Frontē joprojām bez izmaiņām, proti, Kremlis turpina darīt to, ko tas prot vislabāk, – sēt haosu un tīt ap pirkstu naivo Rietumeiropu, it sevišķi veco Eiropu. Brīdī, kad pilnā sparā rit Krievijas Bruņoto spēku mācības „ZAPAD-2021”, Kremlis, neskatoties uz Rietumu noteiktajām sankcijām un Ženēvā Baidena izteiktajiem brīdinājumiem Putina virzienā un nolikto termiņu izteikto nosacījumu izpildei (31.augustu), kas sen jau kā ir garām, turpina vilkt spēkus pie Ukrainas robežām, pārņemt varu Baltkrievijā un izvērst Wagner algotņu darbības lauku Āfrikā.
Tieši tā, nu Putina režīma adeptiem būs iespēja piedalīties laupīšanas un vardarbības sēšanas misijā Mali Republikā, nostājoties Mali militārās huntas pusē un pavēršot ieročus pret Rietumu spēkiem, mazliet precīzāk – pret franču un vāciešu spēkiem, kas līdz šim Mali bija centušies apkarot ekstrēmismu un terorismu, nodrošinot Mali leģitīmās valdības stabilitāti.
Šajā sakarā gribu izteikt „līdzjūtību” Makronam, kurš vienmēr ir izmantojis iespēju aizrādīt Baltijas valstīm par to pārlieku vēso „rusofobisko” attieksmi pret Kremli, tāpat arī nosūtīt sveicienus Merkeles kundzei, tikai žēl, ka to nevaru izdarīt pa gāzes trubu Nord Stream II.
Interesanti ir tas, ka pats Makrons ar Kremli nerunā, bet turpina brīdināt Mali militāro huntu neattīstīt sadarbību ar Putina pavāra Prigožina vadīto rīkļurāvēju grupu Wagner. Kā vairums Francijas mediju raksta, „Parīze ir šokā!”... Kā nu ne, Francijas bijušajā Āfrikas kolonijā savu saimniecību ir sācis izvērst Putins.
Vienīgais, ar ko franči un vācieši piedraudējuši, ir - ka izvedīšot laukā paši savus karavīrus no šīs valsts. Bet Kremlis taču to vien tikai gaida! Kā ziņo franču prese, runa ir par 1000 Wagner algotņu dislocēšanu Mali, galīgais līgums vēl neesot noslēgts, bet, zinot Kremļa asinskāro dabu, visticamāk, Wagner kaujinieki sen jau atrodas Mali. Šur tur tiek minēts, ka Wagner grupa par sniegtajiem pakalpojumiem Mali huntai mēnesī saņemšot mazliet vairāk par 10 miljoniem ASV dolāru.
Lieki piebilst, ka Wagner grupas kaujinieki jau labu laiku „karo” arī vairākās citās Āfrikas valstīs – Sīrijā, Lībijā, Mozambikā, Madagaskarā, Sudānā, CAR un vēl šur un tur. Cik zināms, nevienā no šīm Āfrikas valstīm līdz ar Putina laipno zaļo cilvēciņu ierašanos nekas labs nav noticis. Tieši pretēji, ir piedzīvota vēl dramatiskāka drošības situācijas pasliktināšanās, par civiliedzīvotāju slepkavošanu un spīdzināšanu nemaz nerunājot.
Atceroties nesenos notikumus Afganistānā, kur Taliban [Krievijā aizliegta teroristiska organizācija] ar Kremļa svētību atguva „varu”, nav nekāds brīnums, ka Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs ir diplomāts, kurš spēj sarunāt lietas ar jebkuru teroristu – arī ar Al-Qaeda un ISIS pārstāvjiem, no kā principā arī sastāv Mali militārā hunta, kas kuru katru brīdi slēgs darījumu ar Wagner grupu par sadarbību karošanas jomā.
Nožēlojami ir tas, ka vienīgais, uz ko spējīgi mūsu NATO sabiedrotie – franči un vācieši, kuru armijas daļas atrodas Mali, ir tikai piedraudēt ar bēgšanu no šīs valsts tā vietā, lai parādītu savu spēku un sāktu saukt lietas īstajos vārdos, beidzot vienreiz respektēt Kremļa asiņaino diplomātiju Āfrikā.
Ja šīnī hibrīdkara frontē joprojām nebūs adekvātas reakcijas no veco Eiropas valstu puses attiecībā uz Kremļa agresiju, mēs varam sagaidīt, ka Lukašenko sāks piedāvāt tūrisma lidojumus uz Minsku arī bēgļiem no Mali Republikas.