Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Neatkarīgās” rīcībā esošā informācija liecina, ka pret publicista Lato Lapsas brāli Endo Lapsu 2020. gadā uzsāktais kriminālprocess varētu būt klajš Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Ģenerālprokuratūras un citu institūciju visaugstāko amatpersonu atbalstīts safabricējums.

Vajāšanu sāk pēc “cietušā” advokāta Vonsoviča iesnieguma

LR Nodokļu un muitas lietu prokuratūras pārziņā esošais kriminālprocess, kura ietvaros kriminālvajāšanai pakļauts publicista Lato Lapsas brālis Endo Lapsa, savulaik uzsākts uz advokāta Romualda Vonsoviča iesnieguma pamata, kurā viņš skaidri norāda, ka vērsies prokuratūrā tādēļ, ka Lato Lapsas dēļ viņš ir cietušā statusā.

R. Vonsoviča rakstu darba tālākā virzība notikusi ar LR ģenerālprokurora Jura Stukāna tiešu atbalstu un satur gan tendenciozi veiktus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aprēķinus, gan arī atklāti melīgus apgalvojumus - to savā iesniegumā lietas prokuroram Andrim Aleksejevam norādījis Endo Lapsa. (Detalizētāk par R. Vonsoviča minētajiem “faktiem” un VID lietoto aprēķinu niansēm nedaudz vēlāk.)

Endo Lapsas rakstītais sasaucas ar pagājušajā nedēļā nu jau bijušās VID Muitas un nodokļu policijas vecākās inspektores Initas Lūres publiski pausto, ka viņai savulaik VID visaugstākā vadība devusi skaidru un nepārprotamu uzdevumu - atrast “jebko” par publicistu Lato Lapsu, viņa ģimenes locekļiem un radiniekiem. (Līdzīgi arī par publicistu Jurģi Liepnieku.) Galvenais - lai tas kalpotu par pamatu jebkādā veidā vērsties pret minētajām personām gan procesuālu darbību (aizturēšanu, kratīšanu utt.), gan sakonstruētu kriminālprocesu veidā, kas kalpotu par pamatu izņemt datorus un citus datu nesējus.

Ne pret Lato Lapsu, ne Jurģi Liepnieku pusotra gada laikā tā arī nekas nav atrasts, taču kriminālvajāšana, kas šobrīd uzsākta pret Endo Lapsu un vēl vairākām personām (grāmatvedi un apsaimniekošanas uzņēmuma pārvaldnieku), apliecina, ka VID augstāko amatpersonu rīkojums ticis izpildīts - pat izmantojot acīmredzami tendenciozu faktu un likuma normu interpretēšanu, turklāt sagatavotajā apsūdzībā gandrīz nemaz neatsaucoties vispār ne uz kādiem normatīvajiem aktiem.

Būtisks aspekts visā šajā kriminālprocesa ierosināšanas stāstā ir fakts, ka VID darbinieki savāktos “izmeklēšanas” rezultātus prokuratūrā ir iesnieguši nevis dienesta vārdā, bet gan izmantojot nu jau bēdīgi slavenā advokāta, bijušā LPSR laika tiesneša Romualda Vonsoviča starpniecību. Sākotnēji tieši viņa rīcībā kādas, iespējams, pasūtījumu saņēmušas amatpersonas ir nodevušas savāktos “pierādījumus”, tādējādi radot visai savdabīgu precedentu, kas vedina uz domām par patieso valsts iestāžu lomu dažādu privātpersonu (tajā skaitā valsts amatpersonu) pasūtījumu izpildē.

Jāatgādina, ka Romualda Vonsoviča dzīves nebūt ne spožais gājums savulaik aprakstīts Lato Lapsas grāmatā “Kolaborants”, sērijā “Čekisti un komunisti”. (Bijušais padomju laika tiesnesis vēlāk pat tiesājās ar grāmatas autoru, tomēr tiesa nesaskatīja likuma normu pārkāpumu attiecībā uz grāmatā izmantotajiem terminiem Vonsoviča darbības raksturošanai.)

Tādējādi jau iesnieguma saņemšanas brīdī prokuratūrai būtu bijis pamats pievērst uzmanību tam, ka tā autors, visticamāk, jūt dziļu nepatiku pret Lato Lapsu un mēģinājums apsūdzēt viņa radinieku varētu būt personiskas atriebības diktēts solis. Tomēr tā vietā R. Vonsoviča iesniegums saņēma visaugstākā līmeņa atbalstu - kā jau minēts, kriminālprocesa tālākā virzība notika ar ģenerālprokurora Jura Stukāna tiešu akceptu.

Par ko meloja Vonsovičs

Kā iesniegumā prokuroram norādījis Endo Lapsa, savā prokuratūrai adresētajā iesniegumā Romualds Vonsovičs apzināti iekļāvis nepatiesu informāciju, respektīvi, melojis vismaz četras reizes. Viņš apgalvojis, ka Endo Lapsam savulaik tikušas izsniegtas 42 pilnvaras, viņš esot bijis amatpersona 71 uzņēmumā (pat ja tas atbilstu patiesībai, nav skaidrs, kā tas varētu kalpot par pamatu kratīšanām un aizturēšanām). Turklāt E. Lapsa esot nodarbojies ar saimniecisku darbību neveikušu uzņēmumu prettiesisku dibināšanu un likvidāciju, kā arī veicis fiktīvu uzņēmējdarbību.

Endo Lapsa uzskata, ka šos R. Vonsoviča minētos “faktus” un to neatbilstību patiesībai VID un prokuratūrai ir bijis iespējams elementāri pārbaudīt pēc publiskās datu bāzēs atrodamas informācijas, tomēr tas nav ticis darīts.

Savukārt citā R. Vonsoviča iesnieguma daļā šīs “publiskās datu bāzes” ir pat vairākkārt piesauktas - balstoties uz tajās it kā atrodamo informāciju, Vonsovičs apgalvojis, ka esot pamats uzskatīt, ka gan Endo Lapsa, gan Lato Lapsa, veicot “finansiālas aktivitātes”, esot nodarbojušies ar “nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju”.

Endo Lapsa prokuroram A. Aleksejevam rakstītajā ar zināmu ironijas devu uzsvēris, ka šobrīd nepastāv neviena publiska datu bāze par kādu personu veiktām “finansiālām aktivitātēm” vai “nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizāciju”, ko tāda līmeņa juristam, kādu par sevi uzskata R. Vonsovičs, jau nu vajadzētu zināt.

“Noziedzīgi” nodara valstij 0,00 eiro lielus zaudējumus

R. Atgriežoties pie VID savāktās informācijas (kurā gan nekas vairs neliecina par Vonsoviča minētajām aizdomām par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju), var konstatēt acīmredzamas pretrunas un nesaprotamu likuma normu interpretāciju.

Viena no tām - Endo Lapsas uzņēmums A jau gandrīz 25 gadus nomā valstij piederošu zemi un ēkas. Šie īpašumi tiek tālāk iznomāti apakšnomniekiem. Uzņēmums A, kas ir PVN maksātājs, jau vismaz pirms 10 gadiem ir nodevis apsaimniekošanas galvenās funkcijas citiem uzņēmumiem, kas nodarbojušies tikai ar apsaimniekošanu un kas nav bijuši PVN maksātāji.

Lai vienkāršotu savstarpējos norēķinus, visas iesaistītās puses noslēdza vienošanos, ka apsaimniekotāji maksu par veiktajiem darbiem saņem nevis no uzņēmuma A, bet gan tieši no zināma skaita apakšnomnieku uzņēmumam A pienākošās nomas maksas apjomā bartera veidā. Vienlaikus tika izmantotas arī mikrouzņēmumu priekšrocības.

VID ieskatā tā ir speciāli izveidota shēma, lai izvairītos no PVN maksāšanas - pēc VID domām, ja šie proporcionāli nedaudzie apakšnomnieki būtu maksājuši tieši E. Lapsas uzņēmumam A, tad tam būtu jāmaksā PVN, kas nav ticis darīts. Savukārt, maksājot šo apakšnomu summas bartera veidā tieši apsaimniekotājiem (kas nav PVN maksātāji), šis nodoklis netiek aprēķināts. Tādējādi, pēc VID domām, valstij tikuši nodarīti milzīgi zaudējumi neaprēķināta un nenomaksāta PVN veidā.

Tomēr patiesība ir nedaudz citāda. Ja arī šie nedaudzie apakšnomnieki veiktu maksājumus tieši uzņēmumam A, kas savukārt maksātu PVN, tad šie paši apakšuzņēmumi (atbilstoši likumdošanai par PVN) samaksāto summu iekļautu tā sauktajos priekšnodokļos jeb izdevumos un attiecīgi nemaksātu šo PVN no saviem ieņēmumiem. Tādējādi kopējais valstij samaksātā PVN apjoms nemainītos. Rezumējot - uzņēmumiem likuma ietvaros pārkārtojot savstarpējos norēķinus, valsts necieš nekādus zaudējumus. Bet VID šo būtībā elementāro matemātiku spītīgi ignorē un prasa apsūdzēt Endo Lapsu valsts apkrāpšanā par.... 0,00 eiro.

Līdzīgi ir ar citiem saistītiem “noziedzīgiem nodarījumiem”, kas VID ieskatā saistīti ar apsaimniekotāju uzņēmumu izvēlēto nodokļu maksāšanas formu, proti, šis statuss tiekot uzturēts mākslīgi, tādējādi izvairoties no lielāku nodokļu nomaksas, lai gan to visu nepārprotami ir paredzējuši tā laika normatīvie akti.

Svarīgi saprast, ka likums nevienam uzņēmējam neuzspiež izvēlēties kādu noteiktu nodokļu maksāšanas formu - tās ir katra paša ziņā, galvenais, lai nodokļi tiktu maksāti atbilstoši statusam. Ja kādam, piemēram, VID, pēkšņi šķiet, ka, izvēloties citu formu, valsts no uzņēmēja saņemtu vairāk, tad tas nav nekas cits kā likumu normu brīva interpretācija.

Īsāk sakot - lai gan VID saskatījis “neskaitāmus pārkāpumus”, Endo Lapsas uzņēmums nav ne nodarījis valstij zaudējumus, ne guvis nelikumīgus ienākumus. Visa šī lieta ir burtiski aiz matiem pievilkta jeb, citiem vārdiem sakot, ir tipisks “jebkas” - gluži kā to savulaik izmeklētājai Lūrei uzdeva VID augstākas amatpersonas.

Lieki piebilst, ka visas darbības, kas vērstas uz Endo Lapsas “vainas pierādīšanu”, laika nogrieznī atrodas precīzi tajā pašā punktā, kad izskanēja rīkojumi vērsties pret viņa brāli, publicistu un žurnālistu Lato Lapsu, kurš šo uzbrukumu saviem radiniekiem un ģimenes locekļiem jau paguvis salīdzināt ar narkotiku karteļu piekoptajām metodēm.

Vīzas un paraksti ir īsti, ēnu darboņi arī

Augstu amatpersonu klātbūtne visā šajā visnotaļ apšaubāmajā procesā ir tieša un nepārprotama - savas vīzas un parakstus uz lietas materiāliem ar savu roku licis gan bijušais VID Muitas un nodokļu pārvaldes (MNPP) direktors Kaspars Podiņš, gan Pirmās izmeklēšanas nodaļas vadītājs Intars Štālbergs, gan tagad tagadējā MNPP direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane. Bez viņiem lietas attīstība apspriesta un akceptēta vēl daudzos kabinetos - sākot no VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes un beidzot ar paša ģenerālprokurora Jura Stukāna darba telpām - to publiski apliecinājusi jau pieminētā Inita Lūre.

Turklāt aiz šo augsto amatpersonu mugurām skaidrāk un skaidrāk sāk iezīmēties vēl lielākos amatos esoši konkrēti personāži - līdz pat Smilšu ielas ministrijai un Rīgas pilij. Arvien reālāka ir iespēja, ka dažam labam “knābju cēlājam” pēc žurnālista Lato Lapsas savulaik veiktajiem atklājumiem paša “knābis” ir nolaidies tik zemu, ka pieņemts lēmums izmantot viszemiskākos paņēmienus, lai vērstos pret patiesību un vārda brīvību, turklāt izmantojot valsts varas instrumentus.

Atliek cerēt, ka kāda no Latvijas tiesībsargājošajām struktūrām tomēr būs tik neatkarīga un godprātīga, ka uzsāks šīs lietas šķetināšanu, nebaidoties no iespējami patiesi šokējošiem atklājumiem - galu galā, tautai tomēr ir jāzina ne vien savi varoņi, bet arī, Lato Lapsas vārdiem sakot, maitas un mērgļi.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

171
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...