Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

kāri pēc mantas un jebkādiem labumiem

05.03.2021. 18:12

Šo rakstu cien.L.Lapsas k-gam.Vai M.Gausam nebūtu jāpārzina /ilgstošam Air Baltik šefam/latviešu valoda.Ko par to saka valodas centrs.

Atbildēt

Janka

15.02.2021. 21:31

Vai cienītais ir samazinājis savu algu krīzes laikā?

Atbildēt

Dzejdara ķermenis izjūt satraukumu

14.02.2021. 17:22

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


Kortizolu ražo virsnieru dziedzeri, un tas labāk pazīstams kā “stresa hormons”, jo lielākā daudzumā izdalās situācijās, kad ķermenis izjūt satraukumu.

Atbildēt

Blondīne

14.02.2021. 03:52

180 eirikus no purniņa un ar to vēl būšot par maz.

Atbildēt

Blondīne

14.02.2021. 03:49

man biļetes par velti nedod. Es par tām maksāju, kad lidoju, tad kādēļ man viņus jādotē?

Atbildēt

Janis

13.02.2021. 13:43

Vai beidzot nevajadzetu likvidet so gausu finansu piramidu. Pec tris gadiem Latvijai paliks tuksa caula un miljardi paradu. Meroni paradija ka vajag baurus cakaret.

Atbildēt

Kāda Tauta-tāda valdība

12.02.2021. 16:20

Airboltikam vajag iedot vienu miliardu uzreiz,un peec tam katru meenesi dot pa diviem miliardiem.Un tad juus reszeesiet kaa Airboltic uzplauks.Kaapeec taa?Taapeec ka latwieshi saka ka dots deveejam atdodas.Uz priekshu latwieshi!Un uzdancojoiet pidralalaaa pidralalaaa.

Atbildēt

taisiet nu to bodi ciet

11.02.2021. 20:38

divi pasažieri lainerī........vēl viens šizis

Atbildēt

jaajaa

11.02.2021. 18:12

...ar lidojošo lūžņu čupu ir cauri...nu vismaz uz gadiem pieciem...cik tur tām bērnu helikopternaudām vajadzēja ?...170 mio ?...nu re...šogad airBaltikam neko, un pietiks, un pāri paliks...un pienesums tieši Latvijas "ekonomikai" ātrāks un uzreiz...:)

Atbildēt

E..

11.02.2021. 17:54

Gaisais pats šito sacerēja par savu miljona algu jeb kāds no padotajiem bija spiests gudri sacerēt vēstuli masu medijiem?

Atbildēt

11.02.2021. 17:13

ASV aviosabiedrības, kas tiek apspiestas valdības palīdzības meklēšanai un nesen un konsekventi izmantojušas lielu daudzumu uzņēmuma skaidras naudas akcionāru dividenžu izmaksāšanai, ir lielisks piemērs tam, kā valdības īstenos šīs izmaiņas sabiedrības attieksmē.

Turklāt nākamajos mēnešos un gados var notikt “režīma maiņa”, kad politikas veidotāji uzņemas ievērojamu daļu no privātā sektora saistību neizpildes riska. Kad tas notiks, valdības gribēs kaut ko pretī. Vācijas glābšana no Lufthansa parāda šāda veida situāciju: valdība injicēja likviditāti nacionālajam pārvadātājam, bet tikai ar nosacījumu, ka uzņēmums ierobežo vadītāju atalgojumu (ieskaitot akciju opcijas) un apņemas nemaksāt dividendes.

Labāka valsts politikas un korporatīvās plānošanas saskaņošana būs īpaša uzmanības centrā, runājot par valdības lielāku iejaukšanos.

Ventilatoru sajaukšana pandēmijas pīķa laikā liecina par to, kāpēc. 2010. gadā ASV ar valdības līgumu bija pasūtīti 40 000 ventilatoru, taču tie nekad netika piegādāti, lielā mērā izskaidrojot valsts trūkumu, kas tik acīmredzami parādījās 2020. gada martā.

Kas izraisīja šo trūkuma situāciju? 2012. gadā sākotnējo uzņēmumu, kas bija uzvarējis piedāvājumā, (nedaudz apšaubāmos un neskaidros apstākļos) nopirka daudz lielāks ražotājs (publiski tirgots uzņēmums, kas ražo arī ventilatorus): vēlāk izrādījās, ka iepirkuma uzņēmums vēlējās novērst sākotnējā pretendenta iespēju lētāka ventilatora uzbūvēšana, kas būtu mazinājusi paša uzņēmuma rentabilitāti. Šis uzņēmums pavilka kāju, pirms galu galā pārtrauca līgumu un galu galā to iegādājās konkurents. Neviens no 40 000 ventilatoriem nekad netika piegādāts
ASV valdībai.

Maz ticams, ka šāda veida situācija atkārtosies pēc pandēmijas laikmetā, jo valsts iestādes divreiz domās par tādu projektu nodošanu ārpakalpojumiem privātiem uzņēmumiem, kuriem ir kritiska ietekme uz sabiedrības veselību (vai patiešām kritiska ietekme uz sabiedrību, drošība vai citādi).

Rezumējot: peļņas maksimizēšana un īstermiņa perspektīva, kas ar to bieži saistīta, reti vai vismaz ne vienmēr atbilst sabiedrības mērķim sagatavoties nākotnes krīzei.
Visā pasaulē pieaugs spiediens uzlabot zemu atalgoto darbinieku sociālo aizsardzību un algu līmeni.

K. Švābe “Covid-19 Lielais restarts”

https://straight2point.info/wp-content/uploads/2020/08/COVID-19_-The-Great-Reset-Klaus-Schwab.pdf


2. Mikroekonomikas tendencesVisticamāk, mūsu pasaulē pēc pandēmijas minimālās algas palielināšana kļūs par galveno jautājumu, kas tiks risināts, pieņemot stingrāku minimālo standartu regulējumu un rūpīgāk piemērojot jau esošos noteikumus.

Visticamāk, uzņēmumiem būs jāmaksā lielāki nodokļi un dažādi valsts finansējuma veidi (piemēram, pakalpojumi sociālajai aprūpei).

Atbildēt

TT

11.02.2021. 16:10

nekaunīgais pederasts

Atbildēt

Sadists

11.02.2021. 12:46

Airoflotei vajag ieviest abonēšanas maksu, tāpat kā biržā aizlaistajam latvijenEnergo. 5 jevro rubļi no galvas katru mēnesi, lido kaut nelabi paliek. Nelido, pats vainīgs. Arī dačņiki ziemā nedzīvo vasarnīcā, bet maksā taču par pieslēgumu, kas vainas nahaļavu pelnīt.

Atbildēt

PVN

11.02.2021. 12:35

Protams vajadzēs vēl, jo tā ir uzbūvēta sistēma. Katrs nopērkot biļeti, pievieno lidmašīnai vērtību (PVN) un ir tikai likumsakarīgi, ka lidojot ar katru dienu dārgāku lidmašīnu arī biļešu dotācijām jāaug. Arī no to cilvēku kabatām, kuriem tiek vienīgi kaitīgie izmeši uz galvas.

Atbildēt

gunč

11.02.2021. 12:10

jĀ, KĀDI GAN V PARAZĪTI LATVIJĀ SAVAIROJUŠIES! Varbūt derētu šeit 350 mlj vietā izmantot DIHLOFOSU?

Atbildēt

fēlis

11.02.2021. 11:02

Vafeli viņam ne naudu!

Atbildēt

Lasītājs

11.02.2021. 10:55

Jo drīzāk, šo valsts kompāniju, aizlaidīs bankrotā, jo labāk. Biļetes dārgas, ar taksi brauc līdz Viļņai un lido uz Britāniju. Tā lētāk.
Covidu vēl ievazā caur Rīgas lidostu.

Atbildēt

Pārdomas

11.02.2021. 10:41

Principā tā ir valsts kompānija, kurai Linkaits&co ir dabūjis cauri īpašu statusu. Nevar noliegt, ka kompānijai ir zināms potenciāls. Ar kompānijas finansēšanu ir saistīta virkne necaurskatāmu, no malas nesaprotamu darbību un lēmumu. Kaut vai lēmums par obligāciju izdošanu kaut kādā Īrijas biržā ar gada likmi pāri 6%. Valsts kompānijai! Latvijas lielās valsts kompānijas bez īpašām grūtībām tepat Latvijā aizņēmās ar apmēram 2% gada likmi. Nesamērīgais lidmašīnu iepirkums, kas, acīmredzot, šobrīd arī iespējams, ka visvairāk ietekmē kompānijas finanses. (Linkaits bija padomes loceklis vai pat priekšsēdētājs!!!) Tagad redzams, ka tā bija kļūda. Vai tik tur nebija paredzētas komisijas maksas? Pārsteidz tas, cik ātri un bez liekiem jautājumiem piešķīra iepriekšējo pabalstu. Un tas par pārsimt miljoniem! Vai tik tur nav iekārtota barotava atsevišķām ietekmīgām personām vai politiskajiem spēkiem?
Viens no investoru zelta likumiem saka, ka slikti ieguldītam EUR otru pakaļ nesūta. Apskatīsimies uz Linkaiša un JKP reakciju. Vajadzētu jau ķērkt no paša rīta, ka Airbaltic neko nedabūs, pašiem jāpelna, vadība netiek galā utt. Kā tas bija ar ceļiem, pasažieru pārvadājumiem un dzelzceļiem par salīdzinājumam pavisam smieklīgām summām. Pagaidām klusums.

Atbildēt

ārā

11.02.2021. 10:12

Ārā no Latvijas tādu rijīgu airBaltik un Gausu!

Atbildēt

Klauss

11.02.2021. 09:02

man nepajautaji? Kaada atlabshana?
Atlabshanas nebuus, jo jau saplaanots Rota22.
Bet LV valsts ir stulba kaa zaabaks- ja bija vajadziigs pasazhieru trafiks, bija jaatriec tevi bekaas un jaataisa Ryainair mega baaze. Tas nebuutu prasiijis naudu, bet devis tranzuiitu un tuuristus.
bet tavaa gjiimii stumt - tur pat man, Klausam, nauda beigsies.

Atbildēt

Ghh

11.02.2021. 08:06

1 miljons algaa par 6 klases sacerejumu nedot viņiem naudu

Atbildēt

lauķis

11.02.2021. 07:33

Es varētu pateikt ko vajadzētu tam sistēmas patašoram,bet būs pārāk rupji.Teikšu vienkārši un saprotami,parazītus barot nedrīkst.Tad nu domājiet,ja ir ar ko domāt.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Kariņa valdība tradicionāli vilcināsies un minstināsies, Dziesmu svētki ir nopietni apdraudēti

FotoLai nodrošinātu nākamo Dziesmu un deju svētku kvalitatīvu sagatavošanu, lūdzam tuvākajā laikā pārskatīt esošos ierobežojumus un izstrādāt jaunu, detalizētu darbības plānu pēc ārkārtas situācijas beigām 28. februārī, kas ļautu atsākt pilnvērtīgu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesu un koncertēšanu.
Lasīt visu...

12

Pateicos Gunāram Astram

FotoPaldies Gunāram Astram, ka „sociālās distancēšanās režīmā mājsaimniecībā” man vēl ir tiesības bez „satraukuma” pateikties šodienas dzīves kārtības noteicējiem neatkarīgajā Latvijā:
Lasīt visu...

21

Ekselence ar atlaidi

FotoManis rakstītais nav gūts no insaideriem, bet ir tikai situācijas modelēšana. Pēc Valsts Pieneņgalvas izblamēšanās ar hūti ķobī himnas atskaņošanas laikā “politisko labiešu galmam” pietuvinātajiem medijiem ir dota komanda spodrināt nācijas tēva tēlu. Tā sacīt, lai skribenti velti neēd savu maizi.
Lasīt visu...

21

Muļķi

FotoParasti gudrās grāmatās, likumos un citos gadījumos, kad tiek publicēta kāda svarīga informācija, sākumā ir izskaidrota izmantotā terminoloģija, lai lasītājs saprot, par ko ir runa un kā tas, ko lasa, ir jāsaprot.
Lasīt visu...

21

Jaunā normāluma greizie spoguļi

FotoDr. E. Mednis sava Telegram informē: “Pie mums Latvijā tagad notiek šādi – tikko tu runā ne to, ko Politbirojs lēmis, tā tevi momentā cenšas nomelnot visi, kam nav slinkums un pie tam saskaņoti. Tikko Dragiļevas kundze no DeFacto, tagad Žukovas kundze – privātpersona, bet no tā brīvajā laikā delfi.lv redaktore un žurnāliste vērsusies gan Veselības inspekcijā, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā ar lūgumu man anulēt sertifikātu un līdz ar to liegt iespēju praktizēt kā ārstam.
Lasīt visu...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Karikatūrists varas kalpībā

“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri...

Foto

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

Gunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību...

Foto

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

Valsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt...

Foto

Mediķi varas kalpībā

“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo...

Foto

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

Es kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi...

Foto

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju...

Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...