Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos
Foto

Raganu medības VID

Jurģis Liepnieks*
15.03.2016.
Komentāri (40)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

FGG

21.03.2016. 16:42

Var tikai piekrist - nožēlojami no ministres puses un vēl nožēlojamāk no VID vadītājas. Un vēl daudz nožēlojamāk no t.s. sabiedrības.

Atbildēt

juris

18.03.2016. 08:16

Tā notiek Latvijā.

Atbildēt

kaktuss

17.03.2016. 10:21

DOMĀJU KA LIEPNIEKAA KUNGS TRĀPĪJA DESMITNIEKĀ!!!VISS NOTIEKOŠAIS IR AGONIJA LAI SLĒPTU UZTAUSTĪTO STĪGU....

Atbildēt

ej nu

16.03.2016. 14:25

Iļjičs korumpantus lika pie sienas.

Atbildēt

vispār

16.03.2016. 14:00

ta nav sabiedrība, tā ir latviski runājoša iļjiča pēcnācēju varza!

Atbildēt

tautas ticējums

16.03.2016. 12:43

Velnu var izdzīt ar Belcebulu.

Atbildēt

16.03.2016. 12:32

»

Var jau nepatikt CENZĒTAJAM -MAZPISANAM, kas raksta ar manu niku, bet šir tikai fakti, par ko raksta citi mediji...


Ar kādu tavu niku viņš raksta? Kāds tas tavs niks ir? caurums no barankas? :):)

Atbildēt

16.03.2016. 12:23

»

Teiksim, teiksim, neteiksim.. Pētersones stiliņš TV raidījumā 1:1...


ej tak tu ārstēties ar visu savu APL un LAPK. pie galvasdaktera vai uzreiz pie veterināra..

Atbildēt

pans Kleksis

16.03.2016. 12:20

Ak,raganu medības....,nesteidzieties,nu nedariet neko,svētdienas tv raidījumā ieteica Kalnmeijers.Lūk,cik dziļā bedrē viss ir aizlaists,tak vismaz tad vajadzēja tautai pateikt,ka nekas jau nav noticis,turpiniet tādā pat garā uz priekšu.Galvenais,neatņemiet iesildītos krēslus Vienotībai,kas 7 gadu laikā to izveidoja,vai ne?Kas gan uz otru termiņu atbalstīja pašu ģenerālprokuroru,ja ne Vienotība.Nu ko ta tad gribat?

Atbildēt

to Vo

16.03.2016. 12:14

Riktīgi.

Atbildēt

16.03.2016. 10:41

Teiksim, teiksim, neteiksim.. Pētersones stiliņš TV raidījumā 1:1.

Visa VID politika vērsta uz uzņēmējdarbības reālu graušanu, jo likumi sarakstīti tā, ka tas iespējams.

Pētersone tikai realizē likumos iekļauto. Piemēram, Pētersone atklāti meloja sacīdama, ka nodokļu maksāšana ir brīvprātīga, bet likums paredz, ka arī, ja tavs uzņēmums strādā ar zaudējumiem, tev jāmaksā 50 euro nodoklis katru gadu. Kāda te brīvprātība?

Iepriekšējos gadus VID iekasētie nodokļi aizgāja Parex un 20 ārvalstu banku glābšanai – iznīcinot sociālo budžetu un pensiju fondu. Tauta redz, ka Godmanis ar Zatleru nesēž cietumā par šīm mahinācijām, tādēļ nerodas ticība, ka jāmaksā nodokļi. Valsts necenšas atgūt izzagtos līdzekļus, ko izzaga Zatlers ar Godmani.

Valsts nerūpējas, ka LV Valsts kase tiek izzagta ar ofšoriem Šveices bankās. VID iznīcina pēdējās uzņēmējdarbības paliekas ar 4000 algotņu armiju, kurai jāmaksā algas katru mēnesi.

APL VID iestādei ļauj ierosināt administratīvo procesu pret jebkuru nodokļu maksātāju, operatīvi veicot pārbaudes, par kurām nebrīdina, tostarp veicot konkurentu pasūtījumus, vai valstij, vai VID pietuvinātām amatpersonām izrēķinoties ar sev, saviem draugiem nelabvēlīgajām personām.

Kā tas iespējams? APL ar slepeni ierosinātu administratīvā procesā faktisko rīcību (pārbaudēm) pārbaudot privāto tiesību juridisko personu (uzņēmēju) operatīvi, veicot pēkšņas pārbaudes, lai arī tajās nekas pretlikumīgs nav atklāts, neuzliek VIDam par pienākumu ziņot personai, ka pret personu ir uzsākts administratīvais process ar faktisko rīcību, vai arī, beidzot kādu, vai vairākas operatīvās pārbaudes, liktu VIDam ziņot pārbaudāmajam, ka administratīvai process izbeigts. VID to dara patvaļīgi pēc savas brīvas izvēles, kas veicina korupciju pašā VID iekšienē.

Ko mēs no tā varam secināt? Ka VID ir totalitāra sistēma, kas var iebaidīt un terorizēt uzņēmēju ar savām faktiskajam rīcībām (operatīvajām pārbaudēm), kad vien vēlas, noteikta procesa situācijā neinformējot par administratīvā procesa uzsākšanu pret uzņēmēju vai administratīvā procesa izbeigšanu. Tā ir diskriminācija pret tiem, kas nav pietuvinātas personas VID augstām amatpersonām, kas pietuvinātās VID amatpersonām aizstāv, vai informē par operatīvo pārbaužu uzsākšanu vai izbeigšanu mutiski, vai rakstiski, VID iestādei šo izvēli veicot totāli patvaļīgi.

Atbildēt

...

16.03.2016. 10:29

»

Jozeps

Neko nav vērts šis Liepnieka raksts,jo sen viss ir zināms kā tiek kārtotas lietas šai valstī,bet neredz jau gaismu tuneļa galā.Spēkā pastāv vecu vecais''Vistu kūts likums'',kurš augstāk sēž,tas krata uz galvas


dabiski liepnieki lapsas krāj ūdeni klozetā baidās no krieviem un neredz kā zviedi izjāj valsti tiesām raženāk ...


gقuقdقmقrقiقs

Atbildēt

Patiesība

16.03.2016. 10:02

Bet ko tad te var izdarīt sabiedrība vai ierindas VIDa darbinieks, ja amatpersonām Pētersone, Čerņeckis, Podiņš un vēl virkne nav godaprāta pašiem aiziet, bet ministre viņus neatbrīvo.Viņi ir tā ieķērušies savos amatos, ka vienīgi ar krēslu no kabineta varbūt vēl viņus varētu iznest. Pietiek var pieprasīt no Pētersones rīkojumus par VIDa stukturālajām reorganizācijām, kuras viņa pati izdomāja un veica 2013.gadā, kad pietuvināja un paaugstināja amatā Čerņecki, tagad ministre liek atgriezties pie tā stuktūras modeļa, kas bija pirms Pētersones realizētajām strukturālām izmaiņām, tātad Pētersones darbības bija pilnīgi nepareizas var teikt aplamas, bet atbildību par to Pētersone neuzņemas,cik tad reizes ir atļauts šai "teiksim" sievietei, "teiksim" ģenerāldirektorei kļūdīties vai varbūt apzināti nolaidīgi un bezatbildīgi rīkoties ar valsts iestādi.Vai tiešām ministrei un valdībai ir vienalga?

Atbildēt

16.03.2016. 10:00

»

ak, Die's, kas pa totāli bezjēdzīgiem vājprāta murgiem, kārtējo reizi


Var jau nepatikt CENZĒTAJAM -MAZPISANAM, kas raksta ar manu niku, bet šir tikai fakti, par ko raksta citi mediji.

Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot!

Tad nu Reizniece-Ozola no ZZS un Pētersone raujas melnās miesās, pildot PB norādes. Likumdošana arī nesakārtota VID finanšu policijas darbu dublē KNAB - konkrētu atbildīgo nav.

Ar tādām prēmijām un algu, kāda ir Pētersonei no Bauskas, viņa nabaga uzņēmējam SVF/PB uzdevumā (LV dzīvo pilnā mērā uz SVF/PB parāda, LV gatavojas aizņemties vēl 1 miljardu euro), ja liks, izraus no pieres pēdējo aci.

4000 algotņu strādā Pētersones vadībā, lai iznīcinātu pēdējās uzņēmējdarbības paliekas Latvijā.

Atbildēt

Jozeps

16.03.2016. 08:44

Neko nav vērts šis Liepnieka raksts,jo sen viss ir zināms kā tiek kārtotas lietas šai valstī,bet neredz jau gaismu tuneļa galā.Spēkā pastāv vecu vecais''Vistu kūts likums'',kurš augstāk sēž,tas krata uz galvas....

Atbildēt

Vo

16.03.2016. 08:42

Šausmas! Ārprāts! Raganu medības!
NO baltiem, pūkainiem, pilnīgi nevainīgiem VID darbiniekiem taisa melnu sarakstu!
Kur cilvēktiesības, kur demokrātija, kur nevainības prezumpcija, kur .....????
Tas taču ir pilnīgi normāli, ja tādas iestādes kā VID dažas amatpersonas dzīvo pāri saviem līdzekļiem, vai ne? Šīs amatpersonas taču ne pie kā nav vainīgas. Tā naudiņa viņiem makos vienkārši teleportējas no paralēlās pasaules.
Bet, runājot nopietni, ir pretīgi vērot kā tikko tiek kaut nedaudz piežmiegts kāds negodprātīgs darbiniekus, valsts un tautas apzadzējs, tā uzreiz atskan brēcieni par raganu medībām un politisku pasūtījumu. Visi šie brēcēji, raksta autoru ieskaitot, acīm redzot vēlas, lai valsts un tauta tiktu apzagta tā klusi, neuzkrītoši, nemanāmi. Un lai valsts apkrāpēji un apzadzēji justos droši un komfortabli, apzinoties, ka nekādos melnajos sarakstos viņi nenonāks un viņu vārdi nekur atklātībā neparādīsies.
Ir jau taisnība, ka lielā mērā šie atmaskojumi ir saistīti ar to augšgalā sēdošo neliešu savstarpējām cīņām, nevis ar centieniem valstī ieviest kaut kādu kārtību. Bet, ja valsts izsaimniekotāji un kukuļņēmēji nejūt reālu apdraudējumu no valsts kontroles orgānu puses, tad lai viņi vismaz baidās no savu kolēģu iespējamās izrēķināšanās. Arī tas var zināmā mērā atturēt no noziedzīgas darbības. Labāk kaut vai tā, nekā nekā! Katrs atmaskojums, lai cik arī tas nebūtu politiski pasūtīts, strādā mūsu - mazo cilvēku labā.

Atbildēt

caca

16.03.2016. 08:27

Var tikai piekrist Jurģim. Kaut kāds totāls absurds - cerot, ka tauta šai māžošanās paraugstundai noticēs....

Atbildēt

sīkums

16.03.2016. 07:34

Liepnieka Jurģi,tā tas ir ko te raksti,bet tas jau nekas jauns nav,atceries laikus kā Repše taisīja šova cienīgus gājienus pret Jakāna kungu,ikdienu visi portāli bija piepildīti,bet neviens izlikās to neredzam un nedzirdam.Pilnīgi pareizi,kamēr viņi ēd viens otru,mums bija miers.Tieši ar tādu attieksmi toreiz notika laba un veiksmīga vadītāja iznīcināšana,Jurģi tu arī neko nerakstīji tā sakot -atbalstam.

Atbildēt

ak vai

16.03.2016. 06:28

protams, ka eksistē tādi saraksti valsts iestādēs, jo tās ir labas barotavas, īpaši pirmspensijas vecuma cilvēkiem (diemžēl, bet tā ir vieta, kur līdz slavenajai 65 g.v. darba dzīvei varēs noturēties ar to prāta un spēka potenciālu, kāds nu katram no mums būs). Tikko pakļautības uzņēmumos mainās valdes, arī ir virknīte ļaužu, kas jāātlaiž.
Ac;im redzot, tas mums tā iedzimts.
Starp citu, rakstā bez tām dižajām šausmām, neredzēju piedāvātu risinājumu.

Atbildēt

16.03.2016. 00:51

»

Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot...


ak, Die's, kas pa totāli bezjēdzīgiem vājprāta murgiem, kārtējo reizi..

Atbildēt

Jolanta

15.03.2016. 23:45

Tas ir iespējams tikai tādā valstī, kurā Cilvēks nav vērtība.

Atbildēt

15.03.2016. 23:27

»

!

Murgi! LV ir spējīga aizņemties finanšu tirgos par ļoti labām likmēm, kāpēc tai aizņemties no PB


Straujuma jau pasūtījusi par 300 000 euro pētījumu PB, kas jādara, lai kredītu, ko izsniegs PB 1 miljardu euro, LV spētu atdot!

Tad nu Reizniece-Ozola no ZZS un Pētersone raujas melnās miesās, pildot PB norādes. Likumdošana arī nesakārtota VID finanšu policijas darbu dublē KNAB - konkrētu atbildīgo nav.

Ar tādām prēmijām un algu, kāda ir Pētersonei no Bauskas, viņa nabaga uzņēmējam SVF/PB uzdevumā (LV dzīvo pilnā mērā uz SVF/PB parāda, LV gatavojas aizņemties vēl 1 miljardu euro), ja liks, izraus no pieres pēdējo aci.

4000 algotņu strādā Pētersones vadībā, lai iznīcinātu pēdējās uzņēmējdarbības paliekas Latvijā.

Atbildēt

Jurģi pasaki

15.03.2016. 23:25

Vai KNABā labāka situācija, kur viens bērna prātā vadītājs terorizē un paralizē visu tik svarīgu iestādi, kāds ir KNABs? Šis teikums ir no vairākum daudzu nodaļu vadītāju vēstules un Jutas stāstiem par Streļčenoku, tā apmēram, jo citējuma man nav pie rokas.
Vai tad katrs nejūt, ka Streļčenoka spriedelējumi ir vienkārši bērnišķīgi, nepilnvērtīgi?
Un valsts vara priecājas un vēl padod likumu, lai izrēķinās ar nepaklausīgajiem, sagrauj visu darbu.

Atbildēt

Agata Kristi

15.03.2016. 23:24

Labs raksts. Beidzot kāds pievērs uzmanību milzu informācijas noplūdēm- apsoluti ignorējot elementāras cilvēktiesības uz personu datu aizsardzību. Cīnoties par varu un naudu - palikšanu amatos VID amatpersonas pārkāp sarkanas līnijas. Pretlikumīga un neētiska un ciniska rīcība!!!


Atbildēt

boom

15.03.2016. 23:14

Stāsta morāle - ja tu izpildi pasūtījumus noziedzniekiem, beigās pasūtīs arī tevi pašu. Mest augšā savus darbiniekus viņai neko nelīdzēs.

Atbildēt

bnf

15.03.2016. 22:50

raksta minets,ka tautai tas viss ir pie kajas, ka tadas lietas notiek! bet interesanti, ko tad lai tauta dara liepniekprat? iziet ielas - protestet pret Cesu nodalas darbinieces apcietinasanu? cita lieta - saeimas velesanas!

Atbildēt

kajanuka

15.03.2016. 21:08

»

nukajaka

Tas, ka tiek stādīti saraksti, protams, staļinistiskas un nacistiskas valsts iekārtas pierādījums. Valdošā kliķe, baidoties par savu vietu un stabilitāti, nolemj upurēt ne tik tuvos sistēmas locekļus. Par prieku tautai un saimniekiem. Bez tam, nevar prasīt, lai puSes punBuris nepamainītu spēlētājus. ...


Labi uzrakstīji, bet. "Zagļu likumā kari. Nav mani." Izlasi "Valdis" teikto. Jebkurā momentā šie kari var kļūt par taviem. Latvijā cilvēkus slepkavo ķuža menti nevis kādi pasaku tēli. Nejauši patrāpīsies loceklim ceļā, un tas var kļūt par tavu karu. Tāpēc, nesaki, ka šoreiz tas ir mierinājums. Liepnieku Jurģim ir sava taisnība.

Atbildēt

ewfdd

15.03.2016. 20:02

Ar kaut ko taču ir jasāk :)

Atbildēt

nukajaka

15.03.2016. 19:57

Tas, ka tiek stādīti saraksti, protams, staļinistiskas un nacistiskas valsts iekārtas pierādījums. Valdošā kliķe, baidoties par savu vietu un stabilitāti, nolemj upurēt ne tik tuvos sistēmas locekļus. Par prieku tautai un saimniekiem. Bez tam, nevar prasīt, lai puSes punBuris nepamainītu spēlētājus. Rokādi ar kaut ko jāpamato. Kāpēc nenošaut 2 zaķus? Pamaina ar vajadzīgiem ļaudīm. Un tautai parāda asinis. Nekur jau šie "pieķertie" nepazudīs. Pārrotēs dziļāk vai citur. Sūbi negrimst.
Priecāties, protams, nav par ko. Vienīgais mierinājums, ka šoreiz sistēma apēd pati sevi, nevis kādu no mums vai jums. Mentu kari. Oligarhu kari. Zagļu likumā kari. Nav mani. Man nesāp. Liepnieku jurģim gan.

Atbildēt

Taisnība

15.03.2016. 19:28

Ļooti precīzi raksturots tas, kas notiek!!!
"Baumas, pasūtījuma aresti, publiskas izrēķināšanās ar cilvēkiem, kuri uz ātru roku kaut kur apsūdzēti, utt. Bēdīgi tas viss ir, un katrs šāds gadījums neveicina lojalitāti valstij, neveicina lojalitāti Latvijai – tieši otrādi, katrs šāds gadījums iznīcina pēdējās lojalitātes paliekas kādā ģimenē, kādā cilvēku grupā.
Šajā gadījumā var tikai iedomāties, kādu atmosfēru iestādē ir radījusi vadītāja Ināra Pētersone ar savu vēstuli. Kā jūtas VID darbinieki, zinot, ka katru dienu uz kādu baumu, aprunāšanas vai kolēģa nenovīdības pamata katru no viņiem var iekļaut mistiskos melnajos sarakstos, atrašanās kuros, šķiet, draud, iespējams, ar kādu ātri sadiegtu kriminālprocesu vai operatīvo lietu un gadiem ilgu izsekošanu, vai vienkārši ar karjeras beigām".

Atbildēt

Daunis Aurs

15.03.2016. 18:59

Es esmu lepns par latviešiem no VID.Īsti latviska denuncēšana.Tā vajag. Nav ko raustīties.Es ticu tiem, kuri saka, ka latvieši ir godīgi nelieši viens pret otru. Te tas ir redzams kā uz plaukta pie latviešu sūdu mucas.

Atbildēt

informētais

15.03.2016. 18:57

Satraukumam nav pamata. Pēc maniem avotiem VIDā, burtiski nesen bija gadījums, kad finpoļi kratīšanās pie moiščikiem atrada datu bāzu izdrukas. Jūs domājat, ka to drukātāju atlaida ar disciplinārpantu sakarā ar darba devēja uzticības zaudēšanu un sakariem ar noziedzīgo pasauli? Nē, neatlaida. Vienkārši iešķieba, kaut kādu sīku disciplinārsodu, sak turpini tādā pat garā un rādi citiem piemēru. Stāsta morāle - ja viņi neatlaida cilvēku par konkrēti pierādītu pārkāpumu, Jūs domājat, ka viņi kādu atlaidīs no melnā saraksta uz "šaubu ēnas" pamata? Nesmīdiniet.

Atbildēt

lauķis

15.03.2016. 18:00

»

!

Murgi! LV ir spējīga aizņemties finanšu tirgos par ļoti labām likmēm, kāpēc tai aizņemties no PB


Un kam tad pieder tie finanšu tirgi?
Vai tik ne Vf , PB-Rotšildi , Rokfelleri.

Atbildēt

Valdis

15.03.2016. 17:33

Jurģi - patiešām kauns ka tevi pazīstu ! Tava tante Anna Liepniece nomira cīnoties ar tādiem dzīves mēsliem kā tu ! Mans draugs Uldis Volks (lai vieglas smiltis) tika nogalināts ( vidējs uzņēmējs) , jo stājās pretim VID reketam. Pie Ulda ieradās trīs vīri ādas žaketēs no VID Finanšu policijas un piespieda tiem maksāt 45 000 gadā. Uldis izsauca KNAB, valsts bandīti tika aizturēti. Ierosināta krimināllieta, bet pēc nepilna gada Uldis tika nogalināts un krimināllieta izbeigta ....Ja netici pārbaudi šo faktu un tev kļūs skaidrs kādi slepkavas strādā VID.

Atbildēt

15.03.2016. 17:02

Liepniekam jāsaprot, ka VIDam japarāda Reizniecei-Ozolai, ka VID attīrās, bet Reizniecei-Ozolai no ZZS japarāda PB, kas veic izpēti par 300 000 euro LV naudas, kā sakartot VIDu, lai PB var aizdot 1 miljardu euro, ko vēlas saņemt valdība ar Kučinski priekšgalā.

Brīnums, ka polittehnoligs Liepieks pats neredz šīs sakarības.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...