Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikt, ka postpadomju mantojumam (PM) nav absolūti nekāda sakara ar to postu, kas šodien notiek mūsu valstī, manuprāt, nav gluži pareizi, jo šī mantojuma sekas joprojām ir redzamas ļoti daudzās mūsu dzīves jomās. Politikā, infrastruktūrā, izglītībā, kultūrā, vadības principos, mentalitātē.

Neskatoties uz to, ka PM ir mūsu dzīves sastāvdaļa jau 30 gadus, īpaši pēdējā laikā daudzi, tai skaitā inteliģences pārstāvji nereti ir sākuši vēl skadrāk pamanīt šī mantojuma ietekmi uz dzīvi un sākuši vēl skaļāk paust savus uzskatus par šo jautājumu presē un sociālajos tīklos. Kārtējo reizi nonākt pie šādiem secinājumiem šos cilvēkus spiež tā atšķirība, ko viņi redz, atbraucot, piemēram, uz Tallinu, kas atšķirībā no īsti postpadomju Rīgas ir pilnvērtīga Skandināvijas pilsēta.

Pirms kādiem 10 gadiem šī atšķirība nebija tik acīmredzama, un tāpēc par PM netika runāts tik daudz kā tagad, neskatoties uz to, ka tad postpadomju mantojums arī pastāvēja. Bet tagad, kad ir pilnīgi skaidrs, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām un atpalikušākajām valstīm ES, tostarp PM dēļ, daudzi it kā gudri cilvēki par šo mantojumu runā skaļāk un biežāk.

Redzot, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc PM kritikas, likumsakarīgi uz to reaģē arī valdība, nemitīgi izsakoties par to, cik ļoti šis mantojums mums traucē virzīties uz gaišu, plaukstošu nākotni.

Loģiski, ka paralēli šiem noskaņojumiem daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem rodas jautājums, kāpēc lielākajai daļa citu Austrumeiropas valstu jau sen izdevies atbrīvoties no PM, bet Latvija par to sāk domāt tikai pēc 30 gadiem. PM apsūdzētāju atbilde uz šo jautājumu ir tēze, ka Latvijā savu indīgo ietekmi attīstīja čekisti (un citi kolaboranti un kolonizatori), kuri neļāva mūsu valstij izlīst no PSRS ļaunajiem žokļiem.

Uz nākamo jautājumu par to, kāpēc tieši Latvijā visi šie elementi jutās kā mājās un spēja iefiltrēties un nostiprināt savu ietekmi visos valsts sociālās, politiskās un ekonomiskās dzīves līmeņos, parasti dzirdama vēl viena tēze, ka mūsu valsts ir piepildīta ar nodevējiem un kolaborantiem, kuri tieši vai netieši, apzināti vai neapzināti sadarbojās ar čekistiem, tādējādi mazinot mūsu valsts suverenitāti.

Šajā dialogā es konceptuāli piekrītu šai PM apsūdzētāju nostājai, kura nav īpaši detalizēta, bet joprojām atspoguļo daudzas tendences, kas veidojušas mūsu valsti pēdējo 30 gadu laikā. Bet šeit es gribētu uzdot nākamo, kulminācijas jautājumu – kāpēc ne Igaunijā un ne Polijā, bet tieši Latvijā tik daudz cilvēku viena vai otra iemesla dēļ ir kļuvuši par čekistu, kolaborantu un nodevēju mērķiem un upuriem? Kāpēc, piemēram, igauņi kā padomju laikos, tā arī pēc tam saprata, ka no čekistiem jāturas ir tālāk, bet latvieši nē?

Atbilde uz šo jautājumu absolūti vienmēr ir daiļrunīga demagoģija, kas sastāv no nesaistītiem pēdējo 150 gadu Latvijas vēstures fragmentiem un kas pēc būtības uz uzdoto jautājumu neatbild. Tomēr patiesībā atbilde uz jautājumu, kāpēc latvieši gan pirms, gan pēc PSRS sabrukuma pakļaujas ārējo manipulatoru ietekmei, ir ļoti vienkārša - jo esam lepnu, atkarīgu alkoholiķu tauta.

Atbilde uz šo jautājumu ir tas ka mēs pēdējo 30 gadu laikā bijam pilnīgā ķirsī. Atbilde ir tas ka mēs esam pirmajā vietā Eiropā pēc mirstības no alkohola un pirmajās vietās Eiropā pēc mirstības no dzērājšoferiem.

Tieši tāpēc, ka mēs jau kopš neatkarības iegūšanas ļoti bieži bijām dziļā bezfilmā un nenodarbojāmies ar suverenitātes atjaunošanu savā valstī, PM, čekistu un visu pārējo kolonizatoru ietekme ir kļuvusi tik spēcīga. Un, lai to saprastu, nav jābūt kristāla bumbas īpašniekiem jo pat bērnam ir skaidrs, ka piedzērusies tauta ir viegls mērķis ārējai ietekmei, kopš tās iereibušie iedzīvotāji visu laiku pieņems stulbus lēmumus dzērumā un nonāks situācijās, kurās ar viņiem ir ļoti viegli manipulēt.

Daudz vienkāršāk un lētāk ir savervēt un manipulēt ar iereibušu Latvijas tiesnesi, kura pēc darba dodas uz krogu, nekā manipulēt ar prātīgu Igaunijas tiesnesi, kas pēc darba dodas pie ģimenes. Turklāt tā Latvijas iereibusī tiesnese ļoti bieži dienas gaismā nespēja atšķirt grāmatu no tualetes papīra ruļļa, nemaz nerunājot par čekistu vai stukaču, kas ar viņu "strādāja".

Ir arī pilnīgi skaidrs, ka tādas lietas kā suverenitātes atjaunošana darīt prātīgi ir daudz vienkāršāk nekā darīt reibumā. Tāpēc tajās Austrumeiropas valstīs, kur alkoholisms nekļuva par nacionālo reliģiju, PM jau sen ir labi aizmirsta pagātne. Un tieši tāpēc, ka mūsu tauta un it īpaši mūsu elite un inteliģence nolēma atjēgties tikai 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas, PM mums nav pagātne, bet ļoti aktuāla tagadne.

Par iemesliem, kas mūsu tautu mudina dzert, varēsim parunāt nedaudz vēlāk, bet šeit gribētos vērst uzmanību uz to, ka mūsu valsts amatpersonas, kam vajadzēja mūs atbrīvot no PM, tā vietā 30 gadus nereti atradās īpaši stiprā reibumā un PM uzplaukumu tikai veicināja.

Zemāk esošajā sarakstā atrodami tikai tie gadījumi, par kuriem tika rakstīts presē pedējos 20-30 gadus, lai gan, kā jūs paši saprotat, reālais šādu gadījumu skaits ir tūkstošiem reižu lielāks. Bet es gribu vēlreiz norādīt, ka amatpersonas nav nekāds izņēmums un ka mūsu sabiedrība kopumā dzēra ne mazāk kā šī saraksta varoņi.

Bet atgriezīsimies pie amatpersonām. Neskatoties uz lielo informācijas daudzumu sarakstā, iesaku veltīt 5 minūtes, lai izlasītu visus virsrakstus, jo no aprakstītās nekaunības, mežonīguma un necilvēcības sāk pārņemt auksti drebuļi.

Tāpat atcerieties, ka ne Putins, ne čekisti, ne padomju valdība nepiespieda šos cilvēkus veikt visas šīs postošās darbības. Šīs suverenitātei destruktīvās darbības šie cilvēki veica pēc savas brīvas gribas.

VALDĪBA

Ministrs Gerhards bērniem un vecīšiem braucis virsū alkohola reibumā. TV3 ziņām no drošiem avotiem kļuvis zināms, ka vides ministrs Kaspars Gerhards satiksmes negadījuma brīdī bijis 0,41 promiles reibumā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, braukdams alkohola reibumā, izraisīja avāriju.

SAEIMA UN PAŠVALDĪBAS

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons Rīgā atrodoties alkohola reibumā, izraisījis autoavāriju, iestūrējot priekšā braucošās vieglās automašīnas aizmugurē. (2,12 promiles) Tā nav vienīgā viņa izraisītā autoavārija.

Deputātu Veiko Spolīti pieķer pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

NA deputāts Andris Vilks alkohola reibumā sarīkojis nekārtības slimnīcā.

Vairāki deputāti un žurnālisti izteica aizdomas, ka Nikolajs Kabanovs Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē varētu būt ieradies alkohola reibumā.

Deputāts Dainis Liepiņš Saeimā redzējis kolēģi, kurš, iespējams, bijis alkohola reibumā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume šonedēļ Tukumā pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, un pašlaik jau otro diennakti izcieš administratīvo sodu īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jūrmalā.

Olaines novada domes deputāts Jānis Sarva pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) pieļauj, ka diviem Saeimas deputātiem liegta pielaide valsts noslēpumam, jo viņi, būdami alkohola reibumā, iekļuvuši kādos starpgadījumos.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde Ivaram Ķervim (Liepājas pilsētas domes deputāts) par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā piemēroja 170 latu naudassodu un atņēma transporta vadīšanas tiesības uz trim mēnešiem.

NA sarakstā pie stūres reibumā pieķerts ekspolicists (Jelgavas pašvaldības policijas amatpersona Guntars Akmentiņš).

Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders, kuru Gulbenē pieķēra pamatīgā reibumā pie auto stūres, gandrīz divu mēnešu laikā vēl nav izlēmis, kurā vietā izciest tiesas piespriesto 13 diennakšu administratīvo arestu (2,35 promiļu reibumā) (1)

No PIETIEK materiāliem: Žūpīgais Alūksnes deputāts Ainars Melders pēc tiesību atņemšanas redzēts pie stūres, pats par notikušo klusē (2)

Saeimas apsardzes priekšnieks braukā alkohola reibumā (Jevgēņijs Plato).

Alkohola reibumā aizturēts Jelgavas novada domnieks Aigars Strupulis; deputāts promilēs vaino zobārstu.

Jūrmalas pilsētas domnieks Māris Mežapuķe atskaitīts no Tautas saskaņas partijas par braukšanu reibumā. Viņu jau ceturto reizi aiztur par braukšanu dzērumā.

Daugavpils domnieks Mihails Lavrenovs manīts streipuļojam pa pilsētu, knapi turoties kājās.

Dagdas novada domnieki darba vietā uzdzīvo, lietojot alkoholiskos dzērienus, pēc kā sēžas pie stūres. (Sandra Viškure un Ēriks Čaplinskis)

Juris Silovs tiek apsūdzēts par avārijas izraisīšanu alkohola reibumā un avārijas seku slēpšanu. Kā vēstīja TV3 raidījums Nekā Personīga, blēdība pastrādāta vēl laikā, kad Silovs pildīja Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus.

Ekscentriskais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš, iespējams būdams dzērumā, pazemo fotogrāfu un sakaujas ar Dzelzīti. (1)

Linda Liepiņa: “Es lūdzu Saeimas drošības dienestu izsaukt NMPD vai policiju, kas fiksētu Kaimiņa iespējamo reibuma pakāpi laikā, kad viņš vadīja komisijas sēdi. Izsauca? NĒ!” (2)

Deputāts Artuss Kaimiņš par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots no kriminālatbildības; sodāmība jau dzēsta (3)

Aizdomās par pašvaldības auto vadīšanu marihuānas reibumā pret Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jurģi Rāceni sākta administratīvā lietvedība.

Internetā nonācis video, kurā Latvijā zināmi cilvēki, tostarp no “Latvijas Reģionu Apvienības” un “Latvijas Zemnieku savienības” saraksta Ērgļu novada domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šņauc baltu pulverīti

Bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins kurš šogad iekļauts arī partijas PCTVL kandidātu sarakstā 10. Saeimas vēlēšanās, savulaik manīts iegādājamies tā sauktās "legālās narkotikas".

Deputāta Kārļa Krēsliņa dēlu policija aizturējusi ar toksisko augu maisījumu, viņa atrasts vairāk nekā kilograms legālo narkotiku.

Valsts policija Jūrmalas mēru Gati Truksni sodījusi par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Deputāta Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) dēls Pēteris Augstākās tiesas (AT) Senātā iesniedzis kasācijas sūdzību par tiesas lēmumu atzīt viņu par vainīgu automašīnas vadīšanā narkotisko vielu ietekmē.

TIESNIEŠI

Kā liecina Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā www.lsm.lv publicētā informācija, tiesas priekšsēdētāja saņēma paziņojumu, ka tiesnesis atrodas darba vietā reibuma stāvoklī. (Arvis Garais)

Jēkabpils rajona tiesas tiesnesis Vladislavs Čeraps darbavietā atradies 2,74 promiļu alkohola reibumā. 

Tiesnese Solvita Glaudāne jau reiz disciplināri sodīta. Par atrašanos darbā alkohola reibumā viņai uz gadu tika samazināta alga. (1)

Ierosina disciplinārlietas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm par atrašanos darbā alkohola reibumā (Solvitu Glaudāni un Birutu Horunu). (2)

“Bez Tabu” ziņoja par Zemgales rajona tiesas Aizkraukles nodaļas tiesnesi Ivetu Silicku, kuru policija Pierīgā pieķērusi braucam teju triju promiļu reibumā. (1)

Bēdīgi slavenā Aizkraukles tiesnese atkal brauc dzērumā, Pļaviņās izraisa avāriju un cenšas aizmukt, ziņo iedzīvotāji. (2) 

PROKURATŪRA

Rēzeknē divi prokurori dzērumā izraisa avāriju un mēģina slēpt notikuma pēdas (Zurabi Karčava, Andris Škutāns). (2,5 promiļu alkohola reibum pirmām, otrām 3,2 promiles)

Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurors Jevgeņijs Koļcovs smagā alkohola reibumā braucot pa Rīgas-Jūrmalas šoseju, uz Dzintaru viadukta izraisījis avāriju, kurā smagi cietuši divi cilvēki. (2,69 promiles)

Alūksnes prokurors reibumā ālējies spēļu zālē. Guntars Priedīšs atteicies samaksāt parādu par spēļu automātos paspēlēto naudu un alkohola reibumā bravūrīgi uzvedoties dažādos Alūksnes klubos.

Prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā

Pieķerta, braucot dzērumā, Jelgavas prokurore Ludmila Masļakova.

Par reibumā izraisītu avāriju Aizkraukles prokurore Diāna Bebre-Kondrāte sodu nesaņem un saglabā amatu. Vēlāk bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers viņu atbrīvo.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Vadims Iļasovs smagā reibumā nonācis policijas dienesta automašīnas aizturēto „būrī”.

No PIETIEK materiāliem: Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.

POLICIJA

Policists alkohola reibumā izraisa avāriju; kolēģis, iespējams, palīdz izvairīties no atbildības. (Liepājā)

Rēzeknes slimnīcā ceturtdien vakarā smagā stāvoklī nogādāts Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Igors Trofimovs. Sevi sašāvušais policists bijis alkohola reibumā.

Viens policists, iespējams, alkohola reibumā Alūksnē izraisa avāriju, otrs palīdz slēpt pēdas. Vainīgais autovadītājs esot ļoti līdzīgs Alūksnes policijas iecirkņa vecākajam inspektoram Aleksandram Finam, bet avārijas pēdas esot palīdzējusi slēpt cita persona, kas ļoti līdzinoties policistam Tomam Šneideram.

Atstādināts policists alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā. (2,58 promiļu stiprā reibumā)

Nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par dienesta viltojumu, cenšoties palīdzēt citai VP amatpersonai izvairīties no atbildības par satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkohola reibumā.

No darba atlaiž policistu 1,59 promiļu reibumā: viņš aizbildinājās, ka dzēris sirdszāles un vilkābeles tinktūru.

Valsts policijas koledžas kadete, braucot bez tiesībām un alkohola reibumā, izraisa ceļu satiksmes negadījumu.

Valsts policijas inspektors reibumā izraisa avāriju un pamet notikuma vietu. (Sējas novadā)

Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par dzērumā pastrādātu zādzību no kāda veikala Rīgā.

2017.gadā laikā 21 (divdesmit viens) policists noķerts pie stūres alkohola reibumā. 

Policistu pārkāpumi: viens reibumā taranē ceļa zīmes; otrs aizturēts par alkohola lietošanu. (pirmām 2,36 promiļu reibums)

Rīgas Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) darbinieki par negadījuma izraisīšanu un automašīnas vadīšanu smagā alkohola reibumā aizturējuši Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieku. (3,27 promiles)

No amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks, jo pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Bauskas Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks vadījis auto teju divu promiļu reibumā. (Uģis Ivo Dzelzkalējs)

Reibumā pie stūres pieķertais Talsu policijas priekšnieks zaudējis darbu policijā. (Mārtiņš Ziediņš)

Jelgavas Transporta policijas priekšnieks Andris Niparts alkohola reibumā ar dienesta automašīnu izraisījis autoavāriju. (Piezīme: piespiedu lobotomijas kandidāts - 3,8 promiles)

Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam piespriests sods par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policijas (VP) Patruļpolicijas darbinieki Smiltenes novadā aizturēja Valsts policijas inspektoru, kurš pārvietojās pie stūres alkohola reibumā un nodarīja miesas bojājumus vienam no Patruļpolicijas darbiniekiem. (2.52 promiles)

Policists Guntis Vītolnieks pamatīgā reibumā “Bez Tabu” kameras priekšā sēžas pie stūres; tiesa viņu attaisno.

Jēkabpils policijas darbinieks Igors Haitovs, kurš tiek turēts aizdomās, kādas mājas pagalmā dzīvībai bīstami sašāvis Jēkabpils rajona virsprokurori Veltu Belkovsku, notikuma naktī bijis reibumā.

Policists, Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, kā rezultātā cieta pieci cilvēki, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris, atradies 2,4 promiļu alkohola reibumā. (Piezīme: Šādi varoņi ir jākastrē ar koka karoti)

Valsts policijas Tukuma iecirkņa kārtības policijas biroja inspektors virsleitnants Alvars Račuks dzērājšoferiem tirgojis brīvību.

Bijušais policists J. Vulāns dzērumā (vismaz 3,33 promiles) sabrauc cilvēku, bet tiek vaļā no cietuma.

Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Juris Civkors pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Grobiņas novadā notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā trīs cilvēki, izmeklēs Iekšējās drošības birojs, jo viens no bojā gājušajiem ir policists. Pietiek lasītājs: policists 2017.gadā reibumā uztaisīja avāriju un mira, paraujot divus sev līdzi. Tā, lūk, dzīvojam.

Sociālajos tīklos tika runāts, ka Melnis, iespējams, būdams alkohola reibumā, bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā - vairāku automašīnu sadursmē. Savukārt šonedēļ anonīms avots aģentūrai LETA ziņoja, ka Melnis alkohola reibumā bijis iesaistīts kautiņā.

Pietiek lasītājs: Kriminālpolicijas nodaļas 2. biroja 4. nodaļas priekšnieka vietnieks Juris Lagzdiņš, kuru Ceļu policijas darbinieki aizturēja, braucot pie stūres aptuveni 3 promiļu alkohola reibumā.

2015.gadā Milzkalnē, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins alkohola reibumā izraisīja frontālu sadursmi ar citu automašīnu, notikuma vietu atstāja. Bija cietušais. (1)

2017.gada jūlijā, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins stiprā alkohola reibumā Slokā izraisīja autoavarīju, šoreiz paveicās, bez cietušajiem, kā rezultātā viņam tika piespriestas 200 darba stundas, kā arī uzlikts liegums vadīt auto 4 gadus. (2)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skatīs krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts kāds policists, kurš turklāt darba laikā bijis kokaīna reibumā.

Tiek ziņots, ka Ekvadorā no Latvijas aizturēta kokaīna krava. Pašlaik ir aizdomas, ka ar šo nesankcionēto kravu ir iesaistīts bijušais Valsts policijas ierēdnis Agris Vaivods.

Par narkotiku kontrabandu aizturēts Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargs.

ROBEŽSARDZE un MUITA

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Grebņevas robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks majors Jānis Tripāns pēkšņi sācis slimot un kļuvis darbnespējīgs pēc tam, kad ticis aizturēts pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Trīs darba vietā alkohola reibumā pieķertie robežsargi tiesā apstrīd savu atlaišanu.

Ceļu policijas darbinieki uz aizdomu pamata par personīgā transportlīdzekļa Audi 80 vadīšanu alkohola reibumā ārpus dienesta laika aizturēja robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta vecāko inspektoru virsleitnantu Juri L, kura izelpā konstatētas 1,1 promiles alkohola koncentrācijas.

Pieitiek lasītājs: Ir bijis pat tā, ka Valsts robežsardzes koledža vadošās katedras vadītājs atļaujas ierasties dienestā alkohola reibumā - citi koledžas pedagogi par to informē M.Petrušinu, bet nekas nenotiek, viss turpinās tādā pašā veidā.

Ar nepilniem 1,3 gramiem metamfetamīna aizturētais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka vietnieka Jāņa Borovika dēls Valters.

VUGD

2017.gada 28.februārī plkst. 00.50 Rīgā pa A.Čaka ielu ar automašīnu Volvo stiprā alkohola reibumā (3,12 promiles) brauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs-glābējs Raimonds Bētiņš (1)

Par braukšanu pamatīgā reibumā no amata atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) turpina strādāt policijā (2)

Par braukšanu reibumā atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) par darbu policijā saņem naudas balvu (3)

IDB rosina apsūdzēt VUGD amatpersonu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu sadzīviska konflikta laikā. Nodarījumu laikā amatpersona atradusies alkohola reibumā.

Alkohola reibumā esoša VUGD amatpersona ceļā uz izsaukumu izraisījusi avāriju.

Par iesaistīšanos narkotisko vielu nelikumīgā apritē Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu un privātpersonu (2019)

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divas VUGD amatpersonas par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā un nestrādāšanu, informē IDB. (2020)

ARMIJA

Karavīru policija aizturēja jo viņš Bauskā vadījis motociklu 1,1 promiļu reibumā.

Uz ielas gulošu kiberzemessardzes komandieri smagā alkohola reibumā nogādā slimnīcā.

"Viens no pasažieriem uzvedās agresīvi un atteicās uzrādīt karavīra apliecību." Pie Ādažu bāzes pērn dzērumā pieķerti karavīri.

Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē (2,62 promiles).

Minētais pārkāpums (Alkohola lietošana dienesta laikā) 1995. gadā NBS fiksēts pavisam 1540 reizes.

IERĒDŅI UN AMATPERSONAS

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts, vadām automašīnu alkohola reibumā, un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēstīja "TV3" raidījums "Bez tabu". (2,2 promiles alkohola)

Amatu ir pametusi Priekuļu novada Liepas pagasta pārvaldes vadītāja Evita Šīrante, kura aizturēta, braucot reibumā ar dienesta automašīnu.

Jelgavā pie stūres ar darba auto “Volkswagen Golf” reibumā pieķerta Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas vadītāja Evita Šalājeva. (2,31 promiles alkohola)

Reibumā pieķertais Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktors Jānis Leimans iesniedzis sūdzību par Siguldas tiesas lēmumu, ar kuru viņam piemērots administratīvais arests.

Kapsēdes pamatskolas direktoram (Gints Plostnieks) par braukšanu reibumā 10 dienu arests.

Reibumā pieķerto Latvijas vēstnieku Rihardu Muciņu Igaunijā lūgs atsaukt no amata (2,2 promiļu reibumā).

LDZ Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs alkohola reibumā Valsts prezidenta vizītes Kazahstānā laikā izsēdināts no lidmašīnas.

No PIETIEK materiāliem: Akciju sabiedrības Ventspils nafta vadība nevēlas komentēt ziņas, ka tās meitasuzņēmuma Ventspils nafta termināls (VNT) konsultants, koncerna Vitol pārstāvis Altings Menso Olferts Karpentjers pirms divām nedēļām aizturēts pie stūres gandrīz promili lielā alkohola reibumā.

Novērtē šo rakstu:

99
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...