstrēšanas neierobežotās iespējas, zināšanu nevajadzība...tas viss lieliski saderās ar postcilvēka satvaru, veidojot unikālu disonansi starp inovāciju autoriem cilvēkiem un viņu izgudrojumu masveida lietotājiem postcilvēkiem.


Atbildēt

Arturs Priedītis

02.12.2016. 18:28

Esejā „Postcilvēku sanācija” izmantotā vervelējuma autors ir Artis Buks. Viņš ir ne tikai postcilvēkam tipiska vervelējuma autors, bet arī pazīstams zaglis. Postcilvēks Buks savos literārajos vervelējumos izmanto cilvēku darbus, tos citējot bez pēdiņām un nenosaucot autoru. Viņš ir tipisks latviešu zaglis-nelietis. Pieķērts zādzībā, neatvainojās, bet cenšās idiotiski attaisnot savu zagšanu. Esejā tiek izmantots „satori.lv” publicētais Buka vervelējums. „Satori.lv” ir postcilvēku kloāka. Portālā publicē tikai vietējo postcilvēku smirdošos izgarojumus. Portālā dominē agresīvā feminisma, homoseksuālisma, pederastu, „viedokļu plurālisma”, postmodernisma, neoliberalisma un citu jaunāko laiku stulbību apjūsmošana. Dominē reti kropla attieksme pret mākslu, zinātni, filosofiju. Autoru lokā ir postcilvēki šlāpini, buki, bankovski, ījābi, vērpes, ostupi, zanderi. „Satori.lv” tekstus automātiski var ievietot „Latviešu idiotismu kolekcijā”. Ja pie mums būtu īsti mācītāji, kuriem patiesi interesē tautas garīgā veselība, tad viņi no kanceles jau sen būtu nolādējuši „satoristus” kā sātana sūtņus Daugavas krastos. Ja latviešiem būtu normāla valsts, inteliģence, politiskā elite, tad tāda postcilvēku kloāka Rīgā nesmirdētu. Normālas valsts ideologi un vadītāji saprot, ka tautai bīstama ir ne tikai zagšana, laupīšana un citi kriminālie noziegumi, bet arī garīgie noziegumi. Garīgās perversijas izplatīšanu sabiedrībā nedrīkst pieļaut tādā pašā mērā, kādā mērā nedrīkst pieļaut kriminālos izkropļojumus. Latvija nav normāla valsts, latvieši nav spējīgi atbrīvoties no savas arhaiskās mežonības. Tāpēc latvieši var lepoties ar postcilvēku straujo ģenēzi. Latviešu antropoloģiskā nākotne ir postcilvēki, kuri jau ir parlamentā, radošās kultūras organizatoriskajās struktūrās, zinātnē, filosofijā, tēlotājas mākslā un literatūrā, Rīgas medijos, izglītībā, audzināšanā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...