Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais kolhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš ir uzurpējis varu Baltkrievijā, ieceļot sevi par „likumīgi ievēlētu” Baltkrievijas „prezidentu”, ir nonācis neapskaužamā situācijā. Ne velti viņš turpina liet baltkrievu asinis, jo atkāpties vairs nav kur. Iespējams, interneta aktīvisti, apsaukājot Lukašenko par „kartupeļu Kadafi”, netīšām ir paredzējuši Eiropas pēdējā diktatora neizbēgamo likteni.

Bēdīgākais šajā situācijā ir tas, ka Rietumi, it sevišķi vecā Eiropa, ieskaitot veselu virkni starptautisku organizāciju, piemēram, ANO, NATO, EDSO un pat ES, joprojām saldi dus savā naivumā, kad kāds jau atkal sūdzas par Kremli un Lukašenko, protams, ir taču svarīgākas lietas, ko pētīt – kaut vai COVID-19 un LGBT propagandu.

Viņiem būtu vēl jaukāka dzīvošana, ja viens otrs „rusofobs” no Baltijas valstīm neuzbāztos un ar pirkstu visu laiku nerādītu austrumu virzienā – tad viņiem kāds Gruzijā iebrucis, tad Krimu nogriezis, tad kaut kādu MH17 notriecis, tad kaut kas kaut ko noindējis un tagad „bēgļus” bariem dzen uz Lietuvu!

Es Jums teikšu tā – „jā, mums uzbrūk, pret mums ir pasludināts hibrīdkarš”. Būsiet jau dzirdējuši daudzas reizes, ka Kremlis, atvēlot Aleksandram Lukašenko grēkāža lomu, caur Baltkrieviju sūta „bēgļu” barus uz Lietuvu un Latviju, par to raksta visi, bet politiskajā līmenī vēl nekas īpašs nenotiek. Lietuvā ir ieradušies jau vairāk nekā 4000 migranti no Sīrijas un Irākas. Sociālajos medijos cirkulē video, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi pavada „bēgļu” grupas Lietuvas robežas virzienā.

Arī Latvijā ir aizturēti pirmie „Lukašenko bēgļi”, kas tagad atrodas Daugavpilī. Turklāt ir gūti neapgāžami pierādījumi, ka kopš 2021. gada maija Baltkrievija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Irāku, neskatoties uz to, ka COVID-19 pandēmija nevis iet mazumā, bet jau atkal pieņemas spēkā un plašumā.

Attiecīgā gaisa satiksme tiek aktīvi subsidēta no Kremļa un Lukašenko režīma puses. To var labi redzēt pēc tā, cik samērā īsā laika periodā ir pieaudzis lidojumu skaits no Irākas uz Minsku. Respektīvi līdz ar COVID-19 pandēmijas sākšanos lidojumi starp abām valstīm tika pārtraukti. Gāja laiks, un Lukašenko režīma ģeopolitiskā situācija turpināja nelabvēlīgi attīstīties Eiropas izdarītā politiskā spiediena un šādu tādu ekonomisko sankciju rezultātā. Lukašenko bija kaut kas jādara, proti, jāatriebjas. Tāpēc tika izspēlēta „bēgļu kārts”.

Aprīlī tika paziņots, ka tiek atjaunota gaisa satiksme ar Irāku ar vienu lidojumu reizi nedēļā. Mazliet vēlāk, jau maijā, tika paziņots par diviem reisiem nedēļā. Zināms, ka ar vienu reisu Baltkrievijā ieradās gandrīz 200 „bēgļu”. Savukārt jūnijā lidojumu skaits pieauga līdz četriem reisiem nedēļā. Turklāt arī lidmašīnas palika divtik ietilpīgākas, kopš jūnija sākuma Baltkrievijā ar katru reisu ieradās jau ap 400 „bēgļu”. Tātad jūnijā un jūlijā vien Baltkrievijā no Irākas bija ieradušies vismaz 6500 „bēgļu” – tikai un vienīgi jauni vīrieši, bez sievietēm un bērniem.

Ar to viss vēl nebeidzās un acīmredzot nebeigsies, jo 1. augustā tika paziņots, ka bez ierastajiem četriem reisiem no Bagdādes, vienu reizi nedēļa Minskā ieradīsies lidmašīnas arī no citiem Irākas reģioniem, tādejādi nogādājot vismaz aptuveni 2000 „bēgļu” no Irākas Minskā katru nedēļu. Lieki piebilst, ka visas pasažieru lidmašīnas, kas pacēlās no Minskas Irākas virzienā, bija gandrīz tukšas. To uzdevums ir tikai viens – atvest maksimāli daudz „bēgļu” uz Baltkrieviju, lai tos tālāk novirzītu uz ES caur Baltijas valstīm.

Kā norādīja bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), „šī bēgļu plūsma nav dabīgs process, bet gan hibrīdās agresijas akts no Baltkrievijas [Lukašenko režīma] puses. Tā ir režīma [Lukašenko] reakcija uz ES sankcijām un spiedienu. Lukašenko mums piedraudēja, ka piepildīs Eiropu ar narkotikām un migrantiem. Šobrīd lielākā daļa migrantu ierodas tieši no Irākas”. Lūdzu, Lukašenko pateica – Lukašenko izdarīja un joprojām dara!

Kā jau minēju iepriekš, tas vairs nav noslēpums, ka Lukašenko ir devis rīkojumu Baltkrievijas robežsargiem ne tikai neaizturēt „bēgļus”, bet pat palīdzēt to grupām nokļūt līdz Lietuvas robežai. Turklāt ir kļuvis zināms, ka Lukašenko režīms Irākā ir izvērtis veselu reklāmas kampaņu par to, kā vieglāk tikt uz Eiropu caur Minsku. Zināms, ka jau 1. augustā, kad tika uzsākti lidojumi no Erbilas, aptuveni 2300 aviobiļetes uz Minsku esot norezervētas vienā mirklī un vairs neesot brīvu vietu līdz pat 30. oktobrim.

Izskatās, ka kāds ar nolūku izpērk visas aviobiļetes. Tas nozīmē tikai to, ka lidojumu skaits un lidmašīnu izmēri pieaugs, ja Putina un Lukašenko režīmiem liksies, ka situācijas saasināšanas process ir jāpaātrina. Tas neko labu nevēsta ne Lietuvai, ne ES kopumā, jo neviens no līdz šim noķertajiem „bēgļiem” nav spējis saņemt bēgļa statusu Lietuvā, līdz ar to viņiem nepienākas patvērums ES teritorijā.

Arī Igaunijas prezidente uzskata, ka visa šī jezga ar „bēgļiem” uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas ir nekas cits kā hibrīdkara uzbrukums visām Baltijas valstīm. Ja reiz tas ir uzbrukums no totalitāra režīma puses, kāpēc klusē NATO un ES.

Teikšu Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai lielu paldies par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, jo man izskatās, ka Lietuva ir atstāta viena pati likteņa varā, ja nu vienīgi Ukrainas puse ir izrādījusi iniciatīvu, piegādājot Lietuvai dzeloņdrātis, bet tādas kā kopīgas vienotas NATO vai ES reakcijas joprojām nav.

Tikmēr situācija Lietuvā attīstās samērā strauji, notiek iedzīvotāju protesti pret migrantu izmitināšanu speciāli izveidotās nometnēs, arī paši 4000 „bēgļi” uzvedas un rīkojas tā, kā patvēruma lūdzēji parasti neuzvedas, jau ir notikuši pirmie „bēgļu” grautiņi un sadursmes ar Lietuvas tiesībsargājošo institūciju operatīvajiem darbiniekiem. Tie ir visai agresīvi noskaņoti jauni vīrieši, kas ir uzauguši kara un represiju apstākļos.

Protams, līdz ar „bēgļu” situācijas saasināšanos Lietuvā mediju telpā arvien biežāk parādās Lietuvas - un ne tikai Lietuvas - prokremliskie elementi, arī politiķi, tā saucamie noderīgie idioti un ietekmes aģenti, kuri norāda, ka tā ir Lukašenko samaksa par jaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās. „Sputnik” nevar vien beigt priecāties par katru Lietuvā un Latvijā aizturēto „bēgļi” no Irākas un Sīrijas. Vismaz šī situācija izgaismos daļu Kremļa noderīgo idiotu.

Ja NATO un ES pilnvērtīgi neiesaistīsies šī hibrīdkara uzbrukuma atvairīšanā un prettrieciena došanā, Lietuvu sagaida arvien lielāka „bēgļu krīze”, piemēram, šonedēļ plānotie reisi no Bagdādes uz Minsku ir pilnībā pārpildīti, ir vēl atlikušas tikai dažas brīvas vietas atsevišķās lidmašīnās, biļetes cena – 426 USD vienā virzienā. Domājams, ka šī summa tiek nosegta ar Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātāju palīdzību. Šādā manierē Kremļa un ūsainā kartupeļu fīrera alianse var panākt, ka tuvākā mēneša laikā Lietuvā ieradīsies vairāk nekā 8000 nelegālo migrantu.

Uzskatu, ka Kremlis un Lukašenko režīms izmanto Irākas un Sīrijas „bēgļus” kā ieroci hibrīdkara ietvaros pret Baltijas valstīm un ES kopumā. Šī brīža situācija Lietuvā parāda, ka kaut kas īsti pareizi nedarbojas, ja reiz NATO un ES arī šoreiz ir tik problēmu neredzošas.

It sevišķi vāju tas padara NATO, kas pēdējos 5 gadus to vien darījusi kā tukši muldējusi par jaunajām hibrīdkara metodēm un kā pret tām cīnīties. Lūk, atkal redzam, kā uz Eiropas zemes tiek īstenots hibrīdkarš, bet Briseles gaiteņos turpinās klusums. Vai beidzot būs kāda reakcija, risinājums, varbūt atbildes trieciens? Domāju, ka jautājums ir retorisks. Kamēr NATO un ES pie stūres būs rietumnieku mīkstmieši, visticamāk, nekas nemainīsies.

Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā NATO vadībā bezmugurkaulaino rietumu vīriešu vietā stāsies kāda Austrumeiropas dāma ar *****, varbūt pat no mūsu kaimiņvalstīm. Varbūt tieši tad mūsu Rietumu partneri beidzot būs spiesti sapurināties un atzīt, ka Baltkrievija un Krievija jau gadiem nesodīti kāpj mums uz galvas!

Novērtē šo rakstu:

68
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...