Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Raganu medības VID

Jurģis Liepnieks*
15.03.2016.
Komentāri (40)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

FGG

21.03.2016. 17:42

Var tikai piekrist - nožēlojami no ministres puses un vēl nožēlojamāk no VID vadītājas. Un vēl daudz nožēlojamāk no t.s. sabiedrības.

Atbildēt

juris

18.03.2016. 09:16

Tā notiek Latvijā.

Atbildēt

kaktuss

17.03.2016. 11:21

DOMĀJU KA LIEPNIEKAA KUNGS TRĀPĪJA DESMITNIEKĀ!!!VISS NOTIEKOŠAIS IR AGONIJA LAI SLĒPTU UZTAUSTĪTO STĪGU....

Atbildēt

ej nu

16.03.2016. 15:25

Iļjičs korumpantus lika pie sienas.

Atbildēt

vispār

16.03.2016. 15:00

ta nav sabiedrība, tā ir latviski runājoša iļjiča pēcnācēju varza!

Atbildēt

tautas ticējums

16.03.2016. 13:43

Velnu var izdzīt ar Belcebulu.

Atbildēt

16.03.2016. 13:32

»

Var jau nepatikt CENZĒTAJAM -MAZPISANAM, kas raksta ar manu niku, bet šir tikai fakti, par ko raksta citi mediji...


Ar kādu tavu niku viņš raksta? Kāds tas tavs niks ir? caurums no barankas? :):)

Atbildēt

16.03.2016. 13:23

»

Teiksim, teiksim, neteiksim.. Pētersones stiliņš TV raidījumā 1:1...


ej tak tu ārstēties ar visu savu APL un LAPK. pie galvasdaktera vai uzreiz pie veterināra..

Atbildēt

pans Kleksis

16.03.2016. 13:20

Ak,raganu medības....,nesteidzieties,nu nedariet neko,svētdienas tv raidījumā ieteica Kalnmeijers.Lūk,cik dziļā bedrē viss ir aizlaists,tak vismaz tad vajadzēja tautai pateikt,ka nekas jau nav noticis,turpiniet tādā pat garā uz priekšu.Galvenais,neatņemiet iesildītos krēslus Vienotībai,kas 7 gadu laikā to izveidoja,vai ne?Kas gan uz otru termiņu atbalstīja pašu ģenerālprokuroru,ja ne Vienotība.Nu ko ta tad gribat?

Atbildēt

to Vo

16.03.2016. 13:14

Riktīgi.

Atbildēt

16.03.2016. 11:41

Teiksim, teiksim, neteiksim.. Pētersones stiliņš TV raidījumā 1:1.

Visa VID politika vērsta uz uzņēmējdarbības reālu graušanu, jo likumi sarakstīti tā, ka tas iespējams.

Pētersone tikai realizē likumos iekļauto. Piemēram, Pētersone atklāti meloja sacīdama, ka nodokļu maksāšana ir brīvprātīga, bet likums paredz, ka arī, ja tavs uzņēmums strādā ar zaudējumiem, tev jāmaksā 50 euro nodoklis katru gadu. Kāda te brīvprātība?

Iepriekšējos gadus VID iekasētie nodokļi aizgāja Parex un 20 ārvalstu banku glābšanai – iznīcinot sociālo budžetu un pensiju fondu. Tauta redz, ka Godmanis ar Zatleru nesēž cietumā par šīm mahinācijām, tādēļ nerodas ticība, ka jāmaksā nodokļi. Valsts necenšas atgūt izzagtos līdzekļus, ko izzaga Zatlers ar Godmani.

Valsts nerūpējas, ka LV Valsts kase tiek izzagta ar ofšoriem Šveices bankās. VID iznīcina pēdējās uzņēmējdarbības paliekas ar 4000 algotņu armiju, kurai jāmaksā algas katru mēnesi.

APL VID iestādei ļauj ierosināt administratīvo procesu pret jebkuru nodokļu maksātāju, operatīvi veicot pārbaudes, par kurām nebrīdina, tostarp veicot konkurentu pasūtījumus, vai valstij, vai VID pietuvinātām amatpersonām izrēķinoties ar sev, saviem draugiem nelabvēlīgajām personām.

Kā tas iespējams? APL ar slepeni ierosinātu administratīvā procesā faktisko rīcību (pārbaudēm) pārbaudot privāto tiesību juridisko personu (uzņēmēju) operatīvi, veicot pēkšņas pārbaudes, lai arī tajās nekas pretlikumīgs nav atklāts, neuzliek VIDam par pienākumu ziņot personai, ka pret personu ir uzsākts administratīvais process ar faktisko rīcību, vai arī, beidzot kādu, vai vairākas operatīvās pārbaudes, liktu VIDam ziņot pārbaudāmajam, ka administratīvai process izbeigts. VID to dara patvaļīgi pēc savas brīvas izvēles, kas veicina korupciju pašā VID iekšienē.

Ko mēs no tā varam secināt? Ka VID ir totalitāra sistēma, kas var iebaidīt un terorizēt uzņēmēju ar savām faktiskajam rīcībām (operatīvajām pārbaudēm), kad vien vēlas, noteikta procesa situācijā neinformējot par administratīvā procesa uzsākšanu pret uzņēmēju vai administratīvā procesa izbeigšanu. Tā ir diskriminācija pret tiem, kas nav pietuvinātas personas VID augstām amatpersonām, kas pietuvinātās VID amatpersonām aizstāv, vai informē par operatīvo pārbaužu uzsākšanu vai izbeigšanu mutiski, vai rakstiski, VID iestādei šo izvēli veicot totāli patvaļīgi.

Atbildēt

...

16.03.2016. 11:29

»

Jozeps

Neko nav vērts šis Liepnieka raksts,jo sen viss ir zināms kā tiek kārtotas lietas šai valstī,bet neredz jau gaismu tuneļa galā.Spēkā pastāv vecu vecais''Vistu kūts likums'',kurš augstāk sēž,tas krata uz galvas


dabiski liepnieki lapsas krāj ūdeni klozetā baidās no krieviem un neredz kā zviedi izjāj valsti tiesām raženāk ...


gقuقdقmقrقiقs

Atbildēt

Patiesība

16.03.2016. 11:02

Bet ko tad te var izdarīt sabiedrība vai ierindas VIDa darbinieks, ja amatpersonām Pētersone, Čerņeckis, Podiņš un vēl virkne nav godaprāta pašiem aiziet, bet ministre viņus neatbrīvo.Viņi ir tā ieķērušies savos amatos, ka vienīgi ar krēslu no kabineta varbūt vēl viņus varētu iznest. Pietiek var pieprasīt no Pētersones rīkojumus par VIDa stukturālajām reorganizācijām, kuras viņa pati izdomāja un veica 2013.gadā, kad pietuvināja un paaugstināja amatā Čerņecki, tagad ministre liek atgriezties pie tā stuktūras modeļa, kas bija pirms Pētersones realizētajām strukturālām izmaiņām, tātad Pētersones darbības bija pilnīgi nepareizas var teikt aplamas, bet atbildību par to Pētersone neuzņemas,cik tad reizes ir atļauts šai "teiksim" sievietei, "teiksim" ģenerāldirektorei kļūdīties vai varbūt apzināti nolaidīgi un bezatbildīgi rīkoties ar valsts iestādi.Vai tiešām ministrei un valdībai ir vienalga?

Atbildēt

16.03.2016. 11:00

»

ak, Die's, kas pa totāli bezjēdzīgiem vājprāta murgiem, kārtējo reizi


Var jau nepatikt CENZĒTAJAM -MAZPISANAM, kas raksta ar manu niku, bet šir tikai fakti, par ko raksta citi mediji.

Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot!

Tad nu Reizniece-Ozola no ZZS un Pētersone raujas melnās miesās, pildot PB norādes. Likumdošana arī nesakārtota VID finanšu policijas darbu dublē KNAB - konkrētu atbildīgo nav.

Ar tādām prēmijām un algu, kāda ir Pētersonei no Bauskas, viņa nabaga uzņēmējam SVF/PB uzdevumā (LV dzīvo pilnā mērā uz SVF/PB parāda, LV gatavojas aizņemties vēl 1 miljardu euro), ja liks, izraus no pieres pēdējo aci.

4000 algotņu strādā Pētersones vadībā, lai iznīcinātu pēdējās uzņēmējdarbības paliekas Latvijā.

Atbildēt

Jozeps

16.03.2016. 09:44

Neko nav vērts šis Liepnieka raksts,jo sen viss ir zināms kā tiek kārtotas lietas šai valstī,bet neredz jau gaismu tuneļa galā.Spēkā pastāv vecu vecais''Vistu kūts likums'',kurš augstāk sēž,tas krata uz galvas....

Atbildēt

Vo

16.03.2016. 09:42

Šausmas! Ārprāts! Raganu medības!
NO baltiem, pūkainiem, pilnīgi nevainīgiem VID darbiniekiem taisa melnu sarakstu!
Kur cilvēktiesības, kur demokrātija, kur nevainības prezumpcija, kur .....????
Tas taču ir pilnīgi normāli, ja tādas iestādes kā VID dažas amatpersonas dzīvo pāri saviem līdzekļiem, vai ne? Šīs amatpersonas taču ne pie kā nav vainīgas. Tā naudiņa viņiem makos vienkārši teleportējas no paralēlās pasaules.
Bet, runājot nopietni, ir pretīgi vērot kā tikko tiek kaut nedaudz piežmiegts kāds negodprātīgs darbiniekus, valsts un tautas apzadzējs, tā uzreiz atskan brēcieni par raganu medībām un politisku pasūtījumu. Visi šie brēcēji, raksta autoru ieskaitot, acīm redzot vēlas, lai valsts un tauta tiktu apzagta tā klusi, neuzkrītoši, nemanāmi. Un lai valsts apkrāpēji un apzadzēji justos droši un komfortabli, apzinoties, ka nekādos melnajos sarakstos viņi nenonāks un viņu vārdi nekur atklātībā neparādīsies.
Ir jau taisnība, ka lielā mērā šie atmaskojumi ir saistīti ar to augšgalā sēdošo neliešu savstarpējām cīņām, nevis ar centieniem valstī ieviest kaut kādu kārtību. Bet, ja valsts izsaimniekotāji un kukuļņēmēji nejūt reālu apdraudējumu no valsts kontroles orgānu puses, tad lai viņi vismaz baidās no savu kolēģu iespējamās izrēķināšanās. Arī tas var zināmā mērā atturēt no noziedzīgas darbības. Labāk kaut vai tā, nekā nekā! Katrs atmaskojums, lai cik arī tas nebūtu politiski pasūtīts, strādā mūsu - mazo cilvēku labā.

Atbildēt

caca

16.03.2016. 09:27

Var tikai piekrist Jurģim. Kaut kāds totāls absurds - cerot, ka tauta šai māžošanās paraugstundai noticēs....

Atbildēt

sīkums

16.03.2016. 08:34

Liepnieka Jurģi,tā tas ir ko te raksti,bet tas jau nekas jauns nav,atceries laikus kā Repše taisīja šova cienīgus gājienus pret Jakāna kungu,ikdienu visi portāli bija piepildīti,bet neviens izlikās to neredzam un nedzirdam.Pilnīgi pareizi,kamēr viņi ēd viens otru,mums bija miers.Tieši ar tādu attieksmi toreiz notika laba un veiksmīga vadītāja iznīcināšana,Jurģi tu arī neko nerakstīji tā sakot -atbalstam.

Atbildēt

ak vai

16.03.2016. 07:28

protams, ka eksistē tādi saraksti valsts iestādēs, jo tās ir labas barotavas, īpaši pirmspensijas vecuma cilvēkiem (diemžēl, bet tā ir vieta, kur līdz slavenajai 65 g.v. darba dzīvei varēs noturēties ar to prāta un spēka potenciālu, kāds nu katram no mums būs). Tikko pakļautības uzņēmumos mainās valdes, arī ir virknīte ļaužu, kas jāātlaiž.
Ac;im redzot, tas mums tā iedzimts.
Starp citu, rakstā bez tām dižajām šausmām, neredzēju piedāvātu risinājumu.

Atbildēt

16.03.2016. 01:51

»

Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot...


ak, Die's, kas pa totāli bezjēdzīgiem vājprāta murgiem, kārtējo reizi..

Atbildēt

Jolanta

16.03.2016. 00:45

Tas ir iespējams tikai tādā valstī, kurā Cilvēks nav vērtība.

Atbildēt

16.03.2016. 00:27

»

!

Murgi! LV ir spējīga aizņemties finanšu tirgos par ļoti labām likmēm, kāpēc tai aizņemties no PB


Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot!

Tad nu Reizniece-Ozola no ZZS un Pētersone raujas melnās miesās, pildot PB norādes. Likumdošana arī nesakārtota VID finanšu policijas darbu dublē KNAB - konkrētu atbildīgo nav.

Ar tādām prēmijām un algu, kāda ir Pētersonei no Bauskas, viņa nabaga uzņēmējam SVF/PB uzdevumā (LV dzīvo pilnā mērā uz SVF/PB parāda, LV gatavojas aizņemties vēl 1 miljardu euro), ja liks, izraus no pieres pēdējo aci.

4000 algotņu strādā Pētersones vadībā, lai iznīcinātu pēdējās uzņēmējdarbības paliekas Latvijā.

Atbildēt

Jurģi pasaki

16.03.2016. 00:25

Vai KNABā labāka situācija, kur viens bērna prātā vadītājs terorizē un paralizē visu tik svarīgu iestādi, kāds ir KNABs? Šis teikums ir no vairākum daudzu nodaļu vadītāju vēstules un Jutas stāstiem par Streļčenoku, tā apmēram, jo citējuma man nav pie rokas.
Vai tad katrs nejūt, ka Streļčenoka spriedelējumi ir vienkārši bērnišķīgi, nepilnvērtīgi?
Un valsts vara priecājas un vēl padod likumu, lai izrēķinās ar nepaklausīgajiem, sagrauj visu darbu.

Atbildēt

Agata Kristi

16.03.2016. 00:24

Labs raksts. Beidzot kāds pievērs uzmanību milzu informācijas noplūdēm- apsoluti ignorējot elementāras cilvēktiesības uz personu datu aizsardzību. Cīnoties par varu un naudu - palikšanu amatos VID amatpersonas pārkāp sarkanas līnijas. Pretlikumīga un neētiska un ciniska rīcība!!!


Atbildēt

boom

16.03.2016. 00:14

Stāsta morāle - ja tu izpildi pasūtījumus noziedzniekiem, beigās pasūtīs arī tevi pašu. Mest augšā savus darbiniekus viņai neko nelīdzēs.

Atbildēt

bnf

15.03.2016. 23:50

raksta minets,ka tautai tas viss ir pie kajas, ka tadas lietas notiek! bet interesanti, ko tad lai tauta dara liepniekprat? iziet ielas - protestet pret Cesu nodalas darbinieces apcietinasanu? cita lieta - saeimas velesanas!

Atbildēt

kajanuka

15.03.2016. 22:08

»

nukajaka

Tas, ka tiek stādīti saraksti, protams, staļinistiskas un nacistiskas valsts iekārtas pierādījums. Valdošā kliķe, baidoties par savu vietu un stabilitāti, nolemj upurēt ne tik tuvos sistēmas locekļus. Par prieku tautai un saimniekiem. Bez tam, nevar prasīt, lai puSes punBuris nepamainītu spēlētājus. ...


Labi uzrakstīji, bet. "Zagļu likumā kari. Nav mani." Izlasi "Valdis" teikto. Jebkurā momentā šie kari var kļūt par taviem. Latvijā cilvēkus slepkavo ķuža menti nevis kādi pasaku tēli. Nejauši patrāpīsies loceklim ceļā, un tas var kļūt par tavu karu. Tāpēc, nesaki, ka šoreiz tas ir mierinājums. Liepnieku Jurģim ir sava taisnība.

Atbildēt

ewfdd

15.03.2016. 21:02

Ar kaut ko taču ir jasāk :)

Atbildēt

nukajaka

15.03.2016. 20:57

Tas, ka tiek stādīti saraksti, protams, staļinistiskas un nacistiskas valsts iekārtas pierādījums. Valdošā kliķe, baidoties par savu vietu un stabilitāti, nolemj upurēt ne tik tuvos sistēmas locekļus. Par prieku tautai un saimniekiem. Bez tam, nevar prasīt, lai puSes punBuris nepamainītu spēlētājus. Rokādi ar kaut ko jāpamato. Kāpēc nenošaut 2 zaķus? Pamaina ar vajadzīgiem ļaudīm. Un tautai parāda asinis. Nekur jau šie "pieķertie" nepazudīs. Pārrotēs dziļāk vai citur. Sūbi negrimst.
Priecāties, protams, nav par ko. Vienīgais mierinājums, ka šoreiz sistēma apēd pati sevi, nevis kādu no mums vai jums. Mentu kari. Oligarhu kari. Zagļu likumā kari. Nav mani. Man nesāp. Liepnieku jurģim gan.

Atbildēt

Taisnība

15.03.2016. 20:28

Ļooti precīzi raksturots tas, kas notiek!!!
"Baumas, pasūtījuma aresti, publiskas izrēķināšanās ar cilvēkiem, kuri uz ātru roku kaut kur apsūdzēti, utt. Bēdīgi tas viss ir, un katrs šāds gadījums neveicina lojalitāti valstij, neveicina lojalitāti Latvijai – tieši otrādi, katrs šāds gadījums iznīcina pēdējās lojalitātes paliekas kādā ģimenē, kādā cilvēku grupā.
Šajā gadījumā var tikai iedomāties, kādu atmosfēru iestādē ir radījusi vadītāja Ināra Pētersone ar savu vēstuli. Kā jūtas VID darbinieki, zinot, ka katru dienu uz kādu baumu, aprunāšanas vai kolēģa nenovīdības pamata katru no viņiem var iekļaut mistiskos melnajos sarakstos, atrašanās kuros, šķiet, draud, iespējams, ar kādu ātri sadiegtu kriminālprocesu vai operatīvo lietu un gadiem ilgu izsekošanu, vai vienkārši ar karjeras beigām".

Atbildēt

Daunis Aurs

15.03.2016. 19:59

Es esmu lepns par latviešiem no VID.Īsti latviska denuncēšana.Tā vajag. Nav ko raustīties.Es ticu tiem, kuri saka, ka latvieši ir godīgi nelieši viens pret otru. Te tas ir redzams kā uz plaukta pie latviešu sūdu mucas.

Atbildēt

informētais

15.03.2016. 19:57

Satraukumam nav pamata. Pēc maniem avotiem VIDā, burtiski nesen bija gadījums, kad finpoļi kratīšanās pie moiščikiem atrada datu bāzu izdrukas. Jūs domājat, ka to drukātāju atlaida ar disciplinārpantu sakarā ar darba devēja uzticības zaudēšanu un sakariem ar noziedzīgo pasauli? Nē, neatlaida. Vienkārši iešķieba, kaut kādu sīku disciplinārsodu, sak turpini tādā pat garā un rādi citiem piemēru. Stāsta morāle - ja viņi neatlaida cilvēku par konkrēti pierādītu pārkāpumu, Jūs domājat, ka viņi kādu atlaidīs no melnā saraksta uz "šaubu ēnas" pamata? Nesmīdiniet.

Atbildēt

lauķis

15.03.2016. 19:00

»

!

Murgi! LV ir spējīga aizņemties finanšu tirgos par ļoti labām likmēm, kāpēc tai aizņemties no PB


Un kam tad pieder tie finanšu tirgi?
Vai tik ne Vf , PB-Rotšildi , Rokfelleri.

Atbildēt

Valdis

15.03.2016. 18:33

Jurģi - patiešām kauns ka tevi pazīstu ! Tava tante Anna Liepniece nomira cīnoties ar tādiem dzīves mēsliem kā tu ! Mans draugs Uldis Volks (lai vieglas smiltis) tika nogalināts ( vidējs uzņēmējs) , jo stājās pretim VID reketam. Pie Ulda ieradās trīs vīri ādas žaketēs no VID Finanšu policijas un piespieda tiem maksāt 45 000 gadā. Uldis izsauca KNAB, valsts bandīti tika aizturēti. Ierosināta krimināllieta, bet pēc nepilna gada Uldis tika nogalināts un krimināllieta izbeigta ....Ja netici pārbaudi šo faktu un tev kļūs skaidrs kādi slepkavas strādā VID.

Atbildēt

15.03.2016. 18:02

Liepniekam jāsaprot, ka VIDam japarāda Reizniecei-Ozolai, ka VID attīrās, bet Reizniecei-Ozolai no ZZS japarāda PB, kas veic izpēti par 300 000 euro LV naudas, kā sakartot VIDu, lai PB var aizdot 1 miljardu euro, ko vēlas saņemt valdība ar Kučinski priekšgalā.

Brīnums, ka polittehnoligs Liepieks pats neredz šīs sakarības.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...