Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdis Zatlers ir pēdējais, kas Vienotībai ir vajadzīgs, ja tā grib būt cīnītājs, kurš pierāda, ka pēc kļūdām spēj mainīties, nevis ir tikai varaskārs mārketinga projekts, kuram pēc septiņiem mēnešiem apkampienā ar oligarhu Lembergu ievajadzējies svaigu elpu, ar ko šīs varas paģiras nomaskēt. 

No Vienotības politiķiem pēdējās pāris nedēļās ir dzirdēta tikai shēmošana un matemātiski aprēķini, par cik Zatlers ar savu zvaigžņu iesaukumu varētu palielināt vai vismaz nosargāt tās politiskās ietekmes proporciju Saeimā. Neviena analītiska jautājuma, kāpēc mēs esam tur, kur esam, toties daudz emocionāli gražīgu jautājumu, kāpēc liktenis ir bijis tik nežēlīgs tieši pret viņiem.  

Ar šādu attieksmi Zatlers Vienotībai būtu ne vairāk kā Laimes lācis, kuru vadāt pa lauku kultūras namiem. Nevis apgreids, bet tikai restarts, nevis atjaunotne, bet pēdējais izklupiens varas saglabāšanai. Tā būtu tikai problēmu iekapsulēšana. Zatlera lēmums iet savu ceļu patiesībā var būt Vienotības lielā veiksme, ja tā pati sadūšotos iet grūtāko ceļu, pārgrupējoties, attīroties, atbrīvojoties no bankrotējušu politiķu balasta, no kasieriem ar neskaidriem finansējuma avotiem un seklām varas ambīcijām, tās aizstājot ar valstisku piedāvājumu.

Pēc Zatlera pēdējās uzrunas 10. Saeimai ceturtdien, kurā skaidri iezīmējās solījums atgriezties parlamentā, kurš jau būs citā sastāvā, tātad – solījums par jaunas partijas izveidi, no atsevišķiem Vienotības politiķiem bija dzirdams novēlējums, lai Zatleram neizdodas, nevis apzināšanās, ka jādara viss, lai pašiem izdotos.

Kuluāros arī dzirdama versija, ka Šlesera, Šķēles un kompānijas nemitīgie uzmundrinājumi no zāles Zatleram: „Tu vari!” varētu būt nevis tīksmināšanās par Vienotības elektorāta pāriešanu pie jaunās partijas, kā tas līdz šim šķitis, bet tā dēvēto „oligarhu partiju” dubultā spēle, Zatleru patiesībā dzenot Vienotībā, kur pretiniekus vieglāk šaut ar vienu šāvienu. No Zatlera patiesībā tiekot gaidīta vieglākā ceļa iešana, kas būtu iekļauties Vienotībā, bet visi uzmundrinājumi veidot jaunu partiju esot nekas vairāk kā fona radīšana, lai pēc tam izsvilptu varoņa pakāpšanos divus pakāpienus zemāk pie paša „atlaistās” Vienotības.

Patiesībā, ja Zatleram izdotos izveidot „zvaigžņu iesaukumu”, Vienotības apbērēšana vairs nebūšot oligarhu dienaskārtībā. Tikpat intensīvi, kā publiskajā telpā tiek apspriesta jaunas gaišo spēku partijas - iekšējā slengā dēvētas par „kordziedātāju partiju” - veidošana, krēslainākos dibenplānos tiek runāts, ka tādā gadījumā tiks mobilizēti visi spēki, lai taptu jauna „darītāju partija”, kurā kā pirmais numurs būšot Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Vienotības ideologu sapnis par to, kā sadalīt un pat pavairot „gaišo spēku” elektorātu tā, lai Zatlera partijai tiek visi „kordziedātāju” fani un Vienotībai tiek tie, kas jūsmo par „darītājiem”, vismaz šobrīd šķiet rīkojuma Nr.2 pēctraumas iespaidā sapņoti sapņi. Darītāju partija ar Kamparu priekšgalā, kuram „darīt” nozīmē spēlēt opozicionāra spēles, radiofonā izplatot „neformālu informāciju” par airBaltic tuvo maksātnespēju, bet faktiski nespējot „darīt” neko, lai situāciju novērstu?

Tikmēr no Rīgas pils pienāk aizvien mulsinošākas ziņas par to, ka Zatlera dienaskārtība starp konsultācijām ar topošajā partijā jauniesaucamajiem stāriem lielākoties aizņemta nemitīgās sapulcēs par to, „kā labāk dzīvot” pēc 8. jūlija. Tiekot šķirstīta bieza mape ar apartamentu piedāvājumu, kuru valsts eksprezidentam īrēs par ne vairāk kā 1 104 latiem mēnesī. Tiekot lauzīta galva, kādu luksusklases limuzīnu labāk iegādāties (par ne mazāk kā 50 000 latu no valsts budžeta līdzekļiem) – Audi vai tomēr veco labo Mercedes Benz un kādā krāsā tam būt – solīdi melnam vai tomēr praktiskākajā sudraboti pelēkajā krāsā.

Tajā pašā laikā nekas nav dzirdams par topošās partijas ideoloģiju, ja par to, protams, nevar uzskatīt saukli „cīņa pret oligarhiem” Protams, oligarha smaku var atrast arī sociālajā budžetā, izglītības sistēmā, valsts fiskālajā politikā un veselības aprūpē, un, ja tās izdzenāšana katrā no nosauktajām jomām ir tas, par ko 17. septembrī nobalsos vēlētājs, šī izvēle būs jāpieņem ar cieņu un cerot uz šādas pieejas auglīgumu.

Arī Zatlera vingrinājumi, te teju nākamā premjera statusā uz konsultācijām uzaicinot veco varas partiju establišmentā allaž iederīgo Mārtiņu Bondaru, te oligarha Šlesera vienmēr izdarīgo stratēģi un kuluāru spēlmani Guntaru Kukulu, te nākamajā dienā līdzsvaram – tiesiskuma ikonu Jāni Maizīti, ir maigi izsakoties nenopietni. Zatleram acīmredzami pietrūkst labu padomu vai spējas tajos ieklausīties. Pirmais - par padomu trūkumu - ir ticami, ja ņem vērā no Rīgas pils nākošo informāciju par lielas daļas vecās Zatlera komandas norobežošanos. Pēdējais - par nespēju padomos ieklausīties - ir cilvēciski saprotami, ja pirms operas izrādes kā superstārs sūti gaisa skūpstus aplaudējošiem ļaudīm un jaunas meitenes pie Rīgas pils tevi nomētā ar maijpuķīšu buntītēm.

Bet varbūt Latvijas vēlētājs tiešām ir pelnījis sev jaunu kordziedātāju iesaukumu, kuru diriģents ir mazliet neveikls, mazliet kļūdās, mazliet mantrausīgs, mazliet ideālists – viens no mums.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...