Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais kolhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš ir uzurpējis varu Baltkrievijā, ieceļot sevi par „likumīgi ievēlētu” Baltkrievijas „prezidentu”, ir nonācis neapskaužamā situācijā. Ne velti viņš turpina liet baltkrievu asinis, jo atkāpties vairs nav kur. Iespējams, interneta aktīvisti, apsaukājot Lukašenko par „kartupeļu Kadafi”, netīšām ir paredzējuši Eiropas pēdējā diktatora neizbēgamo likteni.

Bēdīgākais šajā situācijā ir tas, ka Rietumi, it sevišķi vecā Eiropa, ieskaitot veselu virkni starptautisku organizāciju, piemēram, ANO, NATO, EDSO un pat ES, joprojām saldi dus savā naivumā, kad kāds jau atkal sūdzas par Kremli un Lukašenko, protams, ir taču svarīgākas lietas, ko pētīt – kaut vai COVID-19 un LGBT propagandu.

Viņiem būtu vēl jaukāka dzīvošana, ja viens otrs „rusofobs” no Baltijas valstīm neuzbāztos un ar pirkstu visu laiku nerādītu austrumu virzienā – tad viņiem kāds Gruzijā iebrucis, tad Krimu nogriezis, tad kaut kādu MH17 notriecis, tad kaut kas kaut ko noindējis un tagad „bēgļus” bariem dzen uz Lietuvu!

Es Jums teikšu tā – „jā, mums uzbrūk, pret mums ir pasludināts hibrīdkarš”. Būsiet jau dzirdējuši daudzas reizes, ka Kremlis, atvēlot Aleksandram Lukašenko grēkāža lomu, caur Baltkrieviju sūta „bēgļu” barus uz Lietuvu un Latviju, par to raksta visi, bet politiskajā līmenī vēl nekas īpašs nenotiek. Lietuvā ir ieradušies jau vairāk nekā 4000 migranti no Sīrijas un Irākas. Sociālajos medijos cirkulē video, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi pavada „bēgļu” grupas Lietuvas robežas virzienā.

Arī Latvijā ir aizturēti pirmie „Lukašenko bēgļi”, kas tagad atrodas Daugavpilī. Turklāt ir gūti neapgāžami pierādījumi, ka kopš 2021. gada maija Baltkrievija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Irāku, neskatoties uz to, ka COVID-19 pandēmija nevis iet mazumā, bet jau atkal pieņemas spēkā un plašumā.

Attiecīgā gaisa satiksme tiek aktīvi subsidēta no Kremļa un Lukašenko režīma puses. To var labi redzēt pēc tā, cik samērā īsā laika periodā ir pieaudzis lidojumu skaits no Irākas uz Minsku. Respektīvi līdz ar COVID-19 pandēmijas sākšanos lidojumi starp abām valstīm tika pārtraukti. Gāja laiks, un Lukašenko režīma ģeopolitiskā situācija turpināja nelabvēlīgi attīstīties Eiropas izdarītā politiskā spiediena un šādu tādu ekonomisko sankciju rezultātā. Lukašenko bija kaut kas jādara, proti, jāatriebjas. Tāpēc tika izspēlēta „bēgļu kārts”.

Aprīlī tika paziņots, ka tiek atjaunota gaisa satiksme ar Irāku ar vienu lidojumu reizi nedēļā. Mazliet vēlāk, jau maijā, tika paziņots par diviem reisiem nedēļā. Zināms, ka ar vienu reisu Baltkrievijā ieradās gandrīz 200 „bēgļu”. Savukārt jūnijā lidojumu skaits pieauga līdz četriem reisiem nedēļā. Turklāt arī lidmašīnas palika divtik ietilpīgākas, kopš jūnija sākuma Baltkrievijā ar katru reisu ieradās jau ap 400 „bēgļu”. Tātad jūnijā un jūlijā vien Baltkrievijā no Irākas bija ieradušies vismaz 6500 „bēgļu” – tikai un vienīgi jauni vīrieši, bez sievietēm un bērniem.

Ar to viss vēl nebeidzās un acīmredzot nebeigsies, jo 1. augustā tika paziņots, ka bez ierastajiem četriem reisiem no Bagdādes, vienu reizi nedēļa Minskā ieradīsies lidmašīnas arī no citiem Irākas reģioniem, tādejādi nogādājot vismaz aptuveni 2000 „bēgļu” no Irākas Minskā katru nedēļu. Lieki piebilst, ka visas pasažieru lidmašīnas, kas pacēlās no Minskas Irākas virzienā, bija gandrīz tukšas. To uzdevums ir tikai viens – atvest maksimāli daudz „bēgļu” uz Baltkrieviju, lai tos tālāk novirzītu uz ES caur Baltijas valstīm.

Kā norādīja bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), „šī bēgļu plūsma nav dabīgs process, bet gan hibrīdās agresijas akts no Baltkrievijas [Lukašenko režīma] puses. Tā ir režīma [Lukašenko] reakcija uz ES sankcijām un spiedienu. Lukašenko mums piedraudēja, ka piepildīs Eiropu ar narkotikām un migrantiem. Šobrīd lielākā daļa migrantu ierodas tieši no Irākas”. Lūdzu, Lukašenko pateica – Lukašenko izdarīja un joprojām dara!

Kā jau minēju iepriekš, tas vairs nav noslēpums, ka Lukašenko ir devis rīkojumu Baltkrievijas robežsargiem ne tikai neaizturēt „bēgļus”, bet pat palīdzēt to grupām nokļūt līdz Lietuvas robežai. Turklāt ir kļuvis zināms, ka Lukašenko režīms Irākā ir izvērtis veselu reklāmas kampaņu par to, kā vieglāk tikt uz Eiropu caur Minsku. Zināms, ka jau 1. augustā, kad tika uzsākti lidojumi no Erbilas, aptuveni 2300 aviobiļetes uz Minsku esot norezervētas vienā mirklī un vairs neesot brīvu vietu līdz pat 30. oktobrim.

Izskatās, ka kāds ar nolūku izpērk visas aviobiļetes. Tas nozīmē tikai to, ka lidojumu skaits un lidmašīnu izmēri pieaugs, ja Putina un Lukašenko režīmiem liksies, ka situācijas saasināšanas process ir jāpaātrina. Tas neko labu nevēsta ne Lietuvai, ne ES kopumā, jo neviens no līdz šim noķertajiem „bēgļiem” nav spējis saņemt bēgļa statusu Lietuvā, līdz ar to viņiem nepienākas patvērums ES teritorijā.

Arī Igaunijas prezidente uzskata, ka visa šī jezga ar „bēgļiem” uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas ir nekas cits kā hibrīdkara uzbrukums visām Baltijas valstīm. Ja reiz tas ir uzbrukums no totalitāra režīma puses, kāpēc klusē NATO un ES.

Teikšu Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai lielu paldies par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, jo man izskatās, ka Lietuva ir atstāta viena pati likteņa varā, ja nu vienīgi Ukrainas puse ir izrādījusi iniciatīvu, piegādājot Lietuvai dzeloņdrātis, bet tādas kā kopīgas vienotas NATO vai ES reakcijas joprojām nav.

Tikmēr situācija Lietuvā attīstās samērā strauji, notiek iedzīvotāju protesti pret migrantu izmitināšanu speciāli izveidotās nometnēs, arī paši 4000 „bēgļi” uzvedas un rīkojas tā, kā patvēruma lūdzēji parasti neuzvedas, jau ir notikuši pirmie „bēgļu” grautiņi un sadursmes ar Lietuvas tiesībsargājošo institūciju operatīvajiem darbiniekiem. Tie ir visai agresīvi noskaņoti jauni vīrieši, kas ir uzauguši kara un represiju apstākļos.

Protams, līdz ar „bēgļu” situācijas saasināšanos Lietuvā mediju telpā arvien biežāk parādās Lietuvas - un ne tikai Lietuvas - prokremliskie elementi, arī politiķi, tā saucamie noderīgie idioti un ietekmes aģenti, kuri norāda, ka tā ir Lukašenko samaksa par jaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās. „Sputnik” nevar vien beigt priecāties par katru Lietuvā un Latvijā aizturēto „bēgļi” no Irākas un Sīrijas. Vismaz šī situācija izgaismos daļu Kremļa noderīgo idiotu.

Ja NATO un ES pilnvērtīgi neiesaistīsies šī hibrīdkara uzbrukuma atvairīšanā un prettrieciena došanā, Lietuvu sagaida arvien lielāka „bēgļu krīze”, piemēram, šonedēļ plānotie reisi no Bagdādes uz Minsku ir pilnībā pārpildīti, ir vēl atlikušas tikai dažas brīvas vietas atsevišķās lidmašīnās, biļetes cena – 426 USD vienā virzienā. Domājams, ka šī summa tiek nosegta ar Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātāju palīdzību. Šādā manierē Kremļa un ūsainā kartupeļu fīrera alianse var panākt, ka tuvākā mēneša laikā Lietuvā ieradīsies vairāk nekā 8000 nelegālo migrantu.

Uzskatu, ka Kremlis un Lukašenko režīms izmanto Irākas un Sīrijas „bēgļus” kā ieroci hibrīdkara ietvaros pret Baltijas valstīm un ES kopumā. Šī brīža situācija Lietuvā parāda, ka kaut kas īsti pareizi nedarbojas, ja reiz NATO un ES arī šoreiz ir tik problēmu neredzošas.

It sevišķi vāju tas padara NATO, kas pēdējos 5 gadus to vien darījusi kā tukši muldējusi par jaunajām hibrīdkara metodēm un kā pret tām cīnīties. Lūk, atkal redzam, kā uz Eiropas zemes tiek īstenots hibrīdkarš, bet Briseles gaiteņos turpinās klusums. Vai beidzot būs kāda reakcija, risinājums, varbūt atbildes trieciens? Domāju, ka jautājums ir retorisks. Kamēr NATO un ES pie stūres būs rietumnieku mīkstmieši, visticamāk, nekas nemainīsies.

Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā NATO vadībā bezmugurkaulaino rietumu vīriešu vietā stāsies kāda Austrumeiropas dāma ar *****, varbūt pat no mūsu kaimiņvalstīm. Varbūt tieši tad mūsu Rietumu partneri beidzot būs spiesti sapurināties un atzīt, ka Baltkrievija un Krievija jau gadiem nesodīti kāpj mums uz galvas!

Novērtē šo rakstu:

68
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...