Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts prezidenta kancelejā nesen saņemta no Rīgas Centrālcietuma saņemta vēstule, kuras saturs met tumšu ēnu uz vēl vienu augsta ranga policistu no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes. Vēstulē detalizēti izklāstītie fakti un pieņēmumi liek domāt ne tikai par to, ka pārvaldes 3. nodaļas 2. biroja priekšnieks Deniss Cvetkovs apšaubāmos apstākļos „iesēdinājis” iepriekš par autozādzību tiesātu cilvēku, lai pēc tam „savāktu” viņa sievu, bet arī par to, ka tāpat kā Pietiek jau plaši aprakstītais kontrabandas piesegšanas lietā aizdomās turētais un pensijā nule ar steigu aizvadītais augsta ranga policists Viktors Montiks arī Deniss Cvetkovs dzīvo stipri pāri saviem līdzekļiem – 545 latu mēnešalgai „uz papīra”.

Ja ticēt līdzšinējai Valsts policijas operatīvajai informācijai, ko apstiprina arī Rīgas Kurzemes rajona tiesas 2000. gada spriedums, kas ir Pietiek rīcībā, 1979. gadā dzimušais Iļja Habarovs varētu būt saistīts ar kvalificētu autozādzību jomu, tomēr nekad savā „darbā” nav izmantojis nekādu vardarbību.

Taču, ja ticēt jaunās krimināllietas materiāliem, 2010. gadā viņš pēkšņi nolēmis ķerties pie varmācīgas laupīšanas. Saistībā ar šo 2010. gada novembra beigās notikušo noziegumu Habarovs tad arī 2011. gada februāra sākumā aizturēts un kopš tā brīža jau gandrīz divus gadus Centrālcietumā gaida tiesu.

Visu šo laiku Habarovs pavadījis, nesekmīgi rakstot iesniegumus dažādām iestādēm un amatpersonām, norādot ne tikai uz dīvainībām savā kriminālprocesā, bet arī uz, iespējams, atklātiem likumpārkāpumiem un safabricējumiem. No avotiem Valsts prezidenta kancelejā Pietiek rīcībā nonākusi Habarova vēstule, kas pagājušā gada augustā adresēta Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

„Man par pārsteigumu izrādījās, ka esmu meklēšanā pēc Krimināllikuma 176. panta, kaut gan nekādas pavēstes nebiju saņēmis, oficiāli mācījos autoskolā, noformēju dokumentus pie notāra, CSDD, pārvietojos ar automašīnu, kas reģistrēta uz manu oficiālo sievu Annu Meļņiku,” – šādi Habarovs vēstulē apraksta situāciju viņa aizturēšanas brīdī.

Taču „interesantākais” sācies, kad Habarovs ievietots Rīgas Centrālcietumā: „Pie manis Rīgas Centrālcietumā ieradās [Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes 3. nodaļas 2. biroja priekšnieks Deniss Cvetkovs un pateica: „Mēs zinām, ka tu šo noziegumu neesi pastrādājis, bet mēs aizvirzīsim šo lietu līdz prokuroram, pēc tam līdz tiesai, un tad jau – kā sanāks. Mums šeit nav Amerika, un tu labākajā gadījumā dabūsi desmit gadus. Tā ka ņem šo lietu uzreiz uz sevi, varbūt ar prokuroru izdodas vienoties, bet mēs tev noorganizēsim pirmstermiņa atbrīvošanu.””

Habarovs no „darījuma” atteicies gan pirmās, gan otrās Cvetkova vizītes laikā, un tad Cvetkovs pārgājis pie slēptiem draudiem – viņš parādīšot fotogrāfijas ar Habarova sievu un „varbūt ar Habarova dēlu izdarīšot to pašu, kas redzams fotogrāfijās ar sievu”. „D. Cvetkovs atnāca trešoreiz un man jautāja: „Padomāji?” Es atbildēju: „Nē.” Tad viņš man parādīja intīma rakstura foto, kur bija viņš – D. Cvetkovs kopā ar manu sievu,” vēstulē aprakstīta trešā tikšanās.

Neilgi pēc tam izrādījies, ka Habarova sieva Anna Meļņika, ar kuru, kā viņš līdz tam uzskatījis, viņam bija „lieliskas attiecības”, patiesībā nolēmusi šķirties: „Pēkšņi viņa ar notāru atnāk pie manis uz Rīgas Centrālcietumu, uz izmeklētāju kabinetu – tas ir nonsenss! Atļauju izdevis 3. nodaļas 2. biroja priekšnieks D. Cvetkovs un A. Stūrainis – Rīgas reģiona [pārvaldes] priekšnieka vietnieks, bet faktiski šī biroja priekšnieks.”

Izmantojot privātus kontaktus, Habarovs noskaidrojis, ka Cvetkovs, kurš ir oficiāli precējies, ar „iesēdinātā” Habarova sievu „dzīvo civillaulībā”, kopā īrējuši vienistabas dzīvokli Ganību dambī, kur gan dienā, gan naktī bijušas fiksētas abu automašīnas – Meļņikas Audi A8 un Cvetkova melnais Hyundai ar valsts reģistrācijas numuru GG-3146. Savukārt pēcāk Meļņika un Cvetkovs pārcēlušies uz citu dzīvokli Viestura prospektā, kurp ciemos nācis arī Stūrainis.

Habarova vēstulē aprakstīti arī pietiekami iespaidīgi (ņemot vērā, ka Cvetkova alga „uz papīra” ir nepilni 600 latu mēnesī) augstā ranga policista izdevumi: „Jautājums – no kurienes Denisam Cvetkovam tādi līdzekļi, lai uzturētu divas ģimenes, apmaksāt kredītus, īrēt nebūt ne lētus dzīvokļus jaunajos projektos un lidot atpūsties uz dārgiem kūrortiem” Čehijā un pat Meksikā.

Atklājušās arī interesantas iesaistīto personu saistības. Laulību šķiršanas procesā (tā šķirta pagājušā gada maijā) Meļņiku pārstāvējusi advokāte Diāna Straume, un viņas raduraksti Habarova vēstulē aprakstīti šādi:

„Pēc tam sākas pats interesantākais – D. Cvetkovs un A. Meļņika lido uz Čehiju, taču nevis vieni, bet kopā ar advokāti – Diānu Straumi un viņas oficiālo vīru Rolandu Straumi, kurš kopš 2010. gada ir Valsts policijas Zemgales priekšpilsētas nodaļas priekšnieks – kā reiz šajā rajonā tika pastrādāts noziegums, kurā mani apsūdz.”

 „Uzzinājis, ka es sāku aizrakties līdz patiesībai, D. Cvetkovs sāka draudēt man caur trešajām personām ar [cietuma] specbloku un to, ka es cietumā sapūšu,” raksta Habarovs, pieminot arī kādu savu kolēģi: „Kopā ar mani šīs pašas lietas ietvaros aizturēja manu biedru Leonīdu [Malofejevu], pēc tam atbrīvoja, viņš man gribēja pastāstīt par D. Cvetkovu, bet pirms nedēļas nomira dīvainos apstākļos.”

Saskaņā ar jau gandrīz divus gadus tiesu gaidošā ieslodzītā iesniegumu līdz šim visi viņa patiesības meklējumi izrādījušies veltīgi – lielā mērā tiesībsargāšanas sistēmā valdošās „savējo būšanas” dēļ:

„Rakstu jums bezizejas situācijas dēļ, jo visi iesniegumi, ko es esmu rakstījis par safabricēto lietu pret mani, ko veicis 3. nodaļas 2. biroja priekšnieks D. Cvetkovs, par viņa varas pārsniegšanu, ienākumu noskaidrošanu utt., ir tikuši pārsūtīti Iekšējās drošības birojam, kuram ir tā pati priekšniecība, kas D. Cvetkovam.

Iesniegumos es norādīju, ka D. Cvetkova vadība un vienlaikus draugi – tas ir A. Stūrainis, D. Cvetkova draugs un priekšnieks, vienaudži, spēlē vienā futbola komandā, kopā atpūšas. A. Stūrainim ir milzīgi sakari viņa tēva – policijas pulkveža dēļ, tāpēc uzreiz pēc Policijas akadēmijas kļuva par šīs nodaļas priekšnieku...”

Saistībā ar šo vēstuli Pietiek ir nosūtījis virkni jautājumu iekšlietu sistēmas amatpersonām. Jau pašlaik Pietiek ir saņēmis tiesas rīcības sēdes protokolu Habarova lietā, kas vismaz daļēji apstiprina iespaidu par daudzajām dīvainībām un neskaidrībām šajā krimināllietā, - jau tuvākajās dienās to publiskosim.

Savukārt jau šodien publiskojam Habarova Valsts prezidentam no Rīgas Centrālcietuma nosūtīto vēstuli.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...