Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikt, ka postpadomju mantojumam (PM) nav absolūti nekāda sakara ar to postu, kas šodien notiek mūsu valstī, manuprāt, nav gluži pareizi, jo šī mantojuma sekas joprojām ir redzamas ļoti daudzās mūsu dzīves jomās. Politikā, infrastruktūrā, izglītībā, kultūrā, vadības principos, mentalitātē.

Neskatoties uz to, ka PM ir mūsu dzīves sastāvdaļa jau 30 gadus, īpaši pēdējā laikā daudzi, tai skaitā inteliģences pārstāvji nereti ir sākuši vēl skadrāk pamanīt šī mantojuma ietekmi uz dzīvi un sākuši vēl skaļāk paust savus uzskatus par šo jautājumu presē un sociālajos tīklos. Kārtējo reizi nonākt pie šādiem secinājumiem šos cilvēkus spiež tā atšķirība, ko viņi redz, atbraucot, piemēram, uz Tallinu, kas atšķirībā no īsti postpadomju Rīgas ir pilnvērtīga Skandināvijas pilsēta.

Pirms kādiem 10 gadiem šī atšķirība nebija tik acīmredzama, un tāpēc par PM netika runāts tik daudz kā tagad, neskatoties uz to, ka tad postpadomju mantojums arī pastāvēja. Bet tagad, kad ir pilnīgi skaidrs, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām un atpalikušākajām valstīm ES, tostarp PM dēļ, daudzi it kā gudri cilvēki par šo mantojumu runā skaļāk un biežāk.

Redzot, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc PM kritikas, likumsakarīgi uz to reaģē arī valdība, nemitīgi izsakoties par to, cik ļoti šis mantojums mums traucē virzīties uz gaišu, plaukstošu nākotni.

Loģiski, ka paralēli šiem noskaņojumiem daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem rodas jautājums, kāpēc lielākajai daļa citu Austrumeiropas valstu jau sen izdevies atbrīvoties no PM, bet Latvija par to sāk domāt tikai pēc 30 gadiem. PM apsūdzētāju atbilde uz šo jautājumu ir tēze, ka Latvijā savu indīgo ietekmi attīstīja čekisti (un citi kolaboranti un kolonizatori), kuri neļāva mūsu valstij izlīst no PSRS ļaunajiem žokļiem.

Uz nākamo jautājumu par to, kāpēc tieši Latvijā visi šie elementi jutās kā mājās un spēja iefiltrēties un nostiprināt savu ietekmi visos valsts sociālās, politiskās un ekonomiskās dzīves līmeņos, parasti dzirdama vēl viena tēze, ka mūsu valsts ir piepildīta ar nodevējiem un kolaborantiem, kuri tieši vai netieši, apzināti vai neapzināti sadarbojās ar čekistiem, tādējādi mazinot mūsu valsts suverenitāti.

Šajā dialogā es konceptuāli piekrītu šai PM apsūdzētāju nostājai, kura nav īpaši detalizēta, bet joprojām atspoguļo daudzas tendences, kas veidojušas mūsu valsti pēdējo 30 gadu laikā. Bet šeit es gribētu uzdot nākamo, kulminācijas jautājumu – kāpēc ne Igaunijā un ne Polijā, bet tieši Latvijā tik daudz cilvēku viena vai otra iemesla dēļ ir kļuvuši par čekistu, kolaborantu un nodevēju mērķiem un upuriem? Kāpēc, piemēram, igauņi kā padomju laikos, tā arī pēc tam saprata, ka no čekistiem jāturas ir tālāk, bet latvieši nē?

Atbilde uz šo jautājumu absolūti vienmēr ir daiļrunīga demagoģija, kas sastāv no nesaistītiem pēdējo 150 gadu Latvijas vēstures fragmentiem un kas pēc būtības uz uzdoto jautājumu neatbild. Tomēr patiesībā atbilde uz jautājumu, kāpēc latvieši gan pirms, gan pēc PSRS sabrukuma pakļaujas ārējo manipulatoru ietekmei, ir ļoti vienkārša - jo esam lepnu, atkarīgu alkoholiķu tauta.

Atbilde uz šo jautājumu ir tas ka mēs pēdējo 30 gadu laikā bijam pilnīgā ķirsī. Atbilde ir tas ka mēs esam pirmajā vietā Eiropā pēc mirstības no alkohola un pirmajās vietās Eiropā pēc mirstības no dzērājšoferiem.

Tieši tāpēc, ka mēs jau kopš neatkarības iegūšanas ļoti bieži bijām dziļā bezfilmā un nenodarbojāmies ar suverenitātes atjaunošanu savā valstī, PM, čekistu un visu pārējo kolonizatoru ietekme ir kļuvusi tik spēcīga. Un, lai to saprastu, nav jābūt kristāla bumbas īpašniekiem jo pat bērnam ir skaidrs, ka piedzērusies tauta ir viegls mērķis ārējai ietekmei, kopš tās iereibušie iedzīvotāji visu laiku pieņems stulbus lēmumus dzērumā un nonāks situācijās, kurās ar viņiem ir ļoti viegli manipulēt.

Daudz vienkāršāk un lētāk ir savervēt un manipulēt ar iereibušu Latvijas tiesnesi, kura pēc darba dodas uz krogu, nekā manipulēt ar prātīgu Igaunijas tiesnesi, kas pēc darba dodas pie ģimenes. Turklāt tā Latvijas iereibusī tiesnese ļoti bieži dienas gaismā nespēja atšķirt grāmatu no tualetes papīra ruļļa, nemaz nerunājot par čekistu vai stukaču, kas ar viņu "strādāja".

Ir arī pilnīgi skaidrs, ka tādas lietas kā suverenitātes atjaunošana darīt prātīgi ir daudz vienkāršāk nekā darīt reibumā. Tāpēc tajās Austrumeiropas valstīs, kur alkoholisms nekļuva par nacionālo reliģiju, PM jau sen ir labi aizmirsta pagātne. Un tieši tāpēc, ka mūsu tauta un it īpaši mūsu elite un inteliģence nolēma atjēgties tikai 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas, PM mums nav pagātne, bet ļoti aktuāla tagadne.

Par iemesliem, kas mūsu tautu mudina dzert, varēsim parunāt nedaudz vēlāk, bet šeit gribētos vērst uzmanību uz to, ka mūsu valsts amatpersonas, kam vajadzēja mūs atbrīvot no PM, tā vietā 30 gadus nereti atradās īpaši stiprā reibumā un PM uzplaukumu tikai veicināja.

Zemāk esošajā sarakstā atrodami tikai tie gadījumi, par kuriem tika rakstīts presē pedējos 20-30 gadus, lai gan, kā jūs paši saprotat, reālais šādu gadījumu skaits ir tūkstošiem reižu lielāks. Bet es gribu vēlreiz norādīt, ka amatpersonas nav nekāds izņēmums un ka mūsu sabiedrība kopumā dzēra ne mazāk kā šī saraksta varoņi.

Bet atgriezīsimies pie amatpersonām. Neskatoties uz lielo informācijas daudzumu sarakstā, iesaku veltīt 5 minūtes, lai izlasītu visus virsrakstus, jo no aprakstītās nekaunības, mežonīguma un necilvēcības sāk pārņemt auksti drebuļi.

Tāpat atcerieties, ka ne Putins, ne čekisti, ne padomju valdība nepiespieda šos cilvēkus veikt visas šīs postošās darbības. Šīs suverenitātei destruktīvās darbības šie cilvēki veica pēc savas brīvas gribas.

VALDĪBA

Ministrs Gerhards bērniem un vecīšiem braucis virsū alkohola reibumā. TV3 ziņām no drošiem avotiem kļuvis zināms, ka vides ministrs Kaspars Gerhards satiksmes negadījuma brīdī bijis 0,41 promiles reibumā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, braukdams alkohola reibumā, izraisīja avāriju.

SAEIMA UN PAŠVALDĪBAS

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons Rīgā atrodoties alkohola reibumā, izraisījis autoavāriju, iestūrējot priekšā braucošās vieglās automašīnas aizmugurē. (2,12 promiles) Tā nav vienīgā viņa izraisītā autoavārija.

Deputātu Veiko Spolīti pieķer pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

NA deputāts Andris Vilks alkohola reibumā sarīkojis nekārtības slimnīcā.

Vairāki deputāti un žurnālisti izteica aizdomas, ka Nikolajs Kabanovs Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē varētu būt ieradies alkohola reibumā.

Deputāts Dainis Liepiņš Saeimā redzējis kolēģi, kurš, iespējams, bijis alkohola reibumā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume šonedēļ Tukumā pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, un pašlaik jau otro diennakti izcieš administratīvo sodu īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jūrmalā.

Olaines novada domes deputāts Jānis Sarva pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) pieļauj, ka diviem Saeimas deputātiem liegta pielaide valsts noslēpumam, jo viņi, būdami alkohola reibumā, iekļuvuši kādos starpgadījumos.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde Ivaram Ķervim (Liepājas pilsētas domes deputāts) par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā piemēroja 170 latu naudassodu un atņēma transporta vadīšanas tiesības uz trim mēnešiem.

NA sarakstā pie stūres reibumā pieķerts ekspolicists (Jelgavas pašvaldības policijas amatpersona Guntars Akmentiņš).

Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders, kuru Gulbenē pieķēra pamatīgā reibumā pie auto stūres, gandrīz divu mēnešu laikā vēl nav izlēmis, kurā vietā izciest tiesas piespriesto 13 diennakšu administratīvo arestu (2,35 promiļu reibumā) (1)

No PIETIEK materiāliem: Žūpīgais Alūksnes deputāts Ainars Melders pēc tiesību atņemšanas redzēts pie stūres, pats par notikušo klusē (2)

Saeimas apsardzes priekšnieks braukā alkohola reibumā (Jevgēņijs Plato).

Alkohola reibumā aizturēts Jelgavas novada domnieks Aigars Strupulis; deputāts promilēs vaino zobārstu.

Jūrmalas pilsētas domnieks Māris Mežapuķe atskaitīts no Tautas saskaņas partijas par braukšanu reibumā. Viņu jau ceturto reizi aiztur par braukšanu dzērumā.

Daugavpils domnieks Mihails Lavrenovs manīts streipuļojam pa pilsētu, knapi turoties kājās.

Dagdas novada domnieki darba vietā uzdzīvo, lietojot alkoholiskos dzērienus, pēc kā sēžas pie stūres. (Sandra Viškure un Ēriks Čaplinskis)

Juris Silovs tiek apsūdzēts par avārijas izraisīšanu alkohola reibumā un avārijas seku slēpšanu. Kā vēstīja TV3 raidījums Nekā Personīga, blēdība pastrādāta vēl laikā, kad Silovs pildīja Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus.

Ekscentriskais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš, iespējams būdams dzērumā, pazemo fotogrāfu un sakaujas ar Dzelzīti. (1)

Linda Liepiņa: “Es lūdzu Saeimas drošības dienestu izsaukt NMPD vai policiju, kas fiksētu Kaimiņa iespējamo reibuma pakāpi laikā, kad viņš vadīja komisijas sēdi. Izsauca? NĒ!” (2)

Deputāts Artuss Kaimiņš par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots no kriminālatbildības; sodāmība jau dzēsta (3)

Aizdomās par pašvaldības auto vadīšanu marihuānas reibumā pret Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jurģi Rāceni sākta administratīvā lietvedība.

Internetā nonācis video, kurā Latvijā zināmi cilvēki, tostarp no “Latvijas Reģionu Apvienības” un “Latvijas Zemnieku savienības” saraksta Ērgļu novada domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šņauc baltu pulverīti

Bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins kurš šogad iekļauts arī partijas PCTVL kandidātu sarakstā 10. Saeimas vēlēšanās, savulaik manīts iegādājamies tā sauktās "legālās narkotikas".

Deputāta Kārļa Krēsliņa dēlu policija aizturējusi ar toksisko augu maisījumu, viņa atrasts vairāk nekā kilograms legālo narkotiku.

Valsts policija Jūrmalas mēru Gati Truksni sodījusi par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Deputāta Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) dēls Pēteris Augstākās tiesas (AT) Senātā iesniedzis kasācijas sūdzību par tiesas lēmumu atzīt viņu par vainīgu automašīnas vadīšanā narkotisko vielu ietekmē.

TIESNIEŠI

Kā liecina Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā www.lsm.lv publicētā informācija, tiesas priekšsēdētāja saņēma paziņojumu, ka tiesnesis atrodas darba vietā reibuma stāvoklī. (Arvis Garais)

Jēkabpils rajona tiesas tiesnesis Vladislavs Čeraps darbavietā atradies 2,74 promiļu alkohola reibumā. 

Tiesnese Solvita Glaudāne jau reiz disciplināri sodīta. Par atrašanos darbā alkohola reibumā viņai uz gadu tika samazināta alga. (1)

Ierosina disciplinārlietas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm par atrašanos darbā alkohola reibumā (Solvitu Glaudāni un Birutu Horunu). (2)

“Bez Tabu” ziņoja par Zemgales rajona tiesas Aizkraukles nodaļas tiesnesi Ivetu Silicku, kuru policija Pierīgā pieķērusi braucam teju triju promiļu reibumā. (1)

Bēdīgi slavenā Aizkraukles tiesnese atkal brauc dzērumā, Pļaviņās izraisa avāriju un cenšas aizmukt, ziņo iedzīvotāji. (2) 

PROKURATŪRA

Rēzeknē divi prokurori dzērumā izraisa avāriju un mēģina slēpt notikuma pēdas (Zurabi Karčava, Andris Škutāns). (2,5 promiļu alkohola reibum pirmām, otrām 3,2 promiles)

Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurors Jevgeņijs Koļcovs smagā alkohola reibumā braucot pa Rīgas-Jūrmalas šoseju, uz Dzintaru viadukta izraisījis avāriju, kurā smagi cietuši divi cilvēki. (2,69 promiles)

Alūksnes prokurors reibumā ālējies spēļu zālē. Guntars Priedīšs atteicies samaksāt parādu par spēļu automātos paspēlēto naudu un alkohola reibumā bravūrīgi uzvedoties dažādos Alūksnes klubos.

Prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā

Pieķerta, braucot dzērumā, Jelgavas prokurore Ludmila Masļakova.

Par reibumā izraisītu avāriju Aizkraukles prokurore Diāna Bebre-Kondrāte sodu nesaņem un saglabā amatu. Vēlāk bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers viņu atbrīvo.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Vadims Iļasovs smagā reibumā nonācis policijas dienesta automašīnas aizturēto „būrī”.

No PIETIEK materiāliem: Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.

POLICIJA

Policists alkohola reibumā izraisa avāriju; kolēģis, iespējams, palīdz izvairīties no atbildības. (Liepājā)

Rēzeknes slimnīcā ceturtdien vakarā smagā stāvoklī nogādāts Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Igors Trofimovs. Sevi sašāvušais policists bijis alkohola reibumā.

Viens policists, iespējams, alkohola reibumā Alūksnē izraisa avāriju, otrs palīdz slēpt pēdas. Vainīgais autovadītājs esot ļoti līdzīgs Alūksnes policijas iecirkņa vecākajam inspektoram Aleksandram Finam, bet avārijas pēdas esot palīdzējusi slēpt cita persona, kas ļoti līdzinoties policistam Tomam Šneideram.

Atstādināts policists alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā. (2,58 promiļu stiprā reibumā)

Nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par dienesta viltojumu, cenšoties palīdzēt citai VP amatpersonai izvairīties no atbildības par satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkohola reibumā.

No darba atlaiž policistu 1,59 promiļu reibumā: viņš aizbildinājās, ka dzēris sirdszāles un vilkābeles tinktūru.

Valsts policijas koledžas kadete, braucot bez tiesībām un alkohola reibumā, izraisa ceļu satiksmes negadījumu.

Valsts policijas inspektors reibumā izraisa avāriju un pamet notikuma vietu. (Sējas novadā)

Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par dzērumā pastrādātu zādzību no kāda veikala Rīgā.

2017.gadā laikā 21 (divdesmit viens) policists noķerts pie stūres alkohola reibumā. 

Policistu pārkāpumi: viens reibumā taranē ceļa zīmes; otrs aizturēts par alkohola lietošanu. (pirmām 2,36 promiļu reibums)

Rīgas Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) darbinieki par negadījuma izraisīšanu un automašīnas vadīšanu smagā alkohola reibumā aizturējuši Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieku. (3,27 promiles)

No amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks, jo pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Bauskas Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks vadījis auto teju divu promiļu reibumā. (Uģis Ivo Dzelzkalējs)

Reibumā pie stūres pieķertais Talsu policijas priekšnieks zaudējis darbu policijā. (Mārtiņš Ziediņš)

Jelgavas Transporta policijas priekšnieks Andris Niparts alkohola reibumā ar dienesta automašīnu izraisījis autoavāriju. (Piezīme: piespiedu lobotomijas kandidāts - 3,8 promiles)

Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam piespriests sods par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policijas (VP) Patruļpolicijas darbinieki Smiltenes novadā aizturēja Valsts policijas inspektoru, kurš pārvietojās pie stūres alkohola reibumā un nodarīja miesas bojājumus vienam no Patruļpolicijas darbiniekiem. (2.52 promiles)

Policists Guntis Vītolnieks pamatīgā reibumā “Bez Tabu” kameras priekšā sēžas pie stūres; tiesa viņu attaisno.

Jēkabpils policijas darbinieks Igors Haitovs, kurš tiek turēts aizdomās, kādas mājas pagalmā dzīvībai bīstami sašāvis Jēkabpils rajona virsprokurori Veltu Belkovsku, notikuma naktī bijis reibumā.

Policists, Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, kā rezultātā cieta pieci cilvēki, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris, atradies 2,4 promiļu alkohola reibumā. (Piezīme: Šādi varoņi ir jākastrē ar koka karoti)

Valsts policijas Tukuma iecirkņa kārtības policijas biroja inspektors virsleitnants Alvars Račuks dzērājšoferiem tirgojis brīvību.

Bijušais policists J. Vulāns dzērumā (vismaz 3,33 promiles) sabrauc cilvēku, bet tiek vaļā no cietuma.

Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Juris Civkors pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Grobiņas novadā notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā trīs cilvēki, izmeklēs Iekšējās drošības birojs, jo viens no bojā gājušajiem ir policists. Pietiek lasītājs: policists 2017.gadā reibumā uztaisīja avāriju un mira, paraujot divus sev līdzi. Tā, lūk, dzīvojam.

Sociālajos tīklos tika runāts, ka Melnis, iespējams, būdams alkohola reibumā, bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā - vairāku automašīnu sadursmē. Savukārt šonedēļ anonīms avots aģentūrai LETA ziņoja, ka Melnis alkohola reibumā bijis iesaistīts kautiņā.

Pietiek lasītājs: Kriminālpolicijas nodaļas 2. biroja 4. nodaļas priekšnieka vietnieks Juris Lagzdiņš, kuru Ceļu policijas darbinieki aizturēja, braucot pie stūres aptuveni 3 promiļu alkohola reibumā.

2015.gadā Milzkalnē, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins alkohola reibumā izraisīja frontālu sadursmi ar citu automašīnu, notikuma vietu atstāja. Bija cietušais. (1)

2017.gada jūlijā, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins stiprā alkohola reibumā Slokā izraisīja autoavarīju, šoreiz paveicās, bez cietušajiem, kā rezultātā viņam tika piespriestas 200 darba stundas, kā arī uzlikts liegums vadīt auto 4 gadus. (2)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skatīs krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts kāds policists, kurš turklāt darba laikā bijis kokaīna reibumā.

Tiek ziņots, ka Ekvadorā no Latvijas aizturēta kokaīna krava. Pašlaik ir aizdomas, ka ar šo nesankcionēto kravu ir iesaistīts bijušais Valsts policijas ierēdnis Agris Vaivods.

Par narkotiku kontrabandu aizturēts Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargs.

ROBEŽSARDZE un MUITA

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Grebņevas robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks majors Jānis Tripāns pēkšņi sācis slimot un kļuvis darbnespējīgs pēc tam, kad ticis aizturēts pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Trīs darba vietā alkohola reibumā pieķertie robežsargi tiesā apstrīd savu atlaišanu.

Ceļu policijas darbinieki uz aizdomu pamata par personīgā transportlīdzekļa Audi 80 vadīšanu alkohola reibumā ārpus dienesta laika aizturēja robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta vecāko inspektoru virsleitnantu Juri L, kura izelpā konstatētas 1,1 promiles alkohola koncentrācijas.

Pieitiek lasītājs: Ir bijis pat tā, ka Valsts robežsardzes koledža vadošās katedras vadītājs atļaujas ierasties dienestā alkohola reibumā - citi koledžas pedagogi par to informē M.Petrušinu, bet nekas nenotiek, viss turpinās tādā pašā veidā.

Ar nepilniem 1,3 gramiem metamfetamīna aizturētais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka vietnieka Jāņa Borovika dēls Valters.

VUGD

2017.gada 28.februārī plkst. 00.50 Rīgā pa A.Čaka ielu ar automašīnu Volvo stiprā alkohola reibumā (3,12 promiles) brauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs-glābējs Raimonds Bētiņš (1)

Par braukšanu pamatīgā reibumā no amata atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) turpina strādāt policijā (2)

Par braukšanu reibumā atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) par darbu policijā saņem naudas balvu (3)

IDB rosina apsūdzēt VUGD amatpersonu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu sadzīviska konflikta laikā. Nodarījumu laikā amatpersona atradusies alkohola reibumā.

Alkohola reibumā esoša VUGD amatpersona ceļā uz izsaukumu izraisījusi avāriju.

Par iesaistīšanos narkotisko vielu nelikumīgā apritē Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu un privātpersonu (2019)

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divas VUGD amatpersonas par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā un nestrādāšanu, informē IDB. (2020)

ARMIJA

Karavīru policija aizturēja jo viņš Bauskā vadījis motociklu 1,1 promiļu reibumā.

Uz ielas gulošu kiberzemessardzes komandieri smagā alkohola reibumā nogādā slimnīcā.

"Viens no pasažieriem uzvedās agresīvi un atteicās uzrādīt karavīra apliecību." Pie Ādažu bāzes pērn dzērumā pieķerti karavīri.

Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē (2,62 promiles).

Minētais pārkāpums (Alkohola lietošana dienesta laikā) 1995. gadā NBS fiksēts pavisam 1540 reizes.

IERĒDŅI UN AMATPERSONAS

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts, vadām automašīnu alkohola reibumā, un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēstīja "TV3" raidījums "Bez tabu". (2,2 promiles alkohola)

Amatu ir pametusi Priekuļu novada Liepas pagasta pārvaldes vadītāja Evita Šīrante, kura aizturēta, braucot reibumā ar dienesta automašīnu.

Jelgavā pie stūres ar darba auto “Volkswagen Golf” reibumā pieķerta Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas vadītāja Evita Šalājeva. (2,31 promiles alkohola)

Reibumā pieķertais Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktors Jānis Leimans iesniedzis sūdzību par Siguldas tiesas lēmumu, ar kuru viņam piemērots administratīvais arests.

Kapsēdes pamatskolas direktoram (Gints Plostnieks) par braukšanu reibumā 10 dienu arests.

Reibumā pieķerto Latvijas vēstnieku Rihardu Muciņu Igaunijā lūgs atsaukt no amata (2,2 promiļu reibumā).

LDZ Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs alkohola reibumā Valsts prezidenta vizītes Kazahstānā laikā izsēdināts no lidmašīnas.

No PIETIEK materiāliem: Akciju sabiedrības Ventspils nafta vadība nevēlas komentēt ziņas, ka tās meitasuzņēmuma Ventspils nafta termināls (VNT) konsultants, koncerna Vitol pārstāvis Altings Menso Olferts Karpentjers pirms divām nedēļām aizturēts pie stūres gandrīz promili lielā alkohola reibumā.

Novērtē šo rakstu:

97
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...