Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais kolhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš ir uzurpējis varu Baltkrievijā, ieceļot sevi par „likumīgi ievēlētu” Baltkrievijas „prezidentu”, ir nonācis neapskaužamā situācijā. Ne velti viņš turpina liet baltkrievu asinis, jo atkāpties vairs nav kur. Iespējams, interneta aktīvisti, apsaukājot Lukašenko par „kartupeļu Kadafi”, netīšām ir paredzējuši Eiropas pēdējā diktatora neizbēgamo likteni.

Bēdīgākais šajā situācijā ir tas, ka Rietumi, it sevišķi vecā Eiropa, ieskaitot veselu virkni starptautisku organizāciju, piemēram, ANO, NATO, EDSO un pat ES, joprojām saldi dus savā naivumā, kad kāds jau atkal sūdzas par Kremli un Lukašenko, protams, ir taču svarīgākas lietas, ko pētīt – kaut vai COVID-19 un LGBT propagandu.

Viņiem būtu vēl jaukāka dzīvošana, ja viens otrs „rusofobs” no Baltijas valstīm neuzbāztos un ar pirkstu visu laiku nerādītu austrumu virzienā – tad viņiem kāds Gruzijā iebrucis, tad Krimu nogriezis, tad kaut kādu MH17 notriecis, tad kaut kas kaut ko noindējis un tagad „bēgļus” bariem dzen uz Lietuvu!

Es Jums teikšu tā – „jā, mums uzbrūk, pret mums ir pasludināts hibrīdkarš”. Būsiet jau dzirdējuši daudzas reizes, ka Kremlis, atvēlot Aleksandram Lukašenko grēkāža lomu, caur Baltkrieviju sūta „bēgļu” barus uz Lietuvu un Latviju, par to raksta visi, bet politiskajā līmenī vēl nekas īpašs nenotiek. Lietuvā ir ieradušies jau vairāk nekā 4000 migranti no Sīrijas un Irākas. Sociālajos medijos cirkulē video, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi pavada „bēgļu” grupas Lietuvas robežas virzienā.

Arī Latvijā ir aizturēti pirmie „Lukašenko bēgļi”, kas tagad atrodas Daugavpilī. Turklāt ir gūti neapgāžami pierādījumi, ka kopš 2021. gada maija Baltkrievija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Irāku, neskatoties uz to, ka COVID-19 pandēmija nevis iet mazumā, bet jau atkal pieņemas spēkā un plašumā.

Attiecīgā gaisa satiksme tiek aktīvi subsidēta no Kremļa un Lukašenko režīma puses. To var labi redzēt pēc tā, cik samērā īsā laika periodā ir pieaudzis lidojumu skaits no Irākas uz Minsku. Respektīvi līdz ar COVID-19 pandēmijas sākšanos lidojumi starp abām valstīm tika pārtraukti. Gāja laiks, un Lukašenko režīma ģeopolitiskā situācija turpināja nelabvēlīgi attīstīties Eiropas izdarītā politiskā spiediena un šādu tādu ekonomisko sankciju rezultātā. Lukašenko bija kaut kas jādara, proti, jāatriebjas. Tāpēc tika izspēlēta „bēgļu kārts”.

Aprīlī tika paziņots, ka tiek atjaunota gaisa satiksme ar Irāku ar vienu lidojumu reizi nedēļā. Mazliet vēlāk, jau maijā, tika paziņots par diviem reisiem nedēļā. Zināms, ka ar vienu reisu Baltkrievijā ieradās gandrīz 200 „bēgļu”. Savukārt jūnijā lidojumu skaits pieauga līdz četriem reisiem nedēļā. Turklāt arī lidmašīnas palika divtik ietilpīgākas, kopš jūnija sākuma Baltkrievijā ar katru reisu ieradās jau ap 400 „bēgļu”. Tātad jūnijā un jūlijā vien Baltkrievijā no Irākas bija ieradušies vismaz 6500 „bēgļu” – tikai un vienīgi jauni vīrieši, bez sievietēm un bērniem.

Ar to viss vēl nebeidzās un acīmredzot nebeigsies, jo 1. augustā tika paziņots, ka bez ierastajiem četriem reisiem no Bagdādes, vienu reizi nedēļa Minskā ieradīsies lidmašīnas arī no citiem Irākas reģioniem, tādejādi nogādājot vismaz aptuveni 2000 „bēgļu” no Irākas Minskā katru nedēļu. Lieki piebilst, ka visas pasažieru lidmašīnas, kas pacēlās no Minskas Irākas virzienā, bija gandrīz tukšas. To uzdevums ir tikai viens – atvest maksimāli daudz „bēgļu” uz Baltkrieviju, lai tos tālāk novirzītu uz ES caur Baltijas valstīm.

Kā norādīja bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), „šī bēgļu plūsma nav dabīgs process, bet gan hibrīdās agresijas akts no Baltkrievijas [Lukašenko režīma] puses. Tā ir režīma [Lukašenko] reakcija uz ES sankcijām un spiedienu. Lukašenko mums piedraudēja, ka piepildīs Eiropu ar narkotikām un migrantiem. Šobrīd lielākā daļa migrantu ierodas tieši no Irākas”. Lūdzu, Lukašenko pateica – Lukašenko izdarīja un joprojām dara!

Kā jau minēju iepriekš, tas vairs nav noslēpums, ka Lukašenko ir devis rīkojumu Baltkrievijas robežsargiem ne tikai neaizturēt „bēgļus”, bet pat palīdzēt to grupām nokļūt līdz Lietuvas robežai. Turklāt ir kļuvis zināms, ka Lukašenko režīms Irākā ir izvērtis veselu reklāmas kampaņu par to, kā vieglāk tikt uz Eiropu caur Minsku. Zināms, ka jau 1. augustā, kad tika uzsākti lidojumi no Erbilas, aptuveni 2300 aviobiļetes uz Minsku esot norezervētas vienā mirklī un vairs neesot brīvu vietu līdz pat 30. oktobrim.

Izskatās, ka kāds ar nolūku izpērk visas aviobiļetes. Tas nozīmē tikai to, ka lidojumu skaits un lidmašīnu izmēri pieaugs, ja Putina un Lukašenko režīmiem liksies, ka situācijas saasināšanas process ir jāpaātrina. Tas neko labu nevēsta ne Lietuvai, ne ES kopumā, jo neviens no līdz šim noķertajiem „bēgļiem” nav spējis saņemt bēgļa statusu Lietuvā, līdz ar to viņiem nepienākas patvērums ES teritorijā.

Arī Igaunijas prezidente uzskata, ka visa šī jezga ar „bēgļiem” uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas ir nekas cits kā hibrīdkara uzbrukums visām Baltijas valstīm. Ja reiz tas ir uzbrukums no totalitāra režīma puses, kāpēc klusē NATO un ES.

Teikšu Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai lielu paldies par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, jo man izskatās, ka Lietuva ir atstāta viena pati likteņa varā, ja nu vienīgi Ukrainas puse ir izrādījusi iniciatīvu, piegādājot Lietuvai dzeloņdrātis, bet tādas kā kopīgas vienotas NATO vai ES reakcijas joprojām nav.

Tikmēr situācija Lietuvā attīstās samērā strauji, notiek iedzīvotāju protesti pret migrantu izmitināšanu speciāli izveidotās nometnēs, arī paši 4000 „bēgļi” uzvedas un rīkojas tā, kā patvēruma lūdzēji parasti neuzvedas, jau ir notikuši pirmie „bēgļu” grautiņi un sadursmes ar Lietuvas tiesībsargājošo institūciju operatīvajiem darbiniekiem. Tie ir visai agresīvi noskaņoti jauni vīrieši, kas ir uzauguši kara un represiju apstākļos.

Protams, līdz ar „bēgļu” situācijas saasināšanos Lietuvā mediju telpā arvien biežāk parādās Lietuvas - un ne tikai Lietuvas - prokremliskie elementi, arī politiķi, tā saucamie noderīgie idioti un ietekmes aģenti, kuri norāda, ka tā ir Lukašenko samaksa par jaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās. „Sputnik” nevar vien beigt priecāties par katru Lietuvā un Latvijā aizturēto „bēgļi” no Irākas un Sīrijas. Vismaz šī situācija izgaismos daļu Kremļa noderīgo idiotu.

Ja NATO un ES pilnvērtīgi neiesaistīsies šī hibrīdkara uzbrukuma atvairīšanā un prettrieciena došanā, Lietuvu sagaida arvien lielāka „bēgļu krīze”, piemēram, šonedēļ plānotie reisi no Bagdādes uz Minsku ir pilnībā pārpildīti, ir vēl atlikušas tikai dažas brīvas vietas atsevišķās lidmašīnās, biļetes cena – 426 USD vienā virzienā. Domājams, ka šī summa tiek nosegta ar Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātāju palīdzību. Šādā manierē Kremļa un ūsainā kartupeļu fīrera alianse var panākt, ka tuvākā mēneša laikā Lietuvā ieradīsies vairāk nekā 8000 nelegālo migrantu.

Uzskatu, ka Kremlis un Lukašenko režīms izmanto Irākas un Sīrijas „bēgļus” kā ieroci hibrīdkara ietvaros pret Baltijas valstīm un ES kopumā. Šī brīža situācija Lietuvā parāda, ka kaut kas īsti pareizi nedarbojas, ja reiz NATO un ES arī šoreiz ir tik problēmu neredzošas.

It sevišķi vāju tas padara NATO, kas pēdējos 5 gadus to vien darījusi kā tukši muldējusi par jaunajām hibrīdkara metodēm un kā pret tām cīnīties. Lūk, atkal redzam, kā uz Eiropas zemes tiek īstenots hibrīdkarš, bet Briseles gaiteņos turpinās klusums. Vai beidzot būs kāda reakcija, risinājums, varbūt atbildes trieciens? Domāju, ka jautājums ir retorisks. Kamēr NATO un ES pie stūres būs rietumnieku mīkstmieši, visticamāk, nekas nemainīsies.

Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā NATO vadībā bezmugurkaulaino rietumu vīriešu vietā stāsies kāda Austrumeiropas dāma ar *****, varbūt pat no mūsu kaimiņvalstīm. Varbūt tieši tad mūsu Rietumu partneri beidzot būs spiesti sapurināties un atzīt, ka Baltkrievija un Krievija jau gadiem nesodīti kāpj mums uz galvas!

Novērtē šo rakstu:

68
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

3

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

FotoNesen beidzu lasīt latviski izdoto somu žurnālistes Jesikas Aro grāmatu "Putina troļļi", kas stāsta par Krievijas informācijas kara operācijām. Lai arī žurnāliste apraksta Kremļa operācijas citās valstīs, grāmata palīdz labāk saprast arī to, kas notiek Latvijā, tāpēc izlēmu padalīties ar dažiem vērojumiem un secinājumiem.
Lasīt visu...

12

Rinkēviča unikālais skapis

FotoĀrlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos vispirms – izveidot. No viņa var pamācīties gan lapsa kūmiņš, gan pelēkais vilks, gan zaķītis – strupastītis. Turklāt Rinkēvičs saviem uznācieniem ir arī pielāgojis kādu mēbeli – skapi, kas kalpo ne tikai kā drēbju pakaramais, bet arī kā savdabīgs pjedestāls uz kā pakāpties.
Lasīt visu...

21

Baltkrievija Krievijas kabatā

FotoAleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies, kas ir bijis aktuāls Baltkrievijas un Krievijas attiecībās pēdējā laikā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...