Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.

Te nu ir vieta prātojumiem un padomiem. Un labus padomus vislabprātāk dod tie, kuri vairs nespēj rādīt sliktu piemēru. Šai pazīmei es atbilstu pilnībā. Esmu dzimis rīdzinieks un vairāk nekā 60 gadu savas dzīves esmu bijis saistīts ar to gan sadzīviski, gan juridiski. Nu jau vairākas municipālo vēlēšanu reizes mani dzina izmisumā, jo balsošanu uzskatu par brīva cilvēka vienīgo politisko pienākumu, bet izvēle, teiksim tā pieklājīgi, no draņķīgas pamazām noslīdēja īsti sarežģītā. Tad nu dzīves novakarā atrisināju šo ķezu ar mukšanas metodi – izdeklarējos no dzimtās pilsētas un tagad bez bēdu varu irgoties par pakaļpalicēju spazmām.

Sāksim ar vienkāršu jautājumu: dārgie vēlētāji, vai vēlaties dzīvot plaukstošā un skaistā pilsētā? Jā? Tad jums būtu jāatbalsta šāda programma:

uzbūvēsim prettrokšņu aizsargsienas visās pilsētas vietās, kur ir trokšņa vai putekļu piesārņojums no dzelzceļa;

Lielrīga kļūs par Latvijas attīstības motoru;

piecos gados atjaunoti visi lielie Rīgas tilti;

pamanīsim, negaidīsim, palīdzēsim un neaizmirsīsim – nevienam nav apsolīta mūžīga veselība;

bezmaksas pusdienas skolās no 1. līdz 12. klasei ieskaitot;

pilsētai viena centra vietā būs vairāki;

autotranzīta plūsmu novirzīsim uz apvedceļiem;

īstenosim daudzdzīvokļu māju renovāciju, nepalielinot kopējos ikmēneša maksājumus;

piešķirt 500 eiro pabalstu katram jaundzimušajam;

Rīgai jāzina savi varoņi un ļaundari!

mājokli Rīgā varēs iegādāties ikviens strādājošais;

nodrošināsim jaunu pilsētas dzelzceļu pa esošajām sliedēm, kas trīs reizes samazinātu ceļā pavadāmo laiku;

Rīgas bankas organizēšana pašvaldības līdzekļu drošai glabāšanai;

izveidot dzīvnieku patversmes un nodrošināt ar kaķu mājiņām un putnu barotavām katru ielu;

ieviesīsim upes tramvajus vairākos maršrutos.

Tiesa, pasakainais saraksts mazliet atgādina uzlīmes tekstu uz vīna pudeles lielveikala apakšējā plauktā: “Smalka, pilnskanīga buķete ar upeņu, riekstu un žāvētu aprikožu aroma notīm, labi pieskanēs gaļas, zivju un siera ēdieniem.” Un, tikai atkorķējot šo uz 2,99 nocenoto vīndarīšanas brīnumu, uzzināsit, ka tas ož pēc slapja suņa.

Iepriekš uzburtais 15 punktu saraksts nav smirdīga vīna rosināts murgs, bet gan konkrēti citāti no partiju publicētā piedāvājuma šīm Rīgas domes vēlēšanām, pa vienam no katra. Un visi mediju kanāli pildās ar pārgudru spriedelēšanu par partiju programmām, to stiprajām pusēm, akcentiem un atšķirībām. Varu tikai turpināt brīnīties par it kā nopietnu politologu apbrīnojami spītīgo stulbumu, analizējot un salīdzinot šos brūvējumus.

Vai ir iespējama kāda racionāla stratēģija savas balss izmantošanā šajās vēlēšanās? Manuprāt, ir.

1.Neklausīties politologu pārgudrībās. Vai kāds no šiem jūs brīdināja, ka atparisti fiksi iztīrīs jūsu kabatas par dažiem miljoniņiem partiju (proti, sevis pašu) finansēšanai un mēģinās nospert vēl tikpat kaut kādām vēsturiskām kompensācijām? Vai izstiepsies dubultšpagatā, lai paturētu augstā politiskā amatā kādas bankas bezkaunīgas izzagšanas piesedzēju?

2.Atrast savu mīluli un balsot par to. Attiecīgajā sarakstā pievilkt savējam plusiņu un visus pārējos svītrot – bez mazākajām šaubām.

3.Tam, kurš savu simpātiju nav atradis, jābalso par kašķīgāko kompāniju, kurai ir cerības iekļūt Rīgas domē. Tā ir vienīgā metode, kā nepieļaut pilsētas kases pilnīgu izzagšanu jau pirmajā ziemā.

Pārpublicēts no aprinkis.lv

Novērtē šo rakstu:

69
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...