Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie naudas, mīl komfortu un greznību. Gudrie mīl paņirgāties par mazāk gudrajiem, bagātie – par nabagajiem, stiprie – par vājajiem. Tie, kuri tikuši pie varas, mīl paņirgāties par viņu varā nonākušajiem. Un tas arī ir saprotami, jo kāda gan jēga gudrībai, bagātībai, spēkam un varai, ja nav šādas mīlestības? 

Mēs esam ikdienā tā pārņemti ar šīm savām daudzajām mīlestībām, ka mums vienkārši neatliek laika nekam citam. Un kādēļ gan lai mēs, savā mīlestībā aizņemti cilvēki, vēl klausītos dažos dīvaiņos, kas stāsta, ka vajag mīlēt Dievu, savu tautu un Tēvzemi?

Katram taču ir skaidrs, ka no mīlestības pret Dievu, tautu un Tēvzemi paēdis nebūsi un arī nekādu bagātību rīt uz pusdienlaiku neiegūsi. Mīlēt pa tukšo nav vērts. Jāmīl ir tā, lai par to mīlēšanu kaut ko sev varētu dabūt. Arī to Dievu, tautu un Tēvzemi varētu mīlēt, ja vien kāds par to labi samaksātu. Bet neviens jau nemaksā. Tāpēc gudri cilvēki vienmēr mīl tos, no kuriem var dabūt naudu. Bet nauda vienmēr ir varas vīru rokās. Tāpēc valdošo varu vajag mīlēt.

Bija laiki, kad nācās mīlēt visus kompartijas ģenerālsekretārus pēc kārtas. Jā, un vēl arī to Ļeņinu visiem pa virsu. Bet tas atmaksājās. Protams, ja vien mācēji to savu mīlestību pareizi nodemonstrēt. Tagad laiki ir mainījušies, bet mīlestība jau nekur nav pazudusi. Ne velti saka, ka mīlestība esot mūžīga. Arī šodien ir izveidojies plašs varas mīlētāju loks. Lai kādus likumus vai lēmumus valdošā vara nepieņemtu, visam viņi piekritīs, visu atbalstīs, par visu dziļā mīlestībā priecāsies. Un vai tad šie varas mīlētāji slikti dzīvo? Paskat, kādas karjeras iespējas viņiem paveras! Kādos naudīgos amatos viņi var tikt bez kādas īpašas izglītības! Un tas, ka tautā viņus par noderīgajiem kretīniem sauc, taču pār muguru nav jānes.

Jā, visa pasaule ir pilna mīlestības. Vienīgi tādu mīlestību, kādu to apraksta grāmatās, dzejā un apdzied dziesmās, gan mūsdienās ir gandrīz neiespējami atrast. Un tas arī ir saprotams. Tā mīlestība ir tik nepraktiska, ka tagadējā progresīvā racionālisma laikmetā vienkārši nav dzīvotspējīga. Ja arī kāds jaunības dullumā par kaut ko tādu sasapņojas, tad dzīve ātri vien viņu noved pie pareizajām atziņām. Visam šai dzīvē ir sava cena. Un stulbi ir savu mīlestību atdāvināt par velti, neko nesaņemot pretim. Nu kaut ko sev tiešām vajadzīgu, piemēram, naudu, baudu, karjeras iespējas vai ko citu.

Savukārt, ja pats gribi saņemt mīlestību no kāda, tad vispirms gādā, lai par to esi spējīgs samaksāt. Tikko tu nebūsi spējīgs maksāt, mīlestība izčibēs kā nebijusi. Ne velti ir tāds teiciens: “Kur nabadzība pa durvīm iekšā, tur mīlestība pa logu laukā.” Un tā tas notiek ne tikai ģimenēs vai starp dzimumpartneriem. Katru, kurš ieņem kādu svarīgu, nozīmīgu amatu, parasti ieskauj tāds mīļu draugu pulciņš, kas vienmēr viņu sirsnīgi sveic visās jubilejās un svētku reizēs, neskopojas ar atzinīgiem vārdiem un dažādiem citiem cieņas un mīlestības apliecinājumiem. Bet atliek tikai cilvēkam kaut kādu iemeslu dēļ zaudēt šo nozīmīgo amatu, un viss mīļo draugu pulciņš izkūst kā sniegs pavasara saulītē. Zudusī mīlestība spēj tik tālu atsvešināt cilvēkus, ka daži bijušie draugi, uz ielas satikti, vairs pat nesasveicinās.

Tā nu tas ir, ka mīlestība cilvēku starpā ir visai nedroša un nepastāvīga lieta. Tāpēc daudzi no mums ir izvēlējušies mīlēt dzīvniekus. Parasti mēs izvēlamies kādu sunīti vai kaķīti, liekam viņu nosterilizēt un pēc tam iesprostojam savos dzīvokļos vai privātmājās. Tā nu šis nabaga dzīvnieciņš ir pilnībā atkarīgs no mūsu labvēlības, un viņam nekas cits neatliek kā tikai mūs mīlēt. Kad mums šī viņa mīlestība apnīk vai kļūst pārāk apgrūtinoša, mēs bez īpašām problēmām varam no tās atbrīvoties, liekot savu mīluli iemidzināt, vai vienkārši aizvedam viņu ar mašīnu tā patālāk no mājām un izmetam.

Nenoliedzami, mīlestība ir svarīgas un cēlas jūtas katra cilvēka dzīvē. Tādēļ mēs visi lepojamies ar savu mīlestību un cenšamies to visādos veidos izrādīt apkārtējiem. Pareizi nodemonstrējot vajadzīgo mīlestību, var ļoti daudz sasniegt gan sadzīvē, gan politikā. Sabiedrība izjūt cieņu pret mīlestības apgarotiem cilvēkiem. Un tādēļ tie, kam ir nauda, lai izrādītu savu cilvēkmīlestību, reizēm ziedo kādu nelielu summu labdarībai. Tikpat labi naudu var ziedot arī kādai dzīvnieku patversmei, lai demonstrētu savu mīlestību pret dzīvniekiem. Galvenais ir gādāt, lai sabiedrībai šīs jūsu mīlestības izpausmes nepaliktu nepamanītas.

Ļoti plašas iespējas ir sabiedrībai demonstrēt savu mīlestību pret mākslu. Te noder gan teātra, operas vai baleta izrāžu (īpaši vēlams pirmizrāžu) apmeklējumi, gan klātbūtne dažādu mākslas izstāžu atklāšanā. Un, protams, naudīgi cilvēki mēdz pirkt mākslas priekšmetus, ar kuriem izpušķot savas lepnās mājas un vasarnīcas. Lai visi redz, cik ļoti viņi mīl mākslu!

Bet nav jau tā, ka vienmēr tā sava mīlestība jāapliecina ar darbiem. Lielākā daļa cilvēku mīl “ar ausīm”. Šo atziņu ļoti iecienījuši politiķi. Viņu runas ir tik pārpilnas ar mīlestību pret tautu, demokrātiju un brīvību, ka ļaudis, viņos klausoties, jūtas dziļi aizgrābti un bez šaubīšanās atdod savas balsis par šiem mīļajiem, labajiem cilvēkiem. Jāsaka, ka tā tautas, demokrātijas un brīvības mīlēšana politiķiem tiešām labi atmaksājas.

Tas tad arī laikam īsumā būtu viss, kas mūsdienās par mīlestību jāzin katram progresīvam cilvēkam, ja vien viņš grib braši soļot līdzi laikam un aiz sevis atstāt to tumšo pagātni, kad cilvēki ticēja tādiem “māņiem” kā Dievam, debesu valstībai un cilvēka dvēselei.

Novērtē šo rakstu:

41
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...