Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms gada Latvijas Televīzijas vadošie inženieri ziņoja, ka atrada Latvijas Televīzijas teritorijā Zaķusalā daudz neizmantotās un dārgās tehniskās aparatūras par desmitiem vai varbūt simtiem tūkstošiem eiro.  Pēc inženieru ziņām sapirktā un nevienam nevajadzīgā aparatūra stāvēja jau ilgu laika periodu – nevis gadu vai divus, bet gan piecus vai pat septiņus gadus.

Visu šo laiku Latvijas Televīziju vadīja un par tehnoloģijas sektoru bija tieši atbildīgs valdes loceklis un pēc tam vienpersonisks priekšnieks un valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.   Iztērēja vairākus desmitus tūkstošus valsts naudas, tad sakrāva klusi pa kaktiem un noslēpa, bet pēc tam regulāri ar izstieptu roku gāja uz valdību prasīt vairāk naudas.

Nu nevar ticēt, ka Priede nezināja par šo slepeno noliktavu. Un droši vien zināja arī “lojālie” darbinieki, kuri klusēja. Interesanti, apmaiņā pret ko klusēja – pret to, ka netiks padzīti par neveiksmīgu iepirkumu, un pret “siltām” vietām un labām darba algām.

Agri vai vēlu, bet patiesība nāca gaismā, kad Priede vairs nesaimniekoja viens pats Zaķusalā un, kā tehniķi uzzināja, valde pieņēma lēmumu veikt neatkarīgu tehnoloģiju auditu – nevis LTV spēkiem (jo kāds taču visu laiku slēpa šos kambarus ar aparatūru), bet ar neatkarīga auditora palīdzību.

Bet Priedem kā joprojām atbildīgajām par tehnoloģiju sektoru tā arī nebija laika un visdrīzāk gribēšanas šo lēmumu pildīt. Un droši vien viņš cer, ka mediju apvienošanas procesā vai, pareizāk sakot, haosā to tūkstošiem vērto mantu varēs norakstīt.

Uz visa šī fona tagad LTV vairākus gadus bīda kā pa celmiem jaunus tehnoloģiju iepirkumus par vairākiem miljoniem eiro, un galīgi neveiksmīgi! Nav jābrīnās, ka nekas tā arī nav sanācis, un varbūt pat labi! Citādāk atkal kādā tukšā Zaķusalas kabinetā vajadzētu ieslēgt simtiem tūkstošus vērtas nepareizi nopirktās vai nu jau novecojušās aparatūras.  

Pagājušajā gadā vajadzēja beidzot nopirkt satura informācijas vadības sistēmu (digitālus risinājumus, kas ļautu beidzot LTV attīstīties) kopsummā par apmēram miljonu eiro, bet iepirkums izgāzās un ne reizi vien – un tā jau kādus septiņus gadus.

Vēl valdība ārpus kārtas piešķīra, ņemot vērā apdraudējumu no Krievijas puses, vairākus miljonus eiro divu pārvietojamo televīzijas (PTS) staciju iepirkumam. Šī iepirkuma ievilkšana nu jau ir bīstama nacionālās drošības interesēm, un tas arī netika uzsākts 2023. gadā, ka bija noteikts! Bet varbūt labi, jo prese jau rakstīja, ka Priede plānoja iepirkt šīm televīzijas stacijām tehniski novecojušu aparatūru (Delfi 7.11. 2023. “Kalvis Baumanis: Par korupcijas riskiem Latvijas Televīzijas 10 900 000 eiro iepirkumā” un Pietiek.com 7.11.2023. Par korupcijas riskiem Latvijas televīzijas 10 900 000 eiro iepirkumā: aicinu atbrīvot no amata LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Priedi).

Nu ko, kur varētu paslēpt nederīgās PTS kravas mašīnas ar novecojušu aparatūru? Kaut kur Zaķusalas ēkas pagalmā? Gan jau atrastu vietu, jo televīzijā viss notiek pa roku galam un, kā jau “Aizliegtais paņēmiens” stāstīja, pēdējos gados pamatīgi nolaistā ēkā gan jau atradīsies ne viens vien stūris, kurā neviens bez bailēm paklupt nevarētu ieiet...  

Un ko Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome jeb SEPLP? Atkal kautrīgi klusēs un tēlos nezinīšus?! Viens, tas apzinīgākais SEPLP loceklis, Sanita Upleja – Jegermane, vairs neizturēja šo totālo nolaidību un aizgāja.

Tā tas ir: samiernieciska pozīcija ar krievu valodu, skandāls ar cūku komiksu kā sviestmaize Krievijas propagandai, LTV katastrofāla nevarēšana atrādīt  simtprocentīgi patriotisku notikumu - hokeja komandas sagaidīšanu pie Brīvības pieminekļa, slēptā priekšvēlēšanu aģitācija pirms pagājušajām Saeimas vēlēšanām un paslēptu aprīkojumu par desmitiem tūkstošiem, neizpildītie svarīgākie iepirkumi – tas tikai liecina par pagrimumu, kas notiek nu jau vairākus gadus, un Ivars Priede tikai turpina “saimniekot”.

Un kāds būs nākamais Priedes pārsteigums - vēl kāds "komikss" vai kāds skandalozs LTV tehnisks feilers?  Bet maksās par to no valsts budžeta - no mūsu kabatām.

9.03.2023

SIA «Latvijas Televīzija»

Zaķusalas krastmala 33, Rīga, LV—1050, Latvija

Valdei

Audiovizuālās ražošanas nodaļas vadītāja Dāvja Jaunzema, Tehnoloģisko sistēmu atbalsta un drošības nodaļas vadītāja Intara Nagļa un Videomontāžas nodaļas vadītāja Jāņa Kazuļa

Iesniegums

Lūdzam Valdi izskatīt iespēju ierobežot bijušā Tehnoloģiju daļas vadītāja Arņa Šeibes iespējas pieņemt vienpusējus un subjektīvus lēmumus iepirkumu darba grupās un komisijās. Pašlaik ļoti bieži nākas sastapties ar situāciju, kad kopīgi pieņemtie un pirms tam sapulcēs izdiskutētie lēmumi vienkārši netiek ņemti vērā. Līdz ar to praktiski visās Tehnoloģiju daļas nodaļās ir nesapratne par nevēlēšanos izskatīt citus, alternatīvus risinājumus, kas bieži vien ļautu ietaupīt līdzekļus, bet pats galvenais, atbilstu LTV ražošanas reālajām vajadzībām. Un tas rada zināmas bažas par Arņa Šeibes nepietiekamu kompetenci.

Tāpat esam saskārušies ar situācijām, kad iekšējās LTV sapulcēs izrunātā informācija ir tikusi nodota produktu izplatītājiem un integratoriem pirms sarunu uzsākšanas ar tiem.

Esam konstatējuši arī nelietderīgu jau nopirktās tehnikas izmantošanu, kad Dāvim veicot inventarizāciju studiju noliktavās ir atrasta novārtā atstāta tehnika desmitiem tūkstošu eiro vērtībā, kas pašlaik atkal tiek izmantota ražošanā.

Mēs ļoti bieži arī nevaram saņemt atbildes uz tehniskajiem jautājumiem par studiju un režiju uzbūvi, kas tika veikta laikā, kad Arnis Šeibe bija Tehnoloģiju daļas vadītājs.

Dāvis Jaunzems

Intars Naglis

Jānis Kazulis

Novērtē šo rakstu:

85
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...