Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais kolhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš ir uzurpējis varu Baltkrievijā, ieceļot sevi par „likumīgi ievēlētu” Baltkrievijas „prezidentu”, ir nonācis neapskaužamā situācijā. Ne velti viņš turpina liet baltkrievu asinis, jo atkāpties vairs nav kur. Iespējams, interneta aktīvisti, apsaukājot Lukašenko par „kartupeļu Kadafi”, netīšām ir paredzējuši Eiropas pēdējā diktatora neizbēgamo likteni.

Bēdīgākais šajā situācijā ir tas, ka Rietumi, it sevišķi vecā Eiropa, ieskaitot veselu virkni starptautisku organizāciju, piemēram, ANO, NATO, EDSO un pat ES, joprojām saldi dus savā naivumā, kad kāds jau atkal sūdzas par Kremli un Lukašenko, protams, ir taču svarīgākas lietas, ko pētīt – kaut vai COVID-19 un LGBT propagandu.

Viņiem būtu vēl jaukāka dzīvošana, ja viens otrs „rusofobs” no Baltijas valstīm neuzbāztos un ar pirkstu visu laiku nerādītu austrumu virzienā – tad viņiem kāds Gruzijā iebrucis, tad Krimu nogriezis, tad kaut kādu MH17 notriecis, tad kaut kas kaut ko noindējis un tagad „bēgļus” bariem dzen uz Lietuvu!

Es Jums teikšu tā – „jā, mums uzbrūk, pret mums ir pasludināts hibrīdkarš”. Būsiet jau dzirdējuši daudzas reizes, ka Kremlis, atvēlot Aleksandram Lukašenko grēkāža lomu, caur Baltkrieviju sūta „bēgļu” barus uz Lietuvu un Latviju, par to raksta visi, bet politiskajā līmenī vēl nekas īpašs nenotiek. Lietuvā ir ieradušies jau vairāk nekā 4000 migranti no Sīrijas un Irākas. Sociālajos medijos cirkulē video, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi pavada „bēgļu” grupas Lietuvas robežas virzienā.

Arī Latvijā ir aizturēti pirmie „Lukašenko bēgļi”, kas tagad atrodas Daugavpilī. Turklāt ir gūti neapgāžami pierādījumi, ka kopš 2021. gada maija Baltkrievija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Irāku, neskatoties uz to, ka COVID-19 pandēmija nevis iet mazumā, bet jau atkal pieņemas spēkā un plašumā.

Attiecīgā gaisa satiksme tiek aktīvi subsidēta no Kremļa un Lukašenko režīma puses. To var labi redzēt pēc tā, cik samērā īsā laika periodā ir pieaudzis lidojumu skaits no Irākas uz Minsku. Respektīvi līdz ar COVID-19 pandēmijas sākšanos lidojumi starp abām valstīm tika pārtraukti. Gāja laiks, un Lukašenko režīma ģeopolitiskā situācija turpināja nelabvēlīgi attīstīties Eiropas izdarītā politiskā spiediena un šādu tādu ekonomisko sankciju rezultātā. Lukašenko bija kaut kas jādara, proti, jāatriebjas. Tāpēc tika izspēlēta „bēgļu kārts”.

Aprīlī tika paziņots, ka tiek atjaunota gaisa satiksme ar Irāku ar vienu lidojumu reizi nedēļā. Mazliet vēlāk, jau maijā, tika paziņots par diviem reisiem nedēļā. Zināms, ka ar vienu reisu Baltkrievijā ieradās gandrīz 200 „bēgļu”. Savukārt jūnijā lidojumu skaits pieauga līdz četriem reisiem nedēļā. Turklāt arī lidmašīnas palika divtik ietilpīgākas, kopš jūnija sākuma Baltkrievijā ar katru reisu ieradās jau ap 400 „bēgļu”. Tātad jūnijā un jūlijā vien Baltkrievijā no Irākas bija ieradušies vismaz 6500 „bēgļu” – tikai un vienīgi jauni vīrieši, bez sievietēm un bērniem.

Ar to viss vēl nebeidzās un acīmredzot nebeigsies, jo 1. augustā tika paziņots, ka bez ierastajiem četriem reisiem no Bagdādes, vienu reizi nedēļa Minskā ieradīsies lidmašīnas arī no citiem Irākas reģioniem, tādejādi nogādājot vismaz aptuveni 2000 „bēgļu” no Irākas Minskā katru nedēļu. Lieki piebilst, ka visas pasažieru lidmašīnas, kas pacēlās no Minskas Irākas virzienā, bija gandrīz tukšas. To uzdevums ir tikai viens – atvest maksimāli daudz „bēgļu” uz Baltkrieviju, lai tos tālāk novirzītu uz ES caur Baltijas valstīm.

Kā norādīja bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), „šī bēgļu plūsma nav dabīgs process, bet gan hibrīdās agresijas akts no Baltkrievijas [Lukašenko režīma] puses. Tā ir režīma [Lukašenko] reakcija uz ES sankcijām un spiedienu. Lukašenko mums piedraudēja, ka piepildīs Eiropu ar narkotikām un migrantiem. Šobrīd lielākā daļa migrantu ierodas tieši no Irākas”. Lūdzu, Lukašenko pateica – Lukašenko izdarīja un joprojām dara!

Kā jau minēju iepriekš, tas vairs nav noslēpums, ka Lukašenko ir devis rīkojumu Baltkrievijas robežsargiem ne tikai neaizturēt „bēgļus”, bet pat palīdzēt to grupām nokļūt līdz Lietuvas robežai. Turklāt ir kļuvis zināms, ka Lukašenko režīms Irākā ir izvērtis veselu reklāmas kampaņu par to, kā vieglāk tikt uz Eiropu caur Minsku. Zināms, ka jau 1. augustā, kad tika uzsākti lidojumi no Erbilas, aptuveni 2300 aviobiļetes uz Minsku esot norezervētas vienā mirklī un vairs neesot brīvu vietu līdz pat 30. oktobrim.

Izskatās, ka kāds ar nolūku izpērk visas aviobiļetes. Tas nozīmē tikai to, ka lidojumu skaits un lidmašīnu izmēri pieaugs, ja Putina un Lukašenko režīmiem liksies, ka situācijas saasināšanas process ir jāpaātrina. Tas neko labu nevēsta ne Lietuvai, ne ES kopumā, jo neviens no līdz šim noķertajiem „bēgļiem” nav spējis saņemt bēgļa statusu Lietuvā, līdz ar to viņiem nepienākas patvērums ES teritorijā.

Arī Igaunijas prezidente uzskata, ka visa šī jezga ar „bēgļiem” uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas ir nekas cits kā hibrīdkara uzbrukums visām Baltijas valstīm. Ja reiz tas ir uzbrukums no totalitāra režīma puses, kāpēc klusē NATO un ES.

Teikšu Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai lielu paldies par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, jo man izskatās, ka Lietuva ir atstāta viena pati likteņa varā, ja nu vienīgi Ukrainas puse ir izrādījusi iniciatīvu, piegādājot Lietuvai dzeloņdrātis, bet tādas kā kopīgas vienotas NATO vai ES reakcijas joprojām nav.

Tikmēr situācija Lietuvā attīstās samērā strauji, notiek iedzīvotāju protesti pret migrantu izmitināšanu speciāli izveidotās nometnēs, arī paši 4000 „bēgļi” uzvedas un rīkojas tā, kā patvēruma lūdzēji parasti neuzvedas, jau ir notikuši pirmie „bēgļu” grautiņi un sadursmes ar Lietuvas tiesībsargājošo institūciju operatīvajiem darbiniekiem. Tie ir visai agresīvi noskaņoti jauni vīrieši, kas ir uzauguši kara un represiju apstākļos.

Protams, līdz ar „bēgļu” situācijas saasināšanos Lietuvā mediju telpā arvien biežāk parādās Lietuvas - un ne tikai Lietuvas - prokremliskie elementi, arī politiķi, tā saucamie noderīgie idioti un ietekmes aģenti, kuri norāda, ka tā ir Lukašenko samaksa par jaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās. „Sputnik” nevar vien beigt priecāties par katru Lietuvā un Latvijā aizturēto „bēgļi” no Irākas un Sīrijas. Vismaz šī situācija izgaismos daļu Kremļa noderīgo idiotu.

Ja NATO un ES pilnvērtīgi neiesaistīsies šī hibrīdkara uzbrukuma atvairīšanā un prettrieciena došanā, Lietuvu sagaida arvien lielāka „bēgļu krīze”, piemēram, šonedēļ plānotie reisi no Bagdādes uz Minsku ir pilnībā pārpildīti, ir vēl atlikušas tikai dažas brīvas vietas atsevišķās lidmašīnās, biļetes cena – 426 USD vienā virzienā. Domājams, ka šī summa tiek nosegta ar Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātāju palīdzību. Šādā manierē Kremļa un ūsainā kartupeļu fīrera alianse var panākt, ka tuvākā mēneša laikā Lietuvā ieradīsies vairāk nekā 8000 nelegālo migrantu.

Uzskatu, ka Kremlis un Lukašenko režīms izmanto Irākas un Sīrijas „bēgļus” kā ieroci hibrīdkara ietvaros pret Baltijas valstīm un ES kopumā. Šī brīža situācija Lietuvā parāda, ka kaut kas īsti pareizi nedarbojas, ja reiz NATO un ES arī šoreiz ir tik problēmu neredzošas.

It sevišķi vāju tas padara NATO, kas pēdējos 5 gadus to vien darījusi kā tukši muldējusi par jaunajām hibrīdkara metodēm un kā pret tām cīnīties. Lūk, atkal redzam, kā uz Eiropas zemes tiek īstenots hibrīdkarš, bet Briseles gaiteņos turpinās klusums. Vai beidzot būs kāda reakcija, risinājums, varbūt atbildes trieciens? Domāju, ka jautājums ir retorisks. Kamēr NATO un ES pie stūres būs rietumnieku mīkstmieši, visticamāk, nekas nemainīsies.

Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā NATO vadībā bezmugurkaulaino rietumu vīriešu vietā stāsies kāda Austrumeiropas dāma ar *****, varbūt pat no mūsu kaimiņvalstīm. Varbūt tieši tad mūsu Rietumu partneri beidzot būs spiesti sapurināties un atzīt, ka Baltkrievija un Krievija jau gadiem nesodīti kāpj mums uz galvas!

Novērtē šo rakstu:

68
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...