Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievijas karš pret Ukrainu ir eskalējies (vēlreiz atgādinu, ka tas notiek jau astoņus gadus), un izskan labi domāti un sirdi sildoši aicinājumi visa politiskā spektra latviešiem apvienoties pret lielāko ļaunumu, kas apdraud valsti, – Krieviju. Ideja jau laba. Bet atduras pret faktu, ka šāda iespēja jau tika izniekota astoņus gadus. Vai tagad ir kas būtiski mainījies?

Arī es 2014. gadā uz brīdi mēģināju noticēt, ka latvieši spēs nolikt malā otršķirīgos ideoloģiskos jautājumus daudz lielāka drauda priekšā. Bet kas notika? Ideoloģiskās cīņas intensifikācija no kreisi liberālās nometnes. Un tam sekojošs pienākums nacionālistiem atbildēt.

Pirmkārt, jau paša Ukrainas kara būtība tika pārsaukta neko neizsakošās abstrakcijās – “naids”, “separātisms”, “putinisms”. Otrkārt, “putinisma” jēdziens tika paplašināts līdz visam, kas ir pretējs kreisajam liberālismam. Izrādījās, ka “putinisms” var būt jebkas – ģimenes aizstāvība, reliģija, nacionālisms, pat Krievijas TV slēgšana (jo “cenzūra”), bet zīmīgā kārtā ne divvalodības atražošana, pilsonības dāļāšana un termiņuzturēšanās atļauju tirgošana.

Zināmu apjukumu varbūt radīja fakts, ka Donbasā fronti pret krievu okupantiem noturēja tieši ukraiņu nacionālistu bataljoni. Šis apjukums tika “atrisināts”, kad Latvijā parādījās vietējo kreiso pamuļķu apjūsmots žurnālists Ragozins, kurš izskaidroja “lietas būtību” – tie taču esot nacisti, un viņiem ir arī draugi Latvijā! Jebkāds apjukums ir zudis šobrīd, kad Polijai, kas no Eiropas valstīm sniedz vislielāko atbalstu Ukrainai, tiek uzliktas sankcijas, jo… “putinisti” taču.

Neaizmirsīsim arī 2015. gada imigrantu kvotu afēru (jauna etnocīda mēģinājums pret latviešiem!), sabiedrību šķeļošos “Praida” pasākumus un tos pavadošo propagandu, Satversmes tiesas ideoloģisko aktīvismu, Tukuma lietu, kurā liela daļa “mūsējo” tautiešu bija gatavi nolinčot dabiskas ģimenes aizstāvjus iedomāta nozieguma dēļ. Neaizmirsīsim ne tāpēc, ka esam ļaunatminīgi, bet tāpēc, ka nedrīkstam sevi mānīt – nekas jau nav mainījies!

Vai tad “Progresīvie” ir mainījuši savu antinacionālo ideoloģiju? Vai vairs nesola balstiesības visiem, kas šeit tīko pēc savām “tautas republikām”, kuras Putinam nākt “atbrīvot”? Vai „Attīstībai/Par” joprojām nav tie paši uz “biznesu” orientētie “pragmatiķi”, kas Kremļa oligarham Avenam palīdzēja tikt pie Latvijas pilsonības, bet čekistu biedrībai izlobēja 40 miljonu “reparācijas”?

Nekāda “sadošanās rokās” nav iespējama, ja priekšstats par lielāko draudu atšķiras. Ja man tā ir, pirmkārt, Krievija, tad šiem “progresīvajiem” etnofobiem lielākais drauds ir jebkāda veida nacionālisms. Arī latviešu, bet varbūt – it īpaši latviešu, jo tas ir “tuvais ienaidnieks”. Bet latviešu nacionālisms taču ir Latvijas valsts pamats! Tāpat kā Putinam arī viņu mērķis ir “denacifikācija”, ar to saprotot nacionālās identitātes noliegumu. Tikai Putina mērķis ir mazo tautu asimilācija Krievijas impērijā, kamēr kreisajiem – mazo tautu izšķīdināšana globālajā kausējamā katlā. 

Viņu cīņa pret “naciķvalsti” un “kaujas suņiem” latviešiem ir tik fundamentāla, ka jau šobrīd pilnā gaitā ir iedarbināta propagandas kampaņa, kuras mērķis ir par lielāko problēmu šobrīd padarīt “neiecietīgo” pamatnācijas nacionālismu, kas apdraud nabaga Latvijas krievus… Tas viss brīdī, kad Putina režīms Ukrainā ar šiem saukļiem pamato skolu un dzemdību namu apšaudīšanu.

Tāpat kā Putins kreisie nemaz neatzīst latviešu nācijas realitāti. “Visu tautību latvieši” un “divas kopienas” viņu iecerētajā bezidentitātes telpā ar savādo nosaukumu “Latvija” (nez no kādas tautas izrietošu?) ir pilnībā vienādi. 16. marta piemiņas pasākumi un 9. maija “uzvaras kulta” dzertiņš viņiem šķiet pēc būtības līdzvērtīgas norises. Nē, vēl vairāk – tas ir miljons latviešu, kuriem vienmēr jābūt izprotošiem pret nabaga iemaldījušās minoritātes un viņu 150 miljonu tautas brāļu jūtām.

Varbūt tāpēc kopš 2014. gada gan Krievijas finansējums 9. maija pasākumiem, gan apmeklētāju skaits ir tikai audzis? Varbūt tāpēc tendence sadzīvē uzstājīgi lietot tieši krievu valodu ir pieaugusi kopš “Krim naš”? “Krievu marši” un “Georga lentītes” – tas viss ir noticis pēc zvērībām Donbasā, pēc pasažieru lidmašīnas notriekšanas, kas nebūt nesatrauca mūsu “sabiedētās” minoritātes sirdsapziņu.

Bet varbūt es kļūdos. Varbūt viss ir mainījies fundamentāli. Bet kā gan par to pārliecināties? Saukļi un patriotisma izpausmes pirms vēlēšanām nederēs. To parādīs darbi. Un jau pavisam drīz. 9. maijā latvju kreisi liberālajam flangam būs visas iespējas parādīt, ka viņu tolerantās idejas ir kas vairāk par nāciju dezintegrējošu indi, kas tikai atvieglo darbu agresīvajam krievu imperiālismam. Imperiālismam, kas nekautrēsies ņirgāties ne par latviešu, ne ukraiņu tautas ciešanām, demonstrējot gan komunisma simbolus un “Georga lentes”, gan agresorvalsts Krievijas karogus un Z simbolus.

Ja latviešu leģionāri bez kādas vainas ir bijuši spiesti 16. martā noskatīties uz Brīvības pieminekli caur žogu, tad neredzu nekādus morālus vai tehniskus šķēršļus aizliegt “uzvaras kultu” Latvijā. Atgādinu, ka 9. maija pasākumiem nav nekāda sakara ar kritušo piemiņu – tas ir pseidoreliģisks Krievijas imperiālisma festivāls, kas jau divas desmitgades ir gatavojis Krievijas iedzīvotājus tai cilvēku slepkavošanai, ko redzam Ukrainā. Sāksim ar tā aizliegumu – tad varēsim runāt par pārējo.

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

94
23

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...