Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mana režisora profesija un ikdienas darbs ar aktieru pārtapšanu lomā (ar kuru nodarbojos jau 30 gadus) uztrenē spējas ielīst cita cilvēka psihofiziskā stāvokļa un uzvedības loģikas iekšpusē. Citiem vārdiem, – iztēloties sevi viņa vietā un modelēt viņa nākamos soļus. Varu pastāstīt par maniem “panākumiem”, daudz un dikti domājot par šo gadījumu.

Uzreiz teikšu, ka prognozes nav iepriecinošas. Putins ir cilvēks, kurš 23 gadu garumā bauda absolūtu un neierobežotu varu, plus totāla vientulība. Tas noved pie neatgriezeniskām izmaiņām smadzenēs, kurām vajadzīgi arvien lielāki kairinātāji. Neizbēgami viņš pašreiz nonācis pilnīgi fantastiskā iekšējās apziņas stāvoklī “es pret visu pasauli”, turklāt nevis pārnestā, bet viskonkrētākajā šo vārdu nozīmē.

Viņu šobrīd vada prātam neaptverams draivs, misija un azarts izmainīt visu pasaules kārtību pēc savas saprašanas un vēlmes. Un tieši šai brīdī viņu vada tāda milzu iedvesma un adrenalīns, kādu piedzīvo, iespējams, tikai kazino apmeklētājs, palielinot likmes līdz bezgalībai, vai Formulas-1 braucējs, kuram prātā stāv: visu vai neko.

Un šeit nāk pats svarīgākais, lai saprastu viņa loģiku. Putins ir bezemocionāls spēlmanis – blefotājs, kurš pēc dabas ir tirgotājs – avantūrists. Katrs viņa nākamais gājiens ir domāts, lai pretinieku psiholoģiski pakļautu. Ar to, piemēram, izskaidrojams it kā neloģiskais iebrukums Ukrainā un it kā bezjēdzīgi nežēlīgā kara taktika. Raķešu šāvieni (kura katra izmaksā it kā 3 miljonus) Kremenčugas supermārketam nav nekāds pārpratums, piemēram. Tas ir ļoti apzināts psiholoģiskais vēstījums, kurš perfekti iekļaujas viņa taktikas loģikā.

Un viņa spēles loģika balstās uz nemitīgu likmju celšanu, un tās kļūs arvien sāpīgākas. Tas turpināsies pa augšupejošu līkni, un to apturēt var tikai un vienīgi Putina personas likvidācija. Viņš pats to labi zina. Tieši tāpēc viņam atpakaļceļa vairs nav. Arī apstāšanās vairs nav iespējama, – tikai uz priekšu.

Sen zināms, ka priekšrocība cīņā par dzīvību un nāvi ir tam, kurš nebaidās mirt. Putinam un viņa sekotājiem, kurus tas pārliecinājis ar propagandas un baiļu maisījumu, šobrīd ir šī priekšrocība. Plus mazvērtības kompleksa mākto pasionārisms. Līdz ar to viņiem katra nākamā likme nāk ar arvien lielāku pārliecību un viņiem šai spēlē pieder iniciatīva.

Piemēram, ziņa par Somijas iestāšanos NATO no vienas puses mums ir prieka vēsts, jo Somijai ir ļoti, ļoti stipra armija. Bet no otras puses Baltijas reģiona spēles laukumā sekos atbildes gājiens. Arī tas būs it kā neloģisks un iracionāls. Jo tādi ir viņa spēles noteikumi. Viņš gaida, kad pretinieks psiholoģiski salūzīs. Salūzt mēs arī gan negribam, gan nevaram. Tāpēc šo vilcienu nevar vairs apturēt.

Putina pašreizējais psiholoģiskais stāvoklis ir pielīdzināms ekstāzei, un savukārt mūsu racionālais un emocionālais vērtējums tam visam ir tikpat bezjēdzīgs, cik bezjēdzīgi ir spēlēt ar pretinieku basketbolu, ja viņš ar tevi spēlē pēc volejbola noteikumiem. Kaut laukums un bumba it kā izskatās līdzīgi.

Novērtē šo rakstu:

104
41

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...