Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas Nacionālā apvienība, Pilsoniskā savienība un sabiedrība par atklātību Delna bija vienīgās, kas ceturtdien publiski protestēja pret Saeimas lēmumu nedot atļauju kratīšanām deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Pietiek publicē visus trīs paziņojumus.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK frakcija:

„Stipras nacionālas valsts labklājības pamats ir godaprāts un taisnīgums. Noraidot tiesībsargājošo institūciju prasību, Saeimas deputātu vairākums faktiski bez pamatojuma izteicis tām neuzticību, liedzot veikt izmeklēšanas procedūras iespējamo noziedzīgu nodarījumu pierādījumu vākšanā. Uzskatām, ka līdz ar to ir pārkāpta zināma robežšķirtne, pēc kuras atjaunot pašreizējās Saeimas uzticību sabiedrības acīs vairs nebūs iespējams.

Ir pieņemts lēmums, kura būtība ir ciniska visatļautības un pārākuma sajūta attieksmē pret Latvijas pilsoņiem. Nacionālā apvienība aicina pilsoņus rūpīgi izvērtēt katra deputāta un politisko partiju balsojumu, izdarīt secinājumus un pieņemt atbilstošus lēmumus turpmākai rīcībai.”

Sabiedrība par atklātību Delna:

„Deputātu balsojums pret atļauju KNAB veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera īpašumos parāda, ka deputāti, slēpjoties aiz novecojušas un nedemokrātiskas normas par deputātu imunitāti, nostāda sevi ārpus likuma, ignorē tiesiskumu un liedz apkarot augstāko politiskās korupcijas veidu - valsts nozagšanu.

Šodienas balsojumā, lai atļautu tiesisku darbību veikšanu A.Šlesera abās dzīvesvietās, tikai 35 deputāti balsoja par, 7 deputāti nobalsoja pret un 37 atturējās, šādi faktiski arī balsojot pret. Šis lēmums liek šķēršļus izmeklēšanai kriminālprocesā, kurā aizdomu ēna krīt pār virkni augstām valsts amatpersonām un kurš varētu izgaismot politisko korupciju Latvijā.

Ar līdzšinējo darbu 10. Saeimai ir apliecinājusi, ka tiesiskums tai nav prioritāte. Deputāti jau pusgadu vilcinās ar N.Vilnīša piemērotības KNAB vadītāja amatam izvērtēšanu. Ar šodienas lēmumu Saeima vēlreiz apliecina, ka nevēlas cīnīties ar korupciju Latvijā un vai nu kliedēt aizdomas par atsevišķiem politiķiem, vai tos beidzot nodot vērtēšanā tiesā.”

Pilsoniskās savienības valde:

"Partijas Pilsoniskā savienība (PS) valde uzskata, ka Saeimas balsojums, neļaujot KNAB veikt kratīšanu A.Šlesera dzīvesvietās, liecina par milzīgo ietekmi, kāda joprojām parlamentā ir t.s. oligarhiem. PS uzskata, ka situācija, kad parlamenta vairākums neiestājās par patiesības noskaidrošanu, iezīmē Saeimas morālo krīzi.

„Šodienas Saeimas balsojums liecina par oligarhu patieso ietekmi uz Saeimas darbību, viņu visatļautības un nesodāmības sajūtu. Tas arī demonstrēja Saeimas vairākuma, tostarp partiju apvienības Vienotība koalīcijas partneru – Zaļo un zemnieku savienības – nevēlēšanos noskaidrot patiesību par augstu amatpersonu iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem un neuzticēšanos tiesībsargājošajām institūcijām. Notikušais nenoliedzami ietekmē jau tā trauslo valdības koalīciju, apdraud ekonomiskās situācijas stabilizāciju un liecina, ka koalīcija zaudē kopīgo vērtību platformu,” uzskata PS.

Pilsoniskā savienība aicina Ministru prezidentu Valdi Dombrovski kā valdības vadītāju pieprasīt skaidrojumu ZZS par tās Saeimas deputātu rīcību, atturoties balsojumā, kā arī norādīt ZZS, ka tā ar savu rīcību apdraud turpmāko koalīcija pastāvēšanu."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft