Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

triks

18.12.2017. 22:49

parists vēlas kļūt populārs tautā. ja tiks ievēlēts par rūpēm tautas veselības jautājumā, šo jautājumu norakstīs kā nebijušu.tīrais populisms.

Atbildēt

bnf

18.12.2017. 15:23

Raimim Kadekam po.uj! vinam viss par brivu!Ja Pavlutam vajag, tad lai Pavluts ari rauj savu d.rsu un caurskata likumu! Raimim svarigakas lietas - iedomajies rauties uz divam frontem? Besis tacu!

Atbildēt

Brāl Žuļuk

17.12.2017. 22:15

»

Žulis

Dziļi šaubos, vai šis raksts ir rakstīts aiz rūpēm par to 300 000 cilvēku veselību, tomēr par šo tēmu gribas mazliet "pafilosofēt...


Vai dibenu atslaucīji? Sanitāres sūdzas, ka tu neatslauki dibenu un viss izolators smird.

Atbildēt

Pavļuts,

17.12.2017. 16:57

politiķa izstrādājums, lūdzas v p Vājonim, prezidenta izstrādājumam, sagādāt v p kancelejas izstrādājumus.

Atbildēt

neveleet!

17.12.2017. 16:45

Un ko sis pats Pavluks darija ar OIK? Neko! Atbalstija!

Atbildēt

mums tie dzīvnieki jāfinansē?????

17.12.2017. 13:24

nauda alkaholam ir??????????

Atbildēt

Nežulis

17.12.2017. 12:07

»

Žulis

Dziļi šaubos, vai šis raksts ir rakstīts aiz rūpēm par to 300 000 cilvēku veselību, tomēr par šo tēmu gribas mazliet "pafilosofēt...


1. Ēnu ekonomika ir pārspīlēta, lai plosītos VID terors. Ja būtu vēlēšanās apkarot ē e, tad nebūtu Parex afēras, kur izzaga pensiju fondu utt. Gan izzagšana, gan 300 000 atstāšana riska zonā ir terors un diversijas.

2. Lai tauta nevarētu ietekmēt likumdošanu, ar 2012. g. likumgrozījumiem tai jāsavāc 155 000 parakstu, tagad var parakstīties pret šo normu latvija. lv/pv. Neskatoties uz visu, juridiski kārtējais budžeta likums pa hierarhijas vertikāli ir augstāks par citiem likumiem no brīža, kad apstiprina gada budźetu. Naudas nepietiek, kas ir visu pret Latvijas ekonomiku iepriekš vērsto diversiju sekas. Tauta glābjas, kā māk.

Atbildēt

Troļļu gans

17.12.2017. 11:04

Jauku jauki. Ja pirmais izcilais ZZS veselības ministrs nosmērēja savu partiju, tad otrais, vēl izcilākais, sāk smērēt koalīcijas partnerus, pats cerot no nākamā gada sēdēt Jēkaba ielas siltajā krēslā un turpināt pirmā izcilā ZZS veselības ministra tradīcijas sēdēt uz abiem krēsliem (Saeima un VM), vienlaicīgi par savu palīgu paņemot medicīnu 3 mēnešos veiksmīgi apguvušo bijušo kokomjaunieti, biroja līderi. Vai tiešām koalīcijas partneriem nav pamodies pašsaglabāšanās instinkts? Varbūt ir, bet ir ilūzijas, ka vēlētājs ir tāds padumjāks. V un arī VL-TB/LNNK jau gan būtu jāsāk nervozēt, nav tādi reitingi kā plātīgajam kolhozniekam un viegli uzbudināmai šahistei. MK ministru un Saeimas deputātu galvas apstarotājs neļauj saskatīt ZZS (ministrs, valsts un parlamentārais sekretārs, biroja vadītājs) līderu pārvaldītās VM impotenci? Kā aiziet no Jēkaba ielas un Brīvības ielas namiem, tā uzreiz galva sāk strādāt. Te bijušai deputātei, te bijušam ministram atveras actiņas. Ko domā medicīnas spīdekļi, kuri sekmēja izcilā ZZS ministra iebīdīšanu amatā? Vai tik drīzumā nenāksies meklēt pumpu? ZZS būs radījis izteicienu par cilvēku, kurš totāli neatbilst amatam, “kaut tev pumpas piemestos”.

Atbildēt

Žulis

17.12.2017. 10:29

Dziļi šaubos, vai šis raksts ir rakstīts aiz rūpēm par to 300 000 cilvēku veselību, tomēr par šo tēmu gribas mazliet "pafilosofēt".
Uzdrošinos apgalvot, ka sabiedrības veselība(kopumā)ir tāda valstiski nozīmīga lieta par ko valdībai ir jārūpējas, jo nekādas individuālas rūpes par sabiedrības veselību kopumā nav iespējamas. Mēs katrs varam rūpēties tikai par savu un savu ģimenes locekļu veselību, bet ne par visas sabiedrības veselību kopumā. Līdzīgi ir ar izglītību un aizsardzību. Tāpēc jau mēs maksājam nodokļus, lai valdība šos līdzekļus izmantotu mūsu KOPĒJO interešu un vajadzību nodrošināšanai. Ja valsts sāk šķirot, kuriem sabiedrības locekļiem sniegt, bet kuriem nesniegt pilnā mērā iespējas ārstēties, tas nozīmē tikai to, ka valsts apzināti pasliktina šo kopējo sabiedrības veselības stāvokli, tātad nepilda savas pamatfunkcijas nodokļos nomaksātās naudas izlietošanā. Tie nodokļu "nemaksātāji" taču nepazudīs no valsts. Viņi tepat vien mums līdzās dzīvos ar savām laikā neatklātajām un neizārstētajām vainām starp kurām var būt arī lipīgas, bīstamas infekcijas slimības.
Kas attiecas uz to "nodokļu nemaksāšanu", tad: 1) tas ir visai nosacīti, jo visi Latvijas iedzīvotāji maksā vismaz PVN 2)vai tad par nodokļu iekasēšanu nav jārūpējas tādām iestādēm kā VID un Ekonomikas policija. Vai tad šo iestāžu neizdarība būtu jākompensē ar sabiedrības veselības aprūpes pasliktināšanu? Zinu, ka daži tūliņ teiks, ka šīs iestādes var strādāt tikai pēc tiem likumiem, kādi ir pieņemti. Bet, kas tad traucē pieņemt pareizākus likumus? Presē varam lasīt, cik milzīgas summas ēnu ekonomikas dēļ katru gadu aiziet garām valsts kasei. Vai tiešām šo ēnu ekonomiku valsts domā apkarot, atņemot kvalitatīvas ārstēšanās iespējas daļai no saviem iedzīvotājiem?! Īstenībā iznāk, ka valsts pārvaldes aparāts par savām neizdarībām (nevēlēšanos vai nespēju piekopt racionālu nodokļu politiku un pilnībā iekasēt nodokļus) soda savus pilsoņus.

Atbildēt

VB

17.12.2017. 08:11

Te daudzi kritīzē autoru, bet, kur tieši viņš kļūdās?! Vai tā nav avantūra, izmest no veselības aprites cilvēku, kas, teiksim, 2. gadu ir bezdarbnieks (es tāds biju 8.5! ar nelieliem izņēmumiem) un viņam tiešām nav nu itin nekādu ienākumu + ja arī, kas atrodas, tas būtībā jāapēd?!

Atbildēt

ezis

17.12.2017. 07:29

Vai tad šitais Pavļuts būdams valdībā ir kaut ko izdarījis Latvijas labā? Kad jūs cilvēki beidzot nāksiet pie prāta un beigsiet uzklausīt šādus nespējniekus un tukšpļūtus?

Atbildēt

Pavļuts

17.12.2017. 01:25

»

aha

Pavluts atmodas, jo nak velesanas


ir politisko mēslu simbols.

Atbildēt

aha

17.12.2017. 00:02

Pavluts atmodas, jo nak velesanas.

Atbildēt

Gan jau

16.12.2017. 23:39

»

zose

Žīdeliskā parpartija


Komunistiski čekistiskais grupējums - Lembergs, Brigmanis, Ušakovs, Rasnačs, Ašerādens utt.

Atbildēt

Gaiļezerā vai RAKUS

16.12.2017. 23:37

»

fredis

Jau 10.gadu notiek ne ar ko attaisnojams necilvēcīgs cietsirdības akts pret nodokļu maksātajiem- pensionētiem smagas,neārstējamas arodslimības ieguvušiem darba veterāniem.Pret viņiem šajos gados ir vērsta tiesiska,morāla,medicīniska vardarbība-ir atņemtas tiesības uz tiesisko,medicīnisko aizsardzību...


Pēc trīs gadiem ierodas pacienta sieva, prasa palīdzību sev, stāsta par vīru, kuru šīs nodaļas vadītājs bija jau nolemis, izmeta no slimnīcas.

Atceras un jautā - VAI TAD VIŅŠ VĒL DZĪVS? Paldies, sameklēja citu ārstu un viss normāli.

Vai saka: ko jūs gribiet, cik jums gadu? Ar to izteikts viss. Pat ārsti stāsta - Gaiļezers ir apšaubāma, biznesa slimnīca, ārstē vienu kāju, otru neapskata - nevaram, jo uz to nav ģimenes ārsta nosūtījuma, ir tikai uz kreiso.

Atbildēt

Latvija - pretlikumīgu likumu valsts?

16.12.2017. 23:28

Gatavo "kodzīvnieku" likumu, lai aizsargātu pilnībā jau aizsargātos ar laulības likumu, lai tikai pilda to, piekopj. Nepatīk, dodiet viņiem citu likumu - mums nepatīk likums, kas spēkā, dodiet mumscitu savu likumu, tad mēs reģistrēsim laulību. Tas ir lobijs notāriem, tas ir likums, kā apkrāpt valsti atseviškos gadījumos - mēs divi fiksi pie notāra un stundas laikā parakstam līgumu un saņemam atvieglojumus, rīt to laužam - fiktīvie līgumi.

Veselība - 300 000, valsts vara pasaka - ejiet bekot, ja jums nav iespēju maksāt apdrošināšanu, vai negribiet maksāt no kabatas, variet nobeigties vai tml.

Tā ir īsta MAKSAS IZSPIEŠANA medicīnas melnā biznesa lobiju interesēs.

Atbildēt

fredis

16.12.2017. 23:26

Jau 10.gadu notiek ne ar ko attaisnojams necilvēcīgs cietsirdības akts pret nodokļu maksātajiem- pensionētiem smagas,neārstējamas arodslimības ieguvušiem darba veterāniem.Pret viņiem šajos gados ir vērsta tiesiska,morāla,medicīniska vardarbība-ir atņemtas tiesības uz tiesisko,medicīnisko aizsardzību.Ir atņemtas ar MK rīkojumu tiesības uz atlīdzību par zaudēto veselību,tiesības uz veselības aprūpi,tiek morāli un garīgi pazemoti apšaubot pašu mediķu noteiktās diagnozes,tiek medicīnas dokumentiem pievienotas citu cilvēku diagnozes.Slimībām pastiprinoties tiek anulētas tiesības uz atbilstošu sociālo aprūpi,bet vienlaicīgi tiek prasītas tiesības nodokļu nemaksātājiem.

Atbildēt

hm

16.12.2017. 22:52

Vispār jau tie 300 000 arī iet uz veikalu, pērk preces un maksā vismaz PVN. Varbūt vēl kaut ko pārdod un arī tad samaksā kādu nodokli.
Vai pareizāk un valstij ienesīgāk - nesniegt medicīnas pakalpojumus tiem, kuri savas naudas glabā ofšoros?
Bet cik maksās šī nodokļa administrēšana? Katru nodokļa maksātāju taču nāksies ievadīt datu bāzēs, regulāri sekot maksājumiem. Jāuzraksta instrukciju kaudzes. Ārstiem arī jāuzrauga šīs datu bāzes. Un ja nu kļūda? Vai Hipokrāta zvērests vairs nebūs aktuāls un kas viņus, maksātnespējīgos, metīs laukā no ārsta pieņemšanas telpas ... Kāds būs gala ekonomiskais ieguvums?
Labi, un ko pēc tam?
Varbūt apšaut, lai nemokās.

Atbildēt

zose

16.12.2017. 22:17

Žīdeliskā parpartija

Atbildēt

pilsonis

16.12.2017. 21:47

»

autoram

Šis likums nerada problēmas trūcīgajiem un neaizsargātajiem, bet gan vērsts pret tiem, kas saņem algu aploksnēs un nemaksā nodokļus, kā arī pret parazitiem, kas dzīvo no pabalstiem un strādāt pat nedomā...


Pieņemsim, ka neārstējam tos, kas dažādu iemeslu dēļ nevar samaksāt nodokļus, iespējams, ka tādā veidā budžetā pat ir kaut kāds ietaupījums, bet viņu slimības neārstējot ievelkas un tiek iegūta invaliditāte, tad jāārstē gribi vai negribi, tikai tad ārstēšanas izmaksas jau ir lielākas un tā sākotnējā ekonomija ir novedusi pie lielākiem izdevumiem, kas jāsedz visiem pārējiem nodokļu maksātājiem.

Atbildēt

dvb

16.12.2017. 21:27

Kā var prasīt tam, kurš ir likuma izgudrotājas sistēmas sastāvdaļa, pats neko nenosaka, izpilda faktiski partiju uzdevumus, lai pēkšņi pieteiktu sistēmai kaut ko darīt sev neinteresantu!?

Atbildēt

es nepārzinu politiku

16.12.2017. 21:10

bet tas, ka veselības aprūpes likums nevis rūpējas par tautas veselības aprūpi, bet gan par ēnu ekonomikas maziņāšanu, ir debīlisms n pakāpē. Tad tā šo ar vajag nosaukt- ēnu ekonomikas apkarošanas likums

Atbildēt

autoram

16.12.2017. 21:10

Šis likums nerada problēmas trūcīgajiem un neaizsargātajiem, bet gan vērsts pret tiem, kas saņem algu aploksnēs un nemaksā nodokļus, kā arī pret parazitiem, kas dzīvo no pabalstiem un strādāt pat nedomā.
Šie 4 eur mēnesī būtībā, salīdzinot ar Igaunijas un Lietuvas likumiem, ir ņirgāšanās par godprātīgajiem nodokļu maksātājiem.

Atbildēt

Lauķis

16.12.2017. 21:08

Lai nu ko saka par kustību PAR un par pašu Pavļutu, tomēr zināma taisnība viņam ir. 300 000 cilvēku tiek izslēgti no veselības aprūpes. Varat mani kritizēt, taču tas nekas labs nav, kaut vai tāpēc vien, ka šie neārstētie var un arī aplipinās n-tos citus, kuri savukārt būs spiesti ārstēties.
Tad ko lai šie izstumtie dara - aizbrauc tāpat kā pārējie, vai? Un tālāk? Drīz jau tad vispār nebūs kas tos nodokļus maksā. Jo VID jau tagad ar savu rīcību nevis stimulē būt nodokļu maksātājam, bet gan slēgt biznesu un doties prom, vai prasīt pabalstuis.

Atbildēt

Daniels Pavļuts

16.12.2017. 20:53

Pats Pavļuts klusuciešot piedalījās kā ministrs Latvijas ekonomikas sagraušanā. Kustība PAR ir tādu pat iznireļu šaika.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...