Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības konkurētspēja darba tirgū ir Rīgas iedzīvotāju interesēs. Rīgas dome lemj par atalgojuma palielināšanu darbiniekiem par vidēji 10% no šī gada 1. novembra. Šo lēmumu varu pamatot.

Publiskais sektors bieži zaudē konkurencē par darbiniekiem privātajam sektoram. Rīgas domē izjūtam ne mazāku konkurenci ar valdības sektora iestādēm. Vienlaikus pilsētas iedzīvotāji pieprasa kvalitatīvus pašvaldības pakalpojumus, ko ir iespējams nodrošināt tikai tad, ja pašvaldībā strādā motivēti un profesionāli darbinieki.

Vairākus gadus atalgojuma palielinājums Rīgas domē nebija prioritāte. Pieeja bija haotiska. Pašvaldība attīstīja dažus lielos būvniecības projektus, bet darbinieki bija atstāti novārtā. Palielinājās plaisa starp Rīgas pašvaldības darbinieku algām no vietas puses un gan privātā, gan valdības sektora atalgojumu no otras puses. Gadu laikā plaisa jau pārauga aizā – un Rīgas pašvaldības darbinieku vidējais atalgojums atpalika no valdības sektora par 45%!

Trīs gadu laikā nepieciešams situāciju labot, daļu no pašvaldības budžeta pieauguma novirzot Rīgas domes konkurētspējas celšanai darba tirgū. Uzsveru, ka būtu jādara ar vai bez cenu pieauguma krīzes. Vienlaikus, ņemot vērā inflācijas lēcienu, algu pieaugums stājas spēkā jau 1. novembrī, nevis nākamgad.

Tas ir mūsu parāds pašvaldības darbiniekiem. Arī turpmāk 1/3 daļa budžeta pieauguma turpmāk novirzāma pilsētas attīstībai; 1/3 daļa – pašvaldības sniegto pakalpojumu uzlabošanai; bet 1/3 daļa – darbiniekiem.

Darbs publiskajās iestādēs vienmēr būs daļēji arī aicinājuma un sabiedriskā pienākuma apziņas motivēts. Tomēr mēs nevaram ne cerēt, ne prasīt, ka Rīgā turpmāk strādās kvalificēti IT speciālisti, inženieri, juristi, vadītāji, pilsētplānotāji, skolotāji, arhitekti, ja politika nebūs skaidra – atalgojuma tuvināšana valdības sektora līmenim.

Divu gadu laikā pašvaldība ir īstenojusi daudzus projektus (ar tiem plašāk var iepazīties šeit https://www.riga.lv/.../rigas-domes-paveiktais-divu-gadu...) – gan iepriekš ilgi plānotus, gan pilnīgi neplānotus. Aiz katra no šiem un citiem projektiem un iniciatīvām ir stāvējuši Rīgas pašvaldības darbinieki.

Covid-19 krīze, Ukrainas bēgļu krīze un energoresursu cenu lēciena krīze ir trīs no neplānotajām situācijām, kurās bija nepieciešama strauja, profesionāla Rīgas pašvaldības darbinieku iesaiste, lai palīdzētu rīdziniekiem un kara bēgļiem. Rīgas darbinieki izveidoja augsti novērtēto Rīgas Atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem; viņi neatstāja novārtā mazturīgos cilvēkus, kad strauji palielinājās pieprasījumu skaits pēc mājokļu pabalsta un kurināmā pabalsta.

Ar šo administratīvā sloga un darba pieaugumu Labklājības departamentam un Apkaimju iedzīvotāju centram būtu daudzkārt grūtāk tikt galā, ja mēs jau iepriekš nebūtu panākuši lielāko atalgojuma palielinājumu sociālajiem darbiniekiem pēdējo 10 gadu laikā. Mēs būtu riskējuši ar to, ka mazturīgākie rīdzinieki un bēgļi nesaņems viņiem tik ļoti nepieciešamo atbalstu. Un šis ir tikai viens piemērs.

Cits mūsu princips – darbiniekiem vispirms, politiķiem pēc tam. No 1. novembra plānots palielināt darbinieku atalgojumu, bet ne mēra, vicemēru vai departamentu direktoru algas. Tāpat šī nebūs mehāniska algas celšana vienādā apmērā, tā notiks pēc darba novērtējuma. Individuālā atalgojuma palielināšanas apmēru, izvērtējot darbinieka sniegumu, nosaka katras iestādes vadītājs. Pedagogu un tehnisko darbinieku atalgojuma palielināšana notiks no nākamā gada 1. janvāra.

Esmu par rīdzinieku interesēm – pilsētas attīstību; kvalitatīviem pakalpojumiem un strauju palīdzību iedzīvotājiem, kad rodas iepriekš neplānotas grūtības. Mums vajadzīgi motivēti, profesionāli darbinieki, kuri to visu nodrošina. Attiecīgi lēmums par atalgojuma palielināšanu darbiniekiem ir nepieciešams un pat obligāts.

Novērtē šo rakstu:

3
73

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...